07/03/2017
LJUDI KOJE ČEKAMO SMO MI!!!
Ovim sloganom krenula je kampanja Saše Jankovića za predsednika Srbije. Upravo ta rečenica podseća na govore jednog čoveka koji se krajem prošlog veka borio (i delimično pobedio u toj borbi) protiv "učitelja" čiji današnji "učenici" vladaju našom divnom zemljom, praveći je veoma lošom državom, nanoseći joj pritom ogromnu štetu. Mogli bi do sutra da izvlačimo paralele, ali nema potrebe da dragoceno vreme gubimo na to. Svakodnevno smo svedoci svega lošeg što proizilazi iz vladavine "učenika". Porodice se raspadaju, ljudi se medjusobno ubijaju, lokali dižu u vazduh, kupuju se lažne diplome i zapošljavaju ljudi sa veoma sumnjivim biografijama, a ono što je možda najbolnije, odlaze nam ljudi, prijatelji, deca u beli svet. Odlaze jer nismo uspeli da taj "svet" dovedemo kod nas. Nismo uspeli da budemo bolji nego što jesmo. Imali smo šansu prokockali je. Pali smo, lutali i onda su nam došli "smešni", našminkani, preobučeni ex. radikali i rekli: "E mi sad hoćemo u Jevropu". Ostalo je sve ta čuvena "novija" istorija koja nam se servira poslednjih 5 godina.
Da se razumemo, ne treba nama Zapad da ga dovedemo da bi bili IN, niti Istok da bi poštovali tradiciju. Nama treba uređen sistem. Sistem koji je moderan, u kome se zakoni i institucije poštuju, u kome nema autokrata, lažnih doktora, vazduplohova, fantoma i ostalih cirkuzanata. Sistem u kome se poštuje i tradicija. U kome se zemlja čuva kao malo vode na dlanu, neguje, ulaže, na kojoj se gradi od pravih investicija, a ne prodaje, perisijskim prinčevima na letećim ćilimima koji izvode jeftine trikove uz pomoć nekih čarobnih lampi, za siću. Gde se ceni i poštuje vredno stečena diploma i rad, ali isto tako ceni, poštuje i čuva seljak! Zemlja u kojoj se slave praznici kad im je vreme kao i da traju koliko je predviđeno. Zemlja u kojoj se gradi i ruši gde je to predviđeno, a ne gde kome padne na pamet. Zemlja u kojoj deca i mladi idu bezbrižno u školu, na fakultet da bi učili, stekli znanje i veštine koje će u budućnosti pomoći Srbiji, a ne Nemačkoj, SAD-u, Kini...
Sve to nam treba, kao i još mnogo toga. Sve to možemo da imamo, ne servirano kao neka bajka već kao realnost. Ponovo imamo nekog ko se bori za slične, ako ne i iste vrednosti. Imamo čoveka koji je bio zaštitnik građana. Koji nije podlegao pritiscima režima, nije se dao, nije se predao!!! I sada kada je najteže odlučio je da im se suprotstavi. Jednom za svagda. Ali ovoga p**a ne smemo, ne možemo da dozvolim da taj čovek bude sam. Ovaj put moramo da shvatimo da smo svi MI u jednom zajedničkom "projektu" koji će uspeti ako nas se uključi što je više moguće. Taj "projekat" možemo da uradimo samo MI od kojih će zavisiti budućnost naše zemlje. Nemojte se zavaravati da će pobedom Saše Jankovića na izborima posao biti gotov. On tada tek počinje kako bi se sve gore navedeno ispravilo i sprovelo. Saša Janković ne može sam. Trebamo mu MI. MI smo: občni građani, studenti, penzioneri, lekari, prosvetari, policajci, vojnici itd., svi MI smo zajedno SRBIJA!!!
Ljudi, ovo nam je OGROMNA šansa. Poslednja da ispravimo greške iz prošlosti i konačno okrenemo budućnosti! Jer ako sada prošlost pobedi, ako se sada ne pokrenemo, GOTOV JE postaje GOTOVO JE, a budućnost mrak, praznina, bez nade gde će, umesto čuvene poruke: "Da gledamo u budućnost i da ćemo se tamo i sastati...", nova poruka biti bolno istinita i realna, a glasiće: "Ko poslednji izađe, ovog p**a, neka ,definitivno, ugasi svetlo."
I zato još jednom, dugujemo Srbiji da budemo bolji nego što jesmo, da budemo LJUDI KOJE SMO ČEKALI!!! Svi MI zajedno!!!