MKKP Kecskemét

MKKP Kecskemét A Kétfarkú Kutya Párt kecskeméti alapszervezete
(1)

Átadásra kerültek a Vajda-ösztönző díjak. Sajnos volt aki rontott, de csak átmeneti územzavar volt, a gyerekek elmondása...
03/06/2026

Átadásra kerültek a Vajda-ösztönző díjak. Sajnos volt aki rontott, de csak átmeneti územzavar volt, a gyerekek elmondása szerint 🙂
Gratulálunk a nyerteseknek, és hajrá, még van lehetőség javítani, tanév végéig 🤓👏€
-A Vajda Péter ösztönző díj az önkormányzati képviselői díj terhére alapított pénzjutalom, melyet havonta kapnak a közreműködő nehezebb anyagi helyzetben élő gyerekek, kecskeméti, illetve helvéciai csoportok vannak. A jutalmak a tanulmányi eredménytől függnek, havonta változhat, ki kapja a legtöbbet, ki kevesebbet-

21/05/2026

A múlt heti közgyűlésen ugyan a látványos beszólások, és egymás csesztetése volt a fő téma, de később szerencsére várost érintő dolgok is napirendre kerültek.
- Elfogadták a Kada iskola előtti kanyarban két gépjármű parkolóhely kerékpáros parkolóvá alakítását, amelyek balesetveszélyes szituációkat teremtettek. Ha két nagyobb autó áll a parkolóban, eltakarja a gyalogos átkelőt, és elég sok problémát okozott már.
-A Szolnoki úton a Félegyházi pékség előtti kerékpárúthoz poller oszlopok kerülnek kihelyezésre, mert az autósok folyamatosan parkolónak használják a kerékpáros utat. A helyszíni szemle során több autós felháborodott, amikor a rendőr illetve Városüzemeltetési munkatárs jelezte, hogy ez bizony szabálytalan...
-Újra ígéretet kaptam a városháza előtti ostorfa sor hiányzó fáinak pótlására, illetve a Lestár téren kivágott japán akácok pótlására is-amiknek a helyét a járda "felújítás" során leaszfaltoztak....
-A Halasi úti felüljáró szerencsétlenül kialakított gyalogos/kerékpáros átjárójának módosítását is elfogadta a közgyűlés, hamarosan használhatóvá, illetve átjárhatóvá alakítják a mgas padkát a lejáróval szemközti szakaszon. Jelenleg babakocsival vagy kerekesszékkel nagyon nehézkes az áthaladás.
-A Műkertvárosban, a művésztelep mellé szerettem volna egy mulcsos futókört, ez még vita tárgya, de újra beadom az indítványt, pontosítva a helyet, ahol alkalmas lenne a kialakítás :)
- Ha azt nézzük, hogy eddig a beadványaim napirendre sem kerültek, ahhoz képest óriásit változott a közgyűlés, illetve a polgármesteri hivatal hozzáállása a beadványok elbírálásánál :)

Már legutóbb is nyertek, most is! Mert fontos a munkájuk! 😊🐶
01/05/2026

Már legutóbb is nyertek, most is! Mert fontos a munkájuk! 😊🐶

Újabb Rósáné projekt a kampánypénzünkből! 😊
20/04/2026

Újabb Rósáné projekt a kampánypénzünkből! 😊

Megcsináltuk! Kiadónk, az Áramlat Alapítvány pályázata támogatást nyert a Rózsa Sándor Népi Kampánypénz Tékozló Alapnál, és az ötletből most valóság lett:

Hmm hmm... már 2 hete észrevétlen a hack... 🤭
18/04/2026

Hmm hmm... már 2 hete észrevétlen a hack... 🤭

Választás előtt elkészült a Halasi úti felüljáró felújítása. Nehéz szülés volt, nagyon hosszú vajúdás után. Autós szempo...
17/04/2026

Választás előtt elkészült a Halasi úti felüljáró felújítása. Nehéz szülés volt, nagyon hosszú vajúdás után. Autós szempontból okés, de megint nem gondoltak a kerekesszékkel, babakocsival, kerékpárral közlekedőkre. Képviselői indítványt adtam be, hogy korrigálják a problémákat. Az egyirányú úton, elég lendületesen hajtanak autóval, figyelni kell az áthaladásra, mivel a szemközti járdán tudnak csak haladni a kerékpárosok is. Azonban elég magas a padka, nincs kialakítva feljáró. Kb 10 méterrel feljebb van egy kis hézag, amit jobb híján kerékpárral használnak. Remélem, hamarosan döntést hoz a város, a javításról. És egyszer talán megkérdezik és meghallgatják azokat is, akik használják az elkészült utakat, járdákat, kerékpár utakat...milyen lenne az ideális kivitelezés 🙃

Alighanem a vasútállomáson még megy a szavazás... vagy ez a frissen felújított lázár wc lehet? 🤔
16/04/2026

Alighanem a vasútállomáson még megy a szavazás... vagy ez a frissen felújított lázár wc lehet? 🤔

Szánj időt erre a rövid szusszanásra, most nagy szükség van rád! Szia kedves olvasó!Mindennél nagyobb az ünnep egész ors...
15/04/2026

Szánj időt erre a rövid szusszanásra, most nagy szükség van rád!

Szia kedves olvasó!

Mindennél nagyobb az ünnep egész országban és mi is szeretnénk felhőtlenül belecsapni.
Itt Kecskeméten és az országban is mi azért dolgoztunk, hogy mindenkinek minden jobb legyen. Volt hogy egy kis kosz voltunk a Fidesz körme alatt, mert a nem megfelelően kinéző utakon mertük demonstrálni, például hogy kerekesszékesként a járdák élhetetlenek. Volt hogy egy nagyobb gerenda voltunk, mivel 127,5 Milliárd Ft hanyag pénzkezelést kértünk számon és nyújtottunk be miatta feljelentést. Az egész ország most ünnepel és szeretnénk mi is. Szerettünk azért tenni, hogy jobb legyen minden és szeretnénk továbbra is.

Láthattatok sok-sok Rósánés projektet megvalósulni az elmúlt években (4 évente pályáztattuk meg a kampánypénzünk egy részét köztetek, idén már harmadszor), kutyamelegedők, kerítésfelújítás menhelyeken, elsősegélynyújtáshoz felszerelés, madármentő egyesületnek támogatás, a helyi független sajtó segítése podcast stúdió fejlesztéssel, adománygyűjtés a cicamentőknek minden karácsonykor és a sort még hosszan lehetne folytatni. HELP sátor majdnem egy éven át, mikor kitört a háború, télen több héten át a hajléktalanokért, padfelújítások, aluljáró felújítás és megannyi figyelemfelhívó akció.

16 év nekünk is hosszú idő volt és ennyi év gyűlöletét sajnos nem lehetett egyik napról a másikra elfújni és ez sajnos a legrosszabb helyen csapódott le, ami miatt most lehet hogy mindennek vége. Mindennél jobban akartunk egy élhető országot, hol viccesen, hol komolyan felhívva a figyelmet erre.

A kampánypénzt nem feneketlen kajmán szigeteki számlákra, vagy indokolatlanul sok óriásplakátra költöttük, hanem arra ami számunkra és az ország számára is legfontosabb dolog: Rátok

❤️
13/04/2026

❤️

Kedves Kutyapártos passzivisták, szimpatizánsok, támogatók, sorstársak, barátok!

Nem tudok ma éjjel aludni és talán ezzel nem vagyok egyedül. Egymás után jutnak eszembe az elmúlt egy év eseményei, a rengeteg személyes/online/telefonos megbeszélés, a közös tervek, az örömök és bánatok.

Nehéz, szép és tanulságos időszakon vagyunk túl. Együtt küzdöttünk és tartottuk egymásban a lelket, amikor nehéz volt (és sokszor volt nehéz), közben pedig rengeteget nevettünk. Az, hogy feladjuk, fel sem merült, voltunk végig. A kimenetet ismerve sem bántam meg és ha vissza tudnék menni az időben, akkor újra belevágnék.

Ti vagytok a Kutyapárt, a ti munkátok nélkül nem sikerült volna eddig eljutni. Rengeteg időt és erőt tettetek pultozásban, plakátolásba, szórólapozásba, kopogtatásba, aláírásgyűjtésbe, közösségi projektek menedzselésébe, ötletelésbe, szervezésbe és még sok minden másba. Eközben mindig volt egy jó szavatok (vagy poénotok. Kinek mi.)

Köszönöm a sok ölelést,
az őszinte szavakat,
a megerősítést,
a szeretetet - leginkább ezt, a szeretetet.
Köszönöm, hogy vagytok!

És sajnálom, hogy nem sikerült! De a munkánkra a jövőben is szükség lesz, ehhez pedig fontos megőriznünk, ami jó és megjavítanunk, ahol probléma volt.

❊ ❊ ❊

Kedves Tisza támogatók, aktivisták, sziget tagok és mindenki aki nem Tiszás, de a Tiszára szavazott!

Sokat dolgoztatok a sikerért és nélkületek nem sikerült volna leváltani Orbánt és rendszerét. Kívánom, hogy minden reményetek teljesüljön és úgy alakuljanak a dolgok, ahogy elképzeltétek.

Jó lenne a közös jövő érdekében, ha az online tér lenyugodna. Ha a kritikus, kioktató, megalázó, lekicsinylő, megszégyenítő vagy egyszerűen csak bántó kommentek helyét az együttműködés szelleme venné át. Kaptatok ti is eleget, kaptunk mi is. Így ha ez a poszt/a személyem/ a Kutyapárt nem tetszik, kérlek görgess tovább. Köszönöm.

❊ ❊ ❊

Végül egy kis türelmet szeretnék kérni mindenkitől. Nincs tapasztalatom azzal, hogy egy kivégzés után mennyi idő kell a maradványok eltüntetéséhez és az újjászületéshez, de valamennyi időt igénybe fog venni, hogy rendezzem a soraimat. Utána jelentkezem a hogyan tovább részleteivel. Köszönöm.

12/04/2026

Ugye szavaztál már???

Cím

Kecskemét
6000

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni MKKP Kecskemét új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Szervezet Elérése

Üzenet küldése MKKP Kecskemét számára:

Megosztás