10/04/2026
Tisztelt Választópolgárok! Az április 12-ei országgyűlési választáson voksolni kizárólag a választás napján is érvényes fizikai okmányokkal lehetséges (DÁP alkalmazással nem). Lejárt okmánnyal nem lehet szavazni. A szavazókörben
-személyazonosító igazolvánnyal,
-útlevéllel
-vagy vezetői engedéllyel kell igazolniuk személyazonosságukat.
Fontos változás, hogy a lakcímkártya nem feltétele a szavazásnak. Ha valaki elköltözik, és az új lakcímet április 10-én, pénteken 9 óra előtt rögzíti a kormányablak a nyilvántartásban, már az új lakcímének megfelelő szavazókörben adhatja le a voksát. Viszont aki aznap 9 óra után jelenti be a lakcímváltozást, az még a korábbi címe szerinti szavazókörben szavazhat.
A balassagyarmati, bátonyterenyei, pásztói, rétsági, salgótarjáni és szécsényi kormányablak a választás hétvégéjén, április 11-én szombaton 8-16 óráig, és 12-én vasárnap 7-19 óráig nyitva lesz, így ha a voksolás napján valakinek semmilyen érvényes személyazonosító igazolványa nincs, ideiglenes személyi igazolványt igényelhet, amivel lehetséges a szavazás. Ezeken a napokon kizárólag személyi okmányokkal kapcsolatos ügyintézésre és a lakcímkártya pótlására lesz lehetőség.
A felmerülő igazgatási szolgáltatási díjakat kizárólag bankkártyával lehet megfizetni.
Kormányablakkereső: https://kormanyhivatalok.hu/kormanyablakok