Dosta je bilo - Užice

Dosta je bilo - Užice Lokalni tim pokreta "Dosta je bilo - Saša Radulović" za Užice. Glavna stranica: www.facebook.com/DostaJeBilo
TW: www.twitter.com/DostaJeBilo

29/03/2022

Građanima Užica obratili su se lideri Suverenista, a nakon tribine usledio je razgovor sa zainteresovanim Užičanima.Radulović je rekao da je od 2000. do dana...

Dođite
08/03/2022

Dođite

19/02/2022

POZIVAMO SVE PRIJATELJE I SIMPATIZERE POKRETA DA SVOJIM POTPISOM DAJU PODRSKU I OMOGUCE DA ZAJEDNICKA LISTA
"SUVERENISTA"
(DJB, Zdrava Srbija i Živim za Srbiju),
NA PARLAMENTARNIM IZBORIMA U APRILU, PREDA I PRIJAVI SVOJU LISTU, KAKO BI SE NADAM SE I TADA SVAKAKO UZ VASU POMOĆ, OSLOBODILI OVE TIRANIJE I PODANIŠTVA.
(Potpisi se daju u kancelariji "Zdrave Srbije", koja se nalazi na adresi:.D.Tucovića br:97 u Užicu)
JOS JEDNO PODSEĆANJE. DA BI SMENILI OVU POŠAST, NIJE BITNO DA IZADJEMO I DA PRVENSTVENO NE GLASAMO ZA NJIH, VEC I DA OBEZBEDIMO SVIH 88 BIRACKIH MESTA U UZICU SA NAŠIM KONTROLORIMA. DOSTA JE SE LJUDI JAVILO ALI TREBA SVAKAKO JOS POSTENIH LJUDI DA SE PRIJAVI, KAKO NE BI MOGLI DA UKRADU NI JEDAN JEDINI GLAS!!!
(Prijave na [email protected])
Potpisi se prikupljaju na adresi: D.Tucovica 97 i M.M. Magazinovic br 26; Uzice, kanc."Zdrave Srbije" od 10.00h do 18.00h. 19.02.2022g. i 20.02.2022g.

17/02/2022

POZIVAMO SVE PRIJATELJE I SIMPATIZERE POKRETA DA SVOJIM POTPISOM DAJU PODRSKU I OMOGUCE DA ZAJEDNICKA LISTA
"SUVERENISTA"
(DJB, Zdrava Srbija i Živim za Srbiju),
NA PARLAMENTARNIM IZBORIMA U APRILU, PREDA I PRIJAVI SVOJU LISTU, KAKO BI SE NADAM SE I TADA SVAKAKO UZ VASU POMOĆ, OSLOBODILI OVE TIRANIJE I PODANIŠTVA.
(Potpisi se daju u kancelariji "Zdrave Srbije", koja se nalazi na adresi:.D.Tucovića br:97 u Užicu)

JOS JEDNO PODSEĆANJE. DA BI SMENILI OVU POŠAST, NIJE BITNO DA IZADJEMO I DA PRVENSTVENO NE GLASAMO ZA NJIH, VEC I DA OBEZBEDIMO SVIH 88 BIRACKIH MESTA U UZICU SA NAŠIM KONTROLORIMA. DOSTA JE SE LJUDI JAVILO ALI TREBA SVAKAKO JOS POSTENIH LJUDI DA SE PRIJAVI, KAKO NE BI MOGLI DA UKRADU NI JEDAN JEDINI GLAS!!!
(Prijave na [email protected])

Potpisi se prikupljaju na adresi: D.Tucovica 97; Uzice, kanc."Zdrave Srbije" od 10.00h do 18.00h. 17 i 18.02.2022g.

12/01/2022

До референдума је остаo још 4 данa. Покажимо да смо достојни предака и потомака. Одбранимо Устав и заштитимо државу Србију кад власт већ не сме од ЕУ бирократа. Заокружи НЕ.

О чему се одлучује на уставном референдуму 16.јануара:
-------------------------------------------------
Како би требало да гласи референдумско питање:
Да ли сте за то да судије и тужиоци сами себе бирају? или
Да ли сте за то да се приватизује правосуђе?

Како гласи референдумско питање?
"Да ли сте за потврђивање Акта о промени Устава Србије?"
Власт овим питањем као да покушава да сакрије од народа шта се мења.

Како се данас бирају судије и тужиоци у Србији?
Бирају их народни посланици у Народној скупштини већином гласова.

Шта власт уз притисак ЕУ хоће да промени у Уставу?
Хоће да, уместо да их бирају народни посланици, судије и тужиоци бирају сами себе. То би значило да је народ тој малој групи људи дао да приватизује правосуђе.

Шта им је аргумент за промену?
Народни посланици су лоши, изабрала их је странка и слушају странку, па зато они не треба да бирају судије и тужиоце, јер је то политички утицај.

У чему је проблем с аргументом?
И правосуђе је лоше. И судије на врху правосуђа је изабрала странка и они слушају странку. Али народ може да мења посланике сваке четири године, а ако ово прође, лоше судије и тужиоце неће моћи да мења никада: бираће се и мењати сами. То је онда њихово приватно правосуђе преко наших леђа.

У којим још државама судије и тужиоци бирају сами себе?
Ни у једној уређеној држави света у коју се исељавају наша деца.

У којим државама судије и тужиоце бирају посланици, председник и власт?
И у Немачкој и у Француској и у Италији и у Британији и у Америци …

Зашто нам онда ЕУ потура нешто што не постоји ни у ЕУ?
Зато што на Србију и цео Балкан, али и Украјину, гледају као на простор на коме могу да спроводе експерименте.

Шта све ово значи за нас, народ?
Сви знамо колико нам је лоше правосуђе. Риба смрди од главе. На врху правосуђа су лоше судије и тужиоци који су послушници власти. У правосуђу постоје многе добре судије и тужиоци, они су тело и реп правосуђа, али ћуте, трпе, чувају се, јер лоша глава, партијске судије и тужиоци хоће да их склоне из правосуђа. Ако народ допусти ове промене Устава, лоша глава правосуђа ће остати цементирана у систему и ниједна нова власт неће моћи више ништа да промени. И та лоша глава ће онда уништити и оно здраво што постоји у телу правосуђа.

Кад год неко сам себе бира, резултат је увек непотизам и избор најгорих. То је такође простор за корупцију, јер се људи осиле, нико их не контролише, па мисле да могу да раде шта хоће. То је онда приватно, а не народно правосуђе. Дати једној малој групи људи у глави правосуђа да сами себе бирају и контролишу је као када би малом детету дали напуњен пиштољ да се са њим игра.

Ко је писао ове уставне амандмане?
Њих није писала власт, нити су их писали наши стручњаци. Амандмани су написани у оквиру пројекта који је финансирала Сорошева мрежа и у ком су учествовале Сорошеве невладине организације.

Зашто је Сорошевој мрежи толико важно правосуђе у Србији?
Неки би рекли зато што су добри људи па хоће да нам помогну. А неки би рекли да банке и глобалне корпорације преко невладиног сектора који финансира Сорошева мрежа хоће да остваре утицај и контролу над правосуђем како би штитили своје интересе и ово раде свуда у свету.

Зашто им наша власт то дозвољава?
Наша власт, и садашња и бивша, већ 20 година води политику "ЕУ нема алтернативу". И велики део опозиције води исту политику. По тој политици, свака власт послушно спроводи оно што јој кажу ЕУ бирократе. ЕУ није Европа. ЕУ су бирократе које седе у Бриселу, Стразбуру и Франкфурту (седиште Централне банке која штампа евро) и који би да скроје Европу без суверених држава по мери банака и глобалних корпорација. Наша власт је под великим притиском ЕУ и очигледно нису у стању да се носе са тим притиском. Треба им наша помоћ.

Ко је суверен у Србији?
Народ. Грађани. Сва сувереност, све три гране власти, све одлуке доноси народ.

Како народ спроводи своју сувереност?
Народ своју сувереност спроводи гласањем. Гласање је или на изборима или на референдуму. На изборима народ на четири године бира народне посланике у Народној скупштини. Народни посланици онда у име народа четири године спроводе народу сувереност.

Шта треба мењати?
Пошто посланике на листи бира странка, а народ само бира странке, онда су посланици одговорни странци. То не ваља. Да би посланици били одговорни народу, мора народ да их бира по имену и презимену у свакој општини, а не странка. И онда такав посланик, изабран од народа, треба и да бира судије и тужиоце и да контролише министре и да преслишава јавна предузећа и директоре и да контролише јавну управу и да спроводи вољу народну.

Зато уместо овог кукавичијег јајета које нам подваљују ЕУ и Сорошева мрежа, ваља нам на референдуму 16. јануара гласати НЕ, спречити приватизацију правосуђа, одбранити Србију и заштити Устав и правосуђе од страног утицаја, а онда променити изборни систем тако да посланици одговарају народу, а не странци. И онда ће увек народ да се пита.

Одбрани Устав и заштити државу Србију кад власт већ не сме од ЕУ бирократа. Заокружи НЕ.

22/12/2021

До референдума је остало још 25 дана. Јавите се да будете контролор на вашем бирачком месту на [email protected]. Пошаљите обавезно и број телефона и обавезно проверите да ли вам је наш одговор отишао у спам.

О чему се одлучује на референдуму 16.јануара:
-------------------------------------------------

Како се данас бирају судије и тужиоци у Србији?
Бирају их народни посланици у Народној скупштини већином гласова.

Како гласи референдумско питање?
"Да ли сте за потврђивање Акта о промени Устава Србије?"
Власт овим питањем као да покушава да сакрије од народа шта се мења.

Шта власт уз притисак ЕУ хоће да промени у Уставу?
Хоће да, уместо да их бирају народни посланици, судије и тужиоци бирају сами себе.

Шта им је аргумент за промену?
Народни посланици су лоши, изабрала их је странка и слушају странку, па зато они не треба да бирају судије и тужиоце, јер је то политички утицај.

У чему је проблем с аргументом?
И правосуђе је лоше. И судије на врху правосуђа је изабрала странка и они слушају странку. Али народ може да мења посланике сваке четири године, а ако ово прође, лоше судије и тужиоце неће моћи да мења никада: бираће се и мењати сами.

У којим још државама судије и тужиоци бирају сами себе?
Ни у једној уређеној држави света у коју се исељавају наша деца.

У којим државама судије и тужиоце бирају посланици у скупштини?
И у Немачкој и у Француској и у Италији.

Зашто нам онда ЕУ потура нешто што не постоји ни у ЕУ?
Зато што на Србију и цео Балкан гледају као на простор на коме могу да спроводе експерименте.

Шта све ово значи за нас, народ?
Сви знамо колико нам је лоше правосуђе. Риба смрди од главе. На врху правосуђа су лоше судије и тужиоци који су послушници власти. У правосуђу постоје многе добре судије и тужиоци, они су тело и реп правосуђа, али ћуте, трпе, чувају се, јер лоша глава, партијске судије и тужиоци хоће да их склоне из правосуђа. Ако народ допусти ове промене Устава, лоша глава правосуђа ће остати цементирана у систему и ниједна нова власт неће моћи више ништа да промени. И та лоша глава ће онда уништити и оно здраво што постоји у телу правосуђа.

Кад год неко сам себе бира, резултат је увек непотизам и избор најгорих. То је такође простор за корупцију, јер се људи осиле, нико их не контролише, па мисле да могу да раде шта хоће. Дати једној малој групи људи у глави правосуђа да сами себе бирају и контролишу је као када би малом детету дали напуњен пиштољ да се са њим игра.

Ко је писао ове уставне амандмане?
Њих није писала власт, нити су их писали наши стручњаци. Амандмани су написани у оквиру пројекта који је финансирала Сорошева мрежа и у ком су учествовале Сорошеве невладине организације.

Зашто је Сорошевој мрежи толико важно правосуђе у Србији?
Неки би рекли зато што су добри људи па хоће да нам помогну. А неки би рекли да банке и глобалне корпорације преко невладиног сектора који финансира Сорошева мрежа хоће да остваре утицај и контролу над правосуђем како би штитили своје интересе и ово раде свуда у свету.

Зашто им наша власт то дозвољава?
Наша власт, и садашња и бивша, већ 20 година води политику "ЕУ нема алтернативу". И велики део опозиције води исту политику. По тој политици, свака власт послушно спроводи оно што јој кажу ЕУ бирократе. ЕУ није Европа. ЕУ су бирократе које седе у Бриселу, Стразбуру и Франкфурту (седиште Централне банке која штампа евро) и који би да скроје Европу без суверених држава по мери банака и глобалних корпорација. Наша власт је под великим притиском ЕУ и очигледно нису у стању да се носе са тим притиском. Треба им наша помоћ.

Ко је суверен у Србији?
Народ. Грађани. Сва сувереност, све три гране власти, све одлуке доноси народ.

Како народ спроводи своју сувереност?
Народ своју сувереност спроводи гласањем. Гласање је или на изборима или на референдуму. На изборима народ на четири године бира народне посланике у Народној скупштини. Народни посланици онда у име народа четири године спроводе народу сувереност.

Шта треба мењати?
Пошто посланике на листи бира странка, а народ само бира странке, онда су посланици одговорни странци. То не ваља. Да би посланици били одговорни народу, мора народ да их бира по имену и презимену у свакој општини, а не странка. И онда такав посланик, изабран од народа, треба и да бира судије и тужиоце и да контролише министре и да преслишава јавна предузећа и директоре и да контролише јавну управу и да спроводи вољу народну.

Зато уместо овог кукавичијег јајета које нам подваљују ЕУ и Сорошева мрежа, ваља нам на референдуму 16. јануара гласати НЕ, одбранити Србију и заштити Устав и правосуђе од страног утицаја, а онда променити изборни систем тако да посланици одговарају народу, а не странци. И онда ће увек народ да се пита.

17/12/2021

До референдума је остало још 30 дана. Јавите се да будете контролор на вашем бирачком месту на [email protected].

Пошаљите обавезно и број телефона. Многи који су се жалили да су се јавили али да их нико није контактирао. У ствари им је емаил порука са инструкцијама отишала у спам, а нису оставили број телефона. Проверите спам.

16/12/2021

Много је лакше победити на референдуму него на изборима. Власт ће на референдум извести много мање гласача него на изборе. Гласачи СПС-а неће изаћи.

Једини начин да се спречи Рио Тинто у Србији је да падне власт. Јер ово је референдум не само о уништавању правосуђа, већ и референдум о власти. Зато изађи на референдум 16. јануара, заокружи НЕ и спаси Устав и правосуђе.

И јави се на [email protected] да будеш контролор на свом бирачком месту и осигурај да се гласови поштено преброје и да не буде крађе.

Address

Dimitrija Tucoviča 93, TC Skver, II Sprat
Užice
31000

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Dosta je bilo - Užice posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Organization

Send a message to Dosta je bilo - Užice:

Share