29/10/2012
Premijer Srbije i ministar unutrašniih poslova Ivica Dačić prisustvovao je danas svečanosti promovisanja polaznika Sedme klase Centra za osnovnu policijsku obuku u policijske pripravnike u Sremskoj Kamenici i poručio budućim policajcima da im je zadatak podrška vladavini prava, zaštita života, sloboda i lični integritet ljudi i imovine. Dačić je naglasio da mu je izuzetno drago što su tu generaciju policajaca činili pripravnici policijskih uprava Vranja, Leskovca i Beograda koji su na završnom ispitu pokazali da to što dolaze iz raznih gradova nije prepreka da zajedničkim radom usvajaju nova znanja i veštine. On je naglasio da se ulažu napori da se nacionalne zajednice uključe u sve tokove društva i zato je posebno istakao da ga raduje što je među 109 polaznika 12 pripadnika albanske manjine sa juga Srbije. "Postoji nedostatak policije u gradovima i zato pokušavamo da stvorimo osnove da beogradska policija bude što više popunjena" rekao je Dačić s obzirom da je većina polaznika iz glavnog grada Srbije. Prema njegovim rečima, savremeno koncipiranom obukom Srbija i MUP dokazuju da razlike u polu, veri i nacionalnosti mogu biti samo bogatsvo i zalog za bolju budućnost što se na primeru Sedme generacije polaznika tog centra i pokazalo. Ministar je uručio rešenje o nagrađivanju najboljima u rangu i poklone pa je Milan Marković dobio laptop, Mirko Gojković kameru, a Marija Dimić fotoaparat. "Čvrsto sam uveren da su njihovi treneri, mentori i svi koji su dali doprinos tokom obuke posebno insitirali na razvijanju etičkog odnosa prema proFesiji i građanima - zato je moja poruka da odgovorno, hrabro i ponosito nosite uniformu koja će obeležiti vaš životni put i da u svakom momentu imate na umu da ste vi i vaši vršnjaci budućnost Srbije" rekao je Dačić. Ministar im je poručio da od njih očekuje da svojim znanjem, zalaganjem i odgovornošću prema proFesiji daju lični primer i uvek i na svakom mestu budu čuvari reda i zakona. Dačić je izjavio da je protiv stvaranja pokrajinske policije i da osnivanje policijske uprave Vojvodine nije realno. "Policijska uprava Vojvodine nije realna, Vojvodina je velika da bi bila samo jedna policijska uprava", rekao je Dačić. On je naglasio da se može razgovarati o tome kako će biti organizovan rad policije u Vojvodini, koliko će biti Formirano policijskih uprava, kao i da li će neko kordinirati taj rad na novou pokrajine. "O tome se može razgovarati" rekao je Dačić. Na pitanje kada će biti postavljen načelnik Policijske uprave u Novom Sadu, Dačić je odgovorio da bi do kraja godine svi postupci vezani za izbor direktora policije i novih načelnika policijskih uprava trebalo da budu završeni. "U novembru će biti konkurs za direktora policije, a zatim i za nacelnika policijskih uprava i do kraja godine taj posao bi trebalo bi da bude završen", rekao je Dačić. TANJUG foto - Jaroslav Pap