Dosta je bilo - Bor

Dosta je bilo - Bor Stranica otpora sadašnjoj vlasti na republičkom i lokalnom nivou u Boru. Mi smo građani koji se bore za uvođenje reda i ukidanje partijskog parazitskog sistema.

Mi smo građani iz različitih sfera našeg društva, koji su rešili da više neće sedeti i posmatrati sve sa strane. Mi smo građani koji kažu "dosta je bilo".

** Verujemo u institucije i sistem. Institucije i uređen sistem su pretpostavka za slobodan i siguran život svakog građanina i porodice i ostvarenje njihove lične sreće. Zato se zalažemo za potpunu transparentnost - svi ugovori moraju da budu j

avni, budžet svakog ministarstva, agencije, javnog preduzeća i ustanove mora da bude dostupan svakom građaninu.Za pravnu sigurnost i nezavisno pravosuđe. Za pozitivnu selekciju.

** Verujemo u humanost. Poreze plaćamo da bi slabi i ugroženi imali sigurnost, a ne da bismo novac poklanjali privilegovanim privrednicima i multinacionalnim kompanijama. Zato se zalažemo za uvođenje sistema univerzalne socijalne zaštite. Za ukidanje zdravstvenih knjižica i zdravstvo plaćeno iz budžeta za sve. Za uvođenje socijalnih penzija.

** Verujemo u privatnu inicijativu i preduzetništvo. Stub našeg oporavka i razvoja su male porodične firme i poljoprivredna gazdinstva. Zato se zalažemo za smanjenje nameta na rad i progresivno oporezivanje dohotka stopama od 0, 20, 30 i 40%. Za smanjenje birokratije. Za smanjenje javne potrošnje.

** Verujemo da vlast treba približiti građanima. Samo tako će povratiti demokratiju. Zato se zalažemo za direktan izbor gradonačelnika i predsednika opština. Za kombinovani, većinski i proporcionalni, izbor poslanika. Za otvorenu vlast. Potrebni su nam novi, kredibilni ljudi. Potrebna nam je otvorena, transparentna i odgovorna vlast. Potreban nam je novi početak. Restart.

ДА СЕ НЕ ЗАБОРАВИ!!!24.03.1999 -24.03.2024
24/03/2024

ДА СЕ НЕ ЗАБОРАВИ!!!
24.03.1999 -24.03.2024

https://www.facebook.com/share/91CvEN7fQoA6tiZg/?mibextid=oFDknk
02/03/2024

https://www.facebook.com/share/91CvEN7fQoA6tiZg/?mibextid=oFDknk

Нови избори у Београду би били велики ризик за СНС: од готовог праве вересију. У Београду имају већину. Прича о томе да немају легитимитет (што је тачно) служи да покрије нешто. Прича о притиску ЕУ је такође шупља. САД је одћутао и то је све што треба знати о ставу запада.

СНС је у Београду имао око 39% гласова, СПС још 6%. За већину име је потребно још око 5%. Сами до тих 5% не могу. Значи да мора неки њихов пројекат да попуни ту празнину. Да немају опцију за то, сигурно не би поново расписивали изборе.

Код централних градскиих општина, ситуација по СНС је још гора: Стари град (25%), Врачар (27%), Савски венац (31%), Звездара (33%), Нови Београд (34%), Вождовац (36%), Палилула, Чукарица, Раковица (39%).

Једини начи да сачувају ове општине је да неки њихов пројекат, нека њихова листа, освоји довољно да прескоче праг.

Да су офирали пројекат Несторовић за власт у Београду, пале би им све централне београдске општине, али и Ниш, Нови Сад, Чачак и вероватно неки други градови. Овако су сачували Несторовића да још увек изгледа као опозиција наивним бирачима деснице. Јер то им је једини начин да сачувају ове општине.

А зашто су им важне све ове општине? Зато што онај ко има власт у општини, контролише бирачки списак у тој општини. Зато су општине страшно важне и зато промена власти почиње од општина.

Ово је велика коцка за СНС. Јер већину у Београду већ имају. Да се коцакју са тим зарад осталих општина је велики ризик. Од тога да ли ће бирачи схватити да је Несторовић пројекат и да је све око њега представа, зависи да ли ће СНС задржати власт.

Ако бирачи деснице прочитају да је Несторовић намештаљка власти и ако схвате да се до промене нпр. политике за Космет, или џендер идеологију, долази преко промене у општинама, онда имамо велику шансу да промена крене. Јака опција десног центра и деснице која није пројекат власти је најбољи начин да се и СНС и грађансисти држе под контролом и штите интеси Србије.

23/01/2024
22/01/2024

Sramno saopštenje sindikata Nezavisnost kompanije Serbia ZiJin Copper doo

Sindikat Nezavisnost kompanije Serbia ZiJin Copper DOO je dana 20.01.2023.godine izdao saopštenje gde osuđuje organizovanje konferencije za štampu ostalih sindikata kompanije gde se pozivaju resorna ministarstva da se uključe u dalje pregovore između sindikata i poslovodstva kompanije a u vezi povećanja minimalne cene rada za radnike. Sindikat Nezavisnost je i prošle godine dezavuisao pregovore, više držao stranu poslovodstva kompanije nego samim radnicima. Time je pokazao da radi za kineze a ne, što mu i statut i program nalažu, da brani interese radnika. Ove godine se dešava osta stvar. Ne daju nikakva obaveštenja radnicima, uvek su protiv ostalih sindikata i idu linijom manjeg otpora, tj nezameranja kineskom poslovodstvu. Na taj način slabe poziciju ostalim sindikatima koji zdušno brane prava radnika.
Iz takvog sindikata, koji je "kupljen", svi radnici treba da se isčlane i ne daju više reprezentativnost istom.
Sa druge strane, u tom sindikatu već više godina nije bilo izbora predstavnika, tako da se postavlja pitanje koliko oni predstavljaju radnike a koliko sami sebe jer postali su sekta koja brani samo svoj lični interes.

Куповина гласова и довођење гласача од стране СНС багре не престаје.Бирачко место бр 4 и 5, МЗ "Стари центар".Одупримо с...
17/12/2023

Куповина гласова и довођење гласача од стране СНС багре не престаје.
Бирачко место бр 4 и 5, МЗ "Стари центар".
Одупримо се злу и изађемо да гласамо за промену власти.
Заокружите број 12!

Млад човек, помислили би нада Србије а он уцењен, бави се недозвољеним радњама, урушава демократију.То је Вучићева Србиј...
17/12/2023

Млад човек, помислили би нада Србије а он уцењен, бави се недозвољеним радњама, урушава демократију.
То је Вучићева Србија!
Зато гласајте за број 12!

Шта нам је потребно да отерамо ову злу власт, да изађемо на изборе и гласамо по својој вољи.Имамо за кога да гласамо.Зао...
16/12/2023

Шта нам је потребно да отерамо ову злу власт, да изађемо на изборе и гласамо по својој вољи.
Имамо за кога да гласамо.
Заокружи број 12!

- Смањење пореза и доприноса за трећину

- Одбрана нашег наслеђа на Косову (против фра-нем ултиматума)

- Улагања у домаћу пољопривреду, олакшице за фриленсере

- Реформа пензија (канадски модел) - да не буде гладних, да СРБИЈА буде ЗЕМЉА ПРАВДЕ

ДОБРО ЈУТРО СРБИЈО

16/12/2023
Питате се за кога гласати, који број 17. децембра заокружити?Ево 8 јасних разлога зашто заокружити број 12, коалицију ДЈ...
06/12/2023

Питате се за кога гласати, који број 17. децембра заокружити?
Ево 8 јасних разлога зашто заокружити број 12, коалицију ДЈБ-СДС-Отете бебе.
ДОБРО ЈУТРО СРБИЈО!

Address

Bor

Telephone

+381600906688

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Dosta je bilo - Bor posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Organization

Send a message to Dosta je bilo - Bor:

Share