Mi Hazánk Szombathely

Mi Hazánk Szombathely Valódi fordulatra, radikális változásra van szükség ahhoz, hogy újra emelkedő nemzet lehess?

‼️Ez történik ha kirekeszkedett emberek szaladgálnak a városba...🤬🤬Ma reggel egy tagtársunk vette észre az alábbi "alkot...
01/06/2026

‼️Ez történik ha kirekeszkedett emberek szaladgálnak a városba...🤬🤬

Ma reggel egy tagtársunk vette észre az alábbi "alkotást" a Thököly aluljáróban. Egyszerűen gusztustalan és felháborító, hogy ilyen emberek járnak köztünk és büntetés nélkül bármit megtehetnek.

Érthető, hogy nem tudták feltakarítani az illetékesek, hiszen valószínűleg ma este készült ez a jelenet, nem is lehet őket hibáztatni.

A probléma azzal van hogy ezek a lények nem tudnak és nem is akarnak a társadalomba beilleszkedni, ezzel károsítva az itt élők és ide látogatók minden napjait. (Csak gondoljunk bele, valaki ide jön városnézésre és ez az első dolog amit lát.)

A képeket ugyan kicenzúráztuk, de talán így is érthető lesz.

Fejhajtással és koszorúval emlékeztünk elesett hőseinkre, Hősök napja alkalmából.Kép: Savaria Fórum
31/05/2026

Fejhajtással és koszorúval emlékeztünk elesett hőseinkre, Hősök napja alkalmából.

Kép: Savaria Fórum

26/05/2026
19/05/2026

SZERETETTEL VÁRUNK MIMDEN GYERMEKET SZÜLEIKKEL, NAGYSZÜLEIKKEL EGY KÖZÖS ÉLMÉNYTELI DÉLUTÁNRA VÁSÁROSMISKÉRE. JÁTÉK, SZÓRAKOZÁS ÉS FINOMSÁGOK VÁRJÁK AZ

15/05/2026

Sok szeretettel várunk mindenkit a szervezetünk által rendezett gyereknapra!
Aki szeretne részt venni legyen szíves az űrlapot kitölteni ezzel is megkönnyítve a szervezési munkálatokat. Köszönjük.
Megosztásokat köszönjük!

https://forms.gle/RYWD756x3eCWqtMW9

12/05/2026

Ne hagyja adójának 1%-át elveszni! Támogassa a Mi Hazánkat alapítványunkon keresztül!

Paktumot kötött a Fidesz és a Tisza: vitát sem engedve törlik el a Meta reklámadóját‼️A Házszabálytól való eltéréshez sz...
10/05/2026

Paktumot kötött a Fidesz és a Tisza: vitát sem engedve törlik el a Meta reklámadóját‼️

A Házszabálytól való eltéréshez szükséges négyötödös paktumot kötött a Fidesz és a Tisza, hogy hozzászólást sem engedélyezve töröljék el a Meta reklámadóját a veszélyhelyzeti rendeletek törvényi szintre emeléséről szóló, 79 oldalas törvényjavaslat keretében, melyet egy nap alatt, vita nélkül akarnak keresztülnyomni az Országgyűlésen.

Az ó-Fidesz és az új-Fidesz, tehát a Tisza házbizottsági ülésen megkötött paktumának leggyalázatosabb része a gyors és teljes kapituláció a Big Tech cégek előtt: a reklámadó végleges eltörlése. A Meta-birodalom feltételek nélküli kiszolgálása ez, amit a jelek szerint egyedül a Mi Hazánk nem támogat.

Ez tehát nem a veszélyhelyzet megszüntetéséhez szükséges javaslatcsomag, ahogy az a hírekben tévesen szerepel, hiszen a veszélyhelyzet tiszta megszüntetését a Mi Hazánk nyújtotta be a ciklus első ellenzéki törvényjavaslataként. A Covid-diktatúra után ugyanis új apropót keresett a Fidesz-kormány, hogy rendkívüli jogrendben, korlátozások közt tarthassa az embereket: ez lett a háborús veszélyhelyzet, melyhez Magyar Péter is asszisztált, akkor még fideszesként.

Emlékezetes, hogy a Fidesz annak idején meghátrált a Big Tech cégek megadóztatása elől, és jogtechnikai trükkökkel, évről évre – legutóbb épp egy veszélyhelyzeti rendeletben – nullázta le a fizetendő reklámadót. A Tisza azonban még ezt is felüllicitálja, és az évenkénti hosszabbítással sem bajlódna: végérvényesen 0%-ra állítaná az adókulcsot, a Fidesszel karöltve.

Ezzel a látszólag technikai szintű jogszabály-módosítással az új kormány nagyon határozott politikai nyilatkozatot tesz: amíg ők vannak hatalmon, a Big Tech nem fizet adót Magyarországon. Ez az irányvonal elfogadhatatlan. Amíg a Mi Hazánk Mozgalom a Facebook és a technológiai óriásvállalatok önkényes cenzúrája ellen küzd, amíg a digitális gyermekvédelem itthon romokban hever, és amíg a magyar gazdaság stabilizálása a legnagyobb kihívásunk, addig ezzel szemben ez a törvényjavaslat felmentést adna a leggazdagabb multinacionális vállalatoknak az adófizetés alól.

Nem elég csupán a NER oligarcháinak pénzét visszakövetelni: itt az ideje, hogy végre a Facebook és a többi technológiai óriásvállalat is kivegye a részét a magyarországi közteherviselésből!

Az átláthatatlan jogalkotást az új kormány ott folytatja, ahol a régi abbahagyta: a 79 oldalas, bonyolult törvényjavaslat végleges formáját csak tegnap kaptuk meg, ráadásul arról a nyilvánosságot nem tájékoztatták, nincs társadalmi vita pl. a reklámadó eltörléséről: a parlament.hu weboldalon nem volt elérhető a törvényjavaslat, csak az arról való szavazás előtt három órával. S amire még a Fidesz uralma alatt sem volt példa soha: egy törvényjavaslathoz egyetlen percben sem lehet hozzászólni.

Novák Előd,
a Mi Hazánk frakcióvezető-helyettese

Toroczkai László X-posztja: 🇭🇺 „A Mi Hazánk képviselőcsoportja az Országgyűlés alakuló ülésének utolsó perceiről ki fog ...
09/05/2026

Toroczkai László X-posztja:

🇭🇺 „A Mi Hazánk képviselőcsoportja az Országgyűlés alakuló ülésének utolsó perceiről ki fog vonulni. Ott leszünk minden fontos pillanatban, így az új miniszterelnök eskütételekor is, de az Örömóda felhangzásakor ki fogunk vonulni az ülésteremből, és a Szent Korona elé fogunk járulni. Ennek oka, hogy a Tisza Párttól érkező eredeti előterjesztésben az Örömóda az Európai Unió himnuszaként szerepel.

A mai napnak ugyanakkor éppen a magyar szuverenitás ünnepének kellene lennie. Magyarország nem az Európai Egyesült Államok, hanem a szuverén nemzetállamok szövetségeként létrejött Európai Unió tagja. Értjük és tudjuk, hogy vannak olyan politikai erők, amelyek ezen szeretnének változtatni, eddig hazánkban a DK képviselte ezt a törekvést, de mi egy új birodalom helyett, továbbra is ragaszkodunk az egymással szövetséget alkotó szuverén nemzetek Európájához, egy ilyen EU-hoz.

Másrészt, tekintettel arra, hogy hiába egyeztünk meg korábban a Tisza Párt és a Fidesz-KDNP vezetőivel abban, hogy minden képviselő esküt tesz a Szent Korona előtt, ezt végül kizárólag a Mi Hazánk képviselői teszik meg. Ennek pedig az Országgyűlés alakuló ülésének keretében, és nem annak vége után kell megtörténnie. Így a kivonulással erre lehetőségünk nyílik.

Ezzel egy időben az ülésteremben maradók a cigány himnusznak nevezett dalt, valamint a Tisza Párt kampányában használt népdalt fogják meghallgatni. Mi ez utóbbit sem tartjuk elfogadhatónak, nem lehet ugyanis pártrendezvénnyé alakítani az egész nemzetet megjelenítő Országgyűlés alakuló ülését.

Tisztelettel végighallgattuk a különböző nyelveken, így a lovári és beás nyelveken elhangzó képviselői eskütételeket is, hiszen bármilyen származású honfitársunk identitását tiszteletben tartjuk, de Magyarországnak csak egyetlen himnusza van. Ráadásul egy nemzetiséget nem lehet kiemelni, hiszen a németek, a szlovákok és mások is joggal tiltakozhatnának ez ellen. A cigány, a német, a szlovák, a szerb, a bolgár, a horvát, a ruszin, és bármilyen más származású honfitársaink ugyanúgy Magyarország állampolgárai, a magyar himnusz az ő himnuszuk is. Nem szerencsés megbontani a nemzetet. Mi pedig a Szent Korona előtt tett esküvel mindennél erősebb fogadalmat teszünk hazánk szolgálatára.”

Toroczkai László X-bejegyzése: 🇭🇺 "Ma átvettem a mandátumomat az Országházban. Köszönöm ismét a mintegy 360 ezer honfitá...
04/05/2026

Toroczkai László X-bejegyzése: 🇭🇺 "Ma átvettem a mandátumomat az Országházban. Köszönöm ismét a mintegy 360 ezer honfitársamnak, akik a szavazataikkal lehetővé tették, hogy a Mi Hazánk 2026-tól is az Országgyűlésben tevékenykedjen.

Minden erőnkkel azon leszünk, hogy megszolgáljuk a bizalmat. Konstruktív munkával, de ha kell, akkor a legkeményebb küzdelemmel is.
Ahogy egész életemben tettem, ezután is a hazámat fogom szolgálni."

Isten éltesse az édesanyákat! Köszönünk nekik mindent! ❤️🌹
03/05/2026

Isten éltesse az édesanyákat! Köszönünk nekik mindent! ❤️🌹

Cím

11-es Huszár út 40
Szombathely
9700

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Mi Hazánk Szombathely új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Szervezet Elérése

Üzenet küldése Mi Hazánk Szombathely számára:

Megosztás

Kategória