30/03/2026
Gyekiczki Márton 🇭🇺🇪🇺
NYÍLT LEVÉL – Vitára hívok minden országgyűlési képviselőjelöltet Pest megye 1-es számú választókerületében!
Tisztelt Képviselőjelöltek; Tisztelt Boros Dániel (MKKP), Jelencsik József (TISZA), Kardosné Gyurkó Katalin (FIDESZ), Szalai Tímea (MI HAZÁNK)!
Kardosné Gyurkó Kata
Szalai Timea Mi Hazánk Mozgalom Érdi szervezet
Jelencsik József - TISZA
Boros Dániel
Azért fordulok Önökhöz, mert szeretnék egy nyilvános képviselőjelölti vitát kezdeményezni a választókörzetünkben, ezen pedig számítok mindegyikük részvételére.
Én azért vállaltam 21 évesen, hogy a DK képviselőjelöltje leszek, mert hiszek abban, hogy a hazánk még lehet egy szabad, demokratikus és európai Magyarország. Hiszek abban, hogy úgy kell a választók bizalmát kérni egy választáson, hogy előzetesen megismerhették a jelöltek személyét, programját és világnézetét, a fülke magányában pedig pontosan tudják, hogy kire és mire adják a voksukat. Erre a szlogenek nem alkalmasak, ezt csak egy demokratikus és nyilvános vita tudja megteremteni.
Bár az ország legfiatalabb országgyűlési képviselőjelöltje vagyok, így is megdöbbentő, hogy az utolsó, valódi téttel bíró nyilvános politikai vita, a 2006-os miniszterelnök-jelölti vita idején mindössze 2 éves voltam. Felnőtt úgy egy generáció, hogy nem is találkozott a demokratikus politikai kultúra alapjával, a vitával. Én úgy látom, hogy a hazánk túl régóta él ebben a politikai légkörben, amelyben vitának, érveknek, párbeszédnek nincs helye, ellenben a másik lejáratása és a sárdobálás mindennapos gyakorlat. Tudom, hogy a legtöbb politikus úgy akar győzni, hogy jobb sárdobálóvá válik a másiknál. Én azonban éppen azért kezdtem politizálni, mert hiszek abban, hogy be lehet fejezni a sárdobálás korát, és lehet közösen vitatkozni egy közös hazáról.
Arra kérem Önöket, hogy ha Önök is hisznek ebben; ha Önöknek is elegük van abból, hogy a politikai kampányok hazudozásra, gyűlöletkeltésre és lejáratásra épülnek, akkor mutassunk példát együtt az országnak! Álljunk ki egy nyilvános, demokratikus vitára Pest megye 1-es számú választókerületének mindannyiunkat érintő problémáiról és kihívásairól! Mutassuk meg, hogy mi tiszteljük az itt élő embereket, és tudunk demokratikusan, felelősen, a valóban lényeges dolgokról vitázni egymással!
Várom visszajelzésüket!
Tisztelettel,
Gyekiczki Márton
Pest megye 1-es számú választókerületének DK-s országgyűlési képviselőjelöltje