Slovenské veľvyslanectvo vo Fínsku / Slovak Embassy in Finland

  • Koti
  • Suomi
  • Helsinki
  • Slovenské veľvyslanectvo vo Fínsku / Slovak Embassy in Finland

Slovenské veľvyslanectvo vo Fínsku / Slovak Embassy in Finland Informácie Veľvyslanectva SR v Helsinkách Office hours - Consular Affairs: Tuesday 10.00 - 12.00, Thursday 10.00 – 12.00

Avaa kuten tavallisesti

Dôstojná bodka za 🎈🎈🎈 DE PRES v Helsinkách Dôstojný záver nemeckého predsedníctva vo Fínsku zavŕšil mimoriadne úspešný k...
31/12/2020

Dôstojná bodka za 🎈🎈🎈 DE PRES v Helsinkách

Dôstojný záver nemeckého predsedníctva vo Fínsku zavŕšil mimoriadne úspešný kultúrno-politický projekt nemeckého fotografa a umelca Carstena Sandersa pod názvom FACES OF EUROPE👩🏻👨🏻👱🏻‍♀️👱🏻‍♂️🧑🏾👧🏾👦🏾👵🏻🧓🏻👱🏻‍♀️👱🏻‍. Putovná a interaktívna výstava so 14- timi podsvietenými panelmi osvetľovala centrum Helsínk od 18. do 28. decembra a dodala krásne vianočne 🎄🎄🎄vysvieteným Helsinkám ešte väčší obraz kozmopolitného a invenčného mesta so silným zmyslom pre komunitu a spoluprácu, čo je príznačné pre fínsku mentalitu nielen v týchto pohnutých časoch. Hlavným zámerom Sandersa bolo umocniť myšlienku európskej identity poukázaním na rozmanitosť miestnych, regionálnych a národných identít v spoločnom európskom verejnom priestore s cieľom zmobilizovať v súčasnosti pasívnych Európanov, aby sa aktívne angažovali za európsku myšlienku. A tak vzniklo naprieč celou EÚ tisíc portrétových fotografií tvárí Európanov a ich následné spracovanie do rôznych dokumentárnych príbehov, ktoré sa postupne predstavovali (prostredníctvom aplikácie Getbuffed) a stále bežia v rôznych európskych mestách (Bratislava, Jakarta, Rome, Helsinki, Berlín). Tento projekt bol zadaný Spolkovým ministerstvom zahraničných vecí v rámci kultúrneho programu nemeckého predsedníctva v Rade EÚ.

An Excellent Conclusion 🎈🎈🎈of the German EU Presidency 2020 in Helsinki

A remarkably successful cultural and political project FACES OF EUROPE 👩🏻👨🏻👱🏻‍♀️👱🏻‍♂️👧🏾👦🏾🧑🏾👵🏻🧓🏻👩🏻‍🦰👨🏻‍🦰by a German photographer Carsten Sander marked an appropriately dignified conclusion of the German Presidency in Finland. The wandering and interactive exhibition with 14 backlit panels illuminated the centre of Helsinki from December 18-28, adding a hint of extra beauty to the appealing Christmas 🎄🎄🎄 setting in Helsinki and highlighting the image of a cosmopolitan and inventive city with a strong sense of community and collaboration which is characteristic for the Finn, not only during these troubled times. Sanders’ main goal was to enhance the idea of European identity by showing diversity and multiplicity of local, regional and national identities in the common European public space, aiming to mobilize Europeans not to settle in passivity, but to engage more actively in the European idea. That is how a thousand portrait photographs were created in order to visualize the faces of the European people across the EU, combining their faces with documentaries that have been presented (through the app Getbuffed) and will continue to be displayed across different European cities (Bratislava, Jakarta, Rome, Helsinki, Berlin). This project was commissioned by the German MFA as part of the cultural program during the German Presidency of the Council of the European Union.

Veľvyslanectvo SR v Helsinkách si dovoľuje informovať, že v dňoch 24. - 25.12.2020, 1.1.2021 a 6.1.2021 bude z dôvodu št...
23/12/2020

Veľvyslanectvo SR v Helsinkách si dovoľuje informovať, že v dňoch 24. - 25.12.2020, 1.1.2021 a 6.1.2021 bude z dôvodu štátneho sviatku zatvorené.
Prajeme Vám veselé Vianoce a úspešný rok 2021! 🎄🥳

The Embassy of the Slovak Republic will be closed on December 24 - 25, 2020; January 1, 2021 and January 6, 2021 due to national holiday.
We wish you Merry Christmas and a successful year of 2021!🎄🥳

Ingrid Brocková
16/12/2020

Ingrid Brocková

Dnes som na Globálnom ekonomickom summite🌎 v paneli venovanému vzdelávaniu👩‍🏫 prezentovala slovenské inovatívne💡 digitálne💻 riešenie v boji proti pandémi COVID-19😷

Na Globálnom ekonomickom summite boli v šiestich rôznych oblastiach prezentované výnimočné digitálne riešenia spoločností z 39 krajín sveta❗

Už od vypuknutia pandémie monitorujeme👀 nielen ponuky zdravotníckeho materiálu, ale aj najlepšie riešenia v boji proti pandémii a zároveň podporujeme PREZENTÁCIU SLOVENSKÝCH🇸🇰 INOVATÍVNYCH riešení.

Oblasť vzdelávania🎓, kľúčová pre rozvoj našej ekonomiky a spoločnosti v extrémne rýchlo meniacom sa svete je jednou z najviac zasiahnutých oblastí v súčasnosti❗

Teší ma, že som dnes mohla prezentovať slovenský príspevok v boji s krízou - interaktívnu platformu Teemea od spoločnosti #Touch4IT.

Touch4IT
Soficreo
Ekonomická diplomacia SR
Slovenské veľvyslanectvo vo Fínsku / Slovak Embassy in Finland

16/12/2020
Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR

Séria diskusií HlbokáOnline 🎙 pokračuje ☝️🙂

V štvrtok, 17. decembra od 18.00 zhodnotí minister Ivan Korčok spolu s hosťami úspechy, ale aj výzvy zahraničnej politiky a slovenskej diplomacie. Diskusia bude vysielaná naživo na našom facebooku: facebook.com/events/728949471054997 🔗, ako aj na webovej stránke Denníka N.

Otázky šéfovi slovenskej diplomacie a jeho hosťom budete môcť klásť počas vysielania prostredníctvom aplikácie Slido: app.sli.do/event/uazewpmu 🔗

Hosťami ministra budú:
◾️ Zuzana Gabrižová, šéfredaktorka portálu EURACTIV.sk a predsedníčka občianskeho združenia EuroPolicy
◾️ Zuzana Kepplová, redaktorka publicistiky a komentátorka denníka SME
◾️ Peter Stach, tvorca podcastu Modrá vlna, analytik, publicista a expert na európsku politiku
◾️ Jozef Majchrak, zástupca šéfredaktora Konzervatívny denník Postoj

Diskusiu bude moderovať Mirek Tóda, editor a reportér zahraničného oddelenia Denník N

Plánujete v najbližšom období cestovať z Fínska alebo z Estónska na Slovensko? 🚗✈️🇸🇰Cesta z Fínska na Slovensko 🇫🇮Fínsko...
11/12/2020
Obmedzenia na hraniciach - Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR

Plánujete v najbližšom období cestovať z Fínska alebo z Estónska na Slovensko? 🚗✈️🇸🇰

Cesta z Fínska na Slovensko 🇫🇮
Fínsko je z pohľadu Slovenska momentálne zelenou, teda menej rizikovou krajinou. Preto je možný voľný prechod cez hranice bez povinnosti predloženia negatívneho COVID-19 testu, ako aj bez povinnosti absolvovať karanténu.

Tranzit cez Estónsko 🇪🇪
Preukázanie sa negatívnym výsledkom testu na COVID-19 nie je povinné, ak prichádzate do Estónska priamo z Litvy, Lotyšska alebo Fínska.

Cesta z Estónska na Slovensko 🇪🇪
Keďže Estónsko je z pohľadu Slovenska červenou, teda rizikovou krajinou, na vstup na územie Slovenska bude potrebovať:
📍 potvrdenie o negatívnom PCR teste, nie staršom ako 72 hodín (od doručenia výsledku)
ALEBO
📍 registráciu na https://korona.gov.sk/ehranica/ a podstúpenie domácej izolácie, pričom v 5. deň budete vyzvaní k absolvovaniu test na COVID-19.

Podrobné informácie o vstupe do SR a režime na hraničných prechod jednotlivých krajín 🚧 nájdete na stránke MZVEZ SR: https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach.

Krajiny, ktoré sú z epidemiologického hľadiska považované za menej rizikové a pre ktoré pri návrate do SR platí voľný prechod cez hranice bez povinnosti izolácie v domácom prostredí a testovania na COVID-19.  

Special greetings on the occasion of Finland´s 103rd Anniversary of Independence Day!🇫🇮 😀😃Photo: Pekka Sakki/Lehtikuva
06/12/2020

Special greetings on the occasion of Finland´s 103rd Anniversary of Independence Day!🇫🇮 😀😃

Photo: Pekka Sakki/Lehtikuva

Timeline Photos
01/12/2020

Timeline Photos

Slovak Embassy in Helsinki had the extraordinary pleasure yesterday to welcome Slovakia‘s former Foreign Minister Mirosl...
01/12/2020

Slovak Embassy in Helsinki had the extraordinary pleasure yesterday to welcome Slovakia‘s former Foreign Minister Miroslav Lajčák. The country’s longest serving chief foreign officer to date, Mr. Lajčák was accompanied by his team from Brussels where he now serves as EU Special Representative for the Belgrade-Pristina Dialogue and other Western Balkan regional issues. In his capacity as a key special representative of the Commission’s Vice-President Josep Borrell Mr. Lajčák is actively pursuing the EU-facilitated dialogue and normalization of relations between Kosovo and Serbia while promoting reconciliation in the Western Balkans.

Včera bol náš zastupiteľský úrad v Helsinkách poctený mimoriadnou návštevou v osobe nášho bývalého ministra zahraničných vecí SR p. M. Lajčáka a jeho bruselského tímu, kde od jari tohto roku pôsobí vo funkcii osobitného predstaviteľa EÚ pre dialóg medzi Belehradom a Prištinou a pre iné regionálne otázky týkajúce sa západného Balkánu. Pán Lajčák sa radí medzi kľúčových osobitných zástupcov (EUSR) vysokého predstaviteľa Únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku J. Borrella a v súčasnosti vo svojej funkcii aktívne pokračuje v podpore dialógu sprostredkovanom EÚ o normalizácii vzťahov medzi Srbskom a Kosovom s cieľom presadzovať zmierenie partnerov na západnom Balkáne .

Zahraničná politika sa nás týka
25/11/2020

Zahraničná politika sa nás týka

MINISTERSTVO ZAHRANIČNÝCH VECÍ A EURÓPSKYCH ZÁLEŽITOSTÍ PROTI NÁSILIU PÁCHANÉMU NA ŽENÁCH 🧡

... a 25. NOVEMBER je dňom, ktorý Organizácia spojených národov 🇺🇳 vyhlásila za MEDZINÁRODNÝ DEŇ ZA ODSTRÁNENIE NÁSILIA PÁCHANÉHO NA ŽENÁCH

🧡 ORANŽOVÁ je symbol lepšej budúcnosti pre ženy a NAŠE MINISTERSTVO – jeho vedúci pracovníci na všetkých úrovniach doma aj v zahraničí – aj v mene ostatných kolegýň a kolegov rezortu - týmto spôsobom vyjadrujú nielen svoju solidaritu s obeťami násilia, ale aj odhodlanosť pričiniť sa o zlepšenie tejto situácie.

👉 Viac o výročí na webstránke MZVEZ SR TU ➡️ https://bit.ly/39fQwMc
a o kampani TU ➡️ https://www.zastavmenasilie.gov.sk/

#16DniAktivizmu #OrangeTheWorld #MultilateralismMatters #16Days #SayNoStopVAW

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR
Ivan Korčok
Martin Klus
Ingrid Brocková
Stála misia SR pri OSN v New Yorku /Permanent Mission of Slovakia to the UN

Notwithstanding the carefully maintained measures, yesterday we organized a warm and gainful meeting in the heart of Hel...
24/11/2020

Notwithstanding the carefully maintained measures, yesterday we organized a warm and gainful meeting in the heart of Helsinki with our closest female partners 🤝 from Finnish Ministry of Foreign Affairs, Ms. Lindertz, Director of the Department covering, inter alia, the Central European region, and her colleague Saara A., desk officer for the Slovak Republic and the other V4 countries, with the purpose to exchange information and knowledge 💡 in different fields, vital primarily for the support and development of bilateral relations between #Slovakia and #Finland, maintained on outstanding level in the long-term perspective. The topic dominating the discussions, throughout the whole spectrum, concerned the exchange of experience in relation to #COVID19 🦠 measures. The Finnish ladies showed interest in the effectiveness of the nationwide testing in Slovakia 🇸🇰 and we were interested in what was behind still relatively very low numbers of infected people, being the lowest among the Nordic countries. The secret we can disclose is, as we expected, trust in what the Finnish government is doing, and consistent adherence to the measures introduced by the government 🇫🇮 And this is as it should be 🙂

Včera sme za dôkladného dodržiavania opatrení uskutočnili vrelé a najmä prínosné stretnutie v srdci Helsínk s našimi najbližšími pracovnými partnerkami 🤝 z fínskeho Ministerstva zahraničných vecí - riaditeľkou odboru pokrývajúcu o.i. strednú Európu p. Lindertz a jej kolegynkou Saarou A., referentkou pre SK a zvyšok V4, s cieľom vymeniť si poznatky a informácie 💡 z rôznych oblastí v prvom rade potrebných na podporu a rozvoj bilaterálnych #slovensko-#fínskych vzťahov, ktoré sú dlhodobo na vynikajúcej úrovni. Rozhovorom dominovala naprieč celým spektrom tém výmena skúsenosti v súvislosti s opatreniami #COVID19 🦠 Fínske dámy sa napríklad zaujímali o efektívnosť celoplošného testovania v SR 🇸🇰 a my sme sa zas zaujímali, čo stojí za fínskymi relatívne ešte stále nízkymi a spomedzi severských krajín najnižšími číslami v počte nakazených. Môžeme prezradiť, že odpoveď bola ako sme očakávali - dôvera vo vládu a dôsledné dodržiavanie opatrení zavedenými vládou 🇫🇮 A takto by to malo byť 🙂

Srdečne gratulujeme!!! ⛷❄️👏Congratulations to Petra Vlhová on her triumphant result in the first event of the FIS World ...
21/11/2020
Slovenský triumf vo Fínsku. Vlhová nedala konkurencii šancu

Srdečne gratulujeme!!! ⛷❄️👏

Congratulations to Petra Vlhová on her triumphant result in the first event of the FIS World Cup slalom season in today' s race in Levi and her leading position in the current World Cup standing. We are looking forward to watch the tomorrow"s event!✨✨✨

https://spectator.sme.sk/c/22539343/slovak-skier-vlhova-wins-the-opening-slalom-in-levi.html

Slovenská lyžiarka triumfovala v úvodnom slalome sezóny v Levi.

Pri poslednej pracovnej návšteve v #Tallinne 🇪🇪 nám náš honorárny konzul Even Tudeberg predstavil nové priestory Honorár...
20/11/2020

Pri poslednej pracovnej návšteve v #Tallinne 🇪🇪 nám náš honorárny konzul Even Tudeberg predstavil nové priestory Honorárneho konzulátu SR 🏦 na prominentnej ulici v historickom centre mesta s lepšou dostupnosťou pre slovenských občanov 🇸🇰 pri vybavovaní potrebných náležitostí, keďže v Estónsku nemá SR sídlo zastupiteľského úradu.
🗺 Adresa Honorárneho konzulátu SR v Tallinne je:
Suur-Karja 2
10140 Tallinn
e-mail: [email protected]
#HonoraryConsulate #Slovakia #Estonia

During our last visit to #Tallinn 🇪🇪, Mr Even Tudeberg, our Honorary Consul showed us the new premises of Slovak Honorary Consulate 🏦 located in a renowned street in the historical city center, easily accessible for the citizens of the Slovak Republic 🇸🇰 seeking to have the necessary formalities processed in Estonia, where Slovakia has no direct diplomatic representation.
🗺 Honorary Consulate address:
Suur-Karja 2
10140 Tallinn
E-mail: [email protected]
#HonoraryConsulate #Slovakia #Estonia

Milí krajania a priatelia Slovenska 🇸🇰Obraciame sa na vás v mene česko-slovenského spolku Bohemia, ktorý združuje vo Fín...
17/11/2020
Návrhy na akce spolku Bohemia

Milí krajania a priatelia Slovenska 🇸🇰
Obraciame sa na vás v mene česko-slovenského spolku Bohemia, ktorý združuje vo Fínsku žijúcich krajanov a fínskych záujemcov o českú, moravskú a slovenskú kultúru a jazyk 🤓

Spolok Bohemia momentálne zbiera nápady, požiadavky a rôzne podnety 💬 od krajanov vo Fínsku s cieľom zistenia ich záujmu o akcie, ktorých sa v budúcnosti chceli zúčastniť. Ak by ste mali záujem zapojiť sa do prieskumu spolku Bohemia, môžete tak urobiť prostredníctvom online dotazníka 📋, ktorý nájdete tu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSchG6DVcH1rbbCZC66Jn4Fu5oG9em7HFxFj2K8dQMAFjlJRUQ/viewform?fbclid=IwAR0o66HoHOBtFNBXgBnYku8U8QKlYfdbaMOJKJmUvGWpOky7EuqrMvafaxc

Spolek Bohemia sdružuje ve Finsku žijící krajany a finské zájemce o českou, moravskou a slovenskou kulturu a jazyk. Pořádáme kulturní, rodinné a krajanské akce, informujeme o zajímavých kulturních a společenských událostech. Mezi naše tradiční akce patří pohádkové soboty a ...

Veľvyslanectvo SR v Helsinkách bude 17.11.2020 z dôvodu štátneho sviatku zatvorené 🇸🇰Embassy of the Slovak Republic in H...
16/11/2020

Veľvyslanectvo SR v Helsinkách bude 17.11.2020 z dôvodu štátneho sviatku zatvorené 🇸🇰
Embassy of the Slovak Republic in Helsinki will be closed on November 17, 2020 due to observance of a Slovak national holiday 🇸🇰

‼️ Cestovanie do SR od 16.11.2020 ‼️ (in English below)Pokiaľ od 16. 11. 2020 od 07:00 hod. vstúpite na územie SR a poča...
16/11/2020

‼️ Cestovanie do SR od 16.11.2020 ‼️ (in English below)

Pokiaľ od 16. 11. 2020 od 07:00 hod. vstúpite na územie SR a počas predchádzajúcich 14 dní ste navštívili krajinu, ktorá nie je na zozname menej rizikových krajín:
📍 ste povinní nastúpiť do domácej izolácie do doby obdržania negatívneho výsledku RT-PCR testu na ochorenie COVID-19,
📍 ste povinní absolvovať test na COVID-19 najskôr v piaty deň domácej izolácie,
📍 pokiaľ cestujete z krajiny, ktorá je členom EÚ (v posledných 14 dňoch ste navštívili iba krajiny v rámci EÚ) a máte bezpríznakový priebeh, Vaša domáca izolácia končí dovŕšením jej 10. dňa aj napriek tomu, že neobdržíte negatívny výsledok RT-PCR testu na ochorenie COVID-19,
📍 počas svojho pobytu na území SR sa musíte vedieť preukázať príslušníkovi Policajného zboru Slovenskej republiky potvrdením o uvedenej registrácii cez formulár eHranica: https://korona.gov.sk/ehranica/.

Ak vstupujete na územie SR z krajín EÚ mimo zoznamu menej rizikových krajín, k vyššie uvedeným povinnostiam registrácie a domácej izolácie platí alternatíva – preukázať sa negatívnym výsledkom RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 vykonaným v laboratóriách mimo územia Slovenskej republiky, nie starším ako 72 hodín a zároveň:
📍 nie je potrebné nahlasovať sa regionálnemu úradu verejného zdravotníctva,
📍 nie je potrebné nahlasovať sa Vášmu poskytovateľovi zdravotnej starostlivosti tzn. všeobecnému lekárovi (pediater v prípade detí), s ktorým máte uzavretú zmluvu.

🔗 Podrobnejšie informácie nájdete tu: https://korona.gov.sk/cestovanie-do-sr-od-16-11-2020/.

‼️ Traveling to the Slovak Republic after 16. November 2020 ‼️

If you enter the territory of the Slovak Republic starting 16. November 2020, 7:00 a.m. and in the past 14 days you have visited a country that is not on the list of less risky (safe) countries:
📍 if you are travelling from an EU country and are asymptomatic, your self-isolation is completed after your 10-day self-isolation period is over, even if you do not obtain a negative RT-PCR test for Covid-19 disease. If you are travelling from a non-EU country (or you have visited such country in the past 14 days; a country that is not on the list of “safe countries”), you must stay in self-isolation until you obtain a negative RT-PCR test,
📍 you are obliged to get tested for Covid-19 disease on the fifth day of your home isolation at the earliest,
📍 home isolation is also mandatory for persons living with you in a common household,
📍 you are also obliged to report by phone to Regional Public Health Office or electronically by filling-in the form (https://korona.gov.sk/en/ehranica/) and to your health care provider (i.e. to your general practitioner/pediatrician in case of children) with whom you have a valid health care contract.

If you enter the territory of Slovakia from the EU countries which are not on the list of safe (less risky) countries, alternatively, in addition to the above obligations of registration and self-isolation, it suffices to submit a negative RT-PCR test for COVID-19 disease performed by the laboratories outside the territory of the Slovak Republic not older than 72 hours from time of entry and at the same time:
📍 there is no need to report to Regional Public Health Office,
📍 there is not need to report to your health care provider, i.e. to your general practitioner (or pediatrician in case of children) with whom you have a valid health care contract.

🔗 Further information: https://korona.gov.sk/en/travelling-to-slovakia-and-covid19/.

Osoite

Vähäniityntie 5
Helsinki
00 570

Z centra Helsínk, hlavnej železničnej stanice, sa dostanete na Kulosaari autobusom č. 16 a vystúpite na zastávke Risto Rytin tie ALEBO nastúpite na metro smer Vuosaari/Mellunmäki a vystúpite na stanici metra Kulosaari. Od stanice metra Kulosaari k veľvyslanectvu cesta pešo trvá cca 15 min. (cca 1 km).

Yleistä tietoa

Milí priatelia a krajania, vítame Vás na facebookovej stránke Veľvyslanectva Slovenskej republiky v Helsinkách. Na tejto stránke nájdete zaujímavé informácie o našich aktivitách, pozvánky na podujatia, odkazy na rôzne zaujímavé informácie a praktické rady o cestovaní a pobyte vo Fínsku. Vaše komentáre, tipy, zaujímavé nápady a odporúčania sú vítané. V prípade záujmu nás kontaktujte prostredníctvom obvyklého spojenia. Tervetuloa Slovakian Helsingin-suurlähetystön Facebook-sivulle. Sivuilla tiedotetaan edustuston toiminnasta, välitetään kutsuja ajankohtaisiin tilaisuuksiin sekä linkkejä erilaisiin tapahtumiin. Sivujen tavoitteena on palvella entistä paremmin Suomessa asuvia ja matkailevia slovakialaisia. Toivomme tätä kautta myös vinkkejä sivuston käyttäjiltä tulevista tilaisuuksista ja tapahtumista. Kommentit, mielenkiintoiset ehdotukset ja suositukset ovat tervetulleita. Kysymykset voidaan hoitaa joko sähköpostin tai puhelimen välityksellä.

Hälytykset

Tiedä ensimmäisenä ja anna meille oikeus lähettää sinulle sähköpostitse uutisia ja promootioita Slovenské veľvyslanectvo vo Fínsku / Slovak Embassy in Finland :ltä. Sähköpostiosoitettasi ei käytetä muihin tarkoituksiin, ja voit perua milloin tahansa.

Ota Yhteyttä Yritys

Lähetä viesti Slovenské veľvyslanectvo vo Fínsku / Slovak Embassy in Finland :lle:

Videot

#GoodIdeaSlovakia

Oficiálna stránka Veľvyslanectva SR v Helsinkách 🇸🇰

Office hours - Consular Affairs: Tuesday 10.00 - 12.00, Thursday 10.00 – 12.00

Lähellä hallituksen palvelut