23/02/2017
Kedves Várbarátok! Polgármester Úr ezzel cikkel merészkedett erre a platformra ( valami nsppress). Igazán vitézi hozzáállás! Sok mindent megtudtam belőle, amiről eddig fogalmam sem volt :) Szó nélkül nem hagyom!
Elkezdődött... Sajnos Fábry Szabolcs János hozza a megszokott formáját.... Lejáratás, összevissza beszéd... nem baj ha nem igaz, aki nem ismeri a helyzetet, tán még el is hiszi, de ilyen meg elég sok van. :)
Valami gergo.mocsany (a nevénél a linken „home.error404” – biztos hiteles, nem? és egyébként nógrádi :) ) azt írja „utánajárt”. Érdekes, velem nem beszélt.
De akkor kivel?
Azt írja ez a „home404error”, hogy indultam a 2014-es helyi választáson, de vajon mi köze van a 2014-es helyi választásnak a 2017-es eseményekhez? Szerintem semmi. De ezek szerint vannak akik úgy vélik, hogy esetleg 2019-ben konkurencia lehetnék Fábry Szabolcsnak? Ezért ez az augusztus óta tartó akció?
Meg azt is írja, hogy közös munkában, rendezvényekben állapodtunk meg egy a települést sikeresen fejlesztő stábbal? Én erre nem emlékszem…vagy az én memóriámmal van baj, vagy a másokéval. Melyik stábról lehet szó? Tekerem az agyam, de valahogy nem jut eszembe senki, nemhogy egy egész stáb!
Hogy a Kinizsi Szövetség parlamenti államtitkárral ünnepelt volna? Hogy híják azt az illető államtitkárt, tessék mondani?
A képviselők hittek az együttműködésben….mondja error404…- de kivel való együttműködésben hittek? Oberfrank Pállal való együttműködésben hittek, akit ki is neveztek, „együttes cégjegyzési joggal”, de a budapesti lakos és veszprémi színigazgató társügyvezető sajnos nem tudott érdemben közreműködni az ügyek vitelében, mert – érthető módon – erre nem volt elég ideje. Megválasztása és lemondása közötti 3 hónapban összesen kétszer járt a Várnál. Remek ötlet volt az együttműködésre, nemdebár? Ez aztán a STÁB! Gyerekek! Ilyen stábbal megváltjuk a világot is, nemhogy Nagyvázsonyt, nem igaz? Ez a Stáb elhozza a Világbékét is!
És ezzel nem Oberfrank Pált hibáztatom, lehetőségeihez és időbeosztásához képest velem korrekt volt. Csak épp semmit nem lehetett sem vele, sem nélküle elintézni. Vele azért nem, mert nem ért rá, nélküle meg azért, mert együttes cégjegyzése volt. Minden szerződést, minden számla feletti rendelkezést együtt kellett (volna) aláírnunk. De hogyan, ha nem jár be a „munkahelyére”? Erre Oberfrank Pál is hamar rájött. Ezért is, és még ki tudja miért Oberfrank Pál az imént említett fantasztikus stáb leleményei ellenére 2016. októberi megválasztását követően decemberben jelezte, hogy ezt nem kívánja tovább folytatni és 2017. január 27-én lemondott. Mi lenne a normális tulajdonosi döntés ilyenkor? Hogy vagy másik társügyvezetőt neveznek ki azonnal, vagy a meglévő ügyvezetőnek visszaadják az önálló cégjegyzési jogot. Egyik sem történt meg. Nyilván a kiváló STÁB fejében itt kimaradt egy logikai, jogi lépés, pedig két ügyvéddel is dolgoztak és az egyik jelen volt, amikor a társügyvezető bejelentette a lemondását. Így aztán a februári bérek banki átutalásához körtáncot kellett járni, hogy ki, hogyan és miként ír alá a banknál, ha egy ügyvezető van, de kettős aláírás. El is késett a bérfizetés: öt év után először késve fizettünk bért! De nemcsak ez késett el. Elkéstek a 2017.évi programszervezések, elkésett a finanszírozási és üzleti tervek elkészítése, hogy egyáltalán: mit fogunk csinálni, miből, mennyiért 2017-ben. Már elmaradt a téli disznóvágás, a forralt borozás, valószínűleg elmarad a májusi csirke-csükök program és feltehetőleg sok más, már-már hagyományos program is. Még a várjátékokra sem tudtunk leszerződni.
Azt hozta össze a világmegváltó STÁB, hogy valószínűleg nem lesz egyetlen épkézláb program se 2017-ben Nagyvázsonyban.
Én 2012-ben vettem át a Várkapitányságot. Akkor nem volt SEMMI a Várban, se program, se esemény, se pénz, se bevétel: 2012-ben 32,6 millió bevétel és 4.5 millió veszteség! 2015-ben ez a két szám: 50 millió bevétel és 0,5 millió eredmény. 50 milliós árbevételt meg is kell csinálni. Igaz…az már szép pénz ahhoz, hogy beszervezzék az önkormányzati büdzsébe, ahol majd úgy is az lesz vele, amit a polgármester kitalál, ugyebár… De azért az 50 millióért dolgozni is kell ám! Az a STÁB fog vele dolgozni, akik egy cégjegyzési kérdést sem tudnak böcsülettel elintézni, átgondolni? Hát…rajta!
Error404 szerint agresszív voltam, meg kirohanást intéztem…Hát, ki hogy fogja föl. Biztos nem tetszett, amit mondtam. Megértem.
Minden esetre a Várnak nincsenek, nem is voltak likviditási gondjai, ameddig meg nem gátoltak abban, hogy önállóan intézzem a vár ügyeit. Likviditási gond azért lett 2017-re, mert nem hagytak dolgozni.
Ebből lett elegem. Meg abból, hogy mindenki össze vissza hazudozik.
Van itt aztán error 404! Elsősorban az agyakban!
De, jó! Legyen! Amilyen az adjon Isten, olyan lesz a fogadj Isten…
Mekler Norbert