Országos Mentőszolgálat

Országos Mentőszolgálat Az Országos Mentőszolgálat hivatalos Facebook oldala FIGYELEM:
Az oldalon megjelenő kommentek nem azonosak az Országos Mentőszolgálat véleményével!
(1009)

Az Országos Mentőszolgálat hazánk legnagyobb mentő- és egészségügyi intézménye, mely több mint hetvenöt éve lát el mentési és betegszállítási feladatokat. Működési körünk az ország egész területére kiterjed, 8500 elhivatott mentődolgozó az ország 256 mentőállomásán és mentési pontjain teljesít szolgálatot.

21/06/2026

‼️FONTOS, ADD TOVÁBB‼️
🥵Tombol a kánikula: gyermeket vagy állatot soha ne hagyjunk még néhány percre sem parkoló autóban!
❗️Vigyázzunk egymásra❗️

❗️AMIKOR A HIVATÁS APÁRÓL FIÚ(K)RA SZÁLL - APÁK NAPJA A MENTŐKNÉL❗️💙Az Országos Mentőszolgálat bajtársi közösségében szá...
21/06/2026

❗️AMIKOR A HIVATÁS APÁRÓL FIÚ(K)RA SZÁLL - APÁK NAPJA A MENTŐKNÉL❗️
💙Az Országos Mentőszolgálat bajtársi közösségében számos családban öröklődik generációról generációra az életmentés iránti elhivatottság. A segíteni akarás, a felelősségvállalás és a másokért végzett szolgálat sok esetben családi hagyománnyá válik.
💎Ilyen a Gadó család is. Gadó Gábor bajtárs 35 éve szolgál az Országos Mentőszolgálatnál, jelenleg a Kőszegi Mentőállomás vezetőjeként. Fiai, Gábor és Áron a Szombathelyi Mentőállomáson teljesítenek szolgálatot mentőtechnikusként. Áron nemrég vehette át diplomás ápolói oklevelét.
⚕️A család története jól mutatja, hogy a mentőszolgálat sokak számára nem csupán munkahely, hanem hivatás, közösség és életforma.
💥Boldog Apák Napját kívánunk!🚑❤️🇭🇺

Vár még mindenkit a Múzeumok éjszakája: irány a Kresz Géza Mentőmúzeum! 🏛️
20/06/2026

Vár még mindenkit a Múzeumok éjszakája: irány a Kresz Géza Mentőmúzeum! 🏛️

20/06/2026

💧EMLÉKEZTETŐ💧
Ideje hidratálni: tombol a kánikula, a nagy melegben fontos a folyadékpótlás!🚰

❗️„TETTEM A DOLGOMAT BECSÜLETTEL” – KOVÁCS JÓZSEF NYUGDÍJBA VONUL❗️⚕️Április végén eljött a nap, amikor Kovács József, a...
20/06/2026

❗️„TETTEM A DOLGOMAT BECSÜLETTEL” – KOVÁCS JÓZSEF NYUGDÍJBA VONUL❗️

⚕️Április végén eljött a nap, amikor Kovács József, a Mohácsi Mentőállomás egyik oszlopos tagja utoljára vette fel munkaruháját. József, avagy Kokó, 1998-ban csatlakozott a bajtársi közösséghez, és az elmúlt 28 évből 26-ot esetkocsin szolgálva töltött.

✨Saját szavaival, a rá jellemző szerénységgel búcsúzott: „Tanúja lehettem sok élet kezdetének és az elmúlásának is. Tettem a dolgomat, mint mindenki más, becsülettel, lelkiismeretesen.”

💥Bajtársai számára azonban Kokó sokkal többet jelent, mint egy precíz gépkocsivezető. Szakmai alázata, embersége és a belőle áradó nyugalom biztonságot adott a bajtársaknak a legnehezebb helyzetekben is. Bajtársiassága kitörölhetetlen nyomot hagy a mentőállomás közösségében.

🙏Hálásan köszönjük áldozatos munkáját, jó egészséget és boldog nyugdíjas éveket kívánunk!🚑❤️🇭🇺

20/06/2026

❗️HŐSÉGRIASZTÁS - FOLYADÉKPÓTLÁS MINDENEKELŐTT❗️

🌞Június 20-22. között az ország egész területén másodfokú hőségriasztás fog érvénybe lépni, ezért a megszokottnál is nagyobb figyelmet kell fordítanunk a megfelelő folyadékpótlásra.

🚰Ahhoz, hogy testünk vízháztartása egyensúlyban maradjon, naponta legalább 10-15 pohár (körülbelül 2,5-3 liter) folyadékra van szükségünk.

💧Zsolt bajtársunk nem véletlenül hivatkozott folyton a vízre a videóban, hiszen nem minden folyadék hidratál egyformán!

☝️A nagy hőségben különösen figyeljünk és vigyázzunk egymásra!🚑❤️🇭🇺

19/06/2026

❗️MÁSODFOKÚ HŐSÉGRIASZTÁS HOLNAPTÓL❗️

❗️KEZDŐDIK A NYÁRI SZÜNET❗️🌞A nyári hónapokban könnyű kikapcsolódással és kalandokkal megtölteni, azonban a felhőtlen sz...
19/06/2026

❗️KEZDŐDIK A NYÁRI SZÜNET❗️

🌞A nyári hónapokban könnyű kikapcsolódással és kalandokkal megtölteni, azonban a felhőtlen szórakozás pillanatai néhány másodperc alatt könnyen megváltozhatnak.

⛱️Éppen ezért ebben az időszakban még nagyobb figyelmet kell fordítanunk olyan tényezőkre mint az időjárás- és hőmérséklet-változások, valamint a vízparti és fürdőzéssel összefüggő óvintézkedések. Mindemellett pedig az utakon megélénkülő forgalom is fokozott elővigyázatosságot követel meg: a balesetek megelőzése érdekében kérjük a közlekedési szabályok maradéktalan betartását, és a megfelelő védőfelszerelések használatát.

☝️A veszélyes helyzetek megelőzhetők, ehhez hoztunk néhány hasznos tanácsot!

🚰Folyadékpótlás: Biztosítani kell, hogy a gyermekek elegendő folyadékot fogyasszanak, még akkor is, ha nem szomjasak.
🧴Fényvédelem: Ajánlott a magas faktorszámú fényvédők és fejfedők használata. A déli és kora délutáni órákban lehetőség szerint kerülni kell a tűző napot.
💧Vízi biztonság: Soha nem szabad felügyelet nélkül hagyni a gyermekeket víz közelében, még sekély vízben sem!
🚦Közlekedésbiztonság: Meg kell tanítani a gyermekeknek a közlekedési szabályokat. Kerékpározáskor, kétkerekű járművön mindig viseljenek sisakot!
🛝Játéktér biztonság: Ismertessük meg a gyermekekkel a biztonságos játék szabályait.
🙏Példamutatás: A szülők példamutatása kulcsfontosságú. Ha a szülő vagy a felügyeletet ellátó felnőtt betartja a biztonsági szabályokat, a gyermek is nagyobb valószínűséggel fogja ezt követni. Vigyázzunk egymásra! 🚑❤️🇭🇺

❗️KIS HÍJÁN TRAGÉDIÁBA TORKOLLOTT A ROVARIRTÁS❗️A közelmúltban egy Győr-Moson-Sopron vármegyei társasház lakója kérte a ...
19/06/2026

❗️KIS HÍJÁN TRAGÉDIÁBA TORKOLLOTT A ROVARIRTÁS❗️

A közelmúltban egy Győr-Moson-Sopron vármegyei társasház lakója kérte a mentők gyors segítségét fokozódó nehézlégzés miatt.

Bajtársaink perceken belül helyszínre értek és megkezdték a beteg vizsgálatát, ellátás közben azonban furcsa szagot kezdtek érezni, így a beteget azonnal kimentették az épületből és tűzoltók segítségét kérték.

Mint kiderült, a rosszullét előtt rovarirtást végeztek a lépcsőházban és az erős szagú vegyszer idézhette elő az idős tüdőbeteg nehézlégzését.

A nő állapotát végül sikeresen stabilizálták bajtársaink, majd kórházba szállították a beteget.

Mielőbbi teljes felépülést kívánunk, a mentésben résztvevőknek gratulálunk! 🚑❤️🇭🇺

❗️IDÉN IS RÉSZT VESZÜNK A MÚZEUMOK ÉJSZAKÁJÁN❗️🏛️Június 20-án ismét itt a Múzeumok Éjszakája, az Országos Mentőszolgálat...
19/06/2026

❗️IDÉN IS RÉSZT VESZÜNK A MÚZEUMOK ÉJSZAKÁJÁN❗️

🏛️Június 20-án ismét itt a Múzeumok Éjszakája, az Országos Mentőszolgálat idén is csatlakozik a kezdeményezéshez és izgalmas témákkal várjuk az érdeklődőket!
⚕️A Markó utcai Mentőpalotában látványos kiállításokkal, rohamkocsi bemutatóval, mentőmotoros programmal és izgalmas előadásokkal várjuk az érdeklődőket.
A látogatók betekintést nyerhetnek a pincekórházba, megcsodálhatják a Mentéstörténeti Tárlatot és megismerhetik a mentés fejlődésének legfontosabb állomásait a mentőfogattól egészen a modern rohamkocsiig.
💎Az estét szakmai előadások teszik még izgalmasabbá: Dr. Zacher Gábor, Szilágyi Mihály, Papp Zoltán és Dr. Debrődi Gábor is előadást tartanak; többek között egy mentőtiszt napjáról, a Titanic mentési történetéről és a Mentőpalotáról.
🏁A Róbert Károly körúti telephelyünkön is várjuk az érdeklődőket: a 420 négyzetméteres Veterángarázsban men(t)ő oldtimerekkel lehet találkozni, míg a Központi Irányító Csoport (KICS) látogatóközpontjában a mentésirányítás kulisszái mögé leshetnek be az érdeklődők.
☝️Idén szakmai előadások is színesítik a Róbert Károly körúti programunkat: Dr. Golopencza Pál, Dr Zacher Gábor, Dr. Debrődi Gábor és Őri-Kiss Zsolt is az előadók között lesznek, ahol szó lesz majd a mentésirányítás történetéről, fejlesztésekről és újdonságokról a napjaink mentőjárműveinek gyakorlatában.
💙Minden program INGYENESEN látogatható!
Időpont: 2026. június 20. (szombat) 18:00-24:00
Ünnepeljük együtt a mentés múltját, jelenét és jövőjét – írd be a naptárba és találkozzunk a Mentőpalotában és a Veteránbázison!

Cím

Markó Utca 22
Budapest
1055

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Országos Mentőszolgálat új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Szervezet Elérése

Üzenet küldése Országos Mentőszolgálat számára:

Megosztás