Jobbik Kecskemét

Jobbik Kecskemét A Jobbik Kecskeméti Alapszervezetének hivatalos oldala
[email protected]
+36 70 699 2205

A Jobbik Magyarországért Mozgalom értékelvű, konzervatív, módszereiben radikális, nemzeti-keresztény párt.

14/05/2026

Eltökéltek vagyunk, a véleményünk nem változott! A leglényegesebb talán a tisztesség!

14/05/2026

"Megfogyva bár de törve nem, él nemzet e hazán!

03/05/2026

Anyák napja alkalmából köszöntsünk minden Édesanyát!!

Az oktatás kérdése, a jövőnk kérdése! A fiatalságot a szabadság tiszteletére, önállóságra és kreativitásra kell nevelni!...
29/04/2026

Az oktatás kérdése, a jövőnk kérdése! A fiatalságot a szabadság tiszteletére, önállóságra és kreativitásra kell nevelni!
Az egyetemek szabadságát, önállóságát vissza kell adni!!
A gondolkodás szabadsága a tét!

Egyetemi autonómiát❗️

Attól a pillanattól kezdve, hogy megindult a fideszes egypárti túlhatalom akciója a magyar egyetemi világ nagy részének átalakítására, világosan beszéltem mind a parlamentben, mind a sajtóban. A középkor óta európai és konzervatív érték az akadémiai szabadság és az egyetemi autonómia. Az autonóm, önkormányzattal rendelkező egyetem a polgári társadalom egyik alapja, és minden felelős kormánynak óvnia kellene!

Ennek a témakörnek a raportőre is vagyok az Európa Tanácsban (Council of Europe), akit érdekel a Brenner-jelentés, angol és francia nyelven olvasható, hogy milyen veszélyek leselkednek ezekre az értékekre a szervezet 46 tagállamában.

Sajna igazam lett: Hazánkban a modellváltott egyetemek kuratóriumi rendszere — amelyet a fideszes kormányzat hozott létre — nem az autonómiát, hanem a politikai függést erősítette meg. A szenátusok jogköre formálisra szűkült, a lényegi döntéseket pedig politikailag kinevezett testületek hozzák meg.

Ennek ma már súlyos európai következményei vannak:
👉 a magyar egyetemi világ nagy része nem fér hozzá az Erasmus+ és a Horizon Europe programok jelentős részéhez.
👉 Hallgatók tízezrei veszítették el a külföldi tapasztalatszerzés lehetőségét.
👉 Kutatócsoportok maradnak létfontosságú európai támogatások nélkül.
👉 A magyar felsőoktatás és tudomány tartós versenyhátrányba kerül.

Ez nem a hallgatók, oktatók vagy kutatók hibája. Ez közvetlen következménye annak a kuratóriumi rendszernek, amelyet a fideszes kormányzat politikai kinevezettekkel töltött fel. Pedig az egyetemi autonómia nem pártpolitikai kérdés, hanem nemzeti érdek. A magyar fiatalok esélyeiről, a magyar tudomány jövőjéről és hazánk európai helyéről van szó.

Ezért is kell a nemsokára felálló Tisza-kormánynak azonnal nekilátnia, és visszaállítani az állami fenntartást, első körben legalább a nagy tudományegyetemek esetében!

18/04/2026

A választások után remélem jobb irányba változik a világunk! A tisztesség és a becsület, remélhetőleg visszanyerik eredeti jelentőségüket! Mi tartjuk ezt az irányt!

Cím

Szabadság Tér 3/A
Kecskemét
6000

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Jobbik Kecskemét új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás