30/05/2025
Ще попадне ли под санкциите на закона "Магнитски" и политическа партия ДПС, след като санкционираният по глобалния закон Делян Пеевски е вече неин едноличен председател?
И от преяждане се умира!
Пеевски инвестира огромен ресурс, за да превземе ДПС и да се легитимира политически като партиен лидер. И вече е едноличен собственик на партията. Не че впиянченият Доган оказа адекватна съпротива, но все пак Пеевски една година се бореше за марката, използвайки всички институции-бухалки, които са под негов контрол.
Сега ситуацията е следната — Пеевски, който е санкциониран по закона “Магнитски”, е едноличен председател на ДПС, като според устава на партита се разпорежда с банковата сметка, финансите и активите на партията. При налагане на санкциите по Глобалния закон “Магнитски”, освен лицето, спрямо което са наложени, в неговия обхват влизат и юридически субекти, които са под контрола на санкционирания. И законът не прави разлика между акционерно дружество, политическа партия, неправителствена организация или търговско дружество. Важни са само свързаността и контролът. Всяка организация, която е под контрола на санкционираното лице, също е обект на санкции.
Затова вчера БОЕЦ сезирахме OFAC и американските власти, че от 28.05.2025 г. Пеевски е едноличен председател и разпоредител на активите и финансите на ПП ДПС, като поискахме и на партията да бъдат наложени финсови санкции и ограничения по закона “Магнитски”. Както надлежно бе направено с компаниите, които са под контрола на Пеевски, при обявяването на санкциите спрямо него. И може да се окаже, че вместо Пеевски да получи легитимация през ДПС, то ДПС ще получи санкции през Пеевски. Така Шиши ще си е купил фабрика на осми септември. Всичко, до което се докосне Пеевски, бива унищожено, той е като проказа.
Разбира се, решението е на американските служби и власти и ще стане ясно какво е отношението на администрацията на Тръмп спрямо корупцията, защитата на човешките права и върховенството на правото и закона.
Сега е много важна и реакцията на българските партии и политици. На медиите и институциите. Ако всички те не реагират по сигнала на БОЕЦ и не ни подкрепят, значи колаборират с партия и лице, които са в обхвата на закона “Магнитски” и приемат това безкритично. Необходима е пълна политическа изолация на Пеевски и ДПС, като Борисов и ГЕРБ бъдат оставени да консумират своята зависимост от Пеевски, което е политическо самоубийство.
Правителтво, което зависи от подкрепата на партия и лице, санкционирани за гранд корупция по закона “Магнитски”, губи своята обществена и политическа легитимност и легендата за “евроатлантически” образ. Просто една мутра със своята мафиотска банда подкрепя друга мутра и нейния бандитски клан.
Очакваме реакцията на американските и българските институции и политици. Текстът на сигнала на БОЕЦ може да прочетете в сайта и на страницата на Сдружението. В него сме посочили и данни, че Пеевски използва ДПС за реализиране на престъпни схеми за търговия с влияние, купуване на гласове, корупционни схеми, финансови и други престъпления.
Битката продължава! Споделете, да разбутаме блатото!
#БОЕЦ
Ако считате, че сме полезни — подкрепете ни и финансово:
https://www.boec-bg.com/donate
ПейПал - PayPal директен линк:
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=XZYGNFEK4Y54S&source=url
Последвайте ни в Telegram: t.me/boecnews