Inicijativa za Požegu

Inicijativa za Požegu Ako vam je dosta straha i poniženja - pridružite nam se. Da zajedno zauvek oteramo mrak!

Pitali smo lokalnu vlast u ime građana cele opštine, a evo kakav smo odgovor dobili:👉 Dok selo gori, oni se češljaju (ra...
29/05/2026

Pitali smo lokalnu vlast u ime građana cele opštine, a evo kakav smo odgovor dobili:

👉 Dok selo gori, oni se češljaju (rade kampanju).
Opštinski funkcioneri, uključujući i direktore javnih preduzeća, punom parom u promociji stranke koja im je omogućila privilegije, a građane - ko šiša!

U svom standardnom maniru, nestručna vlast prvo čeka da se desi havarija, a tek potom reaguje i u svemu drugom pronalazi krivce - sem u sopstvenom nemaru. Ali kad treba da oduže dug partiji - tu su revnosni!

P.S. Od 25. maja nema pijaće vode za meštane Zapadne Srbije.
Nas u Požegi su konstantno lagali da imamo staro skrapeško vodoizvorište kao alternativnu varijantu, da je potpuno provereno i da je voda zdrava za piće.

Afera sa vodom je samo poslednji u nizu skandala koji dokazuju nesposobnost ovog režima i ljudi sa fotografija ispod.
I da je samo to - dovoljno je ne samo za ostavke, već za krivičnu odgovornost!

28/05/2026

SNS REŽIM NAS JE DOVEO DO TOGA DA NEMAMO PIJAĆU VODU

Decembra prošle godine, prilikom rasprave o izveštaju o radu JKP ,,Rzav" Arilje - naš Bratislav Raković je dao priliku predstavnici preduzeća da javno govori o problemima sa kojima se suočava to preduzeće, upozorivši time građanke i građane na potencijalne rizike u snabdevanju vodom.
Upravo te probleme ovih dana živimo - kako mi u Požegi, tako i ostatak zapadne Srbije.

Sramotno je da se uzdamo u stihiju i molimo Boga da nam se ne dogodi havarija koja će nas ostaviti bez vode za piće, dok rukovodeći kadrovi nesposobni da upravljaju javnim preduzećima ne samo što ne rade na prevenciji ovakvih havarija, već ne umeju da kontrolišu štetu ni kada se ista dogodi.

U ime građana opštine Požega i izborne liste koju zastupamo, postavljamo pitanja organima lokalne samouprave i JKP Naš d...
27/05/2026

U ime građana opštine Požega i izborne liste koju zastupamo, postavljamo pitanja organima lokalne samouprave i JKP Naš dom Požega u vezi sa aktuelnim problemima u vodosnabdevanju na teritoriji naše opštine.

Pre svega, želimo da dobijemo jasne i precizne informacije o tome šta se trenutno dešava sa vodosnabdevanjem u Požegi. Zbog čega je došlo do havarije na sistemu? Kada se očekuje potpuna sanacija kvara i normalizacija snabdevanja?

Takođe, javnost ima pravo da zna zbog čega je došlo do ponovnog pucanja cevi i da li postoji odgovornost za učestale probleme koji pogađaju građane.

Posebno nas zabrinjava pitanje kvaliteta vode koja je trenutno u upotrebi kao tehnička voda, odnosno vode koja dolazi sa skrapeškog vodozahvata. Zašto ta voda sada nije za piće?

Podsećamo da su građani u prethodnim mesecima i godinama više p**a informisani da je ova voda u potpunosti ispravna za piće i bezbedna za upotrebu. Zbog čega javnost sada dobija potpuno drugačije informacije?

Dodatno, postavlja se pitanje zašto u dosadašnjim obaveštenjima, koja su štura i uglavnom objavljivana putem društvenih mreža, nije dato detaljnije i transparentnije obrazloženje o stvarnom stanju vode i razlozima zbog kojih ona trenutno nije za piće.

Građani imaju pravo na blagovremene, tačne i potpune informacije, posebno kada je reč o vodosnabdevanju i zdravstvenoj bezbednosti.

Zato zahtevamo odgovore na sledeća pitanja:

Kada će problem biti u potpunosti rešen?
Koliko dugo će građani biti u ovakvom režimu snabdevanja?
Ko garantuje ispravnost tehničke vode za upotrebu u svrhe za koje je trenutno namenjena?
Da li postoje zvanični rezultati analiza vode i hoće li biti javno objavljeni?

Očekujemo hitno, jasno i transparentno obraćanje javnosti od strane nadležnih institucija.

Foto: JKP Naš dom Požega

26/05/2026

Odbornik Inicijative za Požegu-Zeleno-levi front / Ne davimo Beograd, Boban Petrović, govorio je za Dan uživo o problemu sa vodosnabdevanjem u Požegi.

Baš zbog ovakvih potencijalnih situacija (havarija na vodosistemu Rzav), pre 4 godine je iz opštinskog budžeta izdvojeno 70 miliona dinara (skoro kao za fantomski projekat Pametne table - modularne učionice), da bismo u kriznoj situaciji na praktičnom primeru shvatili da nemamo pijaću vodu iz Skrapeža, bez obzira na uveravanja direktora JKP ,,Naš Dom".

Akcident na deponiji Duboko se desio u međuvremenu. Turski potok se uliva u Skrapež.

Koliko god mislili da mogu građanke i građane Požege da prave naivnima - kao opozicioni odbornici pedantno beležimo sve njihove manipulacije, laži i obmane, ali i bacanje u opštinskog novca u bunar.
Makar da taj bunar poseduje ispravnu vodu za piće...

I da - odgovaraće za sva njihova nedela.
Zato i postojimo kao odgovorna opozicija. Zato učestvujemo u radu skupštine, da bi, nakon što ih smenimo, oslobođene institucije imale sve dokaze, crno na belo.

Direktor JKP ubeđuje Požežanke i Požežane da je voda iz lokalnog vodovoda (u čije je oživljavanje investirala opština) b...
25/05/2026

Direktor JKP ubeđuje Požežanke i Požežane da je voda iz lokalnog vodovoda (u čije je oživljavanje investirala opština) bezbedna za piće.
Izgleda da ipak nije?

Mi ćemo nastaviti da ga (ih) propuštamo kroz šake na skupštinskim sednicama.

A vidimo da se može naći i za mafijaškim štandićem SNS organizovane kriminalne grupe, iako nije prošao trijažu za povereništvo.

🚨 ОБАВЕШТЕЊЕ 🚨

Због хаварије на магистралном цевоводу Фабрике воде „Рзав“, дошло је до преласка на резервно водоснабдевање.

⚠️ Из предострожности, препоручује се да се за пиће и припрему хране користи флаширана вода.

✅ Вода из система је безбедна за:
• одржавање хигијене
• прање
• санитарну употребу
• остале техничке потребе

Надлежне службе су на терену и предузимају све неопходне мере како би се водоснабдевање што пре нормализовало.

Хвала на разумевању.
Ваш ЈКП „Наш Дом“ Пожега 💙

22/05/2026

GDE SMO GODINU DANA POSLE?

- Kriminalni režim smo NATERALI da povećaju izdvajanja protivgradnim strelcima, kao i da primene mnoge politike na kojima smo insistirali - recimo izdvajanja za školski sport i sl. (deci konačno organizovan kros posle dugog posta);

- Pretnje nas nisu zastrašile, štaviše: govorimo o nepočinstvima i borimo se protiv odnarođene vlasti glasnije i jače nego ikad;

- Ćaci SNS lokalni nasilnik priznao krivično delo i pravosnažno osuđen;

- Opterećeni i totalno pogubljeni silnim aferama na koje smo ukazivali, koruptivnim kombinacijama i užasno lošim upravljanjem, te sukobima unutar sopstvene kriminalne organizacije - došla dva partijska gaulajtera (imenovana od strane centrale), te naredila uspostavljanje povereništva SNS Požega.

Požega krupnim koracima korača ka slobodi!

SPALA KNJIGA NA TRI BOTA Šta to beše OO SNS Požega? Centrala neke stranke (pa bila to i kriminalna organizacija) imenuje...
20/05/2026

SPALA KNJIGA NA TRI BOTA

Šta to beše OO SNS Požega?

Centrala neke stranke (pa bila to i kriminalna organizacija) imenuje povereništvo u nekom mestu ili kada se novoosniva opštinski odbor gde do tada nije postojao, ili kada raspusti prethodni: obično zbog nefunkcionalnosti, lošeg rada, unutrašnje krize i/ili slabe lokalne infrastrukture.

Prethodni put kada je imenovano povereništvo SNS Požega, najviši čelnici opštine neposredno pre toga behu uhapšeni zbog korupcije.
Tada je koordinator Krsto Janjušević odredio pet članova koji će predstavljati požeški klan.

Sada su neka nova dva koordinatora kriminalne organizacije došla u Požegu i izdala direktivu da ponovo ne radi bioskop.
Ne postoji više opštinski odbor SNS, već njegovo POVERENIŠTVO, a zapravo trozubac koji čine najgori od najgorih - dva mlada otrova iznikla iz šinjela Milana Božića i Zorice Mitrović, kao i nova uzdanica SNS akademije, preletač koji je iste te svojevremeno nazivao najpogrdnijim mogućim imenima - iskjučivo iz razloga sopstvene KONJukture.
Što bi rekao naš narod - od zla oca i još gore majke.

Ko hoće da čestita, neka čestita.
A mi ćemo nastaviti da utičemo na krizu i raspuštanje ne samo odbora, nego i povereništva. I ne samo raspuštanje, nego i da više nikada ne postoje kao politički faktor u našoj Požegi!

Neka je večna slava i hvala prijatelju Inicijative za Požegu i najvećem Predragu Koraksiću!
16/05/2026

Neka je večna slava i hvala prijatelju Inicijative za Požegu i najvećem Predragu Koraksiću!

14/05/2026

Što se tiče lažnih socijalista pod imenom SPS, jasno smo se izjasnili ko su i šta su za nas.
Mogu promeniti ruho i rukovodstvo pet p**a, za nas će ostati jahači narodne nesreće, sa kojima se eventualno može razgovarati o modalitetima na koji način će priznati nepočinstva.

Ne trošite vreme.
Što bi mladi rekli - ...

Požega vam je odavno odsvirala kraj!

SREĆAN TROPRAZNIK!Danas je 9. maj. Jedan od najznačajnijih datuma u godini, jer ne zna se šta je od čega važnije i kako ...
09/05/2026

SREĆAN TROPRAZNIK!

Danas je 9. maj. Jedan od najznačajnijih datuma u godini, jer ne zna se šta je od čega važnije i kako to poređati:

1) Dan pobede nad fašizmom - 9. maja 1945. godine kapitulirala je nacistička Nemačka;

2) Dan Evrope - na Savetu Evropske unije, održanom u Milanu pre 41 godinu, donesena je odluka da se praznuje svake godine 9. maj;

3) Rođendan Inicijative za Požegu - 2018. godine u Srednjoj Dobrinji je održana osnivačka skupština naše organizacije.

Svaka čast praznicima i srećno svima koji slavimo!

Address

Andrije Smiljanića 2
Pozega Uzicka
31210

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Inicijativa za Požegu posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share