26/05/2026
Szép napot mindenkinek!
Vége a normalitásnak és a nyugalomnak!!!!! Magyarország veszélybe került!!!!!
Amennyiben elfogadja a migrációs paktumot a Tisza-kormány, legalább 8 ezres migránstábor épülhet Magyarországon
Ellfogadja a brüsszeli migrációs paktumot a Tisza-kormány, ez derült ki Orbán Anita szavaiból. Ugyan a külügyminiszter a meghallgatásán azt állította, hogy sem migránsokat nem fogad be Magyarország, sem a pénzügyi hozzájárulást nem fizeti ki, de világossá t***e, hogy ezek helyett a harmadik lehetőséget, a technikai segítséget választja, ezzel hajtja végre a migrációs paktumot. Ennek a költsége azonban a migrációs paktum szabályai szerint el kell, hogy érje, vagy meg kell haladja a pénzügyi hozzájárulás mértékét. Vagyis legalább annyiba kerül, mint amennyibe a pénzügyi hozzájárulás. Ráadásul azzal, hogy a Tisza-kormány elfogadja a paktumot, logikusan következik, hogy elfogadja annak másik elemét is, a migránstábor építését. Ez a tábor független a migránsok befogadásától, a technikai hozzájárulás nem váltja ki. Azok a migránsok kerülnek ide, akiknek az uniós menedékkérelmét vizsgálják, és a tábornak legalább 8000 férőhelyesnek kell lennie. Vagyis ők mindenképpen az ország területére lépnek. Brüsszel döntése értelmében az egész Európai Unióban Magyarországnak kell létrehoznia a második legnagyobb migránstábort, csak Olaszországnak kell több menedékkérőt beengedni. A migrációs paktum június 12-én lép életbe.