TvMv - Tűzvédelem l Munkavédelem

TvMv - Tűzvédelem l Munkavédelem Tűzvédelmi és munkavédelmi okosságok civileknek és érdeklődőknek! Kérdezz bátran! Kérjük további információért látogasson el a tvmv.hu weboldalra!

A TVMV (Tűz-Védelem-Munka-Védelem) a cégek, társaságok átfogó, komplex tűz- és munkavédelmi tevékenységének és munkafolyamat felügyeletének folyamatos kontrollját kínálja. A TVMV több éves tapasztalattal és rutinnal, folyamatosan bővülő eszközparkkal és folyamatosan fejlődő ellenőrzési rendszerrel, valamint szolgáltatási csomagokkal a kis családi vállalkozásoktól egészen a nagyvállalkozásokig egya

ránt képes, az elvárt igényekhez igazodó szolgáltatást nyújtani lelkiismeretes csapatával. Amit szolgáltatásainkban nyújtunk az a proaktivitás, lojalitás, állandó rendelkezésre állás, felelősségtudat, valamint a gyors és megbízható munka (melyre a TVMV garanciát vállal).

Bőven elég, ha munkavégzés közben, vagy munkahelyre menet elcsúszik az ember és már kész a baj, nem tud dolgozni pár hét...
30/01/2026

Bőven elég, ha munkavégzés közben, vagy munkahelyre menet elcsúszik az ember és már kész a baj, nem tud dolgozni pár hétig. De ilyenkor mi a teendő? Mi a munkavállaló és munkáltató kötelessége ilyen esetekben?
A TvMv új cikke ezt mutatja be 3 percben.

baleset, úti baleset, útibaleset,

Régen jelentkeztünk, de van egy aktuális riadalom, aminek kezelésében próbálunk segíteni pár gondolattal!
23/01/2025

Régen jelentkeztünk, de van egy aktuális riadalom, aminek kezelésében próbálunk segíteni pár gondolattal!

Tűzriadó

30/03/2024

Munkavédelmis locsoló vers

Kockázatértékelésnek híján vagyunk máma,
Így minden csajt utolér a locsolási dráma.

Fesz. Alatti munkavégzés? Nincsen, kérem, itt baj!
Semmi más nem lesz vizes, csak a szép leányhaj.

Védőeszköz? Felesleges! Ez elkerülhetetlen.
Száraz a 2 kW-ban nő nem marad egy sem.

Reach szerint a kölnim kicsit veszélyes anyag,
Bőrödön a pirosodás csak néhány hétig marad.

Biztonsági adatlap jogszabály alapján van.
Most frissült, nem olyan rég... Tán '96-ban.

Vízhozama nagyon komoly. Felülvizsgált rendszer.
Ez már szinte nem is spricni! Ez jó illatú sprinkler.

Vonulásom, mostmár érted, mért kiemelt kettes?
Nő miattam ne hervadjon, én nem leszek tettes!

Ez a munka szervezett volt, mondja minden safety-s.
Táppénzedből egy picikét kapok, ugye, én is.

Kellemes húsvétot kívánok a csoport összes tagjának!

Érdemes spórolni a biztonságon?
26/01/2024

Érdemes spórolni a biztonságon?

Jó dolog, ha takarékoskodni akarunk, de meg kell ismerni a másik oldalt is!

Kicsit megkavartak mindenkit az üzemorvosi vizsgálat eltörlésével, amit igazából nem töröltek el. Itt elolvasható, hogy ...
10/01/2024

Kicsit megkavartak mindenkit az üzemorvosi vizsgálat eltörlésével, amit igazából nem töröltek el. Itt elolvasható, hogy mi helyzet most!

Az orvosi vizsgálatok szabályi változtak! Vagy mégsem? Cikkünkből kiderül, hogy mit kell tenni 2024. január elseje után.

10/01/2024

Boldog új évet mindenkinek!

06/11/2023

Milyen jó, hogy vannak Li-Ion akkumulátorok minden háztartásban! Olyan megbízhatók és biztons... Ja! Nem, mégsem azok!

Érdemes megjegyezni azt, hogy ha egy Li-Ion-os eszköz kigyullad (az eszköz méretének függvényében) érdemes nagyon gyorsan szaladni!
A Li-Ion akkumulátorok égése közben számos légnemű vegyi anyag keletkezik. Ezek között vannak kevésbé és súlyosan mérgező (spoiler: HALÁLOS!!!) anyagok is, mint a hidrogén-fluorid is felszabadul, ami bőrön keresztül képes felszívódni (és a szervezetben megköti a kalciumot, ami akár szívmegállást is okozhat).

Ha ilyet tüzet lát, amit akkora vagy nagyobb eszköz okoz, mint egy e-roller, akkor mentse, akit kell és meneküljön, mert ezeket a tüzeket vízzel oltani, szinte lehetetlen az akkupackban lejátszódó folyamatok miatt (ami során oxigéngáz és hidrogéngáz is létrejöhet)!

Hívja a tűzoltóságot a 112-es telefonszámon!

Elindult a blog! :)
31/05/2023

Elindult a blog! :)

A "Hol kell munkavédelmi dolgokkal foglalkozni" blogbejegyzés bemutatja, hogy miért fontos a munkavédelmi szolgáltató és mely területeken kell foglalkozni a munkavédelmi dolgokkal a vállalkozásokban.

Tűzoltó készüléket szeretnék otthonra venni...NE TEGYE!!!Számtalanszor kérdezték már tőlem tűzvédelmi oktatások után, ho...
25/01/2023

Tűzoltó készüléket szeretnék otthonra venni...

NE TEGYE!!!

Számtalanszor kérdezték már tőlem tűzvédelmi oktatások után, hogy milyen tűzoltó készüléket javaslok otthonra.
Hát kapaszkodjanak a karosszékükbe, mert nem javaslom!
Őrület, mi? Aztán még én hívatom magam szakembernek?

A helyzet az, hogy igen, vagyis nem. Nem javaslom, hogy otthon tűzoltó készülék legyen... és semmi más.

A tűzoltó készülékek valóban nagyon jók és nagyon hasznosak, de ha valaki nincsen megfelelően kioktatva a használatra, akkor egy kicsit kis 2 kg-os porral oltó készülékkel is nagyobb bajt lehet csinálni, mintha csak hagyjuk a tüzet.

Tehát én azt szoktam mondani, hogy legyen 1-2 tűzoltó készülék, de ha jót akarnak maguknak, akkor szerezzenek be tűzoltó takarót!
Egy 1,8x1,8-as méretű takaróval akár két-három személy is tud menekülni az épületből úgy, hogy a takarót magukra borítják, vagy egy ekkora méretű takarót könnyen rá lehet tenni a mosógépre, sütőre, klíma kültéri egységre. Nem fog a takaró használt után púder finomságú por maradni a lakásban, ami után 2-3 napig lehet takarítani. Valamint a használata is annyira egyszerű a takarónak, mint amikor este betakarjuk magunkat... és a tűz is kiszunnyad...

A takarók egy kis tasakban vannak összehajtva. Általában két kis fül lóg ki a zsákból. A zsákokat, ha a falra erősítjük, akkor a két fül lefelé fog lógni. Ezt a két fület kezeinkkel megfogva megrántjuk és a takaró máris úgy fog a kezünkre feküdni, hogy a tűznek ellenálló rész a másik oldalon lesz, így már boríthatjuk is a tűzre a takarót.
Az oltási elv az oxigén kiszorítás, pontosabban oxigén utánpótlás megakadályozása és a lángtér szó szerinti lenyomása.

Van még egy hatalmas előnye a tűzoltó takaróknak! Nem kérnek enni és inni. Csak jó helyre kell tenni ezeket. A tűzoltó készülékek esetében néha-néha nem árt meggyőződni arról, hogy a készülék még mindig elérhető, tiszta, a nyomás nincsen lecsökkenve, a por nincsen teljesen összeállva. Már hallom is, hogy évente ellenőriztetni kell a készülékeket. Nem, nem kell. Csak azokat a készülékeket kell éves rendszerességgel ellenőriztetni, amiket munkahelyekre tesznek ki. Az otthoniakat nem.

Persze, ha valaki tűzoltó készülékkel érzi jól magát, akkor vegyen, de nagyon-nagyon nézzen utána a használatnak, mert nem elég az a tény, hogy van egy tűzoltó készülékem otthon!
Az oltó közeg és az égő anyagok, valamint a űz mérete nagyon meghatározó a sikeres oltás esetén.

Ha oltó eszközt akar venni, kérjen szakembertől segítséget!

Önnek már volt úti, vagy munkabalesete? Úgy érzi megfelelően járt el a munkáltatója?Ne hagyja magát megvezetni, mert jár...
24/01/2023

Önnek már volt úti, vagy munkabalesete? Úgy érzi megfelelően járt el a munkáltatója?

Ne hagyja magát megvezetni, mert jár a táppénz! De mennyi az annyi?

Először is elnézést kell kérnem, hogy kicsit eltűnt a TvMv! Visszatérésként egy érdekes témát hajtunk magas fordulatszámon, mert ez mindenkit érint, legyen akár munkavállaló, vagy munkáltató!

A munkahelyen dolgozva csak nagyon keveseknek adatik meg, hogy elkerülje őket minden munkabaleset. Ez valójában a munkáltató biztonság iránti elkötelezettségén és a munkavállalók "egészséges" veszélyérzetén múlik. A szerencsétlenségek összejátszása könnyen vezethet oda, hogy baleset történik munka közben. Ez a munkabaleset és ez az, amivel nem szeretnek foglalkozni, mert idő-energia-pénz hármasában egyik sem térül meg a munkáltató felé.

Ha valaki a munkahelyén balesetet szenved, akkor azt a lehetőségeihez mérten azonnal jeleznie kell a munkáltatója felé. Baleset lesz minden olyan egyszeri, vagy rövid idő alatt bekövetkező KÜLSŐ hatás, melynek eredményeképpen egészségi állapot romlás (vagy legrosszabb esetben halál) következik be. A munkáltatónak a tudomására jutott balesetek ki kell vizsgálnia (egyes könnyű sérülésektől eltekintve) és a kivizsgálás eredményét meg kell küldeni a munkavédelmi hatóságnak és a táppénz kifizető helynek. Ezeken kívül a sérült munkavállaló is érdemel egy példányt a kivizsgálási anyagból amellett, hogy a táppénzes időszakra megkapja a fizetése 100%-át. A kivizsgálás során meg kell állapítani, hogy mik voltak a baleset előzményei és pontosan mi volt az ok-okozat összefüggése.

Van néhány eset, amikor a munkáltató elutasíthatja a munkabalesetet, mert a munkavállaló ittas volt, vagy számára nem engedélyezett munkát végzett, esetleg rendbontás miatt alakult ki a baleset (ez utóbbi a vétlen félt nem érinti hátrányosan).

Úti baleset pedig akkor érheti a munkavállalót, amikor az otthona (vagy ideiglenes tartózkodási helye) és a munkahelye (vagy munkavégzési helye) között utazik. Sokan még a régi dogmákat ismerik, miszerint az utazást nem lehet megszakítani és a legrövidebb útvonalon kell utazni. Legrövidebb útvonal esetében felmerül a kérdés, hogy ezt vajon időben, vagy kilométerben kellene érteni... Azonban a válasz szerencsére összetettebb!

A munkavállaló a munkahely és az otthona között rutin útvonalon közlekedhet. Ez az apró szó "rutin" rengeteget változtat a felálláson. Ha valakinek az a reggeli rutin, hogy elviszi gyermekét oviba, akkor az akkora kitérő lehet, amekkorára szükség van (ha holnaptól másik munkahelyre megy valaki dolgozni, amihez másik ovi jobban útba esik, nem teheti meg, hogy másnaptól oda viszi a gyermekét csak azért, mert az jobban útba esik - ugye érti).
De jogos kitérő lehet még - igen kitérő és igen, meg lehet szakítani az utazást - például az is, ha munkába menet és közeli boltban megveszi valaki az aznapi ennivalóját, vagy valamilyen fontos gyógyszer (vérnyomáscsökkentő, asztma, szívritmus-szabályozó, stb...) beszerzése a cél.

Az úti balesetek bejelentésénél szintén azt lehet csak tanácsolni, hogy a lehetőségekhez mérten azonnal jelentse a munkavállaló, ha utazás közben balesete volt. Egyértelmű, hogy nyílt lábszár töréssel nem a munkáltatónkat fogjuk hívni, hanem a mentőt és ez így van rendjén.
Az úti baleset után 90%-os táppénz jár, szintén egy baleseti jegyzőkönyv és bejelentésért cserébe.
Amire nagyon kell figyelni úti baleset esetén az az, hogy az utazás a munkaidő kezdetéhez, vagy annak végéhez kapcsolódjon. Ha valaki elkéri magát, mert "jön a kazánszerelő" és ennél az utazásnál sérül meg, akkor az úti baleseti táppénz számfejthetősége is azonnal kétséges lesz.

Azt tudta, hogy ha egy munkabaleset miatt ismételten táppénzre kell mennie (pl.: több alkalmas műtétsorozattal hozható helyre az egészség), akkor minden egyes alkalomra 100%-os táppénz jár?

Vagy az tudta, hogyha nem jelenti valaki időben a munkabalesetét, akkor annak bizonyítása, hogy valóban munkahelyen történt a baleset a sérült feladata lesz? Így már érthető, hogy miért kell minden apró kis sérülést jelenteni. Ha egy példát még megenged: bokaficam esetében nem biztos, hogy azonnal fájni fog a boka. Eltelhet pár óra is, mire érződni a fájdalom. Ekkor már a sérült haza is érhet és úgy gondolja, hogy majd a következő munkanapra kipiheni a sérülést. Csakhogy be kell látnia mindenkinek, hogy egy komoly bokaficam nem gyógyul 2-3 nap alatt.

Önnek már volt munkabalesete? Mesélje el mi történt!

Cím

Terasz Utca
Érd
2030

Telefonszám

+36203447375

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni TvMv - Tűzvédelem l Munkavédelem új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Szervezet Elérése

Üzenet küldése TvMv - Tűzvédelem l Munkavédelem számára:

Megosztás