Körmend Mentőállomás

Körmend Mentőállomás "Hivatás az életért!"

www.mentok.hu

Állítsunk fel együtt egy új rekordot! 🚑
10/09/2021

Állítsunk fel együtt egy új rekordot! 🚑

Állítsunk fel együtt egy új rekordot!

A Szívfutás eseményünkkel, szeretnénk a Magyarország legnagyobb GPS-szel megrajzolt szívét elkészíteni, hogy ezzel is biztatatást küldjünk a mentőknek és felhívjuk a figyelmet a lelki egészségük fontosságára.

Csatlakozz hozzánk, hogy együtt futva, sétálva vagy biciklizve egy hatalmas rekordot állítsunk fel.

A kezdeményezésben való részvételhez csak annyit kell tenned, hogy letöltöd az erre a célra fejlesztett Szívfutás alkalmazást Androidra vagy iPhonera, az alábbi linkről:
https://szivfutas.hu/index.html

Ebben kiválaszthatsz egy tetszőleges távot, amit szeretnél Te teljesíteni.

Most még csak azt tudod kiválasztani, hogy a szív melyik részét szeretnéd bejárni. Fontos, hogy a jelentkezést követően teljesítve legyen a táv, mivel szeptember 24-26 között csak 72 óránk lesz a rekord kísérlet lebonyolítására, az összes szakasz bejárására.

Kövess minket a FB illetve Insta oldalunkon, hogy minél előbb értesülj a fejleményekről.

01/07/2021

Ma van a Semmelweis nap, a magyar egészségügy napja! ❤️🤍💚🏥🚑⚕️
Semmelweis Ignác 1818.07.01-én született, a gyermekágyi láz okának felfedezésével kiérdemelte az anyák megmentője megtisztelő titulusát. Az ő születésnapján ünnepeljük a magyar egészségügyi és egészségügyben dolgozókat, 2011 óta.
🚨Köszönet a mindennapok hőseinek, köszönet a mentős bajtársaknak, akik 2020-ban 1.126.000 mentőfeladatot láttak el! 👏❤️
✔️ Ha minket támogatsz, az életmentőket támogatod. 🚑 Segítsd Te is az Országos Mentőszolgálat Alapítvány munkáját, az adományod életet ment: https://bit.ly/3h3kSFg

SEMMELWEIS-NAPI KITÜNTETÉS BAJTÁRSUNKNAK 🚑Katafai László 1998-ban kezdett mentő-gépkocsivezetőként dolgozni, mellyel gye...
29/06/2021

SEMMELWEIS-NAPI KITÜNTETÉS BAJTÁRSUNKNAK 🚑

Katafai László 1998-ban kezdett mentő-gépkocsivezetőként dolgozni, mellyel gyermekkori álma teljesült.
A segítés szellemisége, emberszeretete és szorgalma, továbbá különös humorérzéke, vidámsága megérint minden közelében dolgozót. Bajtársai szinte bármikor számíthatnak rá, a mentők a második otthona.
2002-ben mentőszakápolói végzettséget szerzett, majd a mentőszolgálat által szervezett orvosi ügyeleten is dolgozni kezdett. A mai napig nem hajlandó egy-egy esetet sem kiemelni karrierjéből, hangsúlyosan kijelenti, hogy mindig az aktuális feladat a legfontosabb. A mentőállomásra érkező új mentőápolók betanításában oroszlánrészt vállal, valamint az ápolói végzettségével nagy terhet vesz le vállukról első hónapjaikban.
Laci kitűnő példa az élethosszig tartó tanulásra, 2020-ban újra az iskolapadba ült, hogy az új rendszer szerinti mentőápolói szakképesítést is megszerezze. Ezt a kihívást is sikerrel teljesítette, mint ahogy hosszútávfutó hobbijában is számos verseny eredményes résztvevője.

Hozzáértése, elhivatottsága, és alázata teszi őt kimagaslóvá hivatásában. Lászlót a MESZK Vas Megye Területi Szervezetének elnöksége Semmelweis-napi kitüntetésben részesítette, melyhez ezúton is gratulálunk! 🥳🤝

Május 21-én a Horvátzsidányban található Peruska Mária Zarándokhely volt a célja annak a kerékpártúrának, melyet a Nyuga...
24/05/2021

Május 21-én a Horvátzsidányban található Peruska Mária Zarándokhely volt a célja annak a kerékpártúrának, melyet a Nyugat-dunántúli Régió mentődolgozóinak szerveztek.

A zarándokhelyen lévő erdei kápolna mellett egyedülálló szoborpark is található, ahol a mesterségek és hivatások védőszentjei láthatók. Itt avatták fel 2012-ben a mentők védőszentje, Szent Kamill szobrát is, melyet évről évre meglátogatnak a vasi mentők.

Az eseményen a szobor megkoszorúzása mellett sor került a mentők napi kitüntetések és elismerések átadására is:
Németh Dániel állomásvezető mentőtisztünk Iránytű-díjban részesült, melyhez ezúton is gratulálunk! 🚑

MÁJUS 10. A MENTŐK NAPJA 🚑Ma 73 éves az Országos Mentőszolgálat és 134 éves Magyarország szervezett életmentése, ezért ü...
10/05/2021

MÁJUS 10. A MENTŐK NAPJA 🚑

Ma 73 éves az Országos Mentőszolgálat és 134 éves Magyarország szervezett életmentése, ezért ünnepi torták érkeztek az ország 255 mentőállomására, emellett megtörtént az online állománygyűlés is.

10/05/2021

MA 73 ÉVES AZ ORSZÁGOS MENTŐSZOLGÁLAT ÉS 134 ÉVES A MAGYARORSZÁGI SZERVEZETT ÉLETMENTÉS! 🙏🏼❤️🚑🇭🇺

🌷
02/05/2021

🌷

ESEMÉNYTELEN ANYÁK NAPJÁT KÍVÁNUNK❗️ Az Országos Mentőszolgálatnál ezen a jeles napon is sok édesanya teljesít szolgálatot. Mentő- gépkocsivezetők, mentőápolók, orvosok vagy mentőtisztek, mentésirányítók, akik számára másról szól a mai nap. Nem szeretett gyermekeik köszöntését, hanem bajbajutott emberek segélykérését fogadják és ismeretlenek életéért küzdenek ma is. KÖSZÖNJÜK ❗️🙏🏼❤️🚑🇭🇺Boldog Anyák napját és eseménytelen szolgálatot kívánunk❗️

24/12/2020
A Körmendi Mentőállomás mély fájdalommal tudatja, hogy bajtársunk, barátunk Tóth Tamás mentőápoló a tegnapi nap folyamán...
16/12/2020

A Körmendi Mentőállomás mély fájdalommal tudatja, hogy bajtársunk, barátunk Tóth Tamás mentőápoló a tegnapi nap folyamán alul maradt a COVID-19 elleni küzdelemben.

Gyászolja őt családja, barátai, és kollégái.

In memoriam Pojbics Elek (1949 – 2020)1970. áprilisában, mentőápolóként lépett az Országos Mentőszolgálat kötelékébe, Kö...
03/12/2020

In memoriam Pojbics Elek (1949 – 2020)
1970. áprilisában, mentőápolóként lépett az Országos Mentőszolgálat kötelékébe, Körmend Mentőállomás állományába. Ambiciózus emberként vetette magát a szakma rejtelmeibe és mentőszakápolói végzettségének megszerzését követően rövidesen már az újonnan induló mentőtisztképző szaktanfolyam hallgatói között kamatoztatta életmentési ismeretek iránti olthatatlan vágyát, mely utolsó napjáig elkísérte. Az 1978-as sikeres záróvizsga után már Szombathely Mentőállomás állomásvezető mentőtisztjeként üdvözölhették akkori Bajtársai, ahol egészen 1985-ig töltötte be ezt a tisztséget. 1985-ben indult Körmend Mentőállomás esetkocsi szolgálata, ekkor áthelyezését kérte a nyüzsgő vidéki kisvárosba, ami végérvényesen körmendivé változtatta a szívét. A mentőállomást egészen 2007-es nyugdíjazásáig, 22 éven át aktívan és odaadóan vezette, Bajtársai mindig számíthattak rá szakmailag és emberileg egyaránt. Nem volt ritka jelenség, hogy szeretett állomását sokszor imádott családja elé kényszerült helyezni. Kemény munkával, háttértevékenységgel és szinte diplomata érzékkel érte el, hogy a 90-es évek elején a városban új, kifejezetten erre a célra létesülő mentőállomás épülhessen, a tervezéstől a kivitelezésig szerves része volt a folyamatnak. Állhatatos munkája nyomán az országban elsők között jöhetett létre a mentőszolgálat által működtetett orvosi ügyelet, immár egy épületben a mentőszolgálattal, mint egy fajta sürgősségi ellátó központ. Fáradhatatlan hivatástudata abban is megmutatkozott, hogy alapítója és mindvégig kuratóriumi tagja is volt a Vas Megyei Mentésügyi Alapítványnak, mely megalakulása óta a vasi mentők szakmaiságának és bajtársi közösségének támogatója. Az 1999-ben kialakult súlyos betegsége sem szegte munka iránti elkötelezettségét, kitartó küzdő szellemmel ezen is túljutva folytatta az életmentést, töretlenül példaképként szolgálva Bajtársainak és környezetének. Őriszentpéter mentőállomás 2000-es évek beli indításában is jelentős szerep jutott számára, Körmend mellett az állomás első vezetője is volt.

2007-es nyugdíjazását követően is Körmend mentőállomás mindennapi része maradt, segítve az utána következőket a feladatok ellátásában – sokáig az orvosi ügyelet koordinátoraként a szolgálat mozgatórugója és szervezője volt.

2020. novemberének utolsó hetében kórházba került, a súlyos állapotromlása visszafordíthatatlannak bizonyult, életét már nem lehetett megmenteni.
Felesége, gyermekei, unokái és második családja, a Vas megyei mentők gyászolják.

Nyugodjon békében!

02/12/2020

Tisztelt Követőink, tisztelt Lakosság!

Bizonyára lassan már megszokhatták, hogy Körmenden a mentőállomás területén is fix COVID-19 mintavételi pontot indított az Országos Mentőszolgálat. Ezáltal a jó általános állapotú, de vélhetően koronavírus fertőzött körmendieknek nem szükséges már Szombathelyre utaznia mintavétel céljából.

Akik voltak már, ők tudhatják, hogy az önkéntesek igazán áldozatos munkát végeznek az OMSZ koordinálásában. Azonban, mint minden más területen, itt is merülhetnek fel problémák, akadhatnak fennakadások, így valamekkora késéssel eddig is számolni kellett.

Tájékoztatásul: az önkéntesek eligazítása, illetve a fogyó eszközök utánpótlása Szombathelyen történik, onnan pedig gépkocsival jutnak le szeretett városunkba.

A téli időjárás viszontagságaira igyekeztünk gondolni, ezért a Katasztrófavédelem biztosított a helyszínre egy konténert, melyben kulturált módon tud zajlani a mintavételezés folyamata.
A korábban használt mintavételi helységet (mely a konténer mellett, jobb oldalon található) fűtött váróteremként használhatják a gyalog érkezők. Ez a lehetőség 0-24 óráig rendelkezésre áll. Amennyiben ott szennyeződést tapasztalnak, - ezáltal soron kívüli takarítás igénye áll fenn - azt kérjük jelezni!

A személygépkocsival érkezők nyugodtan hajtsanak be hátsó udvarunkba, a kapu nyitva áll, így esetleges késés esetén az autóban ülve is tudnak várakozni.

A mai napon sajnos a szokásosnál hosszabb volt a csúszás egyéb rendkívüli, rajtunk, illetve a mintavételt végző személyzeten kívülálló okok miatt. Ezért külön elnézésüket, egyben megértésüket kérjük!

A lehetőségekhez mérten próbáljanak meg a jövőben is türelmesen várakozni, mentőellátást igénylő, újkeletű panasz esetén pedig forduljanak a mentőállomás személyzete felé, vagy szükség esetén tárcsázzák a 112-es segélyhívót!

Jó egészséget kívánva,
tisztelettel:

Németh Dániel
állomásvezető mentőtiszt
OMSZ NYDR Körmend Mentőállomás

Cím

Rákóczi Utca 92
Körmend
9900

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Körmend Mentőállomás új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás