20/12/2025
Egy kis csoda történetet szeretnénk megosztani veletek!
Amit a Boldog Délután keretein belül igyekszünk tenni az emberekért, annak hatásait nem tudjuk mérni, nem tudjuk lekövetni, nem tudjuk mit ér a veletek közös munkánk és azt sem tudjuk pontosan, hogy mit élnek meg a segítségre szorulók az életük nehéz és terhelt időszakában.
Ritkán van lehetőségünk megtudni, hogy a vetésünk milyen gyümölcsöt termett. Azonban még mi is rácsodálkozunk amikor megtudjuk, és megerősítést kapunk arról, hogy jó az emberek felé szolgálni.
A történet most a Boldog Délután élelmiszergyűjtő akciójával kezdődik.
Egy kedves bolt-tulajdonos hölgy ránk írt a gyűjtőládák kihelyezésével kapcsolatban, miszerint szeretnének ők is segíteni, támogatni kezdeményezésünket, élelmiszert gyűjteni az üzletükben. Az üzletben a férje fogadott és nagyon segítőkész volt.
Eltelt két hét, lezárult a gyűjtésre szánt idő, hiszen a Családsegítőt biztosítottuk a szállítási időpont betartásáról. Nekünk is nagyon fontos volt hogy jókor tudjunk segíteni.
A begyűjtéskor mondtak el nekünk valamit, amit jó volt visszahallani.
Az üzletvezető hölgy megosztotta velünk, hogy már várta, hogy Ő is segíthessen a Boldog Délutánnak és ezzel a Családsegítőnek, hiszen ők is voltak sok évvel ezelőtt nagyon nehéz helyzetben. Ezt mesélte:
“2017 ben volt a 3 kivánság a gyerekeknek, az ajándék gyűjtés, plusz a tartós élelmiszer gyűjtés, amit ti, Boldog Délután szerveztetek. Ebben az időszakban mi is kaptunk segitséget az Útkeresőtől és tőletek. A gyermekeimnek hatalmas örömöt szereztetek akkor, hogy a fa alá tudtuk tenni ajándékot, az adományotokat. Hatalmas öröm volt a gyerekeknek, hogy mindenki azt kapta amit szeretett volna ajándékba kapni!
Nekünk meg ajándék volt, hogy még ételt is tudtunk az asztalra tenni .🙏🙂”
Szerettem volna megosztani veletek, hogy ti is tudjátok, bár láthatatlan, de nagyon sokat ér ez a munkátok, amit a boldog délután keretein belül végeztek velünk együtt!
Boldog Karácsonyt Kívánunk!🎄😊😍