Vas megyei Demokratikus Koalíció

Vas megyei Demokratikus Koalíció Magyarország legeurópaibb pártjaként egy szabad, európai és demokratikus Magyarországért küzdünk! Ahol a fizetésből meg lehet élni.

Demokratikus Koalíció - Sokak Magyarországa
www.sokakmagyarorszaga.hu A Sokak Magyarországa a Te otthonod, ahol jó élni, ahova jó hazajönni. Ahol nem az gyógyul, akinek kapcsolata és pénze van, hanem akinek szüksége van rá. Nem csak az tanul, aki tehetős, hanem akinek tehetsége és szorgalma van. A mai Magyarország nem ilyen hely. Orbán Viktor és a Fidesz elárulta a magyarokat és elrabolta tőlünk

a hazánkat. Veled együtt, közösen visszavesszük tőle. Így lesz Magyarország újra a Sokak szabad Magyarországa.

02/06/2026

DK Elnökválasztás! ⬇️⬇️⬇️

Szerinted kell fizetéscsökkentés a polgármestereknél?
28/05/2026

Szerinted kell fizetéscsökkentés a polgármestereknél?

Gréczy Zsolt:NÉHÁNY GONDOLAT- Attól, hogy a politikusi pályafutásom véget ért, még van véleményem- Ma sem szégyellem, ső...
19/05/2026

Gréczy Zsolt:
NÉHÁNY GONDOLAT
- Attól, hogy a politikusi pályafutásom véget ért, még van véleményem
- Ma sem szégyellem, sőt büszke vagyok a Demokratikus Koalícióra. Több támogatónk volt, mint ahány szavazónk. „DK-s vagyok, de értse meg, Zsolt, most muszáj a Tiszára szavaznom, hogy Orbánt elkergessük.” Akkor is lehet igazad, ha egyedül mondod – elfogadva az eredményt
- Mindenkivel közös örömöm, aki ezt akarta, az Orbán-kormány bukása, ezért dolgoztam 15 évig
- Attól még nem leszek sem kékfidesz, sem savanyú szőlő, sem „jobb lenne Orbán?”, ha nem tetszik, hogy az új miniszterelnök leginkább a Fideszre hasonlít. A napi látványpékség, meg ahogy leszól a pulpitusról. A fideszes ellenzék most azt kapja, amit ők műveltek velünk: megaláztatás, az ugyancsak megválasztott rivális gyalázása. De nem az én világom, ha Magyar pont úgy beszél fentről, mint Kövér
- De akkor sem leszek DK-t áruló, vagy újtiszás dörgölőző, ha örülök, hogy az oktatási miniszter találkozik a pedagógusok szakszerveztével, vagy jó szakember kerül a gyermekvédelem élére, vagy ha behívják az orosz követet Kárpátalja támadása után
- Sosem szavaztam a Fideszre
- A DK ellenzéki párt. Mint ahogy a Tiszán kívül minden más párt is, amelyik akar még valamit kezdeni önmagával. Előbb-utóbb azoknak, akik baloldaliak, liberálisok, zöldek, majd mondani kell valamit, ha az új kormány az ízlésük ellen cselekszik. És erre nem lehet tiszás válasz, hogy „legalább nincs Orbán.”
- Szükség lesz a Tisza-kormány demokratikus ellenzékére akkor is, ha az most kívül van a Parlamenten
- Nem szeretem a személyi kultuszt
- Addig nincs rendszerváltás, amíg nincs új alkotmány, abban rögzített köztársasági államforma, új közszolgálati média és elszámoltatás, amely az Orbán-családdal kezdődik. Sulyok, Lázár, Rogán verbális izélgetése citrompótló
- A Fidesznek vége van. Orbán már nem tud visszajönni
- Kemény intézkedések várnak az új kormányra. Az buli, az éjjel, amely soha nem érhet véget, véget ért. Jöjjön az érdemi kormányzás
- Érdekem, hogy az új kormány sikeres legyen, mert az jó a hazámnak
Köszönöm, ha megosztod.

Glázer Tìmea:Kedves DK-tagok és támogató tagok !Ha még nem tetted meg, kérlek támogasd jelöltségemet az országos elnöksé...
17/05/2026

Glázer Tìmea:
Kedves DK-tagok és támogató tagok !
Ha még nem tetted meg, kérlek támogasd jelöltségemet az országos elnökségi tagságra!
Hiszem, hogy a közösségünknek olyan emberekre van szüksége, akik önzetlenül dolgoznak, kitartanak a nehéz időkben is, hűségesek a közösséghez, és becsülettel végzik a munkájukat. Én az elmúlt évtizedekben mindig ezt képviseltem, és ezután is ezért szeretnék dolgozni.
Kérlek május 18 hétfő 12 óráig küldd el támogatásodat a [email protected] e-mail címre.
Köszönöm a bizalmatokat és a támogatásotokat!

11/05/2026

Gréczy Zsolt:
SOSEM VOLT GYURCSÁNY-ORBÁN-KORSZAK
Már elnézést, hogy csendesen belebeszélek a mámoros ünnepségbe, de nem tudom szó nélkül hagyni.
Már az is furcsa, hogy az új miniszterelnök úgy ostorozza az elmúlt 16 évet, mintha ebből 14 évben nem szolgálta volna Orbánt, aki bőségesen árasztotta neki a közpénzt. De rendben, felismerte, elárulta, majd legyőzte. Jöjjön az esély. A remény.
De Orbán ádáz ellenfelét, Gyurcsány Ferencet egy korszaknak nevezni Orbánéval, az ócska, és aljas hazugság. Olyan, mintha egy brit miniszterelnök meghaladott Churchill-Hitler-korszakról merészelt volna beszélni.
Gyurcsány Ferenc még a 2010-ig érvényes demokratikus rendszer miniszterelnöke volt. Egyszer volt miniszterelnök-jelölt - es győzött. 2010 után pedig sokan vezettek sok pártot, és tették, amit bírtak, vagy lehetett. És egyik sem ünnepelt a Bálnában. Az Orbán-Semjén korszak ért véget. Nem más.
Gyurcsány Ferenc mindenben ellentéte Orbánnak. Demokrata, aki még tiszta és szabad választáson győzte le Orbánt. Akit azok is az utcán ünnepeltek, akik most némán elfogadják, talán egyet is értenek ezzel a hazugsággal. Én sosem feledem azt a 2006-os Andrássy úti népünnepélyt. A választás éjszakáját sem, amikor a Károly körúti, akkor még létező bazársor előtt ültünk a járdán. Esterházy Péter, Jancsó Miklós, Vallai Péter és én. Jancsónak a könnyei potyogtak a boldogságtól.
Gyurcsány alatt működött a sajtószabadság, nem büntettek ellenzéki képviselőket, hazajött az uniós pénz, független személyek voltak független intézmények élén, nem üldöztek el egyetemet, szabad volt az oktatás, akkor csatlakoztunk a schengeni övezethez, és ide jártak a világ vezető politikusai.
Orbán ennek mind az ellentettje.
Különösen fájdalmas megélni, hogy milyen sokan, akik pontosan tudják, hogy ez a korszakolás hamis, hiszen ismerik a két embert, meg mindazt, ami történt, most csendben vannak. Mert már ebben sem lehet ellentmondani, mert minimum lehurrognak, rosszabb esetben beléd gázolnak.
És erre az sem mentség, hogy jó, jó, de legalább legyőzte Orbánt. Egy baloldali, egy liberális ennek a hazugságnak nem tapsolhat. Ha ezt teszi, maga is meghamisítja a történelmet.
És végül: tegnap egyszer sem hangzott el a Köztársaság kifejezés.
Ennyivel még tartoztam - elsősorban önmagamnak.
Végre május 10-e van.
Köszönöm, ha megosztod.

Gréczy Zsolt:A mandátum végeMa ér véget a parlamenti ciklus, és ezzel az én életem is korszakhatárhoz ér. A teljes élete...
10/05/2026

Gréczy Zsolt:
A mandátum vége
Ma ér véget a parlamenti ciklus, és ezzel az én életem is korszakhatárhoz ér. A teljes életem harmadát, a felnőtt életem felét töltöttem a magyar politikai közélet tetején. Harcolva, építkezve, mámorban és szorongásban. Örömben és szomorúságban.
BŐKEZŰ VOLT VELEM a sors. Én még voltam kormányon. Gyurcsány Ferenc hívó szavára – köszönöm neki - miniszterelnöki főtanácsadó, ugyanaz Bajnai Gordonnál. Amikor még volt demokratikus köztársaság, fék és ellensúly, schengeni csatlakozás - és az uniós pénz is hazajött. Még nem volt szégyen baloldalinak, liberálisnak lenni, zöld gondolatokat képviselni.
A gyarapodó Magyarország.
Majd részese lehettem pártalapításnak. Demokratikus Koalíció lett a neve. Voltam e közösség első szóvivője, első frakciószóvivője, országgyűlési képviselője, elnökségi tagja.
Köszönöm a bizalmat. Talán kimondhatom: a szeretetet.
20 éven át szolgáltam a hazámat, az európai Magyar Köztársaság ügyét. Büszke vagyok arra, hogy országgyűlési képviselő lehettem. A Kulturális-, majd a Törvényalkotási Bizottság tagja.
Minden elmondott, leírt mondatomért vállalhatom a felelősséget. Nekik sem kell szégyellniük engem.
ÜTKÖZTEM, HARCOLTAM eleget. Amikor el akartak tiporni, minden pert megnyertem, visszatértem. Most már azok vannak bajban, akik rágalmaztak.
A Demokratikus Koalíció tagja maradok. A politikai családomat sosem tagadom meg. Sosem voltam másik párt tagja. Ez az egy köpönyegem van, mit lehet ezen forgatni?
Április 12-én nem történt rendszerváltás. Csak a rendszerváltás esélye jött el. Mutatkozik spontán rendszerváltás is. Ennek jele az egymást árulózó, feladó fideszesek, a „könnyező” mérgező tolvajok. A hirtelen elindult nyomozások.
De igazi rendszerváltás csak új alkotmánnyal, új közmédiával, és Orbánék teljes büntetőjogi elszámoltatásával lehetséges. Zavar, hogy attól várjuk az elszámoltatást, aki maga is elszámoltatandó lenne. Nem az én pártom hozta el a változást, de benne van a mi munkánk is.
ÖRÖK HÁLA a kékdzsekis csapatainknak - meg Dobrev Klárának a Szőlő utcai botrány feltárásáért. Az egypárti kétharmad nem egészséges, és beteg az az ország, amelyikben eltipornak mindent, ami baloldali, liberális és zöld.
Sosem bocsátom meg a kékfideszezést, a hazugságot, hogy Gyurcsány és Orbán ugyanaz. Az új kormány egyszerre mutat bíztató jelet az oktatás vagy a gyermekvédelem területén és lett régi fideszesek politikai keltetője.
Magyarországnak az az érdeke, hogy Magyar Péter és a Tisza-kormány jól csinálja. Én is ezt szeretném. De ne akarjanak mindent.
A kormányzás nem influenszerkedés, nem lájk és komment. Nem hab, hanem napi döntések százai.
A NEHEZE MOST JÖN, még akkor is, ha máris szabadabb a levegő, hisz' eltűnt a háborús fenyegetés, az iskolák mellé is kirakott undorító plakáterdő. És olyan jó kimondani: Orbán és a Fidesz megbukott.
Legutóbb Gyurcsány Ferenc győzte le. Igen, igen.
Hiszem, hogy lesz igény arra, hogy majd ne csak jobboldal létezzen. Lesz ok, remélem, tér is arra, hogy az áradást mederbe lehessen terelni. Különben megint baj lesz. A DK-nak kell, hogy legyen ebben szerepe.
Mostantól más feladatok várnak. Véleményem továbbra is lesz. Aki szeretné, elolvashatja.
Igyekeztem, szolgáltam.
De a zseni jobban fogalmaz.
Petőfi Sándor Voltak fejdelmek... című versében írja:
„Az idő igaz, / S eldönti, ami nem az..”
Rábízom magam az időre.
2026. 05. 09., 7:30

07/05/2026

A jobboldal ma is ugyanazt csinálja: a nagyvállalatok zsebét tömi. Profit mindenek felett — az emberek meg majd „egyszer” jól járnak. Csakhogy ez az „egyszer” soha nem jön el. Rekordnyereségek vannak, a leggazdagabbak dőzsölnek, miközben az átlagembernek nem lett jobb.

A baloldal dolga viszont nem az, hogy szép szavakat mondjon, vagy hogy félrenézzen, hanem hogy odaálljon a melós mellé a basáskodó főnökkel szemben. Hogy kiálljon az adósokért a tisztességtelen bankok ellen. Hogy mindig azok oldalán legyen, akiknek a legkevesebb hatalmuk van. Mert ha nem ezt tesszük, akkor semmit nem ér az egész.

És ez szól mindenkinek, aki szerint ma már nincs jobb és baloldal: dehogynem van. Csak nézz körül, ki kinek az oldalán áll.

Dobrev Klára A Fidesz másodszor próbálja elvenni a mentelmi jogomat az Európai Parlamentben.A NER valójában már összeoml...
05/05/2026

Dobrev Klára
A Fidesz másodszor próbálja elvenni a mentelmi jogomat az Európai Parlamentben.

A NER valójában már összeomlott – csak a díszleteket tartják még. De a hatalom utolsó emberei, köztük Hankó Balázs, még kétségbeesetten próbálják eltakarítani a nyomokat.

Most újra büntetőeljárással fenyegetnek. Félnek és féljenek is!
Félnek attól, hogy kiderül az igazság.
Félnek attól, amit eltitkoltak.
Félnek attól, hogy lehull a lepel a Fidesz körüli ügyekről, köztük a legsúlyosabb pedofil bűncselekményekről. is.

És minél jobban támadnak, annál világosabb: valamit nagyon el akarnak rejteni.
Eddig sem féltem tőlük, nem tudtak elhallgattatni. Most meg szánalmasnak tartom Hankó Balázs próbálkozását.

Micsoda? Atyaég! De mi lesz a gumikkal? Nagykölked, Harasztifalu, Sorkifalud-Szentléránt !?
30/04/2026

Micsoda? Atyaég!
De mi lesz a gumikkal? Nagykölked, Harasztifalu, Sorkifalud-Szentléránt !?

Gulyás Gergely közzétette, kik lesznek a fideszes bizottsági elnökök, alelnökök és tagok.

30/04/2026

A Fidesszel nincs alku!

👇👇👇

Cím

Szombathely
9700

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Vas megyei Demokratikus Koalíció új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás