Dorog Város Önkormányzata

Dorog Város Önkormányzata Dorog Város Önkormányzatának hivatalos közösségi oldala

Tisztelt Dorogiak!A város önkormányzati képviselői az alábbi időpontokban várják a lakosság kérdéseit, észrevételeit, ta...
24/06/2026

Tisztelt Dorogiak!

A város önkormányzati képviselői az alábbi időpontokban várják a lakosság kérdéseit, észrevételeit, tapasztalatait:

2026. június 25. csütörtök 8:00 – 10:00 Dorogi Polgármesteri Hivatal

Dr. Tittmann János polgármester
Nagy Attila alpolgármester
Kecskésné Patos Szilvia jegyző

Jászberényi Károly alpolgármester a [email protected] email címen vagy a +36 30 9949 019-es telefonszámon várja megkeresésüket.

2026. június 25. csütörtök 17:00 – 18:00 Intézmények Háza

Deák Ferenc – 6. körzet
Nunkovics Tibor – 7. körzet

Várják a lakosság kérdéseit, javaslatait a város életével kapcsolatban.

Tovább folytatódik a hőségriadóTisztelt Dorogiak!Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy a HungaroMet Magyar Meteorológiai Szol...
23/06/2026

Tovább folytatódik a hőségriadó

Tisztelt Dorogiak!

Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy a HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzési adatait
figyelembe véve Dr. Szabó Enikő helyettes országos tisztifőorvos
az ország egész területére vonatkozóan a 2026. június 20-án (szombat) 00.00 órától elrendelt II. fokú hőségriasztást 2026.június 26-án (péntek) 24.00 óráig meghosszabbította.

Továbbá 2026.június 27. (szombat) 00.00 órától 2026.június 30. (kedd) 24.00 óráig III. fokú hőségriasztást rendelt el.

Városunkban a Gáthy Zoltán Városi Könyvtárnál lévő párakapu bekapcsolásra kerül, hűsítve az arra járókat. Valamint a Dorogi Ötház Piacon és a Dorogi Polgármesteri Hivatalnál a korábbi évekhez hasonlóan vízadagoló automata kerül felállításra, amelyből az arra járók ingyenesen tudják feltölteni kulacsaikat, poharaikat.

Fokozottan figyeljünk a folyadékpótlásra
A katasztrófavédelem felhívja a figyelmet arra, hogy a nagy melegben a szervezet a megszokottnál több vizet és ásványi anyagot veszít. Éppen ezért fontos a rendszeres folyadékfogyasztás, elsősorban víz vagy cukormentes italok formájában. Érdemes kerülni az alkoholt, a magas koffeintartalmú italokat, valamint a túlzottan cukros üdítőket és a nehéz, zsíros ételeket.

A legmelegebb órákban kerüljük a tűző napot
A szakemberek azt javasolják, hogy 11 és 16 óra között lehetőség szerint ne tartózkodjunk a tűző napon, és mellőzzük a megerőltető fizikai tevékenységeket. A hőség könnyen okozhat napszúrást, hőkimerülést vagy akár hőgutát is.
A rosszullét tünetei között szerepelhet a fejfájás, a szédülés, a hányinger, a láz vagy a tudatzavar. Ilyen esetben az érintettet árnyékos, hűvös helyre kell vinni, gondoskodni kell a folyadékpótlásról, súlyosabb esetben pedig mentőt kell hívni.

Az idősekre és a kisgyermekekre különösen vigyázni kell
A hirtelen felmelegedés az egészséges emberek szervezetét is megviselheti, de az idősek, a kisgyermekek, valamint a szív- és érrendszeri betegséggel élők fokozottan veszélyeztetettek.
A hatóságok azt kérik, hogy a következő napokban kiemelten figyeljünk egyedül élő idősebb hozzátartozóinkra és ismerőseinkre, rendszeresen érdeklődjünk hogylétük felől, és győződjünk meg arról, hogy elegendő folyadékot fogyasztanak, valamint megfelelően tudják hűteni lakásukat.

Soha ne hagyjunk senkit a parkoló autóban
A napon álló gépjárművek utastere rendkívül gyorsan felmelegszik, a belső hőmérséklet akár a 70 Celsius-fokot is meghaladhatja. A katasztrófavédelem hangsúlyozza: gyermeket, idős embert vagy háziállatot még néhány percre sem szabad az autóban hagyni.
Ha valaki parkoló járműben hagyott gyermeket vagy állatot lát, azonnal értesítse a 112-es segélyhívót.

Tűzveszélyes időszak következik
A hőség miatt több vármegyében jelenleg is tűzgyújtási tilalom van érvényben. A tilalom az erdőkre és azok kétszáz méteres környezetére is vonatkozik, így ezekben a térségekben még a kijelölt tűzrakóhelyeken sem szabad tüzet gyújtani.

A saját kertben továbbra is lehet grillezni vagy bográcsozni, azonban a tüzet egy pillanatra sem szabad felügyelet nélkül hagyni.

A szakemberek azt kérik, hogy a következő napokban mindenki fokozottan figyeljen saját egészségére és környezete biztonságára, valamint lehetőség szerint keresse fel a légkondicionált közösségi tereket a legmelegebb órákban.

Az előrejelzési adatok változása esetén az esetlegesen szükségessé váló hosszabbításról újabb tájékoztatást
fogunk adni a lakosságnak. Ennek hiányában a riasztás 2026. június 30-án (kedd) 24.00 órakor automatikusan érvényét veszti.

Belterületi zöldinfrastruktúra fejlesztése DorogonTisztelt Dorogiak!Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy Dorog Város Önkormá...
23/06/2026

Belterületi zöldinfrastruktúra fejlesztése Dorogon

Tisztelt Dorogiak!

Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy Dorog Város Önkormányzata TOP_PLUSZ-1.2.1-21-KO1-2022-00029 azonosítószámú, Belterületi zöldinfrastruktúra fejlesztése Dorogon tárgyú projekt 2025. évi fejlesztéseinek kivitelezését követően keletkezett pénzmaradvány felhasználását engedélyezte az Irányító hatóság.

A keletkezett maradvány felhasználásával felújításra kerülhet
- a Baross Gábor lakótelep "zöldkerítése" valamint játszótere,
- a Gorkij utcai játszótér és
- az Otthon tér rekultiválása is megtörténhet.

Jelenleg a tervek készítése van folyamatban. Az aktualitásokról folyamatosan tájékoztatjuk a lakosságot.

Ma is folytatódik a KosBorTisztelt Dorogiak!Ma is tovább folytatódik a KosBor Térségi Borfesztivál Dorogon, az Otthon té...
20/06/2026

Ma is folytatódik a KosBor

Tisztelt Dorogiak!

Ma is tovább folytatódik a KosBor Térségi Borfesztivál Dorogon, az Otthon téren.

Aki teheti, látogasson el a helyszínre és vegyen részt az izgalmas, ingyenes programokon.

19/06/2026

Polgármesteri tájékoztató

Tisztelt Dorogiak!

Kérjük nézzék meg Dr. Tittmann Jánosnak, Dorog város polgármesterének tájékoztatóját.

In memoriam Dr. Bona GáborTisztelettel emlékezünk városunk Pro Urbe-díjas történészére.Dr. Bona Gábor 1948. december 13-...
19/06/2026

In memoriam Dr. Bona Gábor

Tisztelettel emlékezünk városunk Pro Urbe-díjas történészére.

Dr. Bona Gábor 1948. december 13-án született Budapesten. 1973-ban szerezte meg diplomáját a Debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetem történelem-földrajz szakán. A Hadtörténeti Intézetben helyezkedett el, tudományos kutatómunkájának fő területe az 1848-49-es szabadságharc volt.

1978-ban doktorált, 1986-ban kandidátusi fokozatot szerzett. Ugyanebben az évben a Hadtörténeti Közlemények című folyóirat főszerkesztője és honvéd őrnagy lett. 1987-1992-ben a bécsi Hadilevéltár magyar levéltári delegációjának vezetője Bécsben. 1995-ben ezredessé előléptetve kinevezték a Hadtörténeti Intézet igazgatójává. 1986-1991 között az MTA Petőfi Bizottságának, az MTA Szerb-Magyar Történész Vegyesbizottságának és a Századok szerkesztőbizottságának tagja.

Rendszeresen publikált szakfolyóiratokban, könyvei a szabadságharc összefoglaló munkái. Számos előadást tartott Dorogon.

Konferenciák, televíziós filmsorozatok szervezője és résztvevője a kutatási területen.

1972 óta élt feleségével Dorogon. 1975-től két évig tanácstag volt, 1994-2002 között Dorog Város Kulturális Közalapítványának kuratóriumi elnöke. Tagja volt Dorog Város Barátai Egyesületének. 1998-ban – a szabadságharc 150. évfordulóján – nagyszabású történelmi konferenciát szervezett a Megbékélés Napján Dorogon.

1995-2001 között a Hadtörténeti Intézet igazgatója, az intézmény főigazgató-helyettese, nyugállományba lépéséig. 2000-ben a Magyar Tudományos Akadémia doktora, 2002-től a Miskolci Egyetem Új- és Legújabb kori Magyar Történelem Tanszékének docense, 2003-tól professzora, 2006-tól az Egyetemi Szenátus tagja, 2007-től tanszékvezető egyetemi tanár.

A Századok és a Hadtörténelmi Közlemények Szerkesztő Bizottságának, valamint az MTA Történettudományi Bizottságának tagja, a Magyar Hadtörténészek Nemzeti Bizottsága vezetőségének tagja.

1994-2002. között Dorog Város Kulturális Közalapítványa Kuratóriumának elnöke, 2002-2006-ban a Közalapítvány Felügyelő Bizottságának vezetője. 2002-től a Doro¬gi Közművelődési Közhasznú Társaság Felügyelő Bizottságának vezetője. 2002-től az Óbudai Múzeum Egyesület Kurató¬riumának tagja, 2005-től elnöke. 1999-től a Dorogi Kézilabda Klub (fiúk) alapító elnöke fiával, Bona Gábor Gergővel, aki a Klub ügyvezetője és edzője volt.

Dorog Város Önkormányzat Képviselő-testülete 1999-ben Pro Urbe díjjal ismerte el kiemelkedő közéleti és tudományos munkásságát.

Emlékét tisztelettel megőrizzük!

(fotó forrása: Wikipédia)

Hőségriadó Magyarország teljes területénTisztelt Dorogiak!Az országos tisztifőorvos a HungaroMet előrejelzése alapján má...
19/06/2026

Hőségriadó Magyarország teljes területén

Tisztelt Dorogiak!

Az országos tisztifőorvos a HungaroMet előrejelzése alapján másodfokú hőségriasztást rendelt el Magyarország teljes területére 2026. június 20-án, szombaton 0 órától június 23-án, kedden éjfélig. Az idei év első jelentősebb hőhulláma érkezik, amely különösen megterhelheti a szervezetet.

Városunkban a Gáthy Zoltán Városi Könyvtárnál lévő párakapu bekapcsolásra kerül, hűsítve az arra járókat. Valamint a Dorogi Ötház Piacon a korábbi évekhez hasonlóan vízadagoló automata kerül felállításra, amelyből az arra járók ingyenesen tudják feltölteni kulacsaikat, poharaikat.

Fokozottan figyeljünk a folyadékpótlásra
A katasztrófavédelem felhívja a figyelmet arra, hogy a nagy melegben a szervezet a megszokottnál több vizet és ásványi anyagot veszít. Éppen ezért fontos a rendszeres folyadékfogyasztás, elsősorban víz vagy cukormentes italok formájában. Érdemes kerülni az alkoholt, a magas koffeintartalmú italokat, valamint a túlzottan cukros üdítőket és a nehéz, zsíros ételeket.

A legmelegebb órákban kerüljük a tűző napot
A szakemberek azt javasolják, hogy 11 és 16 óra között lehetőség szerint ne tartózkodjunk a tűző napon, és mellőzzük a megerőltető fizikai tevékenységeket. A hőség könnyen okozhat napszúrást, hőkimerülést vagy akár hőgutát is.

A rosszullét tünetei között szerepelhet a fejfájás, a szédülés, a hányinger, a láz vagy a tudatzavar. Ilyen esetben az érintettet árnyékos, hűvös helyre kell vinni, gondoskodni kell a folyadékpótlásról, súlyosabb esetben pedig mentőt kell hívni.

Az idősekre és a kisgyermekekre különösen vigyázni kell
A hirtelen felmelegedés az egészséges emberek szervezetét is megviselheti, de az idősek, a kisgyermekek, valamint a szív- és érrendszeri betegséggel élők fokozottan veszélyeztetettek.

A hatóságok azt kérik, hogy a következő napokban kiemelten figyeljünk egyedül élő idősebb hozzátartozóinkra és ismerőseinkre, rendszeresen érdeklődjünk hogylétük felől, és győződjünk meg arról, hogy elegendő folyadékot fogyasztanak, valamint megfelelően tudják hűteni lakásukat.

Soha ne hagyjunk senkit a parkoló autóban
A napon álló gépjárművek utastere rendkívül gyorsan felmelegszik, a belső hőmérséklet akár a 70 Celsius-fokot is meghaladhatja. A katasztrófavédelem hangsúlyozza: gyermeket, idős embert vagy háziállatot még néhány percre sem szabad az autóban hagyni.

Ha valaki parkoló járműben hagyott gyermeket vagy állatot lát, azonnal értesítse a 112-es segélyhívót.

Tűzveszélyes időszak következik
A hőség miatt több vármegyében jelenleg is tűzgyújtási tilalom van érvényben. A tilalom az erdőkre és azok kétszáz méteres környezetére is vonatkozik, így ezekben a térségekben még a kijelölt tűzrakóhelyeken sem szabad tüzet gyújtani.

A saját kertben továbbra is lehet grillezni vagy bográcsozni, azonban a tüzet egy pillanatra sem szabad felügyelet nélkül hagyni.

A szakemberek azt kérik, hogy a következő napokban mindenki fokozottan figyeljen saját egészségére és környezete biztonságára, valamint lehetőség szerint keresse fel a légkondicionált közösségi tereket a legmelegebb órákban.

A Dorogi Bányász Zenekar nyári programjaiTisztelt Dorogiak!A Dorogi Bányász Zenekar tagjai nyáron sem tétlenkednek, hisz...
18/06/2026

A Dorogi Bányász Zenekar nyári programjai

Tisztelt Dorogiak!

A Dorogi Bányász Zenekar tagjai nyáron sem tétlenkednek, hiszen könnyed programokkal várják a zenekedvelő közönséget.

2026. július 10. 18:00 Nyílt zenekari próba az Otthon téren, Dorogon
2026. július 12. 14:00 Koncert Zsére testvértelepülésen
2026. augusztus 19. 18:00 Nyár esti muzsika a Zenepavilonban Dorogon

A programokon a részvétel ingyenes, minden érdeklődőt szeretettel várnak!

Tour Horizont DorogonTisztelt Dorogiak!Ezúton tájékoztatjuk Önöket, hogy 2026. június 20. és 26. között kerül megrendezé...
18/06/2026

Tour Horizont Dorogon

Tisztelt Dorogiak!

Ezúton tájékoztatjuk Önöket, hogy 2026. június 20. és 26. között kerül megrendezésre az első Tour Horizont, a Szentgotthárd és Budapest közötti, az egész évben elérhető Horizont kerékpáros kalandtúra útvonalán. Ez a Horizont hivatalos, évente visszatérő eseménye, melyet hagyományteremtő célokkal indítottak el a szervezők.

Az idei, első eseményen 330 kerékpáros vág neki a közel 700 km-es távnak, és a mezőny Dorogon is áthalad.

Miért érdemes tudni erről?

A résztvevők nem csoportosan, hanem egyénileg, saját tempójukban haladnak. Nem egy nagy csoportot, hanem órákon, vagy napokon át folyamatosan érkező egyéni vagy kiscsoportos bringásokat látnak majd.

A kerékpáros vendég jó vendég: úton van, fáradt, éhes és szomjas — és szívesen költ ételre, italra, szállásra, ha jó szolgáltatásra talál. Ezúton adjuk át a hírt a helyi vállalkozóknak, vendéglátóhelyeknek és szállásadóknak: az elkövetkezendő napokban szokatlanul nagy kerékpáros forgalomra számíthatnak.

A résztvevők rendkívül fogékonyak a közösségi figyelemre: egy-egy biztató felirat az út szélén, egy integető helyi lakos, egy pohár víz — ezek az apró gesztusok örökre emlékezetessé teszik a helyszínt, és évről évre visszahozzák az eseményt.

Dorog az útvonal 630. kilométerénél van, itt már nagyon szét lesz szakadva a mezőny.
Várhatóan az elsők vasárnap (06.21.) 18:00 körül érkeznek, a mezőny vége pedig péntek (06.26.) 12:00 körül fog áttekerni a városon.

Kérjük fogadják őket szeretettel, esetleg készítsenek biztató feliratokat az áthaladó kerékpárosoknak.

Tisztelt Dorogiak!A Reimann Bányászattörténeti Miniverzum idén is vár minden érdeklődőt a Múzeumok Éjszakájára 2026. jún...
18/06/2026

Tisztelt Dorogiak!

A Reimann Bányászattörténeti Miniverzum idén is vár minden érdeklődőt a Múzeumok Éjszakájára 2026. június 20-án, szombaton 18:00 és 0:00 óra között!

Cím: Dorog, Esztergomi út 4.

A programok:
Tárlatvezetés
Kahoot bajnokság
Kézműves foglalkozás
Tetkóműhely
Virtuális valóság

Panoráma vadászat - fotós kihívás 3 helyszínen

A részvétel minden programon ingyenes, előzetes regisztráció nem szükséges.

Cím

Bécsi út 79-81
Dorog
2510

Nyitvatartási idő

Hétfő 13:00 - 16:00
Szerda 08:00 - 16:00

Telefonszám

+3633431299

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Dorog Város Önkormányzata új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás

Kategória