01/06/2026
Mislim da fizički izgled nikad nije imao veći prioritet kao sad, pa osim što nasilnoj deci daje razlog za provociranje i vređanje, ostavlja jako velik trag na dete koje takvo nasilje trpi.
Pošto živimo u svetu u kom se plasira fizičko "savršenost", uvrede poput zubata, frižiderko, naočarko mogu veoma jako uticati na psihu deteta.
Dete koie svakodnevno sluša komentare o svom izgledu vremenom počinje da veruje u ono što čuje. Počinje da se stidi i da krivi sebe zbog različitosti koja uopšte nije problem.
Zato je na odraslima najveĉi zadatak, da naučimo decu da različitost nije mana već nešto što nas sve čini jedinstvenim. ♡