Dosta je bilo - Rakovica

Dosta je bilo - Rakovica Да од Раковице направимо место у коме се радо и лепо живи

Програм „За ново лице Раковице“
Доста је било - Раковица

Уводни део

Раковица не мора да буде, као до сада, периферија Београда, радничко насеље-спаваоница изоловано од свега, без икаквих садржаја, за наше суграђане.

Раковица може да постане много више од тога - далеко лепше и хуманије место за живот, и општина у коју ће радо долазити и они који не живе на њеној територији. За то постоје сви ус

лови, само је потребна политичка воља како би се исто спровело у дело.

План је да учинимо Раковицу интересантном, не само за локално становништво, већ и за друге становнике и посетиоце Београда.

Програм - Доста је било-Раковица, усмерен је на четири целине које обухватају оно што сматрамо тренутно највећим недостацима на нашој општини.

1. Недостатак јавних садржаја и знаменитости
2. Комунални неред и саобраћај
3. Заштита животне средине
4. Здравство и спорт

Уколико добијемо поверење грађана, учинићемо све из надлежности општине ради остварења свог програма, а у сарадњи са Градом и Републиком ћемо се залагати и иницирати да се остваре и тачке програма које су у надлежности Града, односно Републике.

Сарадња ће бити утолико успешнија ако наша странка добије велико поверење грађана и на нивоу Града и Републике.

Наш програм се не ограничава само на набројано, већ представља смернице и општи план деловања, и у том смислу обухвата побољшање и унапређење квалитета животне средине у целој нашој општини, тако да ни један њен део не буде изостављен.

Ништа се не може одједном, али уз подршку вас, наших суграђана, заједно можемо успети.

1. Недостатак јавних садржаја и знаменитости

У нашој општини не постоји довољно јавних простора за грађане у виду тргова, паркова, шеталишта и других јавних садржаја. Раковици недостаје и прави локални центар који би се могао сматрати средиштем општине. Постоје услови за уређење неколико простора који би постали јавни, и који би унапредили квалитет живота и улепшали целокупну општину.

- На месту где се налази надвожњак код зграде Скупштине Општине, испред зграде општине и цркве желимо да уредимо простор, направимо пешачку зону, парк и трг, који би постао средиште општине, као и јавни паркинг, а надвожњак изместимо даље према Капитол парку.

- Уз реку Топчидерку желимо да направимо шеталиште, које би представљало још један нови локални центар, а на истом могу да функционишу угоститељски и трговински објекти. Залагаћемо се и за отварање уметничко-занатског центра на простору будућег шеталишта које би се продужило до Топчидерског парка. Ово место повезује линија трамваја број 3, па би овом центру као и шеталишту био олакшан приступ и осталих грађана Београда.

- Обновићемо дечије игралиште нa Лабудовом Брду код старог Дома Здравља и уредити простор око новог Дома Здравља, те обновити стазу како би било проходно преко зелене површине у правцу ка Лабудовом Брду.

- На највишем делу Канаревог Брда могуће је направити Панорама парк са Авантура парком, мини-жичаром и местом које би могло да се искористи за упражњавање екстремних спортова – на пример парк за екстремни бициклизам.

2. Комунални неред и саобраћај

Општи је негативан утисак стање у саобраћају, недостатак паркинг простора, прљавштина , дивље депоније, очајно стање коловоза и тротоара, запуштени паркови и зелене површине.

Сматрамо да је могуће ове проблеме решити и да за то постоји довољно новца, али нема политичке воље, па се новац расипа на непотребне ствари и ситне личне интересе.

Решићемо саобраћајни хаос који влада у Раковици - једносмерне улице, паркирани аутомобили на тротоарима, рупе на путевима, недостатак паркинга, гужве на прометним саобраћајницама (најновији негативан пример је очајно решен прилаз „Лидлу“ у већ преоптерећеној улици).

- Недостатак паркинг простора ћемо решити првенствено проширивањем постојећих паркинга на рачун градског земљишта, за шта постоје услови. Такође, настојаћемо да се направе, тамо где је могуће и потребно, надземне и подземне гараже, на пример на Миљаковцу. Подземне гараже би требало пројектовати и изградити тако да у случају нужде могу послужити и као јавна склоништа, јер познато је да се у новоградњи већ деценијама уназад она уопште не пројектују.

- Поред проблема са паркингом решићемо и проблем са тротоарима који постоји у целој општини, где је често немогуће проћи, поготово родитељима који возе колица са децом или ђацима на путу од куће до школе и обратно. Када решимо проблем недостатка паркинга, биће могуће и растеретити тротоаре па ће моћи да се пролази на нормалан начин, што је до сада било незамисливо. Исте ћемо довести у ред јер су у очајном стању.

- Проблем дивље градње постоји у нашој општини као и у целом граду, и Републици. Предузећемо све мере које општина може, и у сарадњи са свим градским и републичким органима ћемо да искоренимо дивљу градњу, да сви нелегални објекти буду уклоњени.

- У Раковици не постоји уређен простор за бициклистички саобраћај. План је да израдимо и спроведемо пројекат бициклистичких стаза које би се повезале са Бановим брдом, Адом Циганлијом, Новим Београдом. За то ће нам бити потребна сарадња Градских органа.

- Потребно је проширити и поново асфалтирати велики број улица у Раковици, јер многе више не испуњавају услове за нормално одвијање саобраћаја- преуске су, пуне рупа, и прљаве. Такође је хитно потребно довести у ред јавну расвету, због безбедности како возача тако и пешака, али и да нам општина не би изгледала као „гето“.

- Планирање измене трасе пруге кроз средиште општине Раковица у подземну железницу која би повезала Прокоп, Скојевско насеље, Видиковац, Лабудово брдо, Петлово брдо и даље ка Реснику и Чачку представља инфраструктурни пројекат који би требало да побољша јавни превоз и смањи гужве на путевима у Београду.
- Изградња тунела кроз Раковицу и делове Београда који се налазе на путу према Реснику и Чачку би имала и додатни значај за нашу општину. Наиме, садашња траса пруге представља физичку препреку и дели Раковицу на два дела, што отежава кретање становника и комуникацију између различитих делова општине. Изградња тунела и подземне железнице би то решила, повезујући делове Раковице и омогућавајући лакши приступ градским садржајима, као што су школе, здравствене установе и тржни центри.


3. Заштита животне средине

- Хитно изместити ван насељеног места погоне компанија за прераду и збрињавање опасног отпада „MITECO“ и „Yunirisk“.

- Отворити рециклажни центар ван насељеног места што би било од значаја за здравију животну средину, као и поставити још већи број контејнера за прикупљање рециклажног материјала на целој територији општине.

- Миљаковачка шума која је под државном заштитом, сада је запуштена и препуна дивљих депонија. Тај простор ћемо уредити, очистити и редовно одржавати, како би постао омиљено одредиште наших суграђана за одмор и боравак у природи. За то постоје сви услови, али не и политичка воља.

- Желимо да се Ресничко Језеро приближи грађанима Раковице и Београда и учини привлачним местом за одмор и забаву, тако што ћемо уредити прилаз и инфраструктуру око њега; да у близини овог језера направимо терен за голф, што би учинило овај део општине лепшим и привлачнијим местом.

- Потребно је чишћење дивље депоније које су ругло у целој општини и много боље одржавање чистоће свих делова општине, као што су пијаце, зелене површине, паркови, дечија игралишта итд. Залагаћемо се да наша општина изгледа увек што чистије и лепше, да постане много погодније место за живот него што је то сада.

4. Здравство и спорт

На месту где се сада налази мртва индустријска зона постоје услови за много боље искоришћавање тог простора. Управо ту желимо да изградимо јавни спортски центар са спортским халама, базенима, игралиштима, у чему општина оскудева.

Сматрамо да би најпогодније било на месту индустрије „21 мај“, међутим и остали простори индустријске зоне, ИМР и слични, могу се искористити за друге јавне садржаје; на пример, изградњу нове дечије клинике и породилишта, на чему бисмо сарађивали са Градом Београдом.

- Како би Србија постала лепше место за живот, потребно је подићи нове генерације и пружити им све услове за успешан развој. То би требало учинити на нивоу целе државе, међутим, и општина ће се залагати и тражити начине да учини све из своје надлежности како би томе допринела.

- Постоји потреба за једним истуреним одељењем Дома Здравља у МЗ Скојевска како би био олакшан приступ здравственој заштити грађана из тог дела општине.

- Залажемо се да сва деца која имају интересовања имају и могућност да бесплатно тренирају спорт који желе, те ће у том смислу локална власт субвенционисати спортске клубове са територије Општине.

- Такође, општина ће покренути иницијативу да вртићи за децу на територији целог града буду бесплатни, као и да се капацитети повећају како на територији општине, тако и на територији града.

- У међувремену, општина ће настојати да нађе начин да вртиће са територије општине дотира, како би били бесплатни или са симболичном ценом, да би сва деца имала могућност за место у вртићима.

Завршни део

Наш сан је СРБИЈА у којој се радо и лепо ради и живи, она за којом чезнемо и кад из ње одемо и док у њој остајемо. Србија упорних, изузетних, поносних људи кадрих да препознају и штите сопствене интересе и створе срећу за себе, своју породицу и окружење.

Наш циљ је СИСТЕМ у ком влада ред, где иста правила важе за све, систем јачи од сваког појединца.

Општински одбор Доста је било Раковица.

Stranka “Dosta je bilo” (DJB) od samog početka podržava studentski pokret i stoji na stanovištu da je reč o jedinom poli...
06/03/2026

Stranka “Dosta je bilo” (DJB) od samog početka podržava studentski pokret i stoji na stanovištu da je reč o jedinom političkom akteru koji može smeniti postojeću, po gotovo svim parametrima, objektivno jako lošu vlast.

Stranka

24/11/2025
Мудро и родољубиво је било од студената да уоче да треба подржати и поздравити војску и одвојити је од партијског кукоља...
21/09/2025

Мудро и родољубиво је било од студената да уоче да треба подржати и поздравити војску и одвојити је од партијског кукоља који је власт увукла и ову државну и народну институцију.

„Vlast je povukla i svakodnevno vuče katastrofalno loše poteze i po sebe i po Srbiju. Jedini krivac za haos u zemlji je ...
30/08/2025

„Vlast je povukla i svakodnevno vuče katastrofalno loše poteze i po sebe i po Srbiju. Jedini krivac za haos u zemlji je vlast. Umesto da ispuni pravedne zahteve studenata i objavi svu građevinsku, pravnu i finansijsku (tokovi novca) dokumentaciju u vezi sa tragedijom u Novom Sadu, vlast krije i falsifikuje dokumentaciju, krije se iza međudržavnog sporazuma i pokušava da zaštiti svoje ministre i svoju ogromnu korupciju. Jedini izlazak iz krize su republički izbori.„

Saša Radulović

Politička kriza u Srbiji ulazi u novu fazu, koju karakterišu masovni protesti, pojačana represija i sve veća međunarodna pažnja. Građani i predstavnici civilnog društva zahtevaju institucionalnu odgovornost, posebno u vezi sa tragičnim kolapsom javne infrastrukture i nizom optužbi za korup...

Јако је важно да у данас не буде насиља. Насиље је потребно само власти. И када власт већ није одговорна, провоцира, пот...
28/06/2025

Јако је важно да у данас не буде насиља. Насиље је потребно само власти. И када власт већ није одговорна, провоцира, потпирује, дели, вређа, напада и призива насиље, неко мора да буде одоговоран. Не сме данас ничија крв да падне.

Борба за уређен систем против самовоље појединца или групе је маратон, није спринт.

Много људи покушава да се огребе о студентски покрет са својим циљевима који са студентима немају везе. Има и оних који би да се бију у Пионирском парку и да упадају у институције и имају мокре снове о томе како ће тако срушити власт.

Студентима од почета покушавају да преузму протесте. И разне "НВО" и њихови активисти, прогласи, Н1-опозиција и аналитич...
16/06/2025

Студентима од почета покушавају да преузму протесте. И разне "НВО" и њихови активисти, прогласи, Н1-опозиција и аналитичари, побуњени универзитети и сваки пут нанесу велику штету својим непромишљеним акцијама. Сада им се петљају око листе и покушавају да углаве своје људе на листу. Надам се да ће деца успети да се одбране, као што су се до сада сваки пут одбранили.

Најбоље акције студената до сада су били маршеви по Србији са искључиво српским симболима и заставама. Све акције које су имале призвук "НВО", ЕУ су биле подваљене студентима и биле су погрешне. Ево и зашто.

Да би студентска листа била успешна, она мора да понуди политику за коју ће гласати и они који су гласали за власт на претходним изборима. То је једини начин за промену. Гласачи који су свакако опозициони би морали ово да разумеју. Додворавање њима није пут за промену.

А какву политикук желе гласачи који су на претхнодним изборима гласали за власт? Они желе суверенистичку политику, али не плашт суверенистичке политике који нуди власт, а иза плашта стоји послушна "ЕУ нема алтернативу", политика, већ суштинску суверенистичку политику. А она је:
- јачање државе Србије на Косову и Метохији
- јачање и подршка Републици Српској (не подршка Додику или опозицији већ Републици Српској)
- јака подршка нашем народу у целом региону
- не копању литијума
- не џендеризму: измена свих џендерских закона по диктату ЕУ
- јачање демократије: чишћење бирачких спискова, изимене изборних закона да крађа постане практично немогућа
- равномерна заступљеност и објективност у медијима за разлику од овога што нуде РТС, Пинк, Информер и Н1
- довођење јавних извршитеља у ред
- ЕКСПО је маркетиншки пројекат и кад је Србија већ преузела ту обавезу, на њега треба потршити што мање, а не користити га за богаћење партијских буразера
- не санкијама Русији
- не куповини француских авиона
- не диктату из ЕУ за наше законе. Наши закони морају да буду по мери наших грађана, не ЕУ бирократа
- увести потпуну транспарентност трошења новца пореских обвезника, укидање тајних уговора, сваког месеца објавити тачно колико је новца потрошено и тачно ко је примио тај новац и по ком јавно објављеном уговору
- попис имовине и за државу и за сва јавна и државна предузећа, заводе и установе

Пошто су петљања око студентске листе толика, да је деци већ јако тешко да се одбране, можда би требали да размисле о томе да направе искључиво студентску листу, без "есксперата" и да кажу: ми не знамо како да водимо државу, још смо млади и немамо искуство, али ви старији сте показали да нисте у стању ни да створите предуслов за нормалну државу, е то ћемо да урадимо ми. Толико знамо.

Па да објаве листу предлога закона које ће усвојити ако добију подршку и да након победе на изборима усвоје све те законе и распишу нове изборе након 6 месеци. И тако направе систем за све нас. Јер ми старији смо толико сујетни, разједињени, медијски разбијени, изманипулисани да нисмо у стању.

Саша Радуловић

Власт је изгубила подршку већине у Србији и више нема легитимитет. Главни резултат избора у Косјерићу и Зајечару је да с...
10/06/2025

Власт је изгубила подршку већине у Србији и више нема легитимитет. Главни резултат избора у Косјерићу и Зајечару је да су то јасно показали. Када би сутра били парламентарни избори у Србији, власт би их глатко изгубила, чак и уз крађу. Народ се уморио.

Да није било изборне крађе, власт би и ове локалне изборе изгубила. Избори се краду далеко највише преко бирачких спискова. Утиче наравно и куповина гласова и куповина веш машина и застрашивање, али далеко највише је преко бирачких спискова. Велика је грешка опозиције што не захтева једноставно решење тог проблема. ДЈБ је предложио једноставно решење још 2021. и нико од опозиције га није подржао: https://dostajebilo.rs/blog/2025/03/28/kako-srediti-biracke-spiskove/
Надам се да студенти неће поновити "грешку" Н1-опозиције.

Размера губитка подршке власти се најбоље види по Косјерићу. У Косјерићу је много теже красти гласове на велико преко бирачког спикса, него у Зајечару. Зајечар има преко 47.000 уписаних бирача, велики број не живи у Зајечару и нормална излазност је око 50%, тако да је простор за крађу огороман. Косјерић има само 8.897 уписаних бирача и нормална излазност бирача је око 75%, тако да када хоћеш да накрадеш, немаш баш одакле.

На локалним изборима у Косјерићу СНС је 2021.године освојио 4.575 гласова од 6.652 изашла бирача. Опозиција је освојила 2.077 гласова. Пре два дана на изборе је по извештају ОИК-а који је објавио РИК изашло 7.369 гласача, односно 717 гласача више. Опозиција је по извештају РИК-а освојила 3.635, односно 1550 гласова више, а власт 3.686, односно 889 гласова мање. То је пад од 20% за власт и поред све крађе.

Власт се у Србији мења када око 10% гласача власти са претходних избора промени свој глас. У Косјерићу је званично 20% власти променило свој глас. Ово значи да и уз сву крађу, власт нема теоретске шансе да победи на републичким изборима. Власт је изгубила легитимитет и зато се боји избора.

Ови избори су и показали колико разне ЦРТЕ и сличне НВО мало знају о изборном процесу и о томе како се краду избори. Ово би требао бити наук за студенте да им се захвале на сарадњи.

Они показују и да су републичке странке сметња на локалним изборима. Људи на локалу су без учешћа централа направили групе грађана без икаквих републиких партијских обележја и оне су постигле успех. Републички лидери су сметња на локалу и то су на срећу схватили сви. Једино је Несторовић са својом листом МИ СНАГА НАРОДА учествовао у Зајечару и освојио 1.9% гласова (на републичким изборима у децембру 2023. је освојио преко 5%).

На републичким изборима власт не може да накраде и накупујуе ни приближно онолико колико може на изолованим локалним изборима. Ја волим математику и она је неумољива, само на жалост тешко разумљива и одбојна за већину људи, тако да нећу улазити у дубљу анализу. Процена је да је на локалним изборима на велико преко бирачког списка покрадено око 8% гласова: у Косјерићу до 700 и у Зајечару до 4000 гласова.

Постоје две ствари које могу помоћи власти у овом тренутку:
- да студентску листу преузму опозиционе странке, разне "НВО", разни Прогласи и аутошовинистички кандидати и тиме отерају већинску Србију од себе
- да власт успе да поврати позицију Србије и српског народа на КиМ коју је својом катастрофалном политиком у последњих 12 година изгубила

Власт је покушала спин са "победом" у Косјерићу и Зајечару, али то се слабо прима. Једном када изгубиш поверење људи због својих спинова, то се не враћа новим спиновима. Људи знају.

Власт покушава и да прода спин да је огроман број апстинената изашао на ове локалне изборе, али да је њихова подршка и даље чврста. То наравно није тако и то је очигледно. Косјерић то јасно показује. Нису изашли апстиненти, јер њих је, осим међу младим људима, релативно мало. Већина је ван земље. Пораст излазности су у главном фантоми, а велики број бирача власти са претходних избора је на овим локалним изборима променио свој глас: њих преко 20%.

Па један савет за студенте и њихову листу: ако желите промену, ваша политика мора бити окренута ка бирачима који су на претходним изборима гласали за власт. Ако то схватите, биће добро. Ако то промашите и дозволите да вам маршеве по Србији уз српске заставе и симболе замене журке по раскрсницама, онда ће ти гласачи и њихови гласови отићи негде друго.

Власт се и даље нада да ће спиновима успети да превари народ да је јака и тако тоне све дубље и наставља да губи подршку. Власт без легитимитета (већинске подршке народа) не би смела да вуче никакве велике потезе у име суверена и са његовим парама, а једини суверен у Србији је народ, грађани.

Саша Радуловић

САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТДана 09. маја 2025. године, најмање једна трећина одборника Скупштине општине Раковица поднела је за...
16/05/2025

САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ

Дана 09. маја 2025. године, најмање једна трећина одборника Скупштине општине Раковица поднела је захтев за сазивање ванредне седнице Скупштине, са јасно дефинисаним дневним редом. Седница је заказана за 16. мај, али услед недостатка кворума није одржана.

Уместо да се поступи у складу са законом, председница Скупштине, Ксенија Миланковић, самовољно је „одложила“ седницу и заказала нову за 25. јун. Овакво поступање представља грубо кршење Закона о локалној самоуправи и директно нарушава демократска права одборника и грађана које представљају.

У Раковици,
16.05.2025.

Мирослав Маринковић ДЈБ
Одборник Скупштине ГО Раковица

Код нас је главна прича колико је ко у региону добио процената царина, као да је неко смишљао проценте да би послао поли...
03/04/2025

Код нас је главна прича колико је ко у региону добио процената царина, као да је неко смишљао проценте да би послао политичке поруке, а на нама је да одгонетнемо зашто Србији 37%, а БиХ 35%, Македонији 33%, Албанији 10%. Министарство трговине САД-а је урадило анализу за цео свет, у свакој држави су одредили колика је ефективна царинска стопа те државе (наравно по правилима која су сами одредили) и казали да ће САД наметнути тарифе (царине) које ће бити пола стопе тарифа које њихове компаније плаћају. По правилима која је САД одредио, ПДВ (VAT) је такође тарифа која се рачуна у ефективну стопу тарифа неке земље. И рекли су да је минимална стопа 10% за све, осим наравно за Израел. Тако да, на пример за Албанију која нема царине за америчке производе, тарифа је 10%, јер Албанија осим ПДВ нема тарифе за америчке производе.

Како ће ове тарифе утицати на нашу економију? Извоз Србије у САД у 2024. је износио 620 милиона долара, а увоз 684 милиона долара. То је око 2% укупне спољнотрговинске размене Србије. Значи директног утицаја неће бити. Али ће бити велики индиректан утицај. Тарифе које су наметнуте на ЕУ (а ЕУ је око 60% спољнотрговинске размене Србије) ће довести да пада потражње за производима из ЕУ, рецимо аутомобила, што ће директно утицати на поруџбине из Србије, посебно из мотачница каблова које су овде отваране уз помоћ субевнција.

Шта Србија треба да ради? За Србију би најпаметније било да одмах отвори разговоре са САД-ом и предложи да међусобно укинемо све тарифе.

Србија такође треба да схвати да се све у свету променило, да напусти сулуду политику субевнционисања странаца, политику увозничког лобија, политику претварања Србије у колонију јефтине радне снаге и паркинг за прљаве технологије и окрене се ка јачању домаће привреде. Србија треба да одустане од политке "ЕУ нема алтернативу" јер ЕУ бирократија је и даље на путу корпоративног глобализма и још увек не разуме да се свет променио и да их више нико ништа не пита.

Саша Радуловић

23/03/2025

Власт више не зна где удара. Количина лажи би била застрашујућа да режија и глума није трагикомична. Зар заиста мисле да ово може да прође? Да криминални обрачун у кафани прикачи студентима?

Власт као да мисли да ће се људи уморити, да ће ово све проћи и да ће моћи да настави по старом као да ништа није било.

Једини кривац за хаос који се дешава у Србији је власт. ЈЕДИНИ. Једини који може да заустави хаос је власт.

Свака влада, какав год јој придев прикачили, мора да буде изабрана у Народној скупштини. Ако се изгласа влада, то значи ...
21/03/2025

Свака влада, какав год јој придев прикачили, мора да буде изабрана у Народној скупштини. Ако се изгласа влада, то значи да постоји скупштинска већина. Да би настала скупштинска већина, прави се пост-изборни коалициони договор. Свуда у свету у коме постоји парламентарна, представничка демократија, па и у Србији.

Сасвим је легитимно да Н1-опозиционе политичке опције, Ђиласов ССП, НДСС Милоша Јовановића, Зелено-леве странке и остали предлажу ово што предлажу, али морају да знају шта у ствари предлажу а то је: коалиција са странкама садашње власти, са СНС-ом, СПС-ом и осталим, окупљена око ороченог програма на 9 месеци. Текст предлога владе народног поверења у ствари представља нацрт тог коалиционог споразума упућен СНС-у. Ово је битно и грађанима да разумеју.

Зашто би СНС прихватио овај позив на коалицију? Прелазне владе се праве када се распадне скупштинска већина, па се нова окупља око прелазног плана до нових избора. Власт јесте изгубила легитимитет код суверена (суверен је народ, грађани), али и даље има стабилну скупштинску већину. Очекивати од власти са стабилном скупштинском већином да изгласа нечију прелазну владу изгледа наивно и неозбиљно.

Што се самог текста предлога тиче, он је толико набијен квазилевичарским, нво-овским, демагошким, фотељским сматрањима и утопистичким, неспроводивим и по друштво и демократију штетним идејама, да ниједна озбиљна политичка опција која заиста верује у парламентарну демократију не би требала да је подржи.

Предлагати нпр. да једна "НВО" коју финансирају владе западних земања, пише нацрт закона о бирачком списку ДЈБ никада не би подржао. То је наше мишљење, а позивам све да прочитају цео текст предлога и само оформе своје мишљење о њему.

https://zelenolevifront.rs/vlada-narodnog-poverenja-ceo-tekst-predloga/

У претходним објавама сам већ више пута писао шта ДЈБ мисли да би требао да буде политички захтев опозиције.

https://x.com/SasaRadulovich/status/1901219796315787326

У наредној објави ћу још једном представити предлог ДЈБ из 2021.године којим се једноставно решавају два кључна питања која су предуслов одржавања избора:
- како једноставно и брзо решити проблем бирачких спискова
- како једноставно и брзо решити питање равноправне медијске заступљености

https://dostajebilo.rs/blog/2021/10/29/tekst-zakljucka-dijaloga-i-predlozi-djb-koji-nisu-prihvaceni/

Саша Радуловић

Address

Видиковачки венац 67а
Belgrade
11090

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Dosta je bilo - Rakovica posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Organization

Send a message to Dosta je bilo - Rakovica:

Share