16/05/2026
A Gomba nem teher, hanem Zugló egyik jelképe. Jó látni, hogy végre a megőrzés és az új funkció kap hangsúlyt, nem a bontás. 👍
🏛️ MARAD A GOMBA!
Az elmúlt hetekben ugyan itt nem mutattam túlzott aktivitást, de ez nem jelenti azt, hogy ne foglalkoztam volna Zugló ügyeivel. Több témán dolgozunk jelenleg is, ezekről hamarosan beszámolok.
Az egyik legfontosabb ügy számomra a Gomba volt.
📄 Közérdekű adatigényléssel fordultunk az Önkormányzathoz, valamint a BKK és a BKV felé is, mert Polgármester úr videójában elhangzott, hogy az épület rendkívül rossz műszaki állapotban van — ugyanakkor erről semmilyen dokumentum nem került bemutatásra.
A megkeresések alapján jelenleg tájékoztattak, hogy nem készült olyan átfogó, szakemberek által végzett műszaki állapotfelmérés, amely ezt egyértelműen alátámasztaná. Így a korábbi kijelentések inkább szubjektív véleményként értelmezhetők.
Mindenesetre üdvözlendő, hogy mostanra a Gomba megtartása és új funkcióval való megtöltése került előtérbe. Örülök annak is, hogy a felvetett irány több ponton hasonlít ahhoz a gondolkodásmódhoz, amit korábban én is javasoltam: ne lebontsuk, hanem próbáljuk újra a zuglóiak szolgálatába állítani. 🤝
Szerintem a következő lépés az kell legyen, hogy az Önkormányzat felvegye a kapcsolatot a BKV-val, és tisztázzák, milyen feltételekkel kerülhetne Zuglóhoz az épület. Továbbra is úgy gondolom, hogy egy jelképes összeg lenne az észszerű megoldás, hiszen a Gomba jelenleg inkább fenntartási teher, mint hasznosított ingatlan. Amennyiben ez így nem járható, úgy a rengeteg városrendezési megállapodásból befolyt összegek egy részét erre kéne fordítani.
🏙️ A pontos funkciót viszont nem politikusoknak kell egyedül eldönteniük. Közösségi tervezésre van szükség, ahol a zuglóiak, szakemberek és az érintett szervezetek együtt gondolkodhatnak.
Én továbbra is egy nyitott, közösségi funkcióban hiszek. A felső szinten szerintem egy mini-helytörténeti kiállításnak is lenne helye, amely bemutatná Zugló és az Örs történetét. 📚
❤️ És amikor eljutunk odáig, javasolni fogjuk egy „Tali a Gombánál” lakatfal létrehozását is — egy helyet azoknak a pároknak, akiknek itt kezdődött a közös történetük, és szeretnének ennek emléket állítani.
A koncepciót mesterséges intelligenciával illusztráltam is. 😊