Kinizsi Vár

Kinizsi Vár Üdvözöllek ifjú látogató! Szólíthatlak imigyen bármennyi éves vagy is, hiszen az én mintegy 600 évemhez képest ifjúnak számítasz. Gyere ifjú barátom!
(1)

Sok mindent megéltem már, volt virágkorom Kinizsi Pál gazdám alatt a Pálos kolostorral karöltve, s voltak sanyarúbb éveink.
Öreg barátom a kolostor sajnos nehezebben élte meg a viszontagságokat mint jómagam. Szerencsére az elmúlt évtizedek jótékony hatással voltak egészségemre.
Állapotom tovább fog javulni, hogy még többet mesélhessek Neked a múltról. Látogass meg! Hiszen tudod: Egyedül nem megy!

1494. november 24. Emlékezzünk Kinizsi Pálra halálának évfordulóján.
24/11/2019

1494. november 24. Emlékezzünk Kinizsi Pálra halálának évfordulóján.

29/12/2018

Ünnepi díszkivilágítás a Kinizsi Váron! A várkapu télen is nyitva naponta 10-16 óra között :)

Kedves Várbarátok! Polgármester Úr ezzel cikkel merészkedett erre a platformra ( valami nsppress). Igazán vitézi hozzáál...
23/02/2017

Kedves Várbarátok! Polgármester Úr ezzel cikkel merészkedett erre a platformra ( valami nsppress). Igazán vitézi hozzáállás! Sok mindent megtudtam belőle, amiről eddig fogalmam sem volt :) Szó nélkül nem hagyom!

Elkezdődött... Sajnos Fábry Szabolcs János hozza a megszokott formáját.... Lejáratás, összevissza beszéd... nem baj ha nem igaz, aki nem ismeri a helyzetet, tán még el is hiszi, de ilyen meg elég sok van. :)

Valami gergo.mocsany (a nevénél a linken „home.error404” – biztos hiteles, nem? és egyébként nógrádi :) ) azt írja „utánajárt”. Érdekes, velem nem beszélt.
De akkor kivel?
Azt írja ez a „home404error”, hogy indultam a 2014-es helyi választáson, de vajon mi köze van a 2014-es helyi választásnak a 2017-es eseményekhez? Szerintem semmi. De ezek szerint vannak akik úgy vélik, hogy esetleg 2019-ben konkurencia lehetnék Fábry Szabolcsnak? Ezért ez az augusztus óta tartó akció?

Meg azt is írja, hogy közös munkában, rendezvényekben állapodtunk meg egy a települést sikeresen fejlesztő stábbal? Én erre nem emlékszem…vagy az én memóriámmal van baj, vagy a másokéval. Melyik stábról lehet szó? Tekerem az agyam, de valahogy nem jut eszembe senki, nemhogy egy egész stáb!

Hogy a Kinizsi Szövetség parlamenti államtitkárral ünnepelt volna? Hogy híják azt az illető államtitkárt, tessék mondani?

A képviselők hittek az együttműködésben….mondja error404…- de kivel való együttműködésben hittek? Oberfrank Pállal való együttműködésben hittek, akit ki is neveztek, „együttes cégjegyzési joggal”, de a budapesti lakos és veszprémi színigazgató társügyvezető sajnos nem tudott érdemben közreműködni az ügyek vitelében, mert – érthető módon – erre nem volt elég ideje. Megválasztása és lemondása közötti 3 hónapban összesen kétszer járt a Várnál. Remek ötlet volt az együttműködésre, nemdebár? Ez aztán a STÁB! Gyerekek! Ilyen stábbal megváltjuk a világot is, nemhogy Nagyvázsonyt, nem igaz? Ez a Stáb elhozza a Világbékét is!

És ezzel nem Oberfrank Pált hibáztatom, lehetőségeihez és időbeosztásához képest velem korrekt volt. Csak épp semmit nem lehetett sem vele, sem nélküle elintézni. Vele azért nem, mert nem ért rá, nélküle meg azért, mert együttes cégjegyzése volt. Minden szerződést, minden számla feletti rendelkezést együtt kellett (volna) aláírnunk. De hogyan, ha nem jár be a „munkahelyére”? Erre Oberfrank Pál is hamar rájött. Ezért is, és még ki tudja miért Oberfrank Pál az imént említett fantasztikus stáb leleményei ellenére 2016. októberi megválasztását követően decemberben jelezte, hogy ezt nem kívánja tovább folytatni és 2017. január 27-én lemondott. Mi lenne a normális tulajdonosi döntés ilyenkor? Hogy vagy másik társügyvezetőt neveznek ki azonnal, vagy a meglévő ügyvezetőnek visszaadják az önálló cégjegyzési jogot. Egyik sem történt meg. Nyilván a kiváló STÁB fejében itt kimaradt egy logikai, jogi lépés, pedig két ügyvéddel is dolgoztak és az egyik jelen volt, amikor a társügyvezető bejelentette a lemondását. Így aztán a februári bérek banki átutalásához körtáncot kellett járni, hogy ki, hogyan és miként ír alá a banknál, ha egy ügyvezető van, de kettős aláírás. El is késett a bérfizetés: öt év után először késve fizettünk bért! De nemcsak ez késett el. Elkéstek a 2017.évi programszervezések, elkésett a finanszírozási és üzleti tervek elkészítése, hogy egyáltalán: mit fogunk csinálni, miből, mennyiért 2017-ben. Már elmaradt a téli disznóvágás, a forralt borozás, valószínűleg elmarad a májusi csirke-csükök program és feltehetőleg sok más, már-már hagyományos program is. Még a várjátékokra sem tudtunk leszerződni.

Azt hozta össze a világmegváltó STÁB, hogy valószínűleg nem lesz egyetlen épkézláb program se 2017-ben Nagyvázsonyban.

Én 2012-ben vettem át a Várkapitányságot. Akkor nem volt SEMMI a Várban, se program, se esemény, se pénz, se bevétel: 2012-ben 32,6 millió bevétel és 4.5 millió veszteség! 2015-ben ez a két szám: 50 millió bevétel és 0,5 millió eredmény. 50 milliós árbevételt meg is kell csinálni. Igaz…az már szép pénz ahhoz, hogy beszervezzék az önkormányzati büdzsébe, ahol majd úgy is az lesz vele, amit a polgármester kitalál, ugyebár… De azért az 50 millióért dolgozni is kell ám! Az a STÁB fog vele dolgozni, akik egy cégjegyzési kérdést sem tudnak böcsülettel elintézni, átgondolni? Hát…rajta!

Error404 szerint agresszív voltam, meg kirohanást intéztem…Hát, ki hogy fogja föl. Biztos nem tetszett, amit mondtam. Megértem.
Minden esetre a Várnak nincsenek, nem is voltak likviditási gondjai, ameddig meg nem gátoltak abban, hogy önállóan intézzem a vár ügyeit. Likviditási gond azért lett 2017-re, mert nem hagytak dolgozni.

Ebből lett elegem. Meg abból, hogy mindenki össze vissza hazudozik.

Van itt aztán error 404! Elsősorban az agyakban!

De, jó! Legyen! Amilyen az adjon Isten, olyan lesz a fogadj Isten…

Mekler Norbert

Kedves Várbarátaim!A mai naptól megszűntem a Kinizsi Vár kapitányának lenni. A többségi tulajdonos nagyvázsonyi önkormán...
21/02/2017

Kedves Várbarátaim!
A mai naptól megszűntem a Kinizsi Vár kapitányának lenni. A többségi tulajdonos nagyvázsonyi önkormányzat – miután nem sikerült neki átnyúlogatni a fejem fölött, illetve máshogy, „ingyen” kirakni a szűrömet - 2017. március elsejével felbontotta a Nagyvázsonyi Kinizsi Közhasznú Nonprofit Kft-vel a vár üzemeltetési megállapodását, ezzel működésképtelenné téve saját (!!!) több tízmilliós árbevételű cégét. Ehhez már nem asszisztálok, azonnali hatállyal felmondtam. Több mint 4 rendkívül sikeres év után ezt is megértük, gyakorlatilag kivette alólam a lovat a „polgár” mester és „testülete”. Köszönet Nektek a sok like-ért, a sok kommentért, a sok támogatásért!
Baráti üdvözlettel: Mekler Norbert

Síléccel, korcsolyával
01/02/2017

Síléccel, korcsolyával

30/12/2016
19/12/2016

Száztíz fős élő Betlehemet adnak elő Szenteste előestéjén Nagyvázsonyban. A 25 perces dalos programban fellépnek a település óvodásai, iskolásai, pedagógusok, lovasok, dalkörösök, férfi dalárdások, néptáncos felnőttek, nyugdíjasok és még a jászolnál elengedhetetlen szamarak, bárányok is. Öt élőképpe...

Korabeli harcmodor :)
11/12/2016

Korabeli harcmodor :)

09/12/2016

A világ legjobb dolga lehet várkapitánynak lenni. Csak ül a lovagteremben, miközben szolgák hada lesi minden gondolatát. Időnként persze vannak csaták és megoldandó ügyek-bajok, de alapvetően így képzelhetjük el egy átlagos munkanapját.

Ilyenkor is gyönyörű! :)
05/12/2016

Ilyenkor is gyönyörű! :)

2016. Év Vállalkozója díjat vehettem át Varga Mihály nemzetgazdasági minisztertől és Demján Sándor VOSZ elnöktől az elmú...
03/12/2016

2016. Év Vállalkozója díjat vehettem át Varga Mihály nemzetgazdasági minisztertől és Demján Sándor VOSZ elnöktől az elmúlt években végzett " várkapitányi :) " munkámért a Művészetek Palotájában!
Nagyon köszönöm családomnak, barátaimnak, kollégáimnak és mindazoknak, akik szerepet játszottak az elmúlt évek sikerében! Éljen a Kinizsi Vár!
Köszönettel: Mekler Norbert

Végre egy összefoglaló a várainkról :)
26/11/2016

Végre egy összefoglaló a várainkról :)

Cím

Vár 9
Nagyvázsony
8291

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Kinizsi Vár új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás