Dosta je bilo - Vojvodina

Dosta je bilo - Vojvodina Dosta je bilo
Pokrajinski odbor
Vojvodina Mi smo građani iz različitih sfera našeg društva,
koji su rešili da više neće sedeti i posmatrati sve sa strane.

Mi smo građani koji se bore za uvođenje reda i ukidanje partijskog parazitskog sistema. Mi smo građani koji kažu "dosta je bilo".

** Verujemo u institucije i sistem. Institucije i uređen sistem su pretpostavka za slobodan i siguran život svakog građanina i porodice i ostvarenje njihove lične sreće. Zato se zalažemo za potpunu transparentnost - svi ugovori moraju da budu javni, budžet svakog minis

tarstva, agencije, javnog preduzeća i ustanove mora da bude dostupan svakom građaninu. Za pravnu sigurnost i nezavisno pravosuđe. Za pozitivnu selekciju.

** Verujemo u humanost. Poreze plaćamo da bi slabi i ugroženi imali sigurnost, a ne da bismo novac poklanjali privilegovanim privrednicima i multinacionalnim kompanijama. Zato se zalažemo za uvođenje sistema univerzalne socijalne zaštite. Za ukidanje zdravstvenih knjižica i zdravstvo plaćeno iz budžeta za sve. Za uvođenje socijalnih penzija.

** Verujemo u privatnu inicijativu i preduzetništvo. Stub našeg oporavka i razvoja su male porodične firme i poljoprivredna gazdinstva. Zato se zalažemo za smanjenje nameta na rad i progresivno oporezivanje dohotka stopama od 0, 20, 30 i 40%. Za smanjenje birokratije. Za smanjenje javne potrošnje.

** Verujemo da vlast treba približiti građanima. Samo tako će povratiti demokratiju. Zato se zalažemo za direktan izbor gradonačelnika i predsednika opština. Za kombinovani, većinski i proporcionalni, izbor poslanika. Za otvorenu vlast. Potrebni su nam novi, kredibilni ljudi. Potrebna nam je otvorena, transparentna i odgovorna vlast. Potreban nam je novi početak. Restart.

15/06/2023

Остварење циља

Након нешто више од годину и по дана рада, Ковид болница на Мишелуку је затворена.

Према доступним информацијама, никада званично потврђеним, изградња и опремање болнице је коштало више од осам милијари динара.
Наравно, сви радови и сва набавка опреме је рађена без тендера, далеко од очију јавности јер је у питању био „виши интерес“.
Ко ће, убудуће, користити зграде и опрему, још увек није познато.
Највероватније због чињенице да режим, заправо, и нема идеју како да поступи.

Претворити објекат у градску болницу је нереално, јер је за функционисање болнице неопходан бројан високообразовани кадар каквог на тржишту рада нема нити га може бити у наредних 4 до 5 година. Још теже би било трансформисање у центре за палијативно збрињавање јер је палијативна медицина потпуно занемарена област, како у кадровском тако и организационом смислу, у здравственом систему Србије.

Користити капацитете бивше Ковид болнице за потребе КЦВ-а се поставља као једино – изнуђено решење али, уколико до тога дође, појавиће се врло озбиљан и тешко решив проблем путовања пацијената и медицинског транспорта преко максимално оптерећеног Булевара ослобођења и Моста Слободе.

Постоји још једна опција, надамо се најмање реална: да се објекат (привремено) напусти а да се, док је објекат (привремено) напусти скупо плаћена опрема уступи некоме коме би у овом тренутку „затребала“...

„Доста је било“ је, пре него што је изградња Ковид болнице на Мишелуку започета, упозоравао да се здравствена заштита грађана не сме организовати на пречац, по ad hoc принципу, без консултовања са струком која ће се руководити интегритетом а не партијском дисциплином.

Данас, када се разобличавају многе спорне и проблематичне ствари који су пратиле Ковид хистерију, јасније је него икада да је и ту глобалну несрећу режим искористио за политичке поене, злоупотребу јавних средстава и остале облике „лова у мутном“.
На сличан начин се искориштава и ситуација на Косову и Метохији, сукоб у Украјини, трагедија у ОШ „Владислав Рибникар“, масовно убиство у Дубони и Малом Орашју.

Све док се постиже жељени резултат.

„Доста је било“
Градски одбор Нови Сад

21/07/2022

УСИЈАЊЕ

Одлука о Генералном урбанистичком плану Новог Сада, која би у требала да значи развој и напредак Града а, самим тим, и да обрадује грађане, донета је уз асистенцију органа репресије.

Уместо осећаја да је урађено нешто велико и важно, добили смо осећај стида и мучнине.

Локални властодржци ће остати упамћени и по томе што су спремнији и одлучнији да изведу батинаше пред своје суграђане и комшије него да са њима разговарају.
Сломити вилицу пре него чути изговорену реч...

Гордост је одлика духом слабих.

"Доста је било"
ГО Нови Сад

28/02/2022

Бранка Стаменковић, жена из народа, кандидат СУВЕРЕНИСТА за председника Србије Коалиција Суверенисти, коју чине странке Доста је било, Здрава Србија и покрет Живим...

11/02/2022

Postupak po žalbi, protiv Izveštaja o utvrđivanju rezultata referenduma je u toku, kao i postupak po prigovoru protiv konačnog Izvestaja RIK-a, rekao je potp...

06/02/2022

Na 43. sednici Republičke izborne komisije, šest dana nakon isteka Ustavom propisanog roka, RIK je doneo Izveštaj o ukupnim rezultatima referenduma održanog ...

21/12/2021

До референдума је остало још 26 дана. Јавите се да будете контролор на вашем бирачком месту на [email protected]. Пошаљите обавезно и број телефона и обавезно проверите да ли вам је наш одговор отишао у спам.

Како се данас бирају судије и тужиоци у Србији? Бирају их народни посланици у Народној скупштини већином гласова.

Шта ЕУ и власт хоће да промене? Хоће да судије у тужиоци бирају сами себе.

Шта им је аргумент? Народни посланици су лоши, изабрала их је странка и слушају странку, па зато они не треба да бирају судије и тужиоце јер је то политички утицај.

Где је проблем са аргументом? И правосуђе је лоше. И судије на врху правосуђа је изабрала странка и они слушају странку. Али народ може да мења посланике сваке четири године, а ако ово прође, судије и тужиоце неће моћи да мења никада: бираће се и мењати сами.

У којим још земљама постоји да судије и тужиоци бирају сами себе? Ни у једној уређеној земљи света. И у Немачкој и у Француској и у Италији скупштина бира судије.

Шта то значи за нас? Сви знамо колико нам је лоше правосуђе. Риба смрди од главе. На врху правосуђа су лоше судије и тужиоци који су послушници власти. У правосуђу постоје многе добре судије и тужиоци, они су тело и реп правосуђа, али ћуте, трпе, чувају се јер лоша глава, партијске судије и тужиоци, хоће да их склоне из правосуђа. Ако народ допусти ове промене Устава, лоша глава правосуђа ће остати цементирани у систему и ниједна нова власт неће моћи више ништа да промени. И та лоша глава ће онда уништити и оно здраво што постоји у телу правосуђа.

Кад год неко сам себе бира, резултат је увек непотизам и избор најгорих. То је такође простор за корупцију, јер се људи осиле, нико их не контролише, па мисле да могу да раде шта хоће. Дати једној малој групи људи у глави правосуђа да сами себе бирају и контролишу је као када би малом детету дали напуњен пиштољ да се са њим игра.

Ко је писао ове уставне амандмане? Њих није писала власт, нити су их писали наши стручњаци. Амандмани су написани у оквиру пројекта који је финансирала Сорошева мрежа и у пројекту су учествовале Сорошеве не-владине организације.

Зашто је Сорошевој мрежи толико важно правосуђе у Србији? Неки би рекли зато што су добри људи па хоће да нам помогну. А неки би рекли да банке и глобалне корпорације преко не-владиног сектора као што је Сорошева мрежа, хоће да остваре утицај и контролу над правосуђем како би штитили своје интересе и ово раде свуда у свету.

Ко је суверен у Србији? Народ. Грађани. Сва сувереност, све три гране власти, све одлуке доноси народ.

Како народ спроводи своју сувереност? Преко народних посланика у Народној скупштини.

Шта треба мењати? Да би посланици били одговорни народу, мора народ да их бира по имену и презимену у свакој општини, а не странка. И онда такав посланик изабран од народа треба и да бира судије и тужиоце и да контролише министре и да преслишава јавна предузеће и директоре и да контролише јавну управу и да спроводи вољу народну.

Зато уместо овог кукавичијег јајате које нам подваљују ЕУ, власт и Сорошева мрежа, ваља нам на референдуму 16.јануара гласати НЕ и онда променити изборни систем тако да посланици одговарају народу, а не странци.

03/12/2021

Вечерас смо поново са вама и одговарамо на сва ваша питања! Гледајте нас УЖИВО од 19 часова на Јутјубу или нам се придружите у централи ДЈБ на адреси Нушићева 27.

И вечерас разговарамо о обарању референдума заказаног 16. јануар и опасностима које доноси Сорошева измена Устава. Пријавите се да будете контролор на референдуму и одбраните своја Уставом гарантована права:

https://kontrolori.dostajebilo.rs

https://youtu.be/vHxswV8_p-Y
02/11/2021

https://youtu.be/vHxswV8_p-Y

Pogledajte novo izdanje emisije Argument, gost je bio predsednik pokreta "Dosta je bilo" Saša Radulović.Autor i voditelj emisije: Dragan FilipovićProdukcija:...

https://youtu.be/6Ok268smZ-A
23/10/2021

https://youtu.be/6Ok268smZ-A

Ove promene Ustava nisu rezultat dubokog promišljanja u vezi sa državnim interesom, već rezultat nepromišljenog prihvatanja zahteva EU, Venecijanske komisije...

22/09/2021

Večeras u 21 h na RTS 1 gost emisije "Reč na reč" biće potpredsednik DJB Vojin Biljić.
Gledajte!

Address

Trg Republike 11
Novi Sad
21000

Opening Hours

Monday 14:00 - 18:00
Tuesday 14:00 - 18:00
Wednesday 14:00 - 18:00
Thursday 14:00 - 18:00
Friday 11:00 - 18:00

Telephone

+38121424288

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Dosta je bilo - Vojvodina posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Organization

Send a message to Dosta je bilo - Vojvodina:

Share