My book stories

My book stories Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from My book stories, Library, Sofia.

Обикновенно за да дадем мнение за книга е добре да сме я прочели поне половината. Днес обаче нямам търпение, защото пово...
04/01/2025

Обикновенно за да дадем мнение за книга е добре да сме я прочели поне половината. Днес обаче нямам търпение, защото поводът е тази невероятна книга от Елизабет Лукас и Хайди Шонфелд HMR Logos Books
Много често най - добрите избори, ситуации, срещи, запознанства, покупки стават случайно. Такава е и таза среща - случайна. Книгата е страхотна и бих казала различна с това, че те увлича и докосва с избора на техника да бъде представен един от най-известните методи в психологията - Логотерапията. Без да навлизам в детайли, тъй като самата аз съм стигнала малко преди средата, ще кажа само, че това е книга за всеки, който иска да подобри себе си, мислите си, живота си. Чете се много бързо, разбираема е и много от нещата казани от автора се забиват като къртици в съзнанието, и после дълго се връщаш и мислиш над прочетеното. А тези размисли те водят до осъзнаване, което не всеки автор умее да провокира.

Смятам, че книгата би била пезна и проложима за всеки, особено за почитателите на литература за лично развитие и промяна.

➡️ Със сигурност някои от вас вече познават логотерапията, би ми било интересно, ако може да споделите мнение или пък да дадете препоръка за друга подобна книга, която ви е променила или докостала силно.

Прекрасна събота и до скоро :)
С обич
Зорница

Здравейте, четящи, днес споделям впечатления за книгата "Да се освободим от емоционално незрелите хора" от Линдзи Гибсън...
04/01/2025

Здравейте, четящи, днес споделям впечатления за книгата "Да се освободим от емоционално незрелите хора" от Линдзи Гибсън Издателство "Изток-Запад"

Започвам с това, че ми беше изключително полезно да прочета за този тип личностти и признавам си, доста често откривах себе си в примерите, дадени от авторката.

Откривах се, както в примерите с емоционално незрелите личности, така и в хората потърпевши от начина им на общуване. Освен полезна, книгата е написана много структурирано, обхваща солиден обем от примери и дава възможност за отработване и на самостоятелна работа, след всяка глава има въпроси, на които можем да отговорим лично.
Авторката често говори за Емоционално незрелите хора в ролята им на родители, но това съвсем не означава, че не бихме могли да си извлечем полезни неща, ако в нашият живот това са приятели, партньори, калеги. 😛
Няма да преувелича, ако кажа, че книгата е подходяща за всеки, който се интересува от личностно развитие или просто иска да подобри взаимоотношенията си с околните. Авторката дава отговори на въпросите, защо емоционално незрелите хора са такива, какво е влиянието им, как да се дистанцираме, как да решим проблемите в общуването с тях и може би най - ценното - да открием дали самите ние сме такива.
Препоръчвам книгата като много полезна и ще се радвам да споделите какво мислите, ако и вие сте я чели.

Привет, прекрасни! Ето и първата прочетена книга за 2024 - "Омраза" от Макс Сеек.  Издателство Издателство Емас благодар...
17/01/2024

Привет, прекрасни! Ето и първата прочетена книга за 2024 - "Омраза" от Макс Сеек. Издателство Издателство Емас благодаря ви за предоставеноно копие! ❤️
В последно време забавих темповете на четене, но в сесия знаете как е!😜
Та да се върнем на темата: "Омраза" е третата книга от трилогията за детектив Йесика Ниеми и нейният екип.За разлика от предходните две части тук престъплението беше от "по - обикновен характер" и без толкова напрегнати и спиращи дъха моменти, но за сметка на това историята беше изпипана в дълбочина, а финалът беше изненадващ и непредсказуем.Ако трябва с едно изречение да опиша впечатленията си, то то ще бъде-"Омраза направо ме грабна и отнесе"!🎯 Сеек създава героите си по невероятно жив и разчупен начин, с техните недостатъци, тревоги и житейски реализъм.Присъщо за криминалните романи е главният детектив да има силни емоционални травми и сътресения в личния живот - тук историята се придържа точно към тази рамка.Но драматичните лични истории на героите само допринасят за очарованието на сюжета, останалото е напрежение, преплетена история и перфектен финал, пълен с много обрати.Ако ви се чете интересен и интригуващ трилър, то трите книги от Макс Сеек са точният избор.🎯Кориците са в тон и страшно много ми харесват, но първата си остава любимата ми.😜А ето и малко за историята:Един от най - богатите индустриалци във Финландия е убит в апартамента си в Хелзинки.Няма следи от взлом, а компанията му наскоро е освободила хиляди служители, което насочва полицията в тази посока и тя започва да разглежда случая като опит за отмъщение.Разследването обаче става все по заплетено, на местопрестъплението намират пъзел с надпис и снимка на трима мъже, единият от които е убитият, а другите двама са със заличени лица.Йесика си е взела почивка и се бори с призраците в живота си и разследването е поверено на колегата й Юсуф, но колкото повече време минава, толкова по-силно той осъзнава, че му е нужна Йесика, за да открият убиеца.П.С.Не ми стана ясно дали с финала авторът загатва четвърта част или приключва трилогията, но и да няма следваща със сигурност ще очаквам нова книга от него и филмовата адаптация евентуално.Препоръчвам да прочетете докато е ❄️😜 Оценка⭐⭐⭐⭐

❄️❄️❄️
26/11/2023

❄️❄️❄️

Привет на всички :) Днес ще споделя супер позитивни впечатления от една малко по - различна книга и това е "История на д...
09/07/2023

Привет на всички :)
Днес ще споделя супер позитивни впечатления от една малко по - различна книга и това е "История на древния свят" от Сюзън Уаиз Бауер издава SkyPrint BOOKS
Книгата обхваща период от създаването на царската власт от преди 3600 г. пр. Хр. и проследява историята до падането на древен Рим.
Разделена е на четири остовни части, всяка от които се състои от около 15 -18 по - малки, които описват конкретен период и история. Много лесно, разбираемо и приятно е поднесен текстта и това прави изживяването още по - приятно докато четем. Накрая има отделено място за бележки и завидно голяма библиография, както и Речник на споменатите в книгата имена, на коя страница може намерим инфорация за тях и основната им роля в историята.
Книгата има и карти, портрети и хронологични таблици, които помагат да разберем по - лесно конкретен исторически момент, как е позициониран той хронологично спрямо други цивилизации.
Нямах си такава книга и съм много щастлива, че я добавих към вече разрастващата ми се библиотечка. ❤️❤️❤️
Ще споделя и, че си харесах именно тази, защото много от историческите книги бяха по скоро под речникова форма и я нямаше тази систематизираност, която позволява да разберем историята добре.

Прекрасен ден и до нови срещи 🤗🥰🔜

Привет, днес имам удоволствието да ви споделя мнение за Итака от Клеар Норт, издадена от СиелаЗапочнах да чета книгата с...
22/06/2023

Привет, днес имам удоволствието да ви споделя мнение за Итака от Клеар Норт, издадена от Сиела
Започнах да чета книгата с огромно вълнение, а мнението ми след прочита й е противоречиво, но по - скоро положително.
Ако трябва да съм честна я избрах като четиво, което да ме придружи по време на почивката ми, именно до Йонийските острови.
Още от малка съм голям фен на старогръцките митове и легенди, легендата за Одисей съм чела преди много години и срещата сега ме развълнува силно.
Авторката показва историята през очите на жените, а през тях тя изглежда много по - жестока и несправедлива, отколкото в илюстрираните книги, които помня.
Не ми допадна, че героите останаха някак далечни. Под далечни имам предвид заради липсата на дълбочина, а тази дълбочина осъзнах, се дължеше на специфичния начин на писане на авторката - описанията й бяха по - кратки и рески, дори остри на моменти.

Клеар Норт ни пренася в Итака, където се срещаме с мита за хитроумният Одисей. Троя е паднала и оцелелите са се прибрали по домовете си, но от Одисей вече седем години след победата на Менелай и Агамемнон няма вести.
Повествованието се води от името на Зевсовата сестра и съпруга Хера и това налага образа й като главен в книгата. А основният персонаж в разказа й е на Пенелопа, нейната втора любима царица.

Историята ни отвежда в царския дворец при верните прислужници на най - вярната съпруга, синът й Телемах и разточителните вечери на претендентите за ръката й.
На финал, книгата е добро четиво и със сигурност няма да е загуба да се срещнете с него.
А моето мнение остана непотвърдено положително, може би заради различният похват на авторката, но това не значи, че на вас няма да се хареса.
💡💡💡Ще ви споделя и нещо интересно, което ми споделиха при пътуването, но го има и като информация в Укипедия.
Поемите на Омир най - вероятно не са били много точни в описанието къде точно се намира Одисеевия остров. Те описват Итака през бронзовата ера и са изцяло подвластни на стари традиции и похвати в писането. Името е споменавано многократно в поемата, и историците заключават за съвпадането на днешната и Омирова Итака осланяйки се на това, че различията между описания в Одисея релеф и реалния е следствие от непознаването от страна на поета на острова, както и на тогавашните принципи в писането.
Според германския археолог Вилхелм Дьорпфелд Омировата Итака е по-вероятно да е днешна Левкада, докато днешната Итака е всъщност древният остров Самe.
Също така Гърция е силно земетресна зона и след силно земетресение през 1303 година има вероятност част от релефа да е силно променен.

🇬🇷🇬🇷🇬🇷

А вие четохте ли книгата и какво е мнението ви за нея?

Привет, привет, С най - голямо вълнение споделям мнение за една очарователна и силно запомняща се за мен книга, и това е...
13/04/2023

Привет, привет,
С най - голямо вълнение споделям мнение за една очарователна и силно запомняща се за мен книга, и това е "Всичко, което си мислех, че знам" от Enthusiast
Честно казано изобщо не очаквах така да ми хареса, предвид че е тийн роман, но както всички знаем неочакваните неща са най - хубави. Историята така ме увлече и погълна, че много често си мислех за книгата дори и след като бях прочела и последната страница.
Действието ми напомняше за филма "Последната Коледа" от 2019г. с Емилия Кларк, разбира се имаше различни детайли, но основната линия ми се видя еднаква. Замислих се, че премиерата на филма е била през ноември 2019, а книгата излиза 2020г. и не е ясно дали едното не е повлияло на другото. Разбира се, няма значение, защото и филма, и книгата са страхотни, и ги препоръчвам с две ръце.
Седемнайсетгодишната Клоуи се готви за най - важния момент в живота си, учи упорито за да изкара добри оценки и да влезе в престижен колеж. Но един ден докато покрива норматив по бягане всичко се променя, получава задух и силно стягане в гърдите и плановете, които е имала за един миг вече не са възможни. Клоуи има дефект на сърцето и се нуждае от трансплантация. Мечтите й вече не са да изкара най - викока оценка и да влезе в най - доброто училище, а да получи ново сърце и родителите й да не загубят единственото си дете.
Много силнен и емоционален разказ за мечтите и обратите, които ни карат да променим себе си и нещата, на които държим. За мен в основата на разраза беше любовта, в няколко от измеренията й, и най - вече за любовта към самите нас. За преокриването и себеопознаването, затова да не спираме да търсим и да не се отказваме, дори и когато всичко изглежда безнадеждно.
А това, което открих в историята и си го запазих лично за мен, е самото отношение към живота и постиженията ни. Как не трябва да приемаме, че всичко е на всяка цена и ако някой наш план не се усъществи, край всичко е приключило и сме изгубени. Да, както и Клоуи, така и ние най - вероятно няма да збъднем всичките си мечти, но можем да збъднем някой от тях и е добре да вложим сили и страст в най - ценните и близки до нас такива. И, че всъщност и важните неща са съвсем малко, като да сме здрави, ние и близките ни, а всичко останало стига да сме упорити няма как да не го постигнем.
Във " Всичко, което си мислех, че знам" се засягат и интересни теми като прехвърляне на клетъчна памет при трансплантация и малко квантова физика за финал и чар на разказа.

Книгата ни среща ни с живота на едно момиче и приемането на новата й действителност, която включва силно преживяване като да получиш ново сърце. Човешкият ум е много податлив и всъщност преминаването през такъв процес е изключително трудно. В общи линии авторката съчетава по много добър начин научно доказана информация и догадки, които остават в сферата на непотвърдените теории. Като преноса на клетачна памет при трансплантация на орган, а от друга страна ни показва и вътрешните борби, които съпътстват Клиуи. Всъщност още докато четях книгата ми стана ясно защо авторката е дала това заглавие на романа си.

Благодаря на издателство Enthusiast
първо за препоръката на тази страхотна книга и възможността да се срещна с историята на Клиуи, и второ за гласуването доверие и предоставено копие.
❤️❤️❤️

24/02/2023
Здравейте, здравейте, Няколко дни след празника на ❤️ споделям мнение за "Никога повече" от Колийн Хувър, Издателство ИБ...
18/02/2023

Здравейте, здравейте,
Няколко дни след празника на ❤️ споделям мнение за "Никога повече" от Колийн Хувър, Издателство ИБИС. След "Жестока любов" се запасих с още две нейни книги, тази и "Верити" ( по препоръка :) на & ). Обмислях да ги прочета напред във времето, но попаднах на статия за филмирането на "Никога повече" и ето, че плановете се промениха.
✔️Определено за мен Колийн Хувър излиза от рамката на писател на любовни романи, защото вече във втора нейна книга усещам присъствието на важни житейски теми. В конкретния случай (в "Никога повече") основна тема е домашното насилие. Като книгата е написана под влиянието и на събития, случили се в детството на авторката.
✔️ Едно от нещата, които ме впечатлиха най - силно беше добре изграденият образ на Лили. Отричането и самозаблуждението, което Лили проявяваше, беше много добре поднесено и силно реалистично.
✔️ Нямам търпение да излезе филмът, в който се очаква Блейк Лавли (обожавам я) да се въплъти в ролята на Лили Блум. Прочетох, че има недоволство заради възрастовата разлика на актрисата с Лили, която в книгата е на 23. Според мен изборът на Лавли е страхотен и не си представям друг в този образ.
✔️ Книгата е страхотна и я препоръчвам на всеки, който не се е сблъсквал с книгите на Хувър, аз самата до скоро не бях.
По мое скромно мнение това е история основно за любовта, която можем да срещнем в различни форми. Зa тази любов, която е продиктувана от ceкcуaлнa cтрacт и жeлaниe, но и за тази, която е в комбинация между дълбoкo приятeлcтвo и бeзкoриcтнa всеотдайност. Това, което беше най - осезаемо и остана като последствие от прочита е, че ако не проявяваме любoв най - вече към caмите нас (не ceбичната и нездрава любов проявяваща се като нaрциcизъм, а cилaтa дa oбичaш ceбe cи тaкa, чe дa увeличиш любoвтa, кoятo дaвaш и нa oкoлнитe) не бихме могли да съществуваме пълноценно и бихме били пленници на собствената си слабост.
Скоро излиза и продължение на книгата с името "Всичко започва с нас".
В нея авторката ще ни запознае и с гледната точка на Атлас, като я редува с тази на Лили и историята продължава оттам, където завършва „Никога повече“.

Здравейте, здравейте, Ето нещо интересно, което би могло да е и доста полезно."5 - те въпроса"Поведението ни е резултат ...
18/02/2023

Здравейте, здравейте,
Ето нещо интересно, което би могло да е и доста полезно.

"5 - те въпроса"

Поведението ни е резултат от взаимодействието на характера ни със средата, в която се намираме. Всеки се е намирал в положение да не е доволен, от това как реагира или постъпва в даден момент. Например, бих искал да съм по - организиран и подреден. За да обмислим и разберем причината и решението, бихме могли да разсъждаваме върху следващите 5 въпроса:
✔️Какво искаме да променим?
✔️Какво засяга то и как ни влияе?
✔️Къде и кога се случва?
✔️Защо се случва?
✔️Какво мога да направя за да реша този проблем?
Идеята е да разберем кое не ни помага и да се опитаме да го управляваме, а не да го изкореняваме, тъй като това е почти невъзможна мисия. Да спрем и помислим, защото с малки усилия и често напомняне бихме могли да направим живота си по - лесен и приятен.
Бихме могли да запишем отговорите и от време на време да ги препрочитаме. Със сигурност ще ги забравим още на първия ден, но ако се връщаме към тях често, след известно време ще усетим разликата.
⭐️⭐️⭐️
Текстът не е копиран, но е резултат след прочитането на "Професионални тестове за личностно оценяване", за която ви разказах в началото на месеца. 😌

Address

Sofia

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when My book stories posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share

Category