18/10/2025
Élőhelykezelés a lápréten!
A legértékesebb foltra koncentrált a MATE 2x30 fős diákcsapata, akik részt vettek a kétnapos akcióban. Az első napon sajnos egy defekt miatt a kaszálást nem tudtuk megkezdeni, de ennek ellenére is sokat haladtunk. A második nap végére pedig még arra is maradt energia, hogy a pihenőhely környezete is lekaszálásra kerüljön – így most újra megközelíthető.
Köszönet a sok segítségért a lelkes fiataloknak! Gyors fejszámolással kijön, hogy a két nap alatt körülbelül egy fő egyhavi munkáját végezték el.
És itt szeretném megemlíteni, hogy a teljes láprét újra bejárható – legalábbis amíg a növényzet meg nem erősödik. Ez Kolesza Lászlónak köszönhető, aki a másik két, még viszonylag jó állapotban lévő tisztást is lekaszálta. Valamint utat vágott a pihenő iranyába is.
A pihenő megközelithető a Galga irányából az áthelyezett régi bürühídon, illetve az új bürühídon is, de itt a bevezető utat nem tudtam kikaszálni mert bedőlt fák vannak (szóval itt a magánkézben levő kaszált gyep szélén lehet bejönni, de az elejen mar vannak karok ahol az utolso belterületi telek van. Szoval lehet ott hamarosan változások lesznek. Illetve a hídhoz közel vigyázzatok, mert úgy néz ki hogy idén hódkoma garázdálkodott a területen, van két beszakadt hódüreg is egymáshoz közel.
Történt kisebb cserjeirtás is, és a víz megerkezésére és marasztalására is készültünk.
Részletek a képeknél – az utolsó képnél pedig egy extra jó hírrel is szolgálhatunk!