08/06/2024
Néhány tanács a delegált szavazatszámlálóknak.
"Szavazatszámlálók figyelmébe fontos információk!
- Volt fideszes szavazótól tudom, hogy a választás napján felhívják a Kubatov listán szereplőket, és aki azt mondja, hogy nem megy szavazni, (elutazott, nem akar, stb.), azoknak az adatait felhasználják, leszavaznak helyettük.
Ezért nagyon fontos, hogy mindig:
- Ellenőrizzétek Ti is le a fényképes igazolványt
- Figyeljétek a jegyzőkönyveket, ha éppen nincs szavazó, akkor senki ne írhasson bele.
- Figyeljétek, hogy van-e pecsét a bal felső sarokban, mert anélkül nem érvényes a szavazat
- MINDIG LEGYEN EGY ELLENZÉKI PÁRTDELEGÁLT A SZAVAZÓBIZOTTSÁGBAN, akkor is, ha valaki kinegy mosdóba, enni, telefonálni, stb.
Beszéljetek a többiekkel, hogy egyszerre soha senki ne menjen ki!
- Az összesítő jegyzőkönyveket jogotok van lemásolni, fotózni, mindenki készítsen másolatot!
- Rontott szavazólapnál 1 csere lehetséges csak.
- A mozgóurnában mindig kell, hogy legyen ellenőrző lap, anélkül érvénytelenek az adott urnában leadott szavazatok!
- Próbáljatok meg a többi ellenzéki delegálttal összefogni, egymást is segíteni, mert a fideszesek profik.
Természetesen nem mindenhol csalnak, de minél több szem figyel, annál nehezebb dolga lesz azoknak, akik viszont megpróbálják.
Jó szavazást, fokozott éberséget, és sok erőt mindenkinek a hosszú naphoz! :)"