Dosta je bilo - Bogatić

Dosta je bilo - Bogatić Lokalni tim pokreta "Dosta je bilo - Saša Radulović" za Bogatić

Glavna stranica: facebook.com/Do Za pozitivnu selekciju.

** Verujemo u humanost. Restart.

Mi smo građani iz različitih sfera našeg društva, koji su rešili da više neće sedeti i posmatrati sve sa strane. Mi smo građani koji se bore za uvođenje reda i ukidanje partijskog parazitskog sistema. Mi smo građani koji kažu "dosta je bilo".

** Verujemo u institucije i sistem. Institucije i uređen sistem su pretpostavka za slobodan i siguran život svakog građanina i porodice i ostvarenje njihove

lične sreće. Zato se zalažemo za potpunu transparentnost - svi ugovori moraju da budu javni, budžet svakog ministarstva, agencije, javnog preduzeća i ustanove mora da bude dostupan svakom građaninu.Za pravnu sigurnost i nezavisno pravosuđe. Poreze plaćamo da bi slabi i ugroženi imali sigurnost, a ne da bismo novac poklanjali privilegovanim privrednicima i multinacionalnim kompanijama. Zato se zalažemo za uvođenje sistema univerzalne socijalne zaštite. Za ukidanje zdravstvenih knjižica i zdravstvo plaćeno iz budžeta za sve. Za uvođenje socijalnih penzija.

** Verujemo u privatnu inicijativu i preduzetništvo. Stub našeg oporavka i razvoja su male porodične firme i poljoprivredna gazdinstva. Zato se zalažemo za smanjenje nameta na rad i progresivno oporezivanje dohotka stopama od 0, 20, 30 i 40%. Za smanjenje birokratije. Za smanjenje javne potrošnje.

** Verujemo da vlast treba približiti građanima. Samo tako će povratiti demokratiju. Zato se zalažemo za direktan izbor gradonačelnika i predsednika opština. Za kombinovani, većinski i proporcionalni, izbor poslanika. Za otvorenu vlast. Potrebni su nam novi, kredibilni ljudi. Potrebna nam je otvorena, transparentna i odgovorna vlast. Potreban nam je novi početak.

16/01/2022
Како се данас бирају судије и тужиоци у Србији?Бирају их народни посланици у Народној скупштини већином гласова. Како гл...
21/12/2021

Како се данас бирају судије и тужиоци у Србији?
Бирају их народни посланици у Народној скупштини већином гласова.

Како гласи референдумско питање?
"Да ли сте за потврђивање Акта о промени Устава Србије?"
Власт овим питањем као да покушава да сакрије од народа шта се мења.

Шта власт уз притисак ЕУ хоће да промени у Уставу?
Хоће да, уместо да их бирају народни посланици, судије и тужиоци бирају сами себе.

Шта им је аргумент за промену?
Народни посланици су лоши, изабрала их је странка и слушају странку, па зато они не треба да бирају судије и тужиоце, јер је то политички утицај.

У чему је проблем с аргументом?
И правосуђе је лоше. И судије на врху правосуђа је изабрала странка и они слушају странку. Али народ може да мења посланике сваке четири године, а ако ово прође, лоше судије и тужиоце неће моћи да мења никада: бираће се и мењати сами.

У којим још државама судије и тужиоци бирају сами себе?
Ни у једној уређеној држави света у коју се исељавају наша деца.

У којим државама судије и тужиоце бирају посланици у скупштини?
И у Немачкој и у Француској и у Италији.

Зашто нам онда ЕУ потура нешто што не постоји ни у ЕУ?
Зато што на Србију и цео Балкан гледају као на простор на коме могу да спроводе експерименте.

Шта све ово значи за нас, народ?
Сви знамо колико нам је лоше правосуђе. Риба смрди од главе. На врху правосуђа су лоше судије и тужиоци који су послушници власти. У правосуђу постоје многе добре судије и тужиоци, они су тело и реп правосуђа, али ћуте, трпе, чувају се, јер лоша глава, партијске судије и тужиоци хоће да их склоне из правосуђа. Ако народ допусти ове промене Устава, лоша глава правосуђа ће остати цементирана у систему и ниједна нова власт неће моћи више ништа да промени. И та лоша глава ће онда уништити и оно здраво што постоји у телу правосуђа.

Кад год неко сам себе бира, резултат је увек непотизам и избор најгорих. То је такође простор за корупцију, јер се људи осиле, нико их не контролише, па мисле да могу да раде шта хоће. Дати једној малој групи људи у глави правосуђа да сами себе бирају и контролишу је као када би малом детету дали напуњен пиштољ да се са њим игра.

Ко је писао ове уставне амандмане?
Њих није писала власт, нити су их писали наши стручњаци. Амандмани су написани у оквиру пројекта који је финансирала Сорошева мрежа и у ком су учествовале Сорошеве невладине организације.

Зашто је Сорошевој мрежи толико важно правосуђе у Србији?
Неки би рекли зато што су добри људи па хоће да нам помогну. А неки би рекли да банке и глобалне корпорације преко невладиног сектора који финансира Сорошева мрежа хоће да остваре утицај и контролу над правосуђем како би штитили своје интересе и ово раде свуда у свету.

Зашто им наша власт то дозвољава?
Наша власт, и садашња и бивша, већ 20 година води политику "ЕУ нема алтернативу". И велики део опозиције води исту политику. По тој политици, свака власт послушно спроводи оно што јој кажу ЕУ бирократе. ЕУ није Европа. ЕУ су бирократе које седе у Бриселу, Стразбуру и Франкфурту (седиште Централне банке која штампа евро) и који би да скроје Европу без суверених држава по мери банака и глобалних корпорација. Наша власт је под великим притиском ЕУ и очигледно нису у стању да се носе са тим притиском. Треба им наша помоћ.

Ко је суверен у Србији?
Народ. Грађани. Сва сувереност, све три гране власти, све одлуке доноси народ.

Како народ спроводи своју сувереност?
Народ своју сувереност спроводи гласањем. Гласање је или на изборима или на референдуму. На изборима народ на четири године бира народне посланике у Народној скупштини. Народни посланици онда у име народа четири године спроводе народу сувереност.

Шта треба мењати?
Пошто посланике на листи бира странка, а народ само бира странке, онда су посланици одговорни странци. То не ваља. Да би посланици били одговорни народу, мора народ да их бира по имену и презимену у свакој општини, а не странка. И онда такав посланик, изабран од народа, треба и да бира судије и тужиоце и да контролише министре и да преслишава јавна предузећа и директоре и да контролише јавну управу и да спроводи вољу народну.

Зато уместо овог кукавичијег јајета које нам подваљују ЕУ и Сорошева мрежа, ваља нам на референдуму 16. јануара гласати НЕ, одбранити Србију и заштити Устав и правосуђе од страног утицаја, а онда променити изборни систем тако да посланици одговарају народу, а не странци. И онда ће увек народ да се пита.

Profesor Pravnog fakulteta Univerziteta u Beogradu Zoran R. Tomić izjavio je da bi građani Srbije trebalo da izađu na referendum o ustavnim promenama i da glasaju protiv.

https://www.facebook.com/1397123287198679/posts/2701553160089012/
01/07/2020

https://www.facebook.com/1397123287198679/posts/2701553160089012/

Након што је РИК 24. јуна поништио 2700 приговора ДЈБ о неправилностима на 2700 бирачких места у Републици Србији, Управни суд је по ДЈБ жалби установио да су приговори б....

21/06/2020

Posle duže od tri godine, Saša Radulović ponovo na RTS 2. Pogledajte naše predstavljanje građanima Srbije. Nije bitno da li ste glasač vlasti ili opozicije, ...

16/04/2018
Полазећи од основних вредности ДЈБ-а, ОО ДЈБ Шабац извештава јавност да све одлуке од дана подношења оставке председништ...
01/04/2018

Полазећи од основних вредности ДЈБ-а, ОО ДЈБ Шабац извештава јавност да све одлуке од дана подношења оставке председништва сматрамо нелегитимним, укључујући и одлуке главног одбора.
Инсистирамо да се стање чланства, одбора, делегата, посланика и одборника доведе на статус који су имали на дан подношења оставке председништва као и да се акти које је донело председништво у оставци прогласе апсолутно нелегитимним.
Истовремено, обавештавамо вас и да је нелегитимна група сачињена од неколицине функционера у оставци, узурпирала званичан сајт и поједине налоге на друштвеним мрежама посредством којих се пласирају бројне неистине.

ОО ДЈБ Шабац, седница одбора 31.3.2018.

Radnicima u Srbiji ne treba SOS linija da prijavljuju rad ”na crno”, nego smanjenje poreza na rad kao najpravednije reše...
10/03/2018

Radnicima u Srbiji ne treba SOS linija da prijavljuju rad ”na crno”, nego smanjenje poreza na rad kao najpravednije rešenje za rasterećenje privrede. SOS linija je još jedna kozmetička i marketinška mera srpskih vlasti, baš kao što je i poreska lutrija.
Rešenje za sivu i crnu ekonomiju je jednostavno – smanjiti namete na rad. Umesto što milione evra daje na subvencije stranim investitorima koji otvaraju radna masta za jeftinu radnu snagu, Vlada Srbije treba da smanji poresko opterećenje na rad.

Радницима у Србији не треба СОС линија да пријављују рад ”на црнo”, него смањење пореза на рад као најправедније решење за растерећење привреде. Како је саопштило ....

Преносимо преглед најбитнијих вести за фебруар 2018. године из угла Доста је било.
08/03/2018

Преносимо преглед најбитнијих вести за фебруар 2018. године из угла Доста је било.

Преносимо преглед најбитнијих вести за фебруар 2018. године из угла Доста је било. ГИК одбацила захтев ДЈБ да дијаспори омогући гласање јер то никад нису радили Доста...

SNS se izgleda ponovo uplašio rasprave. Podneli su više od 300 besmislenih amandmana na prvih 10 članova zakona o stranc...
07/03/2018

SNS se izgleda ponovo uplašio rasprave. Podneli su više od 300 besmislenih amandmana na prvih 10 članova zakona o strancima, da bi potrošili svih 600 minuta za raspravu. Isto su uradili i u decembru kada građani nisu reč čuli o zakonu o budžetu 2018.
To rade da građani ne bi čuli da ćemo dobiti centralizovanu bazu DNK profila, od počinilaca krivičnih dela, preko njihovih žrtava, do trudnica. U tom zakonu nema ni reči o sankcijama za nezakonitu obradu podataka.

Српска напредна странка поднела је 330 амандмана на првих 10 чланова Предлога закона о странцима, да би појела сво време предвиђено за расправу. То значи да расправе у...

03/03/2018
SNS batinaši koji su napali naše aktiviste u Batajnici, predvođeni su Aleksandrom Ljubojević, v.d. direktorkom Centra za...
27/02/2018

SNS batinaši koji su napali naše aktiviste u Batajnici, predvođeni su Aleksandrom Ljubojević, v.d. direktorkom Centra za podršku žrtvama trgovine ljudima i Milanom Bojovićem, bivšim radikalom i savetnikom generalnog direktora u preduzeću Jugoimport SDPR. Dogurali su do visokih funkcija preko SNS-a, ali bez obzira na to, vikendom predvode huligane koji tek treba da zasluže poverenje i dobiju radno mesto u nekom javnom preduzeću.
Zanimljivo je i to što je Milan Bojović, poznati SNS batinaš, kupio 19-ogodišnjem sinu objekat sa 100 ari placa za 100 hiljada evra "da dete ima šta da radi".

Народна посланица Татјана Мацура и народни посланик Срђан Ного одржали су данас конференцију за медије у Скупштини Србије где су говорили о нападу СНС чланова кој....

U duelu Šešelja i Obradovića, Šešelj je ogolio činjenicu da je i onim političarima koji treba da odu i onima koji ne tre...
27/02/2018

U duelu Šešelja i Obradovića, Šešelj je ogolio činjenicu da je i onim političarima koji treba da odu i onima koji ne treba da se vrate, lični i stranački interes u bavljenju politikom značajno ispred interesa naroda i države. Pogledajte video, a dokument je u prilogu.

Да је партијска припадност пресудна у запошљавању, то сви у Србији знају. Главни узрочници ове појаве, политичке странке, до сада су јавно бар заступале став о њеној...

Address

Bogatic

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Dosta je bilo - Bogatić posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Organization

Send a message to Dosta je bilo - Bogatić:

Share