Mi smo građani iz različitih sfera našeg društva, koji su rešili da više neće sedeti i posmatrati sve sa strane. Mi smo građani koji se bore za uvođenje reda i ukidanje partijskog parazitskog sistema. Mi smo građani koji kažu "dosta je bilo".
** Verujemo u institucije i sistem. Institucije i uređen sistem su pretpostavka za slobodan i siguran život svakog građanina i porodice i ostvarenje njihove
lične sreće. Zato se zalažemo za potpunu transparentnost - svi ugovori moraju da budu javni, budžet svakog ministarstva, agencije, javnog preduzeća i ustanove mora da bude dostupan svakom građaninu. Za pozitivnu selekciju.
** Verujemo u humanost. Poreze plaćamo da bi slabi i ugroženi imali sigurnost, a ne da bismo novac poklanjali privilegovanim privrednicima i multinacionalnim kompanijama. Zato se zalažemo za uvođenje sistema univerzalne socijalne zaštite. Za ukidanje zdravstvenih knjižica i zdravstvo plaćeno iz budžeta za sve. Za uvođenje socijalnih penzija.
** Verujemo u privatnu inicijativu i preduzetništvo. Stub našeg oporavka i razvoja su male porodične firme i poljoprivredna gazdinstva. Zato se zalažemo za smanjenje nameta na rad i progresivno oporezivanje dohotka stopama od 0, 20, 30 i 40%. Za smanjenje birokratije. Za smanjenje javne potrošnje.
** Verujemo da vlast treba približiti građanima. Samo tako će povratiti demokratiju. Zato se zalažemo za direktan izbor gradonačelnika i predsednika opština. Za kombinovani, većinski i proporcionalni, izbor poslanika. Potrebni su nam novi, kredibilni ljudi. Potrebna nam je otvorena, transparentna i odgovorna vlast. Potreban nam je novi početak. Restart.