22/05/2024
!!!!!!!! Változás kell Balajtra!!!!!!!
Tisztelt Balajti Lakosok!
Engedjék meg, hogy néhány szóban elmondhassam, ki és mennyi mindent tett, vagy éppenséggel nem tett a választóiért! A választási időszakban az ígéretek száma nagyon jelentős, azonban annak valóságtartalma a legtöbb esetben csekély. Mindenki a hatalomért küzd, meg akarja tartani, vagy a el akarja érni. Ennek érdekében sokszor félre is vezetnek minket, olyan ígéretekkel kampányolnak, amik 15 éve is ígértek , de a mai napig nem valósítottak meg!
Szabó Zoltán minden egyes választások alkalmával megígérte, hogy a Balajtra bevezető út le lesz aszfaltozva. Ha elolvassa az 5 évvel ezelőtti kampánytájékoztatóját, arról adott felvilágosítást, hogy 2020-ban le lesz aszfaltozva az út, de hasonlót ígért 2014-ben is. Foltozás volt, normálisan aszfaltozott új út viszont a mai napig nincs!
Ne engedjük magunkat átverni!
A jövőnk eldöntésének lehetősége adott, változtatnunk kell!
NE SZAVAZZUNK AZOKRA, AKIK ÁTVERTEK, ÁTVERNEK MINKET!
Egyetértek a jelenlegi polgármesterrel, hogy a falu lakosság egyre szegényebb, egyre kevesebben dolgoznak és a megélhetőségük került veszélybe, azonban ilyen szegénység mellett a polgármesterünk Csathó Lászlóval, Kiss Ferencnével a fizetését több száz ezer forinttal megemeltette, amit én nem támogattam.
Zoltán a kampánylevelében arról tájékoztat minket, hogy a közfoglalkoztatási létszámot folyamatosan csökkentik, ami való igaz, de arról elfelejtett beszámolni, hogy ez neki is köszönhető!
Kiss Ferencné. Csathó László és Szabó Zoltán nem támogatta a mezőgazdasági és állattartási közmunkaprogramot illetve a betonüzem létrehozását, ami további 30 főnek adott volna munkalehetőséget.
Azon játszótér felújításával kampányol, amit elsősorban ő záratott be, évek óta mondom neki, hogy a foci pályát meg kell csinálni, de azóta se csinált semmit, de most végre megígérte.
A közbiztonságot fontosnak tartja, ahogy én is, de ennek ellenére még normális közvilágításunk sincs. Megszaporodtak a településünkön a lopások, de településőrségünk nincs, amit fontosnak tartanánk. Nem lopnának egyes emberek, ha normális megélhetőség lenne biztosítva, és nem csak a közmunkában látna lehetőséget a vezetőség.
Olyan munkát kell biztosítani, ami versenyképes fizetést ad,csak ehhez új képviselőkre és új polgármesterre van szükség!
Polgármesterünk bölcsöde létrehozását ígéri, azonban a Balajti Óvoda és Mini Bölcsőde bölcsődei ellátást is biztosít az Oktatási Hivatal tájékoztatása szerint, amit az alábbi linken tud ellenőrizni: https://kirint.kir.hu/IntezmenyKereso/
A polgármester a Felzárkózó Települések Program vezetőinek segítségét kéri programja megvalósításában, azonban arról elfelejtett beszámolni, hogy a Felzárkózó Települések Programban lévő településeken bizonyos pályázatok nem vehetőek igénybe, például ennek köszönhetően idén már malacokat sem lehet adni a hátrányos helyzetűeknek!
Egyetértek azzal, hogy az idősek részére színvonalas idősek napjára van szükség, azonban nem értem, hogy miért kellett Szabó Zoltánnak, Csathó Lászlónak, és Kiss Ferencnének az idősek csomagját megszüntetni. Más településen a falugondnok minden nap írat gyógyszert, valamint bevásárol a falu lakói részére, itt miért nem így van? Itt miért csak a polgármester bizonyos barátai vehetik igénybe a falugondnoki buszt kirándulás céljából?
Eddig minden éven maradt a szociális tűzifából, ami nem a lakosok között került kiosztásra, hanem az óvoda kapott, azonban idén ebből a polgármester részesült, amit Csathó László és Kiss Ferencné támogatott!
Gondoljuk meg jól, kinek adunk bizalmat a következő öt évre, azoknak akik a saját érdekeiket, vagy azoknak, akik a falu érdekeit képviselik.
Köszönöm előre is, hogy elolvasta jelen tájékoztatómat, bízom benne, hogy egy jobb, új vezetőség többet fog tenni a falu érdekében!
Köszönöm a figyelmét!
Tóth Géza Gábor polgármester jelölt