Demokratikus Koalíció Vas megye 1.

Demokratikus Koalíció Vas megye 1. Magyarország legeurópaibb pártjaként egy szabad,
európai és demokratikus Magyarországért küzdünk! www.sokakmagyarorszaga.hu Ahol a fizetésből meg lehet élni.

A Sokak Magyarországa a Te otthonod, ahol jó élni, ahova jó hazajönni. Ahol nem az gyógyul, akinek kapcsolata és pénze van, hanem akinek szüksége van rá. Nem csak az tanul, aki tehetős, hanem akinek tehetsége és szorgalma van. A mai Magyarország nem ilyen hely. Orbán Viktor és a Fidesz elárulta a magyarokat és elrabolta tőlünk a hazánkat. Veled együtt, közösen visszavesszük tőle. Így lesz Magyarország újra a Sokak szabad Magyarországa.

Gratulálunk! Sikeres munkát kívánunk! 💙
13/06/2026

Gratulálunk! Sikeres munkát kívánunk! 💙

A DK kongresszusa megválasztotta a párt alelnökeit és elnökségi tagjait

Véget ért a DK tisztújító kongresszusa, amelyet azért kellett összehívni, mert április 12-én lemondott a DK elnöke és a párt teljes elnöksége. A párttagság a szabályoknak megfelelően, online szavazáson Varju Lászlót választotta a párt elnökének. Az június 13-án lezajlott kongresszuson pedig alelnököket és elnökségi tagokat választottak.

A DK alelnöke lett Bakai-Nagy Zita, Bakk István, Kenéz István és Székely Dániel.

A DK elnökségi tagjai lettek Glázer Tímea, Kertész Éva, Szarkándiné Jerszi Katalin, Hrabovszki László, Nagy Richárd, Nagy Szabolcs és Zsíros Alexander.

Ismét egy jó hangulatú kongresszus. 💙
13/06/2026

Ismét egy jó hangulatú kongresszus. 💙

03/06/2026

Tóth Tamásné Ágota:

Kérdezi a Facebook, hogy mi jár a fejemben? Most speciel a Demokratikus Koalíció elnök-választása.
Tegnap a "Minden, ami DK" csoportban jelent meg egy poszt. Az abban írtakkal részben egyetértek, azzal mindenképpen, hogy nem a Facebookon kellene megtárgyalni a választási vereséget. Azzal is egyetértek, hogy megújulásra van szükség, szükség van a vidéki emberekre, a fiatalokra.
Azzal viszont nem értek egyet, hogy a nyilvánosság előtt mondjuk el, kit támogatunk, kire fogunk szavazni, mint elnök-jelölt. Ezt én a tagság befolyásolásának tartom.
Ezért nem tartom szerencsésnek, hogy a poszt írója nyíltan kimondja: Bakk Istvánra fog szavazni.
Semmi problémám nincs Bakk Istvánnal. Elhiszem azt, hogy van saját életútja, van vezetői tapasztalata, tud emberekkel beszélni, tud embereket lelkesíteni, és olyan szakmai és élettapasztalatot hoz magával, amely új nézőpontokat adhat a párt építéséhez. Biztos vagyok abban is, hogy jó pártvezető lenne. DE!!! Egy országos párt vezetését nem lehet megtanulni pár hónap alatt, szükség van betanulási időre. Istvánt el tudnám képzelni először az elnökségben, majd fokozatosan nagyszerű elnök válhat belőle. Nem lenne szabadna a "régi motorosokat" teljesen lesöpörni a színről, a tapasztalat azért még náluk van. Ez vonatkozik nem csak az elnökre, hanem az elnökségre is.
Végezetül: engedtessék meg nekem, hadd döntsem el én, kire fogok holnap szavazni.
Döntésemben nem befolyásolnak a sorban megjelenő posztok, hozzászólások. A jelöltek ismertté válása után azonnal meghoztam a döntésemet: VARJU Lászlóra fogom a szavazatomat adni.

Gréczy Zsolt:NÉHÁNY GONDOLAT- Attól, hogy a politikusi pályafutásom véget ért, még van véleményem- Ma sem szégyellem, ső...
19/05/2026

Gréczy Zsolt:
NÉHÁNY GONDOLAT
- Attól, hogy a politikusi pályafutásom véget ért, még van véleményem
- Ma sem szégyellem, sőt büszke vagyok a Demokratikus Koalícióra. Több támogatónk volt, mint ahány szavazónk. „DK-s vagyok, de értse meg, Zsolt, most muszáj a Tiszára szavaznom, hogy Orbánt elkergessük.” Akkor is lehet igazad, ha egyedül mondod – elfogadva az eredményt
- Mindenkivel közös örömöm, aki ezt akarta, az Orbán-kormány bukása, ezért dolgoztam 15 évig
- Attól még nem leszek sem kékfidesz, sem savanyú szőlő, sem „jobb lenne Orbán?”, ha nem tetszik, hogy az új miniszterelnök leginkább a Fideszre hasonlít. A napi látványpékség, meg ahogy leszól a pulpitusról. A fideszes ellenzék most azt kapja, amit ők műveltek velünk: megaláztatás, az ugyancsak megválasztott rivális gyalázása. De nem az én világom, ha Magyar pont úgy beszél fentről, mint Kövér
- De akkor sem leszek DK-t áruló, vagy újtiszás dörgölőző, ha örülök, hogy az oktatási miniszter találkozik a pedagógusok szakszerveztével, vagy jó szakember kerül a gyermekvédelem élére, vagy ha behívják az orosz követet Kárpátalja támadása után
- Sosem szavaztam a Fideszre
- A DK ellenzéki párt. Mint ahogy a Tiszán kívül minden más párt is, amelyik akar még valamit kezdeni önmagával. Előbb-utóbb azoknak, akik baloldaliak, liberálisok, zöldek, majd mondani kell valamit, ha az új kormány az ízlésük ellen cselekszik. És erre nem lehet tiszás válasz, hogy „legalább nincs Orbán.”
- Szükség lesz a Tisza-kormány demokratikus ellenzékére akkor is, ha az most kívül van a Parlamenten
- Nem szeretem a személyi kultuszt
- Addig nincs rendszerváltás, amíg nincs új alkotmány, abban rögzített köztársasági államforma, új közszolgálati média és elszámoltatás, amely az Orbán-családdal kezdődik. Sulyok, Lázár, Rogán verbális izélgetése citrompótló
- A Fidesznek vége van. Orbán már nem tud visszajönni
- Kemény intézkedések várnak az új kormányra. Az buli, az éjjel, amely soha nem érhet véget, véget ért. Jöjjön az érdemi kormányzás
- Érdekem, hogy az új kormány sikeres legyen, mert az jó a hazámnak
Köszönöm, ha megosztod.

11/05/2026

Gréczy Zsolt:
SOSEM VOLT GYURCSÁNY-ORBÁN-KORSZAK
Már elnézést, hogy csendesen belebeszélek a mámoros ünnepségbe, de nem tudom szó nélkül hagyni.
Már az is furcsa, hogy az új miniszterelnök úgy ostorozza az elmúlt 16 évet, mintha ebből 14 évben nem szolgálta volna Orbánt, aki bőségesen árasztotta neki a közpénzt. De rendben, felismerte, elárulta, majd legyőzte. Jöjjön az esély. A remény.
De Orbán ádáz ellenfelét, Gyurcsány Ferencet egy korszaknak nevezni Orbánéval, az ócska, és aljas hazugság. Olyan, mintha egy brit miniszterelnök meghaladott Churchill-Hitler-korszakról merészelt volna beszélni.
Gyurcsány Ferenc még a 2010-ig érvényes demokratikus rendszer miniszterelnöke volt. Egyszer volt miniszterelnök-jelölt - es győzött. 2010 után pedig sokan vezettek sok pártot, és tették, amit bírtak, vagy lehetett. És egyik sem ünnepelt a Bálnában. Az Orbán-Semjén korszak ért véget. Nem más.
Gyurcsány Ferenc mindenben ellentéte Orbánnak. Demokrata, aki még tiszta és szabad választáson győzte le Orbánt. Akit azok is az utcán ünnepeltek, akik most némán elfogadják, talán egyet is értenek ezzel a hazugsággal. Én sosem feledem azt a 2006-os Andrássy úti népünnepélyt. A választás éjszakáját sem, amikor a Károly körúti, akkor még létező bazársor előtt ültünk a járdán. Esterházy Péter, Jancsó Miklós, Vallai Péter és én. Jancsónak a könnyei potyogtak a boldogságtól.
Gyurcsány alatt működött a sajtószabadság, nem büntettek ellenzéki képviselőket, hazajött az uniós pénz, független személyek voltak független intézmények élén, nem üldöztek el egyetemet, szabad volt az oktatás, akkor csatlakoztunk a schengeni övezethez, és ide jártak a világ vezető politikusai.
Orbán ennek mind az ellentettje.
Különösen fájdalmas megélni, hogy milyen sokan, akik pontosan tudják, hogy ez a korszakolás hamis, hiszen ismerik a két embert, meg mindazt, ami történt, most csendben vannak. Mert már ebben sem lehet ellentmondani, mert minimum lehurrognak, rosszabb esetben beléd gázolnak.
És erre az sem mentség, hogy jó, jó, de legalább legyőzte Orbánt. Egy baloldali, egy liberális ennek a hazugságnak nem tapsolhat. Ha ezt teszi, maga is meghamisítja a történelmet.
És végül: tegnap egyszer sem hangzott el a Köztársaság kifejezés.
Ennyivel még tartoztam - elsősorban önmagamnak.
Végre május 10-e van.
Köszönöm, ha megosztod.

Dobrev Klára A Fidesz másodszor próbálja elvenni a mentelmi jogomat az Európai Parlamentben.A NER valójában már összeoml...
05/05/2026

Dobrev Klára
A Fidesz másodszor próbálja elvenni a mentelmi jogomat az Európai Parlamentben.

A NER valójában már összeomlott – csak a díszleteket tartják még. De a hatalom utolsó emberei, köztük Hankó Balázs, még kétségbeesetten próbálják eltakarítani a nyomokat.

Most újra büntetőeljárással fenyegetnek. Félnek és féljenek is!
Félnek attól, hogy kiderül az igazság.
Félnek attól, amit eltitkoltak.
Félnek attól, hogy lehull a lepel a Fidesz körüli ügyekről, köztük a legsúlyosabb pedofil bűncselekményekről. is.

És minél jobban támadnak, annál világosabb: valamit nagyon el akarnak rejteni.
Eddig sem féltem tőlük, nem tudtak elhallgattatni. Most meg szánalmasnak tartom Hankó Balázs próbálkozását.

25/04/2026
Dobrev Klára Ez a fiatalember háttal Bangó Sándor. Ő volt az első Szőlő utcai áldozat, aki tavaly ősszel elmesélte nekem...
25/04/2026

Dobrev Klára
Ez a fiatalember háttal Bangó Sándor. Ő volt az első Szőlő utcai áldozat, aki tavaly ősszel elmesélte nekem azokat a borzalmakat, amelyeket átélt. Most arccal, névvel is felvállalta a történetét. Ma pedig felhívott, és tőlem is azt kérte, mondjuk el, hogy ebben a videóban is ő szerepel.

Fél évvel ezelőtt még nagyon félt. Ezért a videóban nem mutattuk az arcát, és a hangját is eltorzítottuk. Eddig gyűjtötte a bátorságot, én pedig büszke vagyok rá, hogy nem rejtőzködik tovább.

Amikor a kollégáimmal elkezdtünk foglalkozni a Szőlő utcai borzalmakkal, még nem sejtettük, milyen mélyre vezet ez az ügy. Napról napra újabb és újabb részletek kerültek felszínre, és mindegyik sokkolóbb volt az előzőnél. Volt, hogy legszívesebben belekiáltottam volna a világba mindazt, amit megtudtunk — annyira igazságtalannak és elviselhetetlennek tűnt.

De közben ott voltak a gyerekek. Fiatalemberek, akik már így is túl sok mindenen mentek keresztül. Féltettem őket. Féltettem attól, hogy ha megszólalnak, a hatalom bosszút áll rajtuk. Ők maguk is rettegtek, és nem bíztak senkiben. Nagyon hosszú és nehéz folyamat volt, mire egyáltalán megszólaltak — még úgy is, hogy rejtve maradhattak, torzított hangon beszélhettek. Minden egyes mondatuk mögött ott volt a félelem.

És közben azt is láttam, hogy a rendőrség nem tesz meg mindent. Nem rohantak, hogy minden érintettet felelősségre vonjanak. Sőt, volt időszak, amikor inkább az tűnt, mintha a gyerekeket próbálnák eltüntetni, elhallgattatni — akár azzal is, hogy felnőttek közé, börtönök mélyére kerüljenek.

Mindezek ellenére ma is büszke vagyok arra, hogy belevágtunk. Hogy nem fordítottuk el a fejünket. Hogy végül sikerült leleplezni Juhász Péter Pál bűntársait. Ha akkor nem kezdjük el, talán ma is ugyanott lennének, ugyanazt tennék, következmények nélkül.

Arra is büszke vagyok, hogy mi tettük fel először a kérdést a Parlamentben: ki is az a „Zsolti bácsi”? Tudtuk, hogy ezzel kockázatot vállalunk. És kaptuk is érte hideget és meleget egyaránt. Az én mentelmi jogomat is újra kikérték az Európai Parlamenttől. De voltak pillanatok, amikor egyszerűen nincs választás: ki kell mondania az igazságot.

Most talán van esély arra, hogy valódi változás történjen. Hogy elkezdődjön egyfajta megtisztulás. Az a légkör, amelyben egyesek sérthetetlennek érezték magukat, odavonzotta a legrosszabbat: a szörnyeket, a perverzeket, a bántalmazókat.

Mindennek ki kell derülnie. A „Zsolti bácsiknak”, azoknak is, akik segítették őket — akár a rendőrségen belül, akár egyházi intézményekben. Nem maradhatnak titkok.

És én addig nem nyugszom, amíg minden részlet napvilágra nem kerül.

17/04/2026

A Demokratikus Koalíció parlamenten kívüli pártként folytatja - júniusban tartjuk a tisztújítást
Az áprilisi parlamenti választás követően a DK elnöke és teljes elnöksége lemondott, vállalva a felelősséget a választási kudarcért.
A DK természetesen tovább működik, az alapszabály szerint tisztújítást tartunk. A DK elnökét a párt megalakulása óta mindig a teljes párttagság választja, online elnökválasztó pártszavazáson. Ezúttal is így lesz. Az ötnapos elnökválasztó pártszavazás időpontja: június 3-7. A párt alelnökeit és elnökségi tagjait most is a párt Kongresszusa választja. A DK tisztújító Kongresszusát június 13-án tartja.
A lemondott elnök és elnökség a szabályok szerint a tisztújításig ügyvezetőként hivatalban marad.

Cím

Király Utca 1. 1. Emelet
Szombathely
9700

Nyitvatartási idő

Kedd 16:00 - 17:00
Csütörtök 16:00 - 17:00

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Demokratikus Koalíció Vas megye 1. új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás