Cél a Országos Mentőszolgálat dabasi mentőállomás támogatása, azon belül a sürgősségi ellátás fejlesztése, dabasi térségbe tartozó lakosok egészségének megőrzése, gyors és szakszerű, modern mentést elősegítő fejlesztések. Az egyesület felkérés/saját szervezés útján óvodák, iskolák, polgárok, civil szervezetek, közintézmények dolgozóinak elsősegély, baleset megelőző, általános egészségügyi prevenci
ós oktatásokat tart. Az egyesület pénzbeli, anyagi, dologi és természetbeni támogatásokat, valamint ingyenes szolgáltatást is elfogad. A térségben történő mentőellátás színvonalának emelése, ezzel párhuzamban magasabb szintű ellátás biztosítása
2. Emeltszintű sürgősségi ellátáshoz és az emberi élet mentésének szakszerűbb ellátásához szükséges feltételek, eszközök, beszerzése, megteremtése.
4. Szakmai továbbképzések szervezése, szakmai fejlődést elősegítő anyagok, eszközök beszerzése
5. A térség lakosságának elsősegélynyújtáshoz való hozzáállásának és ismeretének bővítése, tudatosítása, fejlesztése.
6. Az elsősegélynyújtás területén a közintézmények és iskolák támogatása, az ott dolgozók/tanulók oktatása, képzése.
7. A dabasi mentőállomás fejlesztése és a dolgozó bajtársak munkakörülményeinek javítása
A dabasi mentőállomásról röviden:
Az Országos Mentőszolgálat a 60-as évek közepén Dabas Nagyközségben is létesített mentőállomást. Induláskor egy orvos nélküli mentőgépkocsival biztosította a környék mentőellátását. A mentőállomás a 80-as évek közepére 9 kocsis állomássá fejlődött. 1987-ben lehetőség nyílt esetkocsi szervezésére munkanapi 8 órában, amelyet napjainkban már 24 órában üzemeltetnek. A DABASRÓL risztható ESET kocsival(ALS egység,) a legmagasabb színtű ellátást tudjuk biztosítani, mentőtiszt vagy mentőorvos vonul ki a beteghez. Az esetkocsi mentéstechnikai felszerelésében megtalálható az EKG, defibrillátor, lélegeztetőgép is. A mentőgépkocsiban alapfelszerelés van, melyet szakképzett mentőápoló használ. Jelenleg Dabason és körzetében a mentőszolgálat munkanapokon 3, munkaszüneti és ünnepnapokon 2 kocsival látja el feladatait. Az Országos Mentőszolgálat alapfeladata a mentés és a sürgősségi betegszállítás. Alapfeladatán kívül végezhet egyszerű betegszállítást is. 2002. december hónapban került átadásra az új mentőállomás, melynek megvalósításában az önkormányzat is jelentős szerepet vállalt.
2004-től a Központi Orvosi Ügyelet is már új helyen, a mentőállomással egybe épített blokkban látja el feladatát.