17/06/2026
◾Magyarországon az 1968-as Budapesti Nemzetközi Vásáron mutatták be a Coca-Colát. Magyarországi gyártását az új gazdasági mechanizmus révén 1968. június 17-én kezdték meg a Magyar Likőripari Vállalat kőbányai üzemében, majd az első hazai Coca-Cola vegyes vállalat társtulajdonosaként állította elő a népszerű üdítőitalt. Az 1970-es évek elején, a Szeszipari Vállalatok Trösztjének megalakulása után valamennyi hazai szeszipari vállalat megkapta a Coca-Cola palackozásának jogát.
📸Fortepan / Bauer Sándor