Vana-Antsla mõis

Vana-Antsla mõis Umbes 600 aasta pikkuse ajalooga taasärkav mõis Võrumaal, kus muuseas anti ka esmaklassilist kutseharidust sadadele inimestele. Tere, sõbrad! Ooo ajad ja kombed.

Vaadake ilmaimet - mina, 600aastane mõis, Facebookis! Mis ma oskan öelda, ajaga tuleb kaasas käia. Kindlasti pakub nii mõnelegi huvi, mida minusugune vana känd sotsiaalvõrgustikus teeb. Ma isegi olen üllatunud, aga mul ei jäänud enam midagi üle. Vaadake, asi on niiviisi, et mul on hirm. Suur hirm. Nagu kõik mõisad, kardan ma kohutavalt lagunemist. See on meil, mõisatel, nisuke kollektiivne foobia

nagu teil võib-olla ämblikud, kõrgused või internetiühenduse katkemine. Ja tõtt-öelda pole mul nii suurt hirmu lagunemise ees olnud juba oma mitusada aastat. Jah, 20. sajandi alguse sõdade ajal olid samuti ärevad ajad, eriti siis, kui pool Antsla linna Teises maailmasõjas minema pühiti. Kuid praegune hirm on veidi teistsugune. Ma olen varemgi ühe korra ära lagunenud, aga tol ajal olin ma alles noor ja roheline vasallilinnus. Olid sõjad, võideldi, purustati – seda juhtus paljude linnustega. Kuid toona, 17. sajandil, oli mu kõverast järvest vesitõke kui kaitsemehhanism jätkuvalt väga hea eelis, niiet ma ei pidanudki kaua ootama, mil ehitati uued hooned. Mind oli inimestele vaja ning ma olin üks Lõuna-Eesti suurimatest mõisatest. Olid ilusad ajad. Alles hiljuti vajati mind erinevate koolide majutajana. Nüüd on teisiti. Ma kardan, et kui ma nüüd ära lagunen, ei ehita mind keegi enam kunagi üles, sest mind pole otseselt enam vaja. Aga ma üritan siiski enda eest võidelda. Mu Peahoonel pole enam eriti aknaid, kus ees oleksid klaasid. Kuhugi on kadunud vihmaveerennid. On kurjade kavatsustega inimesi, kes on eest võtnud mõned uksed ja kangutanud akende eest ära sinna kaitseks löödud lauad ning käinud uurimas, mida Peahoone sisemusest annaks rahaks teha. Mu pargi nõlvadel ei kelguta enam lapsi. Väravapostidel on koha leidnud mitte just eriti kunstipärane graffiti. Nagu näete, olen täbaras seisus...

Riigi Kinnisvara AS üritab mulle juba mitu aastat ostjat leida. Ma ise mõtlen, et siin Facebookis olles ehk õnnestub mul oma tulevikku natukenegi mõjutada, sest olgem ausad – kes ikka RKASi lehel kuulutusi uurimas käib. Lisaks on vist pea kõik, kellele ma korda lähen, samuti siin Facebookis. Mu soovid on üsna tagasihoidlikud: ma tahaks lihtsalt mitte ära laguneda. Kõik, kellele ma natukenegi korda lähen - ka lihtsast meeldimisest-laikist piisab. Mu lehte võib jagada ka, kuid paraku pole mul mitte midagi kampaania korras välja loosida. Ma loodan, et inimesed sisimas jätkuvalt hoolivad minust. Kes teab, ehk leidub isegi selliseid inimesi, kellel on ideid, kuidas mind lagunemast päästa – tänapäeval leiavad rahastust ju igasugused ulmelised projektid veelgi ulmelisematest allikatest ning iga edulugu algab ikka sellest, et astutakse esimene väike samm, tehakse ots lahti. Facebooki tulemine ongi minu esimene väike samm. P.S Kellel on minuga seotud lugusid ja legende, jagage neid ka teistega. Sama käib fotomaterjali kohta. Teie toetus on mulle väga oluline. Aitäh! Teie Vana-Antsla mõis

15/04/2025

Võrumaal Vana-Antsla alevikus kasvas üle saja aasta tammik, mis oli ühtlasi kaitsealuste liikide elupaik. Selle hiljutine mahasaagimine tekitas nii mõneski kohalikus nördimust. Maaomaniku sõnul olid puud aga mädad ja ohtlikud.

Tähtsat! Taaskord tulemas koolikokkutulek!
05/06/2023

Tähtsat! Taaskord tulemas koolikokkutulek!

30/05/2017
Taaskord läheneb kõikjal esimene koolipäev, ning juba kümnendat aastat ei helise Vana-Antsla mõisahoonetes koolikell. Se...
26/08/2016

Taaskord läheneb kõikjal esimene koolipäev, ning juba kümnendat aastat ei helise Vana-Antsla mõisahoonetes koolikell. Sellegipoolest käib hetkel kulisside taga kibe töö, et anda mõisahoonetele ja pargile uued funktsioonid ja taastada nende toredus.

Suur roll Vana-Antsla mõisa tulevikul on olnud kõigil teil, kes te aktiivselt nii siin veebis kui ka oma südames mõisale jätkuvalt kaasa elate. Suur aitäh teile!

Siin pildil on Vana-Antsla kooli toredad rahvatantsijad. Kas keegi tunneb end ära? :)

19/08/2016

Juba homme on Urvaste Kihelkonnapäevade raames võimalik tulla Vana-Antslasse ning muuseas käia mõisa peahoones ja mõisapargis ekskursioonil! Esimene ekskursioon algab kell 13, teine kell 14:30. Kohtume Peahoone ees, kaasa võtta taskulamp ja riietuda soojalt! :)

12/07/2016

Teater, teater, teater! Tuleb taas, õigevarsti! Üle tee aidas, kus asub Vana-Antsla Teatriait ning kus etenduvad Polygon teatri etendused juba teist aastat. Kõik pileteid ostma! :)

10/07/2016

Täna läheme mõisavaimude meeskonna täiskoosseisuga jalgpalli finaali vaatama. Siiasamasse mõisa aita! Eks ta veidi moodne õhtu veetmise viis mõisavaimudele ole, aga ajaga peab ikka kaasas käima!

Kulla sõbrad,Eile leidis Vana-Antslas aset suur äikesetorm, mis tegi palju kahju nii mõisapargis kui mujal. Seniks kuni ...
04/07/2016

Kulla sõbrad,

Eile leidis Vana-Antslas aset suur äikesetorm, mis tegi palju kahju nii mõisapargis kui mujal. Seniks kuni jõuame tormimurruga tegeleda, palume jalutajatel pargis ettevaatlikud olla. Õnneks mõisahooned pääsesid üsna kergelt, kuid paljudest vanadest väärikatest puudest oleme nüüdseks ilma.

Torm meenutas hirmsasti 1998. aastal aset leidnut, mis tegi samuti suurt kahju ning seda vaid kaks päeva enne kooli suurejoonelisi juubelipidustusi.

Soovime jõudu kõikidele, keda torm otseselt või kaudselt puudutas. Vastupidavust!

28/06/2016

Endises mõisa tall-tõllakuuris Võimlahoones tegutseb Vana-Antsla Noortekas. Noorte tegevusele saab kaasa elada nende oma Facebooki lehel. :)

Community

Hea uudis enne jaanipäeva! Keskkonnainvesteeringute Keskus otsustas rahuldada meie taotluse mõisapargi hoolduskava koost...
21/06/2016

Hea uudis enne jaanipäeva!

Keskkonnainvesteeringute Keskus otsustas rahuldada meie taotluse mõisapargi hoolduskava koostamise rahastamiseks. Hoolduskava on tarvis selleks, et mõisaparki ja selle rajatisi korrastada või taastada. Peaksime teada saama, milline oli park vanasti ning kuidas seda hooldada tulevikus. :)

Eile toimus koosolek Vana-Antsla noortega. Arutamisel oli noortekeskuse avamine endises mõisa tall-tõllakuuri hoones, mi...
18/06/2016

Eile toimus koosolek Vana-Antsla noortega. Arutamisel oli noortekeskuse avamine endises mõisa tall-tõllakuuri hoones, mis on kohalike seas tuntud Võimlahoone nime all.

Vana-Antsla on Antsla valla kõige noorterikkam asula. Et meie noortel oleks Vana-Antslas võimalus paremini oma aega sisustada, on noortele nüüd ühise nõuga kasutada mõned ruumid. Mõisa noortekeskus hakkab olema avatud kolmapäeviti ja neljapäeviti. Esimene kohtumine toimub juba uuel nädalal, mil asutakse ruume korrastama ja plaane pidama ning tehakse ekskursioon Peahoones.

Address

Vana-Antsla
66419

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Vana-Antsla mõis posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Share