14/06/2026
Megint elszaladt Magyar Péterrel a ló. A taktika úgy visszataszító amennyire logikus. Előbányászni olyan dokumentumokat a múltból, amelyeknek bár politikai célja más volt, most terhelően használható az előző kormányra. Ez pontosan beleilleszkedik abba tendenciába, amit a gátlástalan pártvezér kormányzás helyett alkalmaz. Ebben a tekintetben megint figyelmet érdemel az időzítés és a közösségi média kilhasználása.
A miniszterelnök bejelentkezése a Fidesz kongresszus idejére része annak a taktikának, amivel életben tartják a Tisza választók érzelmi állapotát, vagyis a gyűlölet és bosszú vágyát. A politikai érzéketlenségre hajlamos emberek továbbra is ujjonghatnak, hogy van megint egy ügy, amivel gyalázhatják Orbán Viktort, mint még egy „titkos” intézkedés döntéshozóját, amiért a fejét kell venni.
Itt megint az a taktika, hogy kimondanak egy állítást, amit majd vissza fognak utasítani, de megmarad a felületes hallgatóban a benyomás, hogy az állítás hiteles. Politikai tárgyalások az Unióval mindig tele vannak kihívásokkal, ami kifejezetten érvényes a bevándorlással kapcsolatos tárgyalásokra. Ezért nem valószínűtlen, hogy olyan intézkedéseket helyezett kilátásba az Orbán kormány, amellyel jobb tárgyalási pozíciót próbált elérni. Ez azzal a bírósági ítélettel hozható kapcsolatban, aminek eredményét mai napig nyögi az ország.
Ez a magyarázat az akkori döntésre, amit most Magyar Péter előhúzott a kalapból, és amely a mai könnyűsúlyú kommunikációs térben hatásos. Amennyire hatásos, annyira aljas is ez a kiforgatása a valóságnak. A valóság ugyanis az eredmény, ami teljesen világos, hogy az országba nem engedtek be migránsokat, sőt népszavazás szerű vitára bocsátották a kérdést, amelyet a népesség nagy része elutasított. Ez a dolog lényege.
A jelen kormány célja egy olyan rendszer felépítése és életben tartása, amelyben a „nép”, értsd a választóik (egy része), a bírák, és amelyben a múlt rendszer döntéshozóit bíróság elé lehet citálni, ahol majd az új kormány által beültetett bírók elítélhetik a „vádlottakat”. Ezek a régről ismert, a Rékosi renszer alatt alkalmazott koncepciós perek árnyékát vetítik elő, amelyekben az ítéletet előre megírták, majd a „nép” követelésére végrehajtották. Ez a politikai boszorkányüldözés hagyományos receptje, amely most a régi fideszes selejt bosszúja. Mert azzal mindenki tisztában van, hogy akik ma kulcspozíciókat töltenek be a Tisza kormányban, nagy részben meneszt***ek lettek alkalmasság hiányában az akkori kormány által.
Ha feltesszük a kérdést, miért van útban a Magyar Péternek a köztársasági elnök és a jelenlegi közméltóságok jelentős része, sőt a közalkalmazottaké is, akkor világos, hogy mi a tisztogatás célja. A saját rendszerüket akarják ezzel a módszerrel hatalomba ültetni, hogy aztán szabadon garázdálkodhassanak az emberek sorsával. Már ez is elkezdődött százak kirúgásával különféle minisztériumokból. Ha mindenki, akit ezekbe a felszabaduló pozíciókba hasonlóan bosszúvággyal és kidobó legény hajlammal ültetnek be, akkor most nagyon rossz világ lesz.
Ez a közjogi rémálom azért hat bénítóan a társadalomra, mert az emberek legnagyobb félelme, hogy egzisztenciájukban lehetetlenítik el őket. A Tisza csőcselék alantas uszító megnyilvánulásaival volt alkalmunk megismerni a kampányban, és nem elképzelhetetlen, hogy ezek közül válogat majd az új hatalom az üresedő pozíciók betöltésére. Ez addig fog működni, amíg a „nép” rá nem ébred, hogy gyilkos kígyót melengetett a társadalom keblén.
Magyar Péter péntek este bejelent***e, hogy szombat reggel rendkívü...