24/02/2022
Kedves Tagtársunk!
Beigazolódott a legrosszabb forgatókönyv: az Orosz Föderáció ma hajnalban általános offenzívát indított Ukrajna ellen, szomszédunkban beállt a hadiállapot.
A háború mindig a civileket sújtja leginkább, szervezetünk pedig azok mellett áll ki, akiknek érdemi képviseletük sajnos jelenleg sincs: a kárpátaljai magyar testvéreink mellett, akik a történelem viharai miatt egy olyan állam háborúját szenvedik el, melynek nem saját döntésükből lettek polgárai.
A következő napokban, hetekben menekültek százait, ezreit várhatjuk az északkeleti határnál, köztük számos, önmaga és családja életét féltő magyar fog érkezni hazánkba.
A Jobbik Ifjúsági Tagozat megalakulása óta kiállt a határon túli, így a kárpátaljai magyarok mellett is, emiatt szervezetünk ez úton szólítja fel minden tagját, hogy vegyen részt segély- és adománygyűjtő akciónkban!
Amire szükség van:
- tartós élelmiszer (konzerv, liszt, tészta, stb.)
- meleg ruhák, takarók, pokrócok
- alapvető higiéniai eszközök (szappan, toalettpapír, női tisztasági csomagok, stb)
Az akció elkezdése minél hamarabb célszerű!
Az adományokat az átvételig tanácsos az alábbi helyeken gyűjteni:
- Budapest területén és környékén a Paulay Ede u. 5. szám alatt található irodahelységünkbe vigyétek, itt Stefánka Zalán budapesti IT elnök tud majd segíteni, akit a következő telefonszámon értek el: +36205179980
- vidéken egyeztessetek a helyi alapszervezettel: amennyiben van helyi pártiroda, az irodába, annak hiányában az általatok megadott címre gyűjtsétek a segélycsomagokat.
Az adományokat az IT országos elnöksége és hivatala azok összegyűjtése után fogja átvenni helyben Tőletek a legkorábbi időpontban. Az adományok sikeres összegyűjtését követően kérlek, jelezz vissza szervezeteddel a [email protected], vagy a [email protected] e-mail címre, hogy mihamarabb összegyűjthessük és eljuttathassuk azokat nélkülöző magyar testvéreinknek!
Nem hagyhatunk cserben egyetlen magyart sem!
Barátsággal és bajtársi szeretettel,
A Jobbik Ifjúsági Tagozat Országos Elnöksége