MSZP Jászapáti Alapszervezete

MSZP Jászapáti Alapszervezete Az MSZP Jászapáti Alapszervezetének oldala

29/05/2026

Szinte hihetetlen kimondani: 30 ezren lettünk ezen az oldalon

Elképesztő érzés látni, hogy az elmúlt időszakban mennyien követtetek be, mennyien figyeltek, mennyien vagytok kíváncsiak arra, amit képviselek.

De nem csak ez van mögötte.

Ahogy elég sok helyen megkaptam már, üzenetben, beszélgetésekben, most már fel lehet vállalni a szimpátiát. Megtört a félelem légköre Magyarországon.

És egyre többen érzitek úgy, hogy már nem kell csendben maradni. Egyre többen meritek nyíltan vállalni a véleményeteket, a szimpátiátokat, azt, hogy hisztek egy igazságosabb, emberségesebb Magyarországban.

Szinte hetente ezer új követővel nő az oldalam. Ez óriási erőt ad, és őszintén mondom: elképzelhetetlenül hálás vagyok érte.

Köszönöm mindenkinek, aki itt van. Köszönöm azoknak is, akik csak most csatlakoztak, és azoknak is, akik már régóta velem vannak.

Megyünk tovább.
Együtt. Bátran. Egymásért.

23/05/2026

Komjáthi Imre: Megrendülve és mély felháborodással értesültem a MOL tiszaújvárosi üzemében történt tragikus robbanásról. Egy magyar dolgozó ma reggel elindult a munkába, és a profitot hajszoló rendszer hibájából már soha többé nem térhet haza a családjához. Több honfitársunk pedig jelenleg is az életéért küzd a kórházban.

Őszinte részvétem és együttérzésem a gyászoló családnak, a sérülteknek pedig mielőbbi, teljes felépülést kívánok! Köszönet illeti a mentőcsapatokat és a tűzoltókat, akik gyors és hősies munkával, délelőtt 10 órára megfékezték a lángokat, megakadályozva a még nagyobb katasztrófát.

De nem mehetünk el szó nélkül a felelősség mellett!

Évek óta kongatjuk a vészharangot: a magyar iparban, a nagyvállalatoknál a profit hajszolása és a milliárdok kilapátolása nem előzheti meg a dolgozók biztonságát! Nem fogadhatjuk el, hogy a munkavédelmi előírások, a technológiai biztonság és a hús-vér dolgozók védelme másodlagos szempont legyen a negyedéves profitjelentések mögött. Minden egyes magyar munkásnak joga van ahhoz, hogy biztonságos körülmények között dolgozzon, és a műszak végén épségben hazatérhessen a szeretteihez!

A helyszínre siető kormányzati és vállalati vezetőknek – Kapitány István miniszternek és Hernádi Zsoltnak – most nem a látszatintézkedésekkel és a vállvonogatással kell törődniük. Magyar Péter miniszterelnöknek és kormányának azonnali, független és minden részletre kiterjedő vizsgálatot kell elrendelnie!

Követeljük, hogy derüljön ki a teljes igazság: mi okozta a robbanást, történt-e mulasztás, és megvoltak-e a szükséges biztonsági garanciák? Ha valakik a profit érdekében spóroltak a biztonságon, azoknak bűnhődniük kell!

Elég volt abból, hogy a nagytőke profitját a magyar dolgozók egészségével és életével fizettetik meg! A munkások biztonsága szent és sérthetetlen!

23/05/2026

Gurmai Zita: Összetartjuk a közösséget! ❤️

A Nőtagozat elnöksége Kónyban tartott kihelyezett ülést, ahol egyetértettünk: tovább kell dolgoznunk az országért, a baloldalért és a nőkért. ✊

Köszönöm Komjáthi Imrének és Aller Imre polgármesternek a részvételt, a szervezést pedig házigazdánknak, Kovácsné Varga Ildikónak!

06/05/2026

Nem érdemes kerülgetni a lényeget: a 2026-os választás nemcsak Orbán Viktor rendszerének végét hozta el, hanem a magyar baloldal egy korszakának lezárását is. Egy politikai világ ért véget, és ezzel együtt minden olyan rutin, önfelmentés és túlélési technika is, amelyre a bal...

10/04/2026

Mit ígért nekem Magyar Péter?

Sokan teszik fel nekem ezt a kérdést. Már maga a felvetés is hűen tükrözi a magyar társadalom jelenlegi lelkiállapotát. De miért is ígért volna bármit?

Az ő ereje éppen abban rejlik, hogy nem néz sem jobbra, sem balra, hanem megy előre, és végzi a dolgát – olyan dinamizmussal, ahogy azt már régóta senki sem t***e. Mi sem!

Ezt be kell vallanunk.

Bennünket gúzsba kötött a kormányzati kudarcok feldolgozatlansága, a régi módszerek megcsontosodása és azok a belső konfliktusok, amelyek a korrupció bélyegének lemosásáról és az attól való megtisztulásról szóltak.

Valójában a Tisza Párt és Magyar Péter fellépése adott nekünk is lökést ahhoz, hogy leszámoljunk azokkal a múltbéli ballasztokkal, amelyek a valódi baloldaliság útjában álltak. Mert nem a szavazóink hagytak el minket, hanem mi hagytuk cserben őket azzal, hogy olyan embereknek szavaztunk bizalmat, akik a tőke és a hatalom bűvöletében éltek.

Magyar Péter tehát nem ígért semmit, hanem változást hozott. Higgyék el nekem: akik ma még az MSZP-ben dolgoznak, nem a pénzért vagy a hatalomért maradtak, hanem a hitük és a meggyőződésük miatt.

Éppen ezért, ha Magyar Péter bármit ígért volna – vagy éppen fenyegetőzött volna –, azzal nálunk semmit nem ért volna el; azt a kottát már 16 éve ismerjük. Ő nem ígéreteket, hanem reményt adott.

Reményt egy olyan országra, ahol nem a nyers erő, hanem a párbeszéd számít; ahol nem elnyomni akarják a vitapartnert, hanem érvelni vele. Ez az a közeg, amelyben a modern baloldaliság is fejlődni és virágozni képes.

Sosem fogok Magyar Péterrel azonos politikai térfélen állni, de ez nem akadályoz meg abban, hogy elismerjem a hitét és az elkötelezettségét. Hiszen jobb és bal nem létezhet egymás nélkül – sem az emberi testben, sem a közéletben.

Ezért most arra kérek mindenkit: vasárnap szavazzon mindkét lapon a Tisza Pártra. Adjanak erőt a változáshoz, hogy legyen esélyünk újjáépíteni a hazánkat és vele együtt a baloldalt is.

18/03/2026

🤯Teljes a kétségbeesés Orbánéknál a Karmelitában.😳A Fidesz már a szocialista vívmányokkal kampányol, úgy tűnik tényleg mindent megtesznek a hatalmon maradásért. A kormánypárt újonnan a Horn-kormány idején bevezetett adókedvezményt saját jótéteményes intézkedéseként tünteti fel. ❌Ezt a hamis állítást az Ügyfélkapun keresztül küldi a tartós betegséggel, súlyos fogyatékossággal élőknek.😡

✅Mi a valóság? Ez a kedvezmény 1995 óta része a magyar adórendszernek: a Horn-kormány vezette be, a Fidesz mégis úgy beszél róla, mintha az ő érdeme lenne. Az ügy világosan megmutatja, mi történik: a kormánynak most szüksége van azokra is, akik ehhez a kiszolgáltatott társadalmi csoporthoz tartoznak. Arra sem figyelnek közben, hogy igazat mondjanak, az MSZP munkáját a sajátjukként tüntetik fel.🤔

🗯️Ismerd meg a történet részleteit az első kommentben található linken.

Nőnap reggelén köszöntünk Téged, 🌷Szívből kívánunk sok örömet, szépet.Mosolyod ragyogjon minden egyes napon,Boldogság kí...
08/03/2026

Nőnap reggelén köszöntünk Téged, 🌷
Szívből kívánunk sok örömet, szépet.
Mosolyod ragyogjon minden egyes napon,
Boldogság kísérjen egész életedben, nagyon. 💐

Cím

Damjanich út 27
Jászapáti
5130

Telefonszám

+36301644425

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni MSZP Jászapáti Alapszervezete új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás

Kategória