20/06/2026
Új kézben a csapatzászló – új parancsnok Gödöllőn🇭🇺🫡
Ünnepélyes keretek között adták át a Magyar Honvédség vitéz Reviczky László 1. Területvédelmi Ezred parancsnoki beosztását és csapatzászlóját Gödöllőn.
Dr. Drót László vezérőrnagy, a Magyar Honvédség Területvédelmi és Hadkiegészítő Parancsnokság parancsnoka beszédében méltatta a leköszönő parancsnok, Kaló Miklós ezredes vezetői szolgálatát és az ezred fejlesztésért tett erőfeszítéseit. Egyúttal sok sikert kívánt Durgó Tamás ezredesnek, aki tapasztalatával és elhivatottságával folytatja az alakulat irányítását.
A csapatzászló átadása nem csupán hagyomány, hanem a felelősség, az elhivatottság és a szolgálat jelképes továbbadása is. Hagyomány, tisztelet, bajtársiasság – ezek az értékek vezetik továbbra is a területvédelmi erők közösségét.
További részletek az első kommentben!👇
📷Schwanner Áron hadnagy