12/06/2026
Könyvtárlátogatás…
Mai napon az 1. b osztályos diákok látogattak el könyvtárunkba.
A csemeték megismerkedtek a könyvtári rendszerrel és szabályokkal. A játék és a móka mellett központi helyen állt a könyvek bemutatása és az olvasás fontosságának hangsúlyozása. Már az óvodás korszakban fontos szerepet kell, hogy kapjon a könyv és az olvasás megszerettetése. Ha a gyermekben formálódnak az adottságok és a szülő-pedagógus motivációk, akkor egy olyan könyvbarát „társadalom” alakul ki, mint amit ma könyvtárunkba láthattunk. A gyerekek érdeklődve lapozgatták a könyveket. Volt, aki célirányosan, érdeklődésének megfelelően keresett. Nagyszerű volt látni a sok hangosan olvasó szorgalmas gyermeket.
A diákok nagyon jól érezték magukat. Örömmel tölt el, hogy beiratkozásuk után ők is rendszeres látogatói lesznek intézményünknek!
Szeretettel várlak benneteket máskor is!😘