05/08/2014
Jezero u Kljajicevu je bilo na daleko poznato za vreme Kraljevine Jugoslavije, posle za vreme SFRJ, a naravno i u vremenima kada je ovde bilo pretezno nemačko stanovništvo. Na jezeru je bio restoran u kom ste mogli da jedete ranze specijalitete od sveze ribe, gde je kuvar pred vasim ocima cistio svezu ribu i spremao je po vasoj zelji, sto je morate priznati za to vreme bio pravi presedan. Za jezero u Kljajicevu znali su ljudi iz Peste, Zadra, Zagreba, Beograda i mnogih drugih gradova i vrlo rado su bili gosti Kljajiceva. Velika je prednost tog jezera bila je lokacija. Na samo par minuta od centra sela mogli ste da dodjete do jezera. Iz nekih svima nepoznatih i verovatno banalnih razloga, jezero biva isuseno 68. godine. Jedan od razloga, doduse po principu "rekla-kazala", su bili komarci i tada je verovatno bilo resenja za to kao sto postoji i danas, ali da ne ulazimo u to. Ovde zelimo da okupimo ljude koji imaju samo dobru volju, nista drugo, nikakva ulaganja nisu potrebna. Sva sredstva neophodna za ovaj poduhvat, ako Bog da, trebali bi da dobijemo od ministarstva, na osnovu projekta. Neki su se pitali gde bi se izvozila zemlja koja je nasuta na jezero. Vrlo prosto, toliko je rupa na atarskim, ili sto bi mi rekli "letnjim" putevima, pa bi sa tom zemljom mogli da popravimo te puteve. Eto, toliko od nas. Lajkujte, saljite prijateljima, uradimo nesto stvarno dobro za nase selo, nije ono toliko lose.