Demokratikus Koalíció Mór

Demokratikus Koalíció Mór Demokratikus Koalíció - Sokak Magyarországa - www.dkp.hu
Mór

BOLDIZSÁR JUDIT:   "Kicsit kevesebb álszentség..."– MPMP a parlamentben számon kérte a Fideszen a brüsszeli Magyarok Ház...
04/06/2026

BOLDIZSÁR JUDIT: "Kicsit kevesebb álszentség..."– MP

MP a parlamentben számon kérte a Fideszen a brüsszeli Magyarok Háza megvásárlását. (Ott hangzott el a fenti mondat.)

Úgy adja elő, mintha valami jelentős felfedezést tett volna.

Pedig amikor az ügy napvilágra került, sokan tiltakoztunk a pazarlás ellen. Posztok, mémek, cikkek tömege született róla. A 24.hu, a 444, a Népszava, az RTL is foglalkozott vele.

Senki sem hallotta meg?

Most mégis úgy tesznek a tiszások, mintha MP fedezte volna fel a spanyolviaszt.

Nézzük a kronológiát.

A brüsszeli luxus műemléképületet a magyar állam 2021-ben vásárolta meg, akkori árfolyamon mintegy 2-2,6 milliárd forintért. A vételárat titkolták.

A 2300 négyzetméteres épület felújítása további 2,1 milliárd forintba került, és végül 2024-ben adták át.

Vagyis a Rue de la Loi 9. szám alatti ingatlan akkor került a magyar állam tulajdonába, amikor MP szerint Orbán volt a Fidesz naprendszerében a nap.

Most mégis úgy beszél az ügyről, mintha csak most derült volna ki.
Pedig nem most derült ki.

Legfeljebb most lett politikailag hasznos róla beszélni.

Ennyit a nagy tényfeltárásokról.

Tarjányi Péter - író és biztonságpolitikai szakértőEz a vita most NEM Sulyok Tamásról szól. Hanem a köztársasági elnöki ...
03/06/2026

Tarjányi Péter - író és biztonságpolitikai szakértő

Ez a vita most NEM Sulyok Tamásról szól. Hanem a köztársasági elnöki tisztség méltóságáról.

Sokan kérdezik tőlem, hogy szerintem le kell-e mondania Sulyok Tamásnak.

A válaszom: IGEN.

És ha nem mond le, akkor az alkotmányos keretek között le kell váltani.

De szeretném, ha mindenki pontosan értené, miért gondolom ezt.
Nem azért, mert gyűlölöm.
Nem azért, mert meg akarom alázni.
Nem azért, mert személyes ügyem lenne vele.

Sőt.

Én nem őt tartom egyedüli felelősnek a történtek miatt.
Sulyok Tamás egy olyan rendszer részeként került a köztársasági elnöki székbe, amelyben az államfői tisztség az elmúlt 16 évben fokozatosan elvesztette eredeti szerepét.

A magyar köztársasági elnök nem azért létezik, hogy mindenre rábólintson.
Nem azért, hogy a mindenkori hatalom politikai akaratát képviselje.
Nem azért, hogy az ország egyik felének elnöke legyen.

A köztársasági elnök feladata az, hogy az alkotmány őre, a nemzet egységének jelképe és a politikai táborok felett álló erkölcsi tekintély legyen.

Szerintem ez a szerep sérült.

De, hogy őszinték legyünk: nem csak most sérült meg.
Az elmúlt 16 év köztársasági elnökei inkább a mindenkori hatalom emberei voltak, mint a nemzet egészét képviselő államfők.

És itt érkezünk el a lényeghez.

Nem akarom, hogy az ÚJ köztársasági elnökről a Parlament döntsön.

Sem a Tisza 141 képviselője.
Sem a Fidesz.
Sem a Mi Hazánk.

Mert a köztársasági elnök nem a győztes párté. Nem a kormányé.
Nem az ellenzéké.
A köztársasági elnök a nemzeté.

Ha egyetlen politikai erő saját jogának érzi, hogy eldöntse, ki költözik a Sándor-palotába, akkor az államfő már a megválasztása pillanatában elveszíti azt a tekintélyt, amelyre ennek a tisztségnek szüksége lenne.

Én ezért gondolom azt, hogy változásra van szükség.

Közvetlenül a nemzet válassza meg a köztársasági elnököt.
A jelöltek pedig mondják el, hogyan akarják helyreállítani az elnöki tisztség méltóságát, függetlenségét és tekintélyét majd mérettessenek meg egy választáson…

És igen, ehhez ma új kezdetre van szükség.
Nem Sulyok Tamás ellen.
Hanem a köztársasági elnöki intézmény érdekében.

Mert Magyarországnak újra olyan államfőre van szüksége, akiben nem egy párt emberét látja az ország, hanem a nemzet emberét.

Ha fontosnak tartod ezt a vitát, oszd meg a posztom. Köszönöm.

Dr. MOLNÁR CSABA – EP-képviselő :Győzelem! Hatalmas többséggel megszavazta  az EP Költségvetési Ellenőrző Bizottsága az ...
03/06/2026

Dr. MOLNÁR CSABA – EP-képviselő :

Győzelem! Hatalmas többséggel megszavazta az EP Költségvetési Ellenőrző Bizottsága az előterjesztésemet egy új uniós támogatási program kapcsán.

A jelentés - amelynek én vagyok az előadója a bizottságban - támogatja, hogy “AgoraEU” néven egy új EU-s finanszírozási program induljon.

A civil társadalom, a kultúra, a média-sokszínűség, a sajtószabadság, a demokrácia és az emberi jogok képviselete - ezek mind-mind a támogatható tevékenységek közé fognak tartozni.

Végre lesz egy új forrás az unióban működő civil szervezeteknek, kulturális, sajtó- és emberi jogi szervezeteknek, hogy még jobban tudják végezni a munkájukat.

Az előterjesztésemhez közel kétszáz módosító javaslat érkezett az elmúlt hetekben a bizottság tagjaitól, de végül sikerült egy jó kompromisszumot faragni. Büszke vagyok arra, hogy a mai szavazáson az előterjesztésemet az EP-frakciók nagy többsége támogatta.

Szinte csak a szélsőjobboldali képviselők szavaztak nemmel, de ez nem is baj.
Egyébként is nélkülük építjük az új Európát.

BOLDIZSÁR JUDITAmikor egy-egy posztom alatt olvasom a tiszás kommenteket, egyre inkább az az érzésem, hogy Orbán népe eg...
03/06/2026

BOLDIZSÁR JUDIT

Amikor egy-egy posztom alatt olvasom a tiszás kommenteket, egyre inkább az az érzésem, hogy Orbán népe egyszerűen pártot váltott, és MP-rajongó lett.

Ugyanaz a vak hit.

Ugyanaz a sértődött indulat.

Ugyanaz az azonnali személyeskedés.

És ami a legszomorúbb: ugyanaz az érdektelenség a tények iránt.

Pedig nem azért kell szóvá tenni a törvénytelenségeket, a hazugságokat vagy a visszaéléseket, mert éppen kit szeretünk vagy kit nem szeretünk.

Azért kell szóvá tenni őket, mert ha ma hallgatunk, amikor másokat érintenek, holnap már késő lesz megszólalni, amikor minket érnek el.

A jogállam nem attól működik, hogy a sajátjainknak mindent elnézünk, hanem attól, hogy ugyanazokat a szabályokat kérjük számon mindenkin.

Gréczy Zsolt: UNIÓS PÉNZEK ÉS UNIÓS FOCINagyon örülök, hogy megnyílt a lehetősége annak, hogy hazajöjjön az uniós pénz. ...
02/06/2026

Gréczy Zsolt: UNIÓS PÉNZEK ÉS UNIÓS FOCI

Nagyon örülök, hogy megnyílt a lehetősége annak, hogy hazajöjjön az uniós pénz. Mondjuk, ez minimális elvárás. A kormányzati kommunikáció azonban nem mond igazat, amikor azt állítja, hogy „hazahozták”, de az esély megnyílt. Elég lett volna ennyit mondani, de a Fidesz-kommunikáció hatása nem múlik gyorsan.
Ha egyáltalán.

Ott tartunk, mint a filmekben, ahol megmutatják a táskában a pénzt – tényleg ott van -, de aztán elkezdik sorolni, mit várnak el érte. Nem a pénzt hoztad el, de ha teljesítesz, elhozhatod.
Ehhez az országgyűlésnek egész nyáron gyárként kell dolgoznia – különben a pénz beragad, és egy része el is veszik -, és az elvárások részletei nem is ismertek.

De ha a közeledés a jogállamhoz, az uniós státusz megerősítése, ez az alapvető feltétel, akkor pláne megéri.
Várom a hamarosan ránk zúduló részleteket.

Orbánnak nem a magyar szuverenitás volt fontos. Inkább lemondott a magyarok pénzéről, mert annak ára a rendszere lebontása lett volna. Ez történelmi bűne.

Köszönet Dobrev Klárának, Molnár Csabának, Cseh Katalinnak és Donáth Annának, akik európai parlamenti képviselőként sokat tettek azért, hogy ez a temérdek lopható pénz – csak úgy – ne ömöljön be Orbánhoz az országba, hanem kössék jogállami, és demokratikus feltételekhez. Ha Orbán megkapta volna ezt a sok pénzt, még ma is miniszterelnök lenne.

Olyan meg volt már, hogy egy miniszterelnök az utolsó pillanatban még újabb forrásokat szerzett. Magyar Péter azt mondta, még lett az ismert keretből plusz kétmilliárd euró. Ez is örömhír.
Megjegyzem, Gyurcsány Ferenc volt az első miniszterelnök, aki 2005-ben hétéves, teljes ciklusról tárgyalt, és az eredeti brit javaslathoz képest szerzett még plusz 1 milliárd eurót a hazájának. A magyar sajtó ezt széles körben méltatta, dicsérte. Ez is hozzájárult ahhoz, hogy 2006-ban Gyurcsány legyőzte Orbánt. Magyarország akkor jogállam volt, és fel sem merült, hogy visszatartsák az uniós forrásokat.

Nagyon szeretném, hogy a Tisza-kormány tényleg az utolsó eurócentig hazahozza a támogatást.

Megvolt a BL-döntő is. Orbán méltán bukta el sportdiplomáciai sikerét, hogy főszereplő legyen. Egy önfényező videó maradt neki büszkeségében, a Puskás Arénában.

Nekem e stadion építése kapcsán nem azzal van bajom, hogy az összeomló Népstadion helyén új aréna épült. Úgy nem maradhatott. Azonban a KPMG szerint az építési költség székenként 8900 euró volt, Európában akkor ez lett az ötödik legdrágább ilyen létesítmény. 2014-ben még székenként 3-4000 euróval számoltak. Ebből lett a duplája, és mivel a Fideszről van szó, nehéz azt gondolni, hogy ez mind benne van a falakban, és nem loptak.

Magyar Péter világsztárok és üzletemberek között ült. Hol máshol ülne a befogadó ország miniszterelnöke? Ez a normális.
Csak akkor nem kell azt mondani még a kampány kezdetén, hogy „mi sosem fogunk VIP-páholyból meccset nézni.” Mert aztán mégis.

A BL-döntő brutálisan erős országimázs volt, egymilliárd ember kapcsolt egy budapesti helyszínre, világsztárok sora jelentkezett be privát közösségi oldalain. De ahogy a Népstadiont „építő” Rákosi is megbukott, megbukott a Puskás Arénát „építő” Orbán is. Ettől még generációk szerettek járni az egyikbe, és a másikba is.

Az igazi szupersztár azonban Csányi Sándor. Ő korábban Orbán mellett, most meg Magyar mellett is ott állt a stadionban.
Vannak dolgok, amelyek nem változnak.

BOLDIZSÁR JUDIT: Nézd a bohócot.Napok óta harsog a győzelmi jelentés: hazahoztuk az uniós pénzt.Aztán kiderül, hogy nem....
02/06/2026

BOLDIZSÁR JUDIT: Nézd a bohócot.

Napok óta harsog a győzelmi jelentés: hazahoztuk az uniós pénzt.

Aztán kiderül, hogy nem. Vannak feltételek. Ezen valamiért csak a libsik akadnak fenn.

Ott a fotó a VIP-páholyban Csányival. A testbeszédet hagyjuk, azt is csak a libsik nézik.

Aztán a baráti sajtó megírja, hogy az ukrán városokat ért dróntámadások elítéléséről nem sikerült szavazni. Bátran lapítottak a tiszások, ahogy dagadt hazárulónk is szokta. Ezen megint csak a libsik háborognak.
Tenni kellett valamit.

Jött hát az újabb boxmeccs Szatyor Finggal.
A hívek csak annyit láttak: megint győztünk.

Hogy ezt a kérdést ekkora parlamenti többséggel másképp is meg lehetne oldani? Azt csak a libsik mondják.

Hogy alkotmányjogászok évek óta magyarázzák, miként lehetne rendezni a helyzetet? Azt is csak a libsik mondják.

Hogy néhány paragrafus módosításával eltávolítható lenne Szatyor Fing és baráti köre? Ugyan már. Kit érdekelnek a részletek?

De akkor hol maradna a műsor?
Hol maradna a szereplés?
Hol maradna a hívek napi adagja?

Hiszen MP rendkívül elfoglalt ember. Tárlatot vezet. Porcelánt keres. Hazahozza az uniós milliárdokat. Ja, nem. Azokat mégsem.
És közben heroikus harcot vív egy jelentéktelen öregemberrel, akit még a kinevezője sem vett komolyan.

Visszajutottunk Torgyánhoz.
„Horn Gyula monnyon le!”
Torgyán is nevetséges volt.
De legalább tudta, hogy bohócnak állt.

Zöldi Tamás: NAPIPETI  #3TROLLOK HARCA # Hírek röviden # Magyar Péter és Toroczkai László éles vitát folytatott a parlam...
02/06/2026

Zöldi Tamás: NAPIPETI #3

TROLLOK HARCA

# Hírek röviden

# Magyar Péter és Toroczkai László éles vitát folytatott a parlamentben. Toroczkai számon kérte Magyaron az Ursula von der Leyennel folytatott tárgyalásait, a korábbi Fideszhez kötődő szerepét, valamint a politikusi fizetések ügyét.

***

# A vita során Magyar Péter váratlanul bejelentette, hogy a Mi Hazánk vezetheti a végrehajtói visszaéléseket vizsgáló parlamenti bizottságot, és személyesen Toroczkai Lászlót kérte fel az elnöki posztra. Nem mondom, ez nagy húzás volt Magyar Péter részéről.

***

# Magyar Péter visszautasította a Diákhitel Központtal kapcsolatos kritikákat, hangsúlyozva, hogy sikeres vezetőként dolgozott ott, és végkielégítés nélkül távozott, majd a privát szférában helyezkedett el. Szerencsére a Parlament tetőszerkezete ezt a kijelentését is kibírta, hála Steindl Imre tervezésének.

Akkor lássuk ezt a privát szférát!

Ha a főállását nézzük, akkor a Diákhitel Központ vezérigazgatói posztjáról 2022 februárjában távozott, és 2022 áprilisától 2024 márciusáig a NER-hez köthető (áttételesen Lázár Jánoshoz) Hodler Alapkezelő Zrt. jogi igazgatója és befektetési tanácsadója volt. Mindezt egy jelképes havi 3 millió forintért vállalta el, mert ingyen mégsem dolgozhat az ember. Ez volt a fő munkahelye közvetlenül a Diákhitel Központ után.

Ezzel párhuzamosan több más NER-es pozíciót is betöltött:

Hiventures Zrt. – befektetési bizottsági tag (2021–2024 február)
Fizetés: havi 400 ezer Ft.

Magyar Közút Zrt. – igazgatósági tag (2022 augusztus – 2024 február)
Fizetés: évi 1,5–1,9 millió Ft körüli összeg.

MBH Bank Nyrt. – felügyelőbizottsági tag (2022 szeptember – 2024 február)
Fizetés: havi 1 500 000 Ft.

Volánbusz Zrt. – igazgatósági tag (2023 április – 2024 február)
Fizetés: havi 1 100 000 Ft

Tehát ez összesen kb. 6 millió forint havonta, ehhez még hozzájött a Magyar Közút igazgatósági tagságából származó éves díjazás időarányos része.

És ezek után van képe ujjal mutogatni a Parlament padsoraiban megbúvó fideszes képviselőkre. Ők a tettestársai a NER maffiahálózatában.

***

# Magyar Péter új parlamenti szabályt kezdeményezne, amely megtiltaná a képviselőknek a közösségi média használatát és a videófelvételek készítését az ülések alatt.

Azért itt is nehezen állja meg az ember a nevetést. Az a személy szeretné kitiltani a magyar Parlamentből a videófelvételek készítését, akinek a képviselője az EP-ben titokban rögzítette, amint Deutsch Tamás lázasan készül a felszólalására. Az a személy szeretné kitiltani a közösségi média használatát, aki még álmában is Fészbukozik. Amikor Mark Zuckerberg létrehozta a Facebook-ot, már volt egy ismerősnek jelölése, egy bizonyos Péter Magyar. Ha a Facebook leállna egy hétre, Magyar Pétert Csernus Imre kezelné túlórában.

Folytatódik az abszolút filmszínház, csak itt az író, rendező, fő- és mellékszereplő is Magyar Péter.

Éljen a TAMÁSKÖZTÁRSASÁG!

Tarjányi Péter - író és biztonságpolitikai szakértőMost nem a pénz mozgatja a politikát.Hanem a hit.Megy a “csörte” Orbá...
01/06/2026

Tarjányi Péter - író és biztonságpolitikai szakértő

Most nem a pénz mozgatja a politikát.
Hanem a hit.

Megy a “csörte” Orbán Viktor és Magyar Péter között az uniós pénzek miatt.
És őszintén szólva: mindkét oldalnak óriási a tét.

Mert ha valóban sikerül hazahozni az uniós forrásokat, és közben nem jelennek meg azok a súlyos gazdasági és politikai következmények, amelyekről a Fidesz évekig beszélt, akkor ez nagyon kellemetlen politikai bizonyítvány lesz az előző kormány számára.

De, van a történetnek egy másik oldala is.

Ha viszont a Tisza már most azt kommunikálja, hogy „jönnek a pénzek”, aztán mégsem sikerül valóban lehívni őket, vagy Brüsszel új feltételeket szab, akkor ez a mostani optimizmus könnyen kommunikációs lufivá válhat. És az nagyon gyorsan rá tud égni egy új kormányra.

Közben a piac már reagál. Erősödik a forint. Sokan ezt automatikusan úgy értelmezik, hogy „jobban működik az ország”.

Meg kell értenünk valamit, az erős forint MOST még nem a magyar gazdaság erejét mutatja.
Hanem a várakozást.
Ez óriási különbség. A piac jelenleg hitet áraz.
Nem teljesítményt.
És ezért veszélyes ez az időszak.

Mert ha:
– az EU-pénzek valóban megérkeznek,
– stabil marad a politika,
– csökken a korrupciós kockázat,
– javul a költségvetési fegyelem,
akkor az erősödés tartós lehet.

De ha kiderül, hogy:
– a vállalások nem teljesülnek,
– Brüsszel visszalép,
– politikai káosz alakul ki,
– a gazdasági számok nem javulnak,

akkor ugyanilyen gyorsan vissza is fordulhat minden, mert a piac nem szerelmes.
A piac hideg.

És ezt minden kormánynak meg kell tanulnia. Valójában ma még nem egy „megmentett országot” látunk.

Hanem inkább egy új politikai hitelkeret megnyílását.
A kérdés az: lesz-e mögötte valódi teljesítmény is.

Én őszintén remélem, hogy igen.
Mert ebben az országban már túl sok ember fizette meg a politikai illúziók árát.

Ha megosztod a posztom és követed az oldalt megköszönöm..

Brigitta Mattyasovszky:  Kellemes vergődést?Mármint ezt fogják-e kívánni a az áradók Kármán Andrásnak? Vajon neki is nek...
01/06/2026

Brigitta Mattyasovszky: Kellemes vergődést?

Mármint ezt fogják-e kívánni a az áradók Kármán Andrásnak?
Vajon neki is nekimennek-e kékzombinak, dk-s influenszernek nevezve őt is?

Merthogy a pénzügyminiszter is azt mondja, amit én. Tetszenek érteni?

Tehát NEM AZT, amit Magyar Péter!: hogy hazahozTUK az uniós (illetve nem is: eurós...) forrást; hanem hogy hazahozZUK. Az uniós pénzek hazajönNEK.

A magyar nyelvben ennek az igelaknak kétféle jelentéstartalma van: az egyik egy ún folymatos jelen: hogy épp MOST hozzuk, épp most jönnek (erről ugye szó sincs); a másik pedig jövő idő: haza fogjuk hozni, jönni fog a pénz. Múlt idejű jelentése nincs.

Kármán az egyik posztjában ezt konkrétan is megfogalmazza:

"A következő időszak feladata, hogy ezt A LEHETŐSÉGET KÉZZEL FOGHATÓ EREDMÉNYEKKÉ ALAKÍTSUK " (kiemelés tőlem); és fel is sorolja, mit mindent kell megtenni azért, hogy így legyen.

Ezt mondtam én is: teljesíteni kell a feltételeket --- hogy valóban múlt időben jelenthessük ki: hazahoztuk a pénzt; és jelen időben, hogy itthon van.

Cím

Mór

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Demokratikus Koalíció Mór új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Szervezet Elérése

Üzenet küldése Demokratikus Koalíció Mór számára:

Megosztás