08/05/2026
Izvor: Pismo podrške studentima
Strašan incident u Skupštini Srbije.
Student prava došao pripremljen.
Niko nije mogao da pretpostavi
da će neko stvarno
pročitati zakone koje je
vlast sama napisala.
U sali muk.
Šok.
Neverica.
Gledaju u Smrdića kao da pitaju,
Čekaj… je l' moguće da dečko
zna članove zakona?
Mesecima slušamo
kako su studenti
strani plaćenici,
izdajnici,
ustaše,
anarhisti,
teroristi,
marsovci…
A onda dođe student prava,
Petar Živković,
stane pred kamere
i bez vikanja,
bez prostakluka
i bez sendviča objasni vlasti
gde sami krše sopstvene propise.
I tu nastaje problem.
Jer na RTSu možeš da
prekineš sagovornika.
Na konferenciji možeš
da ugasiš mikrofon.
Na Tviteru možeš da pustiš botove...
Ali kad ti student prava uživo rastavi argumente u Skupštini,
onda ostaje samo ono kolektivno
SNS mucanje i pogled tipa,
čekaj…
zar zakon nije tu samo kao fora?
Posebno je bilo dirljivo gledati lica partijskih eksperata koji su do juče objašnjavali,
epidemiologiju,
geopolitiku,
litijum,
građevinu,
genetiku,
NATO,
rusko pitanje,
vremensku prognozu
i verovatno uzgoj
avokada u zimskim uslovima…
…A danas su nemo gledali
kako ih student prava vraća
na prvi čas ustavnog prava.
Gde si, Petrove?
Ljuljaš ćerku ili radiš predmete
gurnute u fioku?
I onda shvatiš još jednu stvar.
Prošle godine su tog istog Petra Živkovića tukli ispred
Pravnog fakulteta.
Valjda po staroj logici,
kad nemaš argument
pošalješ batinaše.
Kad nemaš znanje, pošalješ silu,
pandure bez časti i obraza...
Ali postoji jedan problem
koji nikako da ukapiraju.
Pamet ne možeš pretući.
Znanje ne možeš ućutkati...
I onda godinu dana kasnije isti taj dečko stane u Skupštinu i za nekoliko minuta rašrafi ekipu koja godinama glumi pravnu državu...
Unakazi vas...
Bez vikanja,
histerije.
Samo zakon,
i činjenice.
I baš zato je bolelo.
Jer vas njije ponizio neki opozicioni političar kog možete da vređate da je pijanica, homoseksualac...
da ga razvlačite po Svinjomerima...
Unakazio vas je
student
pravog prava
koji je seo,
učio i došao spreman
A onda ono najjače,
Petar Živković vas je matirao
za par minuta i pobedio na kraju rečenicom,
"Možete promeniti sto zakona,
ali ne možete promeniti
neminovnost da
studenti pobeđuju."
✊
I zato
Svi
Slavija
23. maj
jer
Studenti Pobeđuju!