26/06/2026
III. FOKÚ HŐSÉGRIASZTÁS SZOMBATTÓL – HŰSÍTŐ PONTOKKAL ÉS VÍZOSZTÁSSAL KÉSZÜLÜNK ❄️🥛
❗️☀️Az országos tisztifőorvos péntek éjfélig meghosszabbította a korábban kiadott II. fokú hőségriasztás, szombat 00:00 órától kedd 24:00 óráig pedig a legmagasabb, harmadfokú hőségriasztást rendelte el.
A következő napokban is tartósan extrém melegre kell számítani, amely fizikailag és mentálisan egyaránt megterheli a szervezetet. A leginkább veszélyeztetettek továbbra is a kisgyermekek, az idősek, a várandósok, valamint a szív- és érrendszeri betegséggel élők. A hatóságok ismételten arra kérnek mindenkit, hogy a nagy melegben fokozottan figyeljünk önmagunkra és egymásra.
⏱️A fokozódó meleg miatt, aki teheti ne menjen a napra 11:00 és 16:00 óra között, és lehetőség szerint ajánlott hűtött helyen tartózkodni legalább időszakosan.
🥵🫗Hőség idején különösen fontos a rendszeres folyadékfogyasztás – legyen nálunk mindig ivóvíz. Fontos, hogy a folyadékpótlás ne a szomjúságérzethez igazodjon, hanem megelőző jelleggel történjen. Az alkohol-, a koffein- és a magas cukortartalmú italok növelik a kiszáradás kockázatát, ezért ezeket célszerű mellőzni.
⚠️A gyermekeket, házi kedvenceket soha, egyetlen percre se hagyjuk a parkoló autóban! Még egy félárnyékban parkoló jármű utastere is életveszélyesen felmelegedhet. Ha bárki autóban hagyott gyermeket vagy háziállatot lát, azonnal hívja a 112-es segélyhívószámot!
🥛Önkormányzatunk hétfőtől napközben az alábbi pontokon ingyenes vízosztással segíti lakosainkat:
🅿️Penny áruház parkoló
🚈MÁV vasútállomás
⏩️Már a mai naptól:
ℹ️nyitvatartási idő alatt folyamatosan biztosítunk vizet a Polgármesteri hivatal főbejáratánál (recepció)
🩺dr. Siroki Xénia rendelési idejében a Petőfi utca 1. szám alatti orvosi rendelőben
🩺Dr. Takács Györgyi rendelési idejében a Kölcsey utca 6. szám alatt
🩺és a Dr. Varga László Egészségházban (Pesti út 6.) is
💧Szombaton reggel 7 órától a piacon is rendelkezésre áll majd fél literes palackozott ásványvíz, melyet a kihelyezett asztalról tudnak elvenni.
🚌Ezen felül a mai naptól helyi buszjáraton is rendelkezésre áll ásványvíz.
❄️Napközben az alábbi klimatizált intézményekben hűsölhetnek lakosaink:
🏫Polgármesteri hivatal (Kossuth tér 1.)
📖Lázár Ervin Városi Könyvtár és Szemere Pál Művelődési Ház (Isaszegi út 3.)
🙏Kérjük fokozottan figyeljenek magukra és egymásra!
#