Bojan Kostreš

Bojan Kostreš Predsednik Lige socijaldemokrata Vojvodine - VOJVOĐANI

17/05/2025
16/05/2025
02/04/2025

Najmanje 50% korisnika kablovske televizije u Srbiji trenutno nemaju pristup ključnim televizijskim kanalima kao što su N1 Srbija i NOVA S

Dokle god Telekom Srbija, kao javno preduzeće, nema uvrštene ove dve televizije putem svoje mreže, građani će i dalje biti lišeni slobode izbora u vezi sa izvorima informacija, a moć režimskih medija će i dalje dominirati.

Potpiši peticiju da se televizije N1 Srbija i NOVA S prikazuju preko državnog operatera Telekom Srbija: https://www.peticije.online/pridrui_se_inicijativi_da_se_televizije_n1_i_nova_s_prikazuju_preko_dravnog_operatera_telekom_srbija


jer nema nazad

Zato što prepoznajemo isti model i isti "potpis"nema nazad Prijatelji
27/03/2025

Zato što prepoznajemo isti model i isti "potpis"
nema nazad Prijatelji

Već dugo se ne oglašavamo jer smo u političkoj penziji. Borbu protiv fašizma smo prepustili mlađima i ljudima sa više energije. Preko 20 godina borbe ostavilo je posledice na motivaciju članova AFA NS. Sada te stvari rade mlađi i motivisaniji.

Na oglašavanje nas je naterao ovaj udbaški natpis koji je potpisan u ime naše (već duže vreme) neaktivne organizacije.

Želimo da saopštimo da naši članovi nemaju veze sa ovim. Neki saradnici BIA, a pretpostavljamo i koji, su sasvim sigurno autori ovoga.

Za ovo sumnjičimo pojedince bliske Partiji radikalne levice, koji su poznati po ovakvim udbaškim metodama obračuna sa političkim neistomišljenicima.

Do danas smo ćutali na sve ono što ova skupina političkih štetočina radi. Od danas im obećavamo da ćemo ih tretirati kao što smo tretirali fašiste svih boja u prethodnih 20+ godina.

Stop policijskim doušnicima i saradnicima službe!

Tema .rs je:Koliko su studentski protesti u Srbiji proevropski?Predsednik LSV Vojvodjani  izjavio je da je simbolika zas...
25/03/2025

Tema .rs je:
Koliko su studentski protesti u Srbiji proevropski?

Predsednik LSV Vojvodjani izjavio je da je simbolika zastava EU koja evidentno izostaje na protestima,
manje važna od studentskih zahteva

da se iskoreni korupcija,
da mediji budu objektivni i
da institucije rade svoj posao.

Ovakvi nedvosmisleno su i proevropski zahtevi i izmedju ostalog, LSV Vojvodjani od prvog dana podržavaju

nema nazad

23/03/2025

U toku je XV redovni izborni Kongres LSV Vojvođani na kom će delegati izabrati predsednika stranke i članove drugih rukovodećih organa.

Pred delegatima se nalazi i tekst programske deklaracije “Moderna Vojvodina u demokratskoj Srbiji” koja predstavlja temelj političke orijentacije LSV u narednom periodu, i snažno naglašava decentralizaciju, evroatlantsku opredeljenost, demokratiju, sekularnost države, te jačanje ekonomije kao garanta boljeg života građana.

nema nazad

Vučić je u panici a njegov režim u rasulu jer su studenti poslali jasnu i nedvosmislenu poruku da je nebitan i da žele d...
07/02/2025

Vučić je u panici a njegov režim u rasulu jer su studenti poslali jasnu i nedvosmislenu poruku da je nebitan i da žele demokratsko društvo u kojem funkcionišu institucije a ne autokratsku Srbiju u kojoj “operiše” koruptivna kriminalna hobotnica.
Vojvodina je sastavni deo Srbije a gluposti o separatizmu spinuje sam režim da bi imao problem koji se mora rešavati.
Tako pokušavaju da skrenu pažnju sa opravdanih studentskih zahteva.
Svima je jasno da i da odgovorni za ubistvo #15 ljudi u Novom Sadu moraju pred lice pravde.
Svima je jasno da podstrekači nasilja moraju da odgovaraju.

Srbija će postati normalno, civilizovano demokratsko društvo bez obzira na sve pokušaje režima da to spreči.

Imam samo jednu poruku za Vučića: nemojte nas braniti jer šta ste vi branili tu više kamen na kamenu nije ostao.

Vojvodina je za mene najlepši deo Srbije koja nije problem već rešenje!
Vojvodina je uz sve studente Srbije!

Vladavina prava mora da se uspostavi u Srbiji, a pravda i zakon moraju da budu jednaki za sve.
10/01/2025

Vladavina prava mora da se uspostavi u Srbiji, a pravda i zakon moraju da budu jednaki za sve.

Odluka Višeg suda u Novom Sadu da odbije predlog Višeg javnog tužilaštva da se Goranu Vesiću, optuženom za tragediju na Železničkoj stanici u Novom Sadu, odredi pritvor, jasan je signal da „Novosadski proces“ postaje ping-pong loptica između Višeg javnog tužilaštva i Višeg suda u No...

Burna je sedmica za nama. Ono najupečatljivije sam zapisao u dnevnik koji je Danas objavio. Uživajte 📰📌Petak, 22. novemb...
30/11/2024

Burna je sedmica za nama. Ono najupečatljivije sam zapisao u dnevnik koji je Danas objavio. Uživajte 📰

📌Petak, 22. novembar

Da li da ustanem ili da odustanem?

Napolju duva vetar. Jak. Banatski. Danima imam temperaturu, ležim kod kuće, gledam tv i nerviram se zato što ne mogu aktivnije da se uključim u akcije opozicije u Novom Sadu. Dobra je ideja bila da se blokira tužilaštvo. Poslata je jasna i jednostavna poruka: pohapsite ubice i razmontirajte korumpiranu mafijašku hobotnicu umesto što se iživljavate nad građanima, aktivistima, političkim protivnicima. Nažalost, ovaj režim reaguje samo kad je pod pritiskom. Dobili su prve pollitičke „batine“ i sad idemo dalje.

U 11.52 zaustavili smo saobraćaj u Zrenjaninu. Tačno u podne tišinu je prekinulo crkveno zvono. Kiša pada kao da joj je cilj da nas pokoleba i razjuri, a nadaleko je poznato da su najveći protesti u mom gradu baš kada je kiša najjača. Slučajnost koja pokazuje da se Zrenjaninci ne predaju i ne odustaju kada imaju razloga da se bore. Stojali smo u tišini. Neki automobili su ostali sa nama, a neki su se okrenuli i otišli, ali niko nije trubio, niko nije negodovao. Ljudima je teško jer znaju da za zločin od 1.11. nema izgovora. Svi odgovorni moraju biti uhapšeni i osuđeni. Tajni ugovori se moraju objaviti. Oni su izvor korupcije, a korupcija ubija. Odnela je 15 života do sada…

Na putu do kuće počeo je da veje sneg. Isti sneg koji je, i ovoga p**a, krajem novembra, iznenadio p**are, blokirao je put preko Fruške gore, auto-put ka Nišu i ko zna koje još puteve. Sramota.

E, da, Sićve počeo štrajk glađu. Pa koga oni zajebavaju?!?

Subota, 23. novembar

Gripa je izjednačila. Ponovo sam u krevetu. Nema veze, vredelo je. Ponosan sam na sve ljude koji su juče zastali na petnaest minuta i tako odali poštu žrtvama zločina i korupcije. Istrajnost koju ljudi pokazuju svakog dana govori da je ljudima dosta lopovluka, mafijanja, laži, poniženja. To je više nego jasna poruka režimu da su prešli svaku meru i da u budućnosti treba da očekuju otpor za i najmanje nepočinstvo koje urade prema građankama i građanima naše zemlje. Kako kaže narodna poslovica „ne boji se šuša boga, nego batina“. Reaguju naprednjaci na te proteste i više nego što bi želeli da pokažu. Samo Vučićevo prebrojavanje ljudi koji su zastali govori koliko mu to smeta. Ne treba nasedati na njegov narativ, jer on brojkama koje su sasvim sigurno višestruko umanjene pokušava da pošalje poruku da je u odavanju pošte učestvovala šačica ljudi protiv koje su se pobunili pošteni građani. E, nije to šačica nego je čitavo društvo zgroženo razarajućim posledicama delovanja mafijaško koruptivne hobotnice, a te „poštene“ su identifikovali na društvenim mrežama kao naprednjačke aktiviste i funkcionere. Kad smo kod društvenih mreža, posle nebrojano mnogo dobronamernih saveta i kojekavkih reči meni bliskih, a i ne tako bliskih osoba, konačno sam otvorio nalog na Bluesky mreži koja je, kako su mi objasnili, utočište svih koji se sklanjaju od botova, agresije Ilona Maska, Trampa i njima sličnih, a sebi dao veoma inventivan nick name .bsky.social, a imam i preko nekoliko pratilaca. Ideeeeeemooooo!!!

Preko iste te socijalne mreže saznao sam da su Goran Ješić, Miša Bačulov i Relja Stanojević pušteni iz zatvora. Odlična vest! Znači, borba se isplati. Doduše ovo se desilo još juče, ali sam pod pritiskom temperature to prespavao… Gledam Relju na N1. Koliko je to sve potresno. Dobri momak, razmišljam koliko će vremena trebati da se oporavi od svega što ga je snašlo, a šta ničim nije zaslužio. Od njega u režimskim medijima prave kriminalnca, a da li smo dobili imena bandita koji su po nalogu režimlija razorili gradsku kuću?! Da li su ljudi svesni koliko je ovaj režim utkao nasilje u svaku poru našeg društva? Koliko su unakazili naše živote i percepciju normalnog…

A Sićve…nemam reči. Samo ne znam da li su do kraja dogovorili igrokaz ili se ovi na slobodi boje da ne počne da priča šta zna. Vreme će pokazati.
Sutra je novi protest u glavnom gradu Vojvodine.

📌Nedelja, 24. novembar

Ova gripa i nije više zanimljiva. Neću je pominjati dok je ne porazim. Nedelja je dan za odmor. Naročito kad morate da ležite… Neko je od režimskih lajavaca pomenuo Majdan i narandžastu revoluciju. Podsetio me je da još jednom pogledaom „Winter of fire, Ukraine’s fight for feedom“. Odličan. Toplo ga preporučujem svima. Borba za Ukrajinsku slobodu danas je, jednostavno rečeno, borba za pobedu dobra nad zlom. Zaista to mislim. Bio sam tamo dva p**a od kad ih je onaj zločinac napao i video mnoge stvari sopstvenim očima. Srbija mora da prestane da sedi na dve stolice. Ideja o četiri stuba spoljnje politike naše zemlje, koja, uzgred budi rečeno, nije Vučićeva, najpogrešniji je potez u politici naše zemlje od mnogih pogrešnih. Moramo uvesti sankcije Putinovom režimu i ovo ne govorim zato jer su mi onomad zabranili ulazak u Rusiju, nego zato što je taj režim zlo koje se mora iskoreniti dok ne razlije otrov po celom svetu.

📌Ponedeljak, 25. novembar

Čekao sam da prođe današnji dan, da sumiram utiske i da po onom Balaševićevom stihu ustanovim „ko je ovde, drugovi, koga tukao?!“. Nisam fan nasilja i cirkusa u Skupštini, mada mi je jasno da je i to deo političke borbe naročito kada za protivnike imate one koji su demolirali institucije, a svaki pokušaj za argumentovanom raspravom doveli do besmisla. Radikalština decenijama namerno uništava parlamentarizam u Srbiji. Većina današnjih naprednjaka su Šešeljeva ideološka deca i učenici, a neki od učesnika u tuči i njegovi bliski saradnici. Kada to znamo trebalo bi da nam svima bude jasno da oni haos i priželjuju i da je to okruženje u kome se veoma dobro snalaze. Zato valja biti oprezan. Davno me je jedan prijatelj posavetovao: „Nemoj barabi dozvoliti da te spusti na svoj nivo, pobediće te na iskustvo“. To je sve što imam da kažem koleginicama i kolegama iz parlamentarne opozicije. Ono što mi je mnogo važnije da zapišem je da je danas Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama. U Srbiji je od 2011. do 2023. ubijeno 406 žena i devojčica. Femicid nije posebno krivično delo… Ne razumem zašto?! Naše društvo je društvo u kome se tolerišu mnogi vidovi nasilja i o tome se uporno ćuti. Ne smemo zatvarati oči pred femicidom. Ne smemo.

📌Utorak, 26. novembar

Policija sve brutalnija. Čoveku amputirali te**is posle torture. Prebijaju ljude, a Ivica se pravi da ne vidi. Ili i on čeka maricu? Videćemo… Uhapšen direktor JGSP „Novi Sad“ zbog šverca kokaina. Mi živimo Monti Pajton. I još jedan podatak za danas. Ni on nije ni lep, a ni smešan. Predlog budžeta AP Vojvodine za 2025. godinu je na nivou od 65,66% ovogodišnjeg. Verovali ili ne. Radikalština uništava Vojvodinu. Jedini način da se spreči svaka autoritarna vlast u Srbiji u budućnosti je decentralizacija. Bogata Vojvodina znači jaku Srbiju. Mislite o tome…

📌Sreda, 27. novembar

Pustilo Vesića. Sramota!

📌Četvrtak, 28. novembar

Planirao sam da završim ovo pisanije time koliko su za nas kao društvo i za državu Srbiju pored decentralizacije važne evroatlanske integracije. O tome veoma živo diskutujemo u stranci u sklopu priprema za martovski kongres. Nažalost, današnji događaji u Srbiju nameću svoje teme i prioritete.

Krenuću prvo od dobrih vesti. Posle dve žalbe, oslobođeni aktivisti koji su uhapšeni posle protesta u Novom Sadu. Neka tako i ostane. No, to je jedino lepo što mogu da napišem.

Nasilje koje je sveprisutno u našem društvu odnelo je još jedan život. Užasnulo me je kada sam pročitao da je ubijen dečak u Leskovcu.

Režim iz skandala u skandal. Juče pustili Vesića, danas pušten snimak prvog SNS operativca u Vojvodini kako daje nalog da se vređaju građani i da se sve to snima za
režimske medije. Ima li kraja bezčašću?!

E, da, Kostreš gem, set, meč. Idem(o) sutra na akciju u 11.52. Vidimo se.

Address

Trga Mladenaca 10
Novi Sad
21000

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Bojan Kostreš posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Organization

Send a message to Bojan Kostreš:

Share