Opozicija Požege

Opozicija Požege Ovo je stranica koja predstavlja odborničke grupe
Inicijativa za Požegu-ZLF i Demokratska stranka.

23/04/2026

Да ли је могуће да се због неисправног крова укида упис првака у Музичку школу у Пожеги?!

Према информацијама које смо добили из управе школе ,,Војислав- Лале Стефановић" , нова генерација деце неће моћи да се упише школске 2025/2026. године – наводно из безбедносних разлога.

Подсећамо: у ову школу су уложени труд, новац и велика очекивања родитеља и деце. Данас је то један од симбола нашег града.
Да ли је решење да деца иду у Ариље или Ужице – или да се проблем ХИТНО реши?

Захтевамо од надлежних да одмах реагују и обезбеде услове да Музичка школа у Пожеги настави са радом и упише нове ученике.

#Пожега #МузичкаШкола #Одговорност

NOVO IGRALIŠTE – NOVA UGRADNJA?Za izgradnju igrališta kod mini pič terena prekoputa autobuske stanice, SNS organizacija ...
02/04/2026

NOVO IGRALIŠTE – NOVA UGRADNJA?

Za izgradnju igrališta kod mini pič terena prekoputa autobuske stanice, SNS organizacija za isisavanje novca iz budžeta dobila je 2018. godine sredstva na konkursu opštine u iznosu od 452.000 dinara, za projekat ,,Dečija igrališta – Odrastanje sa osmehom".
Slično je i sa tzv. „Udruženjem zdravstvenih radnika Požega“, čiji je sastav bio identičan sastavu Saveta za zdravstvo OO SNS Požega. I ono je na istom konkursu dobilo 360.000 dinara za projekat ,,Bezbedno igralište za zdrav i prav razvoj dece".

Igrališta su vrlo brzo oronula, njihova izrada bila je potpuno nekvalitetna, upotreba nebezbedna, a novac utrošen.
Vreme je da se ponovo uradi igralište, ali može li postojati poverenje u kvalitet i transparentnost novog dogovora? Sa naprednajcima – nikad.

Ne sporeći važnost ulaganja u dečja igrališta i raznovrsne sadržaje za rekreaciju mladih i svih ostalih sugrađana, ne možemo da ne primetimo da se sprema novi trošak, ovaj put čak 12 miliona dinara, odnosno 4,8 miliona iz budžeta opštine i još 7,1 milion od republičkog nivoa. Ono što uliva sumnju u ovaj republički konkurs, pored znanja kakvi ljudi sede u vlasti, jeste i način na koji je deo sredstava isisan od Ministarstva za brigu o porodici. Pod izgovorom unapređenja BRIGE O NAJUGROŽENIJIM SLOJEVIMA STANOVNIŠTVA, požeška razuzdana vlast je prošle godine kupila Škodu Superb za 44.000 evra (!).

Od vlasti koja apsolutno nijednu politiku nije znala da osmisli i sprovede kako bi trebalo, ali koja zna kako da namesti konkurse i „slupa“ sredstva, ne možemo očekivati ništa bolje od „ugradnje“, rasipništva i netransparentnosti.

21/03/2026

RAZVOJNI SNS KRIMINAL

Poslušajte 4 minuta koncizne istine o SNS bankomat javnim preduzećima, kroz prizmu samo jednog - Razvojna agencija:

- Menjaju direktore kao FK Partizan trenere;

-Troše novac na (besmislene) projekte, za koje su nevladine organizacije režima (SNS ,,Unija žena”) već trošili budžet;

- Koruptivni ugovori sa firmom Keep light od 300 miliona, te projekat ,,Modularne učionice i pametne table” od 85 miliona kao način pljačke budžeta.

17/03/2026

PLAN I PROGRAM RAZVOJA POLJOPRIVREDE U POŽEGI - MAZANJE OČIJU I RUGANJE POLJOPRIVREDNIM PROIZVOĐAČIMA

Poljoprivrednici su dovedeni na ivicu egzistencije zbog poteza nesavesne vlasti. Otkupna cena mleka je sa 70-80 dinara po litru spala na ispod 30 dinara, krompir se prošle godine prodavao preko 50 dinara, ove godine je i on ispod 30…

Kada su poljoprivredni proizvođači pre 15 dana protestovali i blokirali petlju, niko iz lokalne vlasti se nije udostojio da izađe pred njih i pita ih čime su nezadovoljni i kako može da im se pomogne - ni narodna poslanica SNS, ni kolega tih ljudi i odbornik SNS Todor Tomić.

Većina predstavnika lokalne vlasti NE ZNA NIŠTA o poljoprivredi, a one koji eventualno nešto znaju - ne zanimaju problemi nezadovoljnih poljoprivrednika.

Zbog svega toga, naš odbornik Vladan Bećić je sa pravom zaključio diskusiju o ovom planu rečenicom: TREBA DA VAS JE SRAMOTA!

BUDŽET PO PRINCIPU "JEDAN KORAK UNAPRED, DVA UNAZAD" - VLAST BEŽI OD DISKUSIJE, PONOVO VREĐA OPOZICIJU, STUDENTE, PROSVE...
16/12/2025

BUDŽET PO PRINCIPU "JEDAN KORAK UNAPRED, DVA UNAZAD" - VLAST BEŽI OD DISKUSIJE, PONOVO VREĐA OPOZICIJU, STUDENTE, PROSVETNE RADNIKE I SVE GRAĐANE

Poslednja sednica Skupštine opštine za ovu godinu protekla je u sličnom maniru kao i prethodne - malo odgovora i mnogo uvreda. Prostor za diskusiju o budžetu za 2026. godinu je maksimalno smanjen zloupotrebom Poslovnika, čime vlast jasno pokazuje da od diskusije o budžetu beži i ne želi da se o tome govori. To nije sprečilo predstavnike vlasti da ponovo sa govornice izvređaju studente, prosvetne radnike, opoziciju i sve građane koji kritički razmišljaju i optuže ih za rušenje države.

Kada je priprema budžeta u pitanju, kao i uvek sa ovom vlašću, nije ispoštovan budžetski kalendar, niti je održana javna rasprava o kapitalnim projektima za 2026. godinu.

O rasipničkom karakteru budžeta se može govoriti naširoko, a naročito treba izdvojiti:
Dupliranje naknada za rad komisija i ugovora o prvremenopovremenim poslovima (na čak 20 miliona din) kojima se između ostalog finansiraju partijske i nepotističke sheme;
Korumpirani ugovori ostaju sa Keep Light (oko 22 miliona) dok opština i dalje izdvaja za rasvetu i na drugim stavkama;
Finansiranje "besplatnog" javnog prevoza za podobne autoprevoznike (50 miliona);
Finansiranje prorežimskih medija (8,5 miliona);
Isplata dugovanja za JP Duboko (8,5 miliona).

Delovi budžeta za koje smo uspeli da se izborimo u ovom sazivu stalnim zagovaranjem i kritikovanjem su - besplatni udžbenici (ili naknada za udžbenike), rekonstrukcija u izdvojenim odeljenjima OŠ Emilija Ostojić, veća sredstva za poljoprivredu, veće naknade za personalne asistente, veće naknade za protivgradne strelce, povećanje pomoći za porodice sa troje i više dece ili sa osobama sa posebnim potrebama. Implementacija ostaje da se vidi, ali se već pokazalo da strateškog promišljanja u ovoj vlasti nema i da su implementaciju ovakvih politika pratile konfuzija, nestručnost, odlaganje i svaljivanje krivice na druge.

Pored budžeta, rasprava se vodila i o planovima rada javnih ustanova i preduzeća za 2026. godinu.

Pratite nas za više informacija.

NAPREDNJAČKA KORUMPIRANA INSPEKCIJADanas je nekakva ćaci insprekcija došla (PO PRIJAVI) i najavila zatvaranje kafane „Ko...
21/11/2025

NAPREDNJAČKA KORUMPIRANA INSPEKCIJA

Danas je nekakva ćaci insprekcija došla (PO PRIJAVI) i najavila zatvaranje kafane „Kod Proka“, po treći put u poslednjih godinu dana.
Očigledno je ovo jedini ugostiteljski objekat u Požegi kojem se uporno pripisuje neusklađenost sa novim, selektivno primenjivanim propisima.
U praksi - ti propisi sve češće izgledaju kao zahtev za poslušnošću i lojalnošću prema velikom vođstvu „Ćacilenda“, a ne kao stvarna briga za zakonitost i red!

Postavljamo jasno pitanje: da li je zaista toliki prestup to što vlasnici kafane dočekuju svakog gosta, pa i one koji ne dele političke stavove „najnaprednije glave u Srbiji“?
Da li je greh u današnjoj Srbiji ugostiti studente iz Novog Pazara, kao i sve ostale ljude koji misle drugačije i imaju pravo na sopstveni stav?

Smatramo da je ovakva selektivna i politički motivisana primena propisa postala obeležje jednog teškog i mračnog vremena, kakvo građani opštine Požega ne pamte.
Zatvaranje kafane „Kod Proka“ predstavlja samo još jedan vid pritiska na slobodnomisleće ljude, čime se urušava osnovno poverenje u institucije i pravdu.

Zahtevamo od nadležnih organa da odmah obustave dalje oblike odmazde prema vlasnicima ovog ugostiteljskog objekta, ali i prema svim građanima koji imaju hrabrosti da misle i delaju drugačije.

Pravda mora biti jednaka za sve. Sve drugo nije pravda!

LOŠE IZVRŠENJE BUDŽETA I BACANJE NOVCA U JP "DUBOKO" KAO RUPA BEZ DNA - VLAST BEZ ODGOVORA NA PITANJA - VLADAJUĆA VEĆINA...
19/11/2025

LOŠE IZVRŠENJE BUDŽETA I BACANJE NOVCA U JP "DUBOKO" KAO RUPA BEZ DNA - VLAST BEZ ODGOVORA NA PITANJA - VLADAJUĆA VEĆINA SE OPET LJULJA

Na današnjoj sedmočasovnoj sednici Skupštine opštine smo ponovo raskrinkali rasipnički, neodgovorni i nesposobni karakter vlasti. Nisu ispoštovali budžetski kalendar, donose rebalans budžeta pred sam kraj godine, a izvršenje za mnoge važne obrazovne, razvojne i kulturne stavke su na niskom nivou. Sa druge strane, ono što je vlastima bitno za lične dilove i kupovinu lojalnosti - tu se revnosno izvršavalo. Nakon naših kritika, čak je i jedan odbornik vladajuće većine odlučio da ne glasa za usvajanje Izveštaja o izvršenju budžeta.

Pored mnogo stvari, treba naglasiti da su predstavnici vlasti ostali nemi na naše ukazivanje da se za JP "Duboko", pored prvobitno planiranih više od 21 miliona dinara izdvojilo i blizu 800.000 dinara za KAMATE na netransparentni ugovor između JP "Duboko" i "Poštanske štedionice".

Rebalansom je značajno smanjena i svota namenjena za rekonstrukciju objekata isturenih odeljenja OŠ "Emilija Ostojić", što je novo prolongiranje lošeg stanja koje pojedini objekti imaju po selima. Rekonstrukcija zgrade Gimmazije i Tehničke škole - ni na vidiku.

Detaljno smo propitivali i rad vrtića, JKP "Naš dom" i fantonskog JP "Skrapež vode" koje ne vrši nikakvu funkciju već nekoliko godina, a ima jednog zaposlenog (direktora) i Nadzorni odbor.

Praksa menjanja i rotiranja v.d. direktora bez ikakvog obrazloženja i biografija dostupnih odbornicima je nastavljena.

TU SMO ZA SVE RADNIKE I RADNICE IZ JAVNOG SEKTORA KOJIMA PRETE REŽIMSKI SRESKI OKUPATORIPouzdane informacije do kojih sm...
18/10/2025

TU SMO ZA SVE RADNIKE I RADNICE IZ JAVNOG SEKTORA KOJIMA PRETE REŽIMSKI SRESKI OKUPATORI

Pouzdane informacije do kojih smo došli ukazuju da su SNS partijske starešine višeg ranga ovih dana u poseti Požegi.

Ti regionalni menadžeri kriminalne organizacije vršljaju po našim javnim preduzećima sa isključivim zadatkom da proveravaju statuse zaposlenih u smislu poslušnosti zločinačkoj partiji na vlasti, što podrazumeva angažman u smislu botovanja, učešća na kontraprotestima i davanja doprinosa opstanku na vlasti ovog (lokalnog) režima koji je potpuno na konopcima.

To što su navodno upitni statusi direktora javnih preduzeća (Mrkić, Stevanović, Ćone) - to nas ne interesuje, jer po smeni vlasti svakako neće biti moguće da takvi budu lokalni javni funkcioneri.
Biće preispitani i potencijalno procesuirani, nakon što svaki papir koji su potpisali i potez koji su povukli bude prečešljan.

Ovim putem pružamo podršku svim zaposlenima u javnom sektoru u Požegi koji pošteno rade svoj posao, imaju integritet i ne žele da svoje radno mesto koriste u svrhe održanja ovog i ovakvog režima nasilno na vlasti.
Njih ćemo zaštititi i pružiti kako pravnu, tako i svaku drugu vrstu pomoći.
Ohrabrujemo ih da nastave da nam se javljaju - bićemo uz njih!

URUŠIO SE PLAFON U TOALETU ŠKOLE U PRILIPCU - SREĆOM BEZ POVREĐENIHJuče oko 11 sati u osnovnoj školi u Prilipcu se uruši...
09/10/2025

URUŠIO SE PLAFON U TOALETU ŠKOLE U PRILIPCU - SREĆOM BEZ POVREĐENIH

Juče oko 11 sati u osnovnoj školi u Prilipcu se urušio plafon u školskom toaletu. Srećna okolnost je da u tom trenutku nije bilo dece niti zaposlenih na tom mestu. Iz razloga bezbednosti, nastave danas nije bilo - roditelji su zabrinuti i ne žele da šalju decu.

Toalet je urađen pre 20 godina i to je bila poslednja velika investicija u ovoj školi uz centralno grejanje. Prema svedočenju zaposlenih i nekih roditelja problem plafona je prisutan duže vreme. Nema informacija zašto nije saniran - međutim ono što znamo je da projekat za obnovu stolarije ni ove godine realizovan. Sve nas upućuje na nemar lokalne vlasti prema obrazovnim ustanovama u u našoj lokalnoj zajednici.

Na stanje obrazovnih objekata – kako u selima, tako i u gradu – konstantno smo ukazivali od početka saziva skupštine. Naši amandmani su odbacivani, naše sugestije zanemarivane, a usput smo se naslušali raznih uvreda kako vodimo antisrpsku politiku (!), kako smo „ustaše“, „šiptari“ i druge nebuloze iz naprednjačkog priručnika Akademije mladih lidera. Za lokalno rukovodstvo, Požega je samo jedan od nužnih stepenika za izgradnju političkih karijera i obezbeđivanja poslova i koristi – unapređenje stanja u opštini ih niti interesuje, niti su za to kadri. Ako nemate analizu stanja stvari, ideje, politike, znanja, barem budite razumni i poslušajte naše sugestije koje, opet, dolaze pre svega od građana i njihovih molbi.

Nećemo skrštenih ruku da čekamo na tragediju! Sanirajte probleme ili se sklonite i tražite druge poslove.

KRUNI SE VLADAJUĆA VEĆINA – SA 21 ODBORNIKA PALI NA 19Danas je održana sednica Skupštine opštine koju su inicirali odbor...
23/09/2025

KRUNI SE VLADAJUĆA VEĆINA – SA 21 ODBORNIKA PALI NA 19

Danas je održana sednica Skupštine opštine koju su inicirali odbornici opozicije sa tačkom dnevnog reda – razrešenje predsednika opštine Đorđa Nikitovića.

U višesatnoj diskusiji obrazlagali smo zbog čega smo sazvali skupštinu i zašto smatramo da Nikitović ne zaslužuje da više bude predsednik nakon niza afera i godina lošeg upravljanja. Nepotizam i partijsko zapošljavanje, zloupotreba javnih preduzeća i ustanova, nenamensko trošenje novca na koruptivne dilove kao što su kupovina automobila od 44.000 evra, ugovor sa vlasti bliskim Keep Light, sa autoprevoznicima, vređanje prosvetnih radnika, studenata i opozicije, neizbalansirani budžeti, nedostatak razvojne vizije, ćutanje na pokušaj dovođenja rudarskih kompanija koje su istraživale litijum, medijska kontrola… ovo su samo neki od razloga. U narednom periodu ćemo predočiti javnosti sve afere Đorđa Nikitovića, njegovog kabineta i naprednjačke vlasti.

U prethodnim danima je SNS u panici sazivao svoje odbornike i propitivao njihovu lojalnost, pokušavajući da osiguraju većinu ustupcima i uplatama. I pored toga, uspeli su da obezbede glasove 19 odbornika, umesto početnih 21. Većina se polako kruni – a SNS će morati da se dobro potrudi da očuva svoju poziciju do sledećih lokalnih izbora.

FIJASKO POŽEŠKOG SNS U SKUPŠTINI – U FRUSTRACIJI NAPRAVILI NOVI BANERKao i obično, njihova nespremnost i nezainteresovan...
10/09/2025

FIJASKO POŽEŠKOG SNS U SKUPŠTINI – U FRUSTRACIJI NAPRAVILI NOVI BANER

Kao i obično, njihova nespremnost i nezainteresovanost za diskusiju u skupštini ih je ponovo dovela do suočavanja sa oštrom i argumentovanom kritikom. Na površinu je izašla potpuno nebalansirano i rasipničko izvršenje budžeta, debakl sa politikom besplatnih udžbenika na način kako su oni to zamislili, otkrilo se ko su ljudi koje su dovlačili sa strane za svoje mitinge u Požegu (kriminogene strukture iz Užica), raskrinkan rad javnih preduzeća, a čak su priznali i da su kupili novu Škodu Superb (doduše, pohvališe se da su oštetili republički, a ne opštinski budžet).

Zajedno sa izbacivanjem slike Aleksandra Vučića iz Velike sale Opštine, koja po Statutu ne sme tu da stoji, u požeškim naprednajcima se napravio jed. A kako takvu toksičnost i nemoć izraziti nego kroz još jedan baner kojim nemate ništa drugo da zamerite, nego pokušavate sa uvredom širenjem nacionalne mržnje.

Iako je nama ovo komično, napominjemo da Požega nije videla ovakvu vrstu targetiranja i vređanja političkih protivnika, ali i čitave nacionalne zajednice zarad jeftinih političkih poena. Podsećamo da je albanska zajednica deo Republike Srbije, a jedan ministar u Vladi je Albanac – Demo Beriša.

Ne znate za nivo i dobar ukus, to se znalo. Prestanite bar da se sramotite. I naravno – prst na čelo. Život je mnogo više od politike. Treba izađi među svoje sugrađane.

P.S. Institucije će početi da rade svoj posao, kad - tad.
Tako da ćemo svakako tužiti JP ,,Razvojna agencija", čija kancelarija (tj. ograda na terasi) je iskorišćena za targetiranje naših lica.

Address

Trg Slobode
Pozega
31210

Website

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Opozicija Požege posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share