13/12/2023
Održana Konvencija Izborne liste " dipl.ing Aleksandar Firaunović- Evropska zelena partija" u Bogatiću.
BOGATIĆ - DA POSTANE EKOLOŠKA OAZA ZDRAVE HRANE, VODE I VAZDUHA
Svečana sala SO Bogatić bila je pretesna da primi sve članove, simpatizere i pristalice Evropske zelene partije u Bogatiću, koji su došli da prisustvuju završnoj konvenciji Izborne liste "dipl.ing Aleksandar Firaunović - Evropska zelena partija" koja će, na predstojećim lokalnim izborima nastupiti pod rednim brojem 3.
Prisutnima se, najpre, obratio predsednik EZP dr Dejan Pavlović rečima da Evropska zelena partija u Bogatiću želi da preuzme odgovornost u svoje ruke i da se uhvate u koštac sa nagomilani problemima.
-Zeleni Bogatića žele da Mačva snažnim koracima "gura" napred, žele da zaštite svoje okruženje, da spreče zagadjivače, vazduha, zemljišta i hrane, žele da zaštite svoju decu, da ona budu zdrava. Zeleni žele da u svom mestu imaju pijaću vodu i kanalizaciju. Uveren sam da zeleni Bogatića na čelu sa dipl.ing Aleksandrom Firaunović - Evropska i njegovim timom imaju najboljeg budućeg predsednika opštine Bogatić. Svi vi zajedno možete da napravite ekonomski i ekološki raj u Srbiji. Zeleni žele da se u Mačvi proizvodi zdrava hrana za celu naciju, da se sačuva nezavisnost od bilo kog hemijskog proizvoda, ne želimo Rio Tinto u svom okruženju, - izjavio je, izmedju ostalog, dr Dejan Pavlović, na završnoj Konvenciji Izborne liste " dip.ing Aleksandar Firaunović - "Evropska zelena partija" za lokalne izbore u Bogatiću.
Na skupu su govorili i predsednik Izvršnog odbora EZP a i odbornik u SO Ruma Milovan Daković, kao i odbornički kandidat sa izborne liste Evropske zelena partija u Bogatiću, ing. poljoprivrede Ivan Šarčević iz Badovinaca.
- Članovi EZP pažljivo biraju predizborne reči i obećanja. Ono zašta ćemo se najviše zalagati je uspostavljanje sistema finansiranja zaštite životne sredine kroz namenski zeleni fond i princip: Zagadjivače plaća. Samo na takav način i kroz državne i evropske projekte možemo da pričamo o čistoj životnoj sredini i rešavanju ekoloških problema na teritoriji opštine Bogatić. U tom slučaju možemo da pričamo o uklanjanju divljih deponija i njihovom smanjenju na statističku grešku. Možemo pričati o uvodjenju vodovodne i kanalizacione mreže prema principu razvijenih zapadnih zemalja. Mi tražimo odgovorne partnere a to su naši glasači. Zato ih pozivamo da u nedelju, 17. decembra izdaju na izbore i podrže Evropsku zelenu partiju u Bogatiću pod rednim brojem 3. na lokalnom nivou, poručio je u svom obraćanju nosilac izborne liste EZP u Bogatiću dipl ing Aleksandar Firaunović-.
Na kraju Izborne konvencije predstavljeni su i odbornički kandidati koji predstavljaju spoj mladosti, iskustva, stručnosti i znanja.