Szász Zoltán

Szász Zoltán Sokan kivándoroltok, én vissza. Ha kihúzol 30 évet, jómódban fogsz élni. Nem lesz könnyű, de menj és próbáld ki. Előbb, utóbb visszajössz.

Megint elszaladt Magyar Péterrel a ló. A taktika úgy visszataszító amennyire logikus. Előbányászni olyan dokumentumokat ...
14/06/2026

Megint elszaladt Magyar Péterrel a ló. A taktika úgy visszataszító amennyire logikus. Előbányászni olyan dokumentumokat a múltból, amelyeknek bár politikai célja más volt, most terhelően használható az előző kormányra. Ez pontosan beleilleszkedik abba tendenciába, amit a gátlástalan pártvezér kormányzás helyett alkalmaz. Ebben a tekintetben megint figyelmet érdemel az időzítés és a közösségi média kilhasználása.

A miniszterelnök bejelentkezése a Fidesz kongresszus idejére része annak a taktikának, amivel életben tartják a Tisza választók érzelmi állapotát, vagyis a gyűlölet és bosszú vágyát. A politikai érzéketlenségre hajlamos emberek továbbra is ujjonghatnak, hogy van megint egy ügy, amivel gyalázhatják Orbán Viktort, mint még egy „titkos” intézkedés döntéshozóját, amiért a fejét kell venni.

Itt megint az a taktika, hogy kimondanak egy állítást, amit majd vissza fognak utasítani, de megmarad a felületes hallgatóban a benyomás, hogy az állítás hiteles. Politikai tárgyalások az Unióval mindig tele vannak kihívásokkal, ami kifejezetten érvényes a bevándorlással kapcsolatos tárgyalásokra. Ezért nem valószínűtlen, hogy olyan intézkedéseket helyezett kilátásba az Orbán kormány, amellyel jobb tárgyalási pozíciót próbált elérni. Ez azzal a bírósági ítélettel hozható kapcsolatban, aminek eredményét mai napig nyögi az ország.

Ez a magyarázat az akkori döntésre, amit most Magyar Péter előhúzott a kalapból, és amely a mai könnyűsúlyú kommunikációs térben hatásos. Amennyire hatásos, annyira aljas is ez a kiforgatása a valóságnak. A valóság ugyanis az eredmény, ami teljesen világos, hogy az országba nem engedtek be migránsokat, sőt népszavazás szerű vitára bocsátották a kérdést, amelyet a népesség nagy része elutasított. Ez a dolog lényege.

A jelen kormány célja egy olyan rendszer felépítése és életben tartása, amelyben a „nép”, értsd a választóik (egy része), a bírák, és amelyben a múlt rendszer döntéshozóit bíróság elé lehet citálni, ahol majd az új kormány által beültetett bírók elítélhetik a „vádlottakat”. Ezek a régről ismert, a Rékosi renszer alatt alkalmazott koncepciós perek árnyékát vetítik elő, amelyekben az ítéletet előre megírták, majd a „nép” követelésére végrehajtották. Ez a politikai boszorkányüldözés hagyományos receptje, amely most a régi fideszes selejt bosszúja. Mert azzal mindenki tisztában van, hogy akik ma kulcspozíciókat töltenek be a Tisza kormányban, nagy részben meneszt***ek lettek alkalmasság hiányában az akkori kormány által.

Ha feltesszük a kérdést, miért van útban a Magyar Péternek a köztársasági elnök és a jelenlegi közméltóságok jelentős része, sőt a közalkalmazottaké is, akkor világos, hogy mi a tisztogatás célja. A saját rendszerüket akarják ezzel a módszerrel hatalomba ültetni, hogy aztán szabadon garázdálkodhassanak az emberek sorsával. Már ez is elkezdődött százak kirúgásával különféle minisztériumokból. Ha mindenki, akit ezekbe a felszabaduló pozíciókba hasonlóan bosszúvággyal és kidobó legény hajlammal ültetnek be, akkor most nagyon rossz világ lesz.

Ez a közjogi rémálom azért hat bénítóan a társadalomra, mert az emberek legnagyobb félelme, hogy egzisztenciájukban lehetetlenítik el őket. A Tisza csőcselék alantas uszító megnyilvánulásaival volt alkalmunk megismerni a kampányban, és nem elképzelhetetlen, hogy ezek közül válogat majd az új hatalom az üresedő pozíciók betöltésére. Ez addig fog működni, amíg a „nép” rá nem ébred, hogy gyilkos kígyót melengetett a társadalom keblén.

Magyar Péter péntek este bejelent***e, hogy szombat reggel rendkívü...

Okos enged, szamár szenved.
10/06/2026

Okos enged, szamár szenved.

Ébredezik a közvélemény azon része, amely nem szavazott a Tiszára, mert felismerte a gátlástalan demagóg politikai megny...
07/06/2026

Ébredezik a közvélemény azon része, amely nem szavazott a Tiszára, mert felismerte a gátlástalan demagóg politikai megnyilvánulásokat a kampányban és a választások óta eltelt időben. Tudjuk Magyar Péter mennyit hazudozott, milyen kijelentéseket tett, amik után az ellenkezőjét t***e. A felesége meghurcolását, a politikai ambíciói letagadását, majd az Európai Parlamentbe való beülését, ahol gyakorlatilag nem vett részt és ahol végig nem csinált semmit. Az egész eddigi pályafutása egy hazugsághalmaz, a választók Fidesz ellenes, krízismaximalizálásra alapuló félrevezetése, a kormányzás helyetti állandó színjáték a közösségi médiában, még külföldön is.

A migráció elleni „mini” békemenet kinyitotta a szemét sokaknak, akik azt fürkészik, milyen árulással készül a Tisza a magyaroknak egyébként járó uniós pénzek hazahozatalára. Az egyik legfontosabb ügy a migráció, amelyben bebizonyosodott, hogy csak egyszer lehet hibázni. Néhány nappal migrációs paktum elindítása előtt nyomatékosítani kellett a többség által népszavazáson megerősített véleményt, hogy nem kérünk a mások által már elutasított migránsokból. Nem lehetünk recirkulációs szemétdombja az Unió nyugati felén elutasított tömegeknek. Akár több tízezer emberről is lehet szó, és abba ezek után már nem lehet beleszólásunk, be akarjuk ezeket engedni, mert Brüsszel dönt arról, nekünk mi a kötelező.

A tényekkel kapcsolatos hazudozás már megkezdődött a Tisza vezér oldaláról. Orbán Viktor követelésére, hogy hozzák nyilvánosságra a migrációval kapcsolatos tárgyalások tartalmát, Magyar Péter azzal a kérdéssel válaszolt, hogy az előző kormány miért nem akadályozta annak elfogadását. Ez egy provokatív hazugság, ugyanis a magyar kormány a döntés ellen szavazott a lengyelekkel együtt. A kérdéses ügyről az interneten egyszerű keresés után a következő jelenik meg:

"Nem, a magyar kormány következetesen elutasította és nem szavazta meg az Európai Unió migrációs és menekültügyi paktumát.Az Európai Unió Tanácsa 2024 májusában fogadta el a paktumot, amelynek kapcsán a magyar fél több alkalommal is egyértelműsít***e nemleges álláspontját. A szabályozás ellen a magyar kormányzat (beleértve a korábbi és a jelenlegi vezetést is) azzal az érvvel lépett fel, hogy az intézkedések kényszerkvótákat és kötelező tehermegosztást eredményezhetnek."

A következőkben, amennyiben megkezdődik valamilyen formában ez az intézményesített emberkereskedelem, még élesebben szembe kell szállnunk és meg kell akadályozni, akár fizikai jelenléttel, hogy migránstáborokat építsenek. Ez minden magát hazafinak valló polgártársunk feleadata, pártállástól függetlenül. Ezen a tüntetésen pár ezren vettek részt, de ha Békemenethez hasonló tömegeket tudunk megmozgatni, nincs az a hatalom, ami el tudja majd nyomni a patrióták hangját.

02/06/2026

A Magyar Péter és Friedrich Merz sajtótájékoztatón készült videóból az a rész kelt felháborodást, ahol a miniszterelnök a választásokon már megszokott, azonben nemzetközi közegben még nem tapasztalt módon semmilyen bíróság vagy jogi forum által nem bizonyított állításokkal házal. A legalantasabb módon állít olyan dolgokat, amelyeket már nyilvánosan is megcáfoltak, de ő a külföldi, a magyar viszonyokat nem ismerő újságíróknak szabad verselésben, gátlástalanul hazudik. A vele készült felvételt teljes terjedelmében megnézheti mindenki, hogy maga is eldönthesse az állítások hitelességét.

Minden esetre Magyar Péter a kocsmai viselkedést a Parlament után Berlinbe is kivitte. Láthatóan nem tudott gőgjén uralkodni és bunkó módon szapulta a köztársasági elnököt. A nemzetközi diplomáciában nem szokás a belpolitikai szennyest más országba vinni, és főleg nem a külföldi nyilvánosság előtt kiteregetni. Ez neveletlenségre és rossz itélőképességre vall, valamint rossz fényt vet Magyarországra. Persze lehet, hogy ő arra számít, hogy ott is tapsikolnak neki, de ez nem valószínű, mert őket se most vakarták le a falvédőről. Remélhetőleg jobban neveltek nála, meg csicska kormányánál és csőcselék választóinál.

Orbán Anitának lesz mit lefaragnia főnöke nyersességéből, mert különben rajta csattanhat az ostor a nemzetközi nagyfiúk társaságában. Könnyen elképzelhető, hogy éreztetik vele, hogy jó társaságban nem divat elefántnak lenni a porcelánboltban.

Azt már tudjuk, hogy a vezér uralkodónak képzeli magát és ítéleteket hoz alattvalói felett, mint kiderült több, nagyszámú állami alkalmazottat, köztük saját Tisza szavazóit is kirúgatott. Neki mindenki Orbán báb aki nem nyalta kétszer ki a seggét, de lesz ennek még böjtje.

Az acsarkodás még muzsika a bamba Tisza szavazóknak, de amikor az “uralkodó” őket is lapátra teszi, levág a fizetésükből, esetleg ráengedi a migránsokat és az LMBTQ hordát, akkor majd sápadozhatnak. Jaj, hát erre nem számítottunk? De mi igen! Aki nyitott szemmel nézte végig az árulást, és azt a sok mocskot amit a kampány alatt össze hordott, az tudta és figyelmeztetett a veszélyre.

Mert Peter Magyar egy notórius hazudozó, akit bűnös indulatok tüzelnek. Ebből a hazai botrányok mellett nemzetközi égés lett. Gondoljunk bele, ha Trump társaságában Orbán Viktort kezdi csépelni? Minden bizonnyal Zelenszkij módjára kirúgják a Fehér Házból, ha pedig Vance lesz a következő elnök, ő szóba se áll majd vele. Egy ilyen gyomorforgató személyt megválasztani miniszterelnöknek beszédes a magyar választók ízléséről. Aki nem fedezte fel a nárcisztikus, erőszakos és bosszúvágyó hajlamokat Magyar Péterben, az valamilyen téveszmében él.

Politikai erőszak általában nem alakul ki mértékletes politikusok ellen. Gyilkosságok ötlete úgy tör fel labilis emberekben, hogy a felfokozott gyűlölködés eredményeképpen nem látnak más megoldást, mint a fizikai kiiktatást. Ez felbukkant több esetben, inkább Amerikában, ahol mindenkinél lehet fegyver. Diktátorok környezetében is volt rá példa, hogy lámpavason végezték. Csak remélni lehet, hogy fékezni fogják Tiszás partnerei és nem válnak cinkosai egy veszélyes ámokfutónak, mielőtt bekattan valakinek a józan ítélőképessége.

Hétfőn reggel egy kis számú, de hangos társaság fogadta a miniszterelnõköt és néhány kormánytagot a Sándor Palota előtt....
02/06/2026

Hétfőn reggel egy kis számú, de hangos társaság fogadta a miniszterelnõköt és néhány kormánytagot a Sándor Palota előtt. Hamar kiderült, hogy a taktika, amelyben nem verték nagydobra a jelenést működött, mert elkerülték a nagyobb létszámú tiltakozó megjelenését.

Az biztos, hogy az a néhány bekiabáló is elég zajt csinált ahhoz, hogy Magyar Péter a karhatalomhoz forduljon a zajongók elnémítése miatt. A kérdések és a kritikák záporoztak, különösképpen a migráció és a választási igéretek ügyében, de úgy látszik az emberek nem felejtenek, mivel az árulózás is előkerült a miniszterelnök 14 éves Fideszes múltja miatt. Ezeket a vádakat soha nem tudja majd lemosni magáról, és ha igéreteit sem tudja beváltani, nem néhány, hanem több száz vagy ezer torok fogja zavarni demagógiával teletüzdelt beszédeit.

Ami a rendvédelmet illeti, a rendőrséget meg kell erősíteni és nagyobb erőket kivezényelni, ha majd a Tiszások is nagyobb számban vesznek részt az efféle nyilvános szeánszokon, mert eddig ők is csak kevesen voltak, a tapsokból ítélve.

Minden jel szerint a megjelentek szervezés nélkül, saját kezdeményezésre voltak jelen, de ez meg fog változni. A közösségi média kifejezetten alkalmas mobilizációra, és nem vitás, hogy ezt, amikor az ellenzék kilábal a választási vereség sokkjából, ki fog használni. Akkor majd kiderül, hogy a kierősítés túl tudja-e kiabálni a tiltakozókat, vagy az efféle nyilvános szereplések kontrolláltabb környezetbe kényszerülnek. Német és más példákból tudjuk, hogy több ezer wattos erősítés sem volt elég, hogy elnyomja a kiabálókat és füttykoncertet például Merz kancellár gyűlésein.

Adja isten, hogy ilyen helyzetekben később ne legyen tömegverekedés a két tábor között. Szerencsére a magyar emberekben még van annyi tartás, hogy ne engedjék el indulataikat, de a Tisza megjelenésével lehet, hogy ennek vége. Aki akar imádkozzon, hogy maradjon a maradék józan ész. A Fideszesek amúgyis megmondták, hogy a maguk részéről ami jó Magyarországnak azt támogatják, de irgalmazzon ugyanaz a jóisten, hogy ne az ellenkezője történjen.

A csőcselék beköltözött a Parlamentbe. Vezetőjük, Magyar Péter kocsmai verekedéssé csúfítja az Országgyűlés üléseit. Még...
31/05/2026

A csőcselék beköltözött a Parlamentbe. Vezetőjük, Magyar Péter kocsmai verekedéssé csúfítja az Országgyűlés üléseit. Még nem pofozkodnak, mint Belgrádban és Kijevben, de ha az indulatok hőmérsékletét nézzük, már az sincs messze. Egyelőre a Tisza képviselői bamba képpel asszisztálnak a főnökük agymenésének.

Magyar Péter azt állítja, hogy el kell távolítani az „Orbán bábokat”. De akkor nézzük meg, kik az ő bábjai? Eddig úgy tűnik az egész kormánya és a házelnök, akik szolgálják a vezért. Pedig a bunkó viselkedés rájuk is rossz fényt vet. Az eddigi négy gyűlés kutyakomédiává süllyedt. És akkor felmerül a kérdés, milyen parlamenti munka lesz ebből? Vagy igazából az a cél, hogy az emberek realityshow-ként kapcsolódjanak ebbe a nívótlan cirkuszba?

Ugyancsak el lehet mondani, hogy Magyar Péter nem építő logikával, hanem cinikusságával és ocsmány agresszivitással „érvel”. No, majd kíváncsiak leszünk, hogy ezt a hangot előveszi-e majd a nemzetközi térben, mondjuk Weberrel vagy Ursulával? Valahol érthető is, hogy el akarja tüntetni Orbán Viktort a politikából, mert ő két perc alatt felmosná vele a padlót.

Állapítsunk meg egy dolgot: Orbán Viktor nem megy sehova és azok sem, akik egyet értenek vele. Azok, akik felmérik intelligenciáját, diplomáciai képességeit, amivel nagy elismerést váltott ki a nemzetközi arénában. Sok követője alig várja, hogy újra színre lépjen és buzdítsa támogatóit a kialakuló botrányos közéleti hangulatban. Most ugyan takarékon a Harcosok Klubja és a sok DPK csoport lángja, de hamar történhetnek események, amelyek fölcsavarják a lángot.

Világos, hogy az új helyzetet meg kell tanulni kezelni. El kell indítani azt a folyamatot, amely szélesebb rétegekben is felébreszti a vágyat, hogy ellenálljanak a kialakuló tendenciáknak. Ez időbe telik, mert itt nem csak új taktikát kell kifejleszteni, hanem azt is kivárni, hogy a tapasztalatlan Tisza káderek hibákat vétsenek. Az biztos, hogy fognak, és az sem kizárt, hogy a vezérük belső diktatúráját sem fogják tűrni, amennyiben az ő bőrükön csattan az ostor.

Egy társadalom működésének van belső logikája. Évtizedek alatt kialakult normák és bevezetett intézkedések nem tűnnek el az emberek emlékezetéből. Amennyiben az új kormány a széles társadalom elleni intézkedéseket hoz, például megnyirbálja azokat a jóléti intézkedéseket, amikkel azokat már megjutalmazták, azok a rétegek a rendszer ellen fordulnak. Erre rengeteg példa van, nem csak lokálisan, de nemzetközileg is.

A „stratégiai nyugalom” fogalmát ismerjük, mert erre szólítottak fel többször. Ez most különösen fontos, mert a Tisza kormány két tűz között fog őrlődni. Egyfelől az emberek elvárják, hogy jobb legyen az életük, vagy legalábbis ne rosszabb, másfelől a nyomás, ami feltételekhez köti a források felszabadítását. Brüsszelt cinikusságáról isemerjük, mert meglebegteti a lehetőséget, majd új feltételeket támaszt, rálép a fékre és ezzel keztdődik minden előlről.

Orbán Viktor azt is megmondta, hogy ha Brüsszellel pacsizol, akkor az „kihasznál, lenyom, eltipor” amennyiben nem hajtod végre az utasításokat. Mivel tudjuk, hogy Péter Magyar egy fogott ember, egy ilyen jövőkép Magyarországnak nem kecsegtető. Ugyanakkor ez az 1100 éves nemzet túlélt már ennél nagyobb veszélyt is. Mi több, mindig sikerült visszafoglalni a végvárakakat, így újra felülkerekedni és építkezni.

Mennyi az a „pici szuverenitás”, amiről lemondunk az Uniós pénzekért? Diadalmenet vagy hazaárulás lesz-e a Tisza útja a ...
30/05/2026

Mennyi az a „pici szuverenitás”, amiről lemondunk az Uniós pénzekért? Diadalmenet vagy hazaárulás lesz-e a Tisza útja a magyar történelemben? Másfelől Orbán Viktornak megint igaza lesz, miszerint „csak az egérfogóban van ingyen sajt”. Ezt ő tudja évtizedek tapasztalata alapján. De ott van Bóka János és Navracsics Tibor is tanúnak, ha majd kiderül az igazság.

Amit látunk, az Magyar Péter alantas bohóckodása Brüsszelben, ahol Ursula őfelsége társaságában áztatták az előző kormányt. Az tény, hogy a Fidesz felépített egy hatalmi bázist, amivel ellen tudott állni bizonyos európai birodalmi törekvéseknek. Ehhez pénz is kellett, és ezt úgy szervezte meg, hogy létrehozott egy hazai tőkés támogató bázist, amely finanszírozta a politikáját. Ez nem magyar különlegesség, ezt máshol is így csinálják, legfeljebb ott érettebb a társadalom, hogy ezt felfogja.

Most, hogy egy atlantista, a Fideszből kikopott társaság a hatalom tulajdonosa, ezt a bázist igyekszik lebontani antidemokratikus, a jogállami kritériumokkal nem összeegyeztethető módon. Lassan mindenkit megtámadnak, aki valamilyen pozícióból még a rendszerben van, de ez nem fogja eltűntetni azt a gondolkodást, amit a szuverenistaként érző emberek képviselnek.

Ennek a pudingnak az evése az a próba, ami akkor derül ki, amikor a pénzekért be kell váltani vállalásokat. Ha más nem, a migránsok megjelenése országunkban biztosan tiltakozást fog kiváltani. De van itt még bőven muníció az elszálló energiaárak és más népjóléti intézkedés leépítése esetén is. Kérdés az is, lesz-e valami tapasz, amivel a Tisza kormány megpróbálja enyhíteni a fájdalmat, és hogy a választóik el lesznek-e ragadtatva az életszínvonaluk csökkenésétől? Ha lesz is tapasz, a pirula biztosan keserű lesz.

A Tisza kormány most széles ecsettel próbálja átfesteni a politikai tájképet. Az még kérdés, hogy ha az ellenállás a megtámadottak körében túl erős lesz, akkor Magyar Péter képes lesz-e kompromisszumokat kötni? Eddigi szereplése, extrém arroganciája és cinikussága komoly kételyeket ébreszt. Ebből a verbális csatákon túl még a társadalomra káros további bomlasztó hatás is várható akár a fizikai erőszak megjelenésével is. A magyar társadalom további kihívások elé néz és szükség lesz minden józan erőre a stabilitás és békés együttélés megtartása érdekében.

NYÍLT LEVÉL ORBÁN ANITÁHOZMiniszter Asszony!Hosszú éveken keresztül dolgoztál velünk az Orbán-kormány külügyi rendszeréb...
25/05/2026

NYÍLT LEVÉL ORBÁN ANITÁHOZ

Miniszter Asszony!

Hosszú éveken keresztül dolgoztál velünk az Orbán-kormány külügyi rendszerében, magas pozíciókban. Ezért is vagyunk egymással tegező viszonyban. Az Orbán Viktor kormányait szolgáló hosszú időszakod alatt soha egyetlen bejelentést, feljelentést, észrevételt, de még csak jelzést sem adtál semmilyen korrupciógyanús ügyben.

Most, hogy Magyar Péter kormányát szolgáló miniszter lettél, korrupcióval vádolod korábbi kormányzati kollégáidat. Pedig tudod, hiszen belülről láthattad, hogy az Orbán-kormány vezetői hűek maradtak esküjükhöz, a törvényeket betartották és betartatták. Ezért alattomos, önmagadat mentegető, minden alapot nélkülöző propagandarágalmaidat minden volt kormányzati kollégád nevében visszautasítjuk.

Az a tény, hogy karriered csúcsára, a miniszteri bársonyszékbe úgy jutottál fel, hogy átálltál a politikai ellenfeleinkhez, és elárultál bennünket, a te dolgod. Ezt majd a Jóisten elrendezi. De hogy ezek után visszarúgva vádolod és gyalázod azokat, akikkel éveket dolgoztál együtt, olyan nemtelen dolog, ami ennek a nyílt levélnek a megírására késztetett bennünket. Röviden: szégyelld magad!

Hiszünk abban, hogy minden bűn magában hordozza a büntetését. Láttuk, ahogy szégyenedet leplezve cipőd orrát méregetve kínosan feszengve álltál új főnököd háta mögött a Karmelita kolostor bejárásán. Igen, a színvonaltalanságért, az alantasságért és a Magyarországhoz méltatlan kormányfői és kormányzati magatartásért viselendő felelősség és szégyen már nem kizárólag a miniszterelnöké, hanem az új kormány minden tagjáé. A tied is.

Magas tisztséged árát úgy fogod megfizetni, hogy amikor a mindenkit bántalmazó főnököd téged is nyilvánosan és visszatérően megszégyenít, szó nélkül kell tűrnöd. Jó szégyenkezést!

Az Orbán-kormány tagjai

Többször leírtam, hogy jön a „lengyel” minta a Tiszával. Egyelőre úgy néz ki rosszabb. Most két olyan ügy is van, ami er...
22/05/2026

Többször leírtam, hogy jön a „lengyel” minta a Tiszával. Egyelőre úgy néz ki rosszabb. Most két olyan ügy is van, ami erre utal, és egy harmadik, ami elterelő művelet. A kettő, ami fontos nekünk, akik nem a Tiszára szavaztunk, az a törvénytervezet, amely megtiltaná Orbán Viktor újraválasztását. Az MTVA körüli tisztogatás hasonlít a lengyel média botrányra. Ezek diktatórikus támadások. A Kegyelmi botrány olyan ügy, amelynek semmi jelentősége, azon felül, hogy eltereljék a figyelmet a fontos döntésekről.

A lengyel rendszerrel ellentétben, itt nincs egy államelnök, aki féket szabhatnak az elszabadult liberális diktatúrának. Tanulságos a lengyelek figyelemfelhívó filmje, az „Utolsó Figyelmeztetés”, amely bemutatja a lengyel hatalmi túlkapásokat és hasonlítja össze azzal, ami Magyarországon is megtörténhet, mi több, már látszanak is a jelek. A film elérhető az MTVA oldalán.

https://mediaklikk.hu/kozelet/video/2026/04/08/kozelet/utolso-figyelmeztetes-2

Ennél súlyosabb, hogy az államelnököt is alaptörvényellenesen le akarják váltani. Itt nem jogászkodásról van szó az átlagember részéről, hanem az a reakció, hogy most a miniszterelnök a városban sétálva ítéleteket oszt, levált, kiiktat, eltávolít. Már a kampány alatt világossá vált, hogy Magyar Péter egy elszabadult, indulatos ripacs, aki mindenkit kioktat, és pofátlanul belehazudik az emberek képébe.

Meg lesz ennek a böjtje. Most még lehet hangulatot kelteni, vagdalkozni, pumpálni az indulatokat, de egy bizonyos ponton túl az embereket az érdekli majd, mennyi pénz marad a bugyellárisban és abból mit tud venni. Itt már egy sokismeretlenes egyenletről lesz szó, ahol egyrészről a miniszterek benyújtják a számlákat a saját érdekeik mentén, másfelől a sok felkészületlen káder akár komoly hibákat is véthet, és/vagy fellázadhat a miniszterelnök egyszemélyes cirkusza miatt.

Közben az ellenzék se marad tétlen. Most még a Fideszen belül sokan nyalogatják sebeiket, de sokan már előásták a csatabárdot és készek akár az utcára is menni ha sok mindennel irritálják őket. Az a védvonal, amiről beszélnek mindenhova elmegy, akár az alkotmánybírósághoz, vagy nemzetközi fórumokig, hogy jogorvoslást kapjon a túlkapások ellen. Azért, ha Washingtonba elmegy a hír, hogy itt mindenféle libsi ökörködés folyik, nem lennék Magyar Péter vagy Orbán Anita helyén egy Washingtoni tárgyaláson.

Aztán az Unióban sem agyalok ücsörögnek. Ha a Tisza kormány beadja a derekát migráció, árstopp, benzinár és egy sor más ügyben, ami az emberek zsebét húzza, akkor hamar elillan a jóindulat. Akkor könnyen „Mocskos Tisza” meg „MP1G” lesz a szitokszó a Szigeten és más rappeltető rendezvényen. Mivel a fiataloknál a lojalitás ismeretlen fogalom, hamar fordítják a köpönyeget.

Most az a kérdés, mennyien fedezik fel, hogy Magyar Péter egy hazudozó, diktatórikus birodalmi ügynök, akit nem, hogy a magyarok sorsa nem érdekel, de még azt se lehet elhinni, amit kérdez. Az a korábbi ellenzéki média, amely most a Tisza lakálymédiája lett, ajnározhatja a kézirat nélkül beszélni alig tudó minisztereket, de a tehetség hiánya hamarosan kibukkan, és akkor mehetnek a levesbe. Most még kivárunk, de amikor a hibás döntések és pótcselekvések miatt fordul a közhangulat, mi ott leszünk és nem nézzük tétlenül.

Marcin Tulicki dokumentumfilmje a közelmúlt közép-európai politikai folyamatait vizsgálja, különös tekint***el a lengyel és a magyar helyzet közötti párhuzamokra. A készítők azt kutatják, hogy a lengyelországi kampány és kormányváltás során tapasztalt jelenségek – intenzí...

Cím

Váci út 66
Budapest
1132

Telefonszám

+36705689903

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Szász Zoltán új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Szervezet Elérése

Üzenet küldése Szász Zoltán számára:

Megosztás