FÜGgetlenek Együtt FÜGE Tata

FÜGgetlenek Együtt  FÜGE  Tata Tataiak, értetek, veletek! A városért és a polgárokért tenni akaró pártfüggetlen civilek szövetsége.

Tata természeti és épített örökségének megóvásáért, a párbeszédeken és a társadalmi egyeztetéseken alapuló demokratikusabb mindennapok reményében.

Barbár munka, ami nem maradhat következmények nélkül. Azóta a temető üzemeltetője vállalta a felelősséget, jegyzői hatás...
04/06/2026

Barbár munka, ami nem maradhat következmények nélkül.
Azóta a temető üzemeltetője vállalta a felelősséget, jegyzői hatáskör pedig, hogy ebben az ügyben mi a további teendő.

🔵🟢Miért épülnek társasházak ott is, ahol sokan nem szeretnék?Az elmúlt időszakban több megkeresést is kaptunk új társash...
03/06/2026

🔵🟢Miért épülnek társasházak ott is, ahol sokan nem szeretnék?

Az elmúlt időszakban több megkeresést is kaptunk új társasházak és nagyobb lakóparkok építésével kapcsolatban. Sokan kérdezik, hogy miért engedi ezt a város, miért nem állítjuk le ezeket a beruházásokat.❗️
Fontos tisztázni, hogyan működik jelenleg a rendszer.

A város területén különböző övezetek vannak kijelölve. Ezek határozzák meg, hogy egy adott telken milyen funkciójú és mekkora épület helyezhető el. Ezeket a szabályokat a Helyi Építési Szabályzat (HÉSZ) tartalmazza.❗️

Ha egy beruházás megfelel a hatályos HÉSZ előírásainak és az országos jogszabályoknak, akkor az építési engedélyt nem az önkormányzat és nem a képviselő-testület adja ki, hanem a Komárom-Esztergom Vármegyei Kormányhivatal illetékes hatósága.

A képviselő-testületnek nincs döntési joga az egyes építési engedélyek ügyében. Ezek az ügyek nem kerülnek a testület elé, és a képviselők nem szavazhatnak róluk.❗️

A városi főépítésznek van szakmai véleményezési lehetősége, de az engedély kiadásáról végső soron az építésügyi hatóság dönt és arról is, hogy a főépítész véleményét figyelembe veszi e vagy sem.
Sokan azt sem tudják, hogy ha egy beruházó vagy akár magánszemély már megszerezte a jogerős építési engedélyt, akkor egy későbbi HÉSZ-módosítás nem érinti a projektet. Vagyis az új szabályok nem alkalmazhatók visszamenőleg a már engedéllyel rendelkező beruházásokra.❗️

Éppen ezért különösen fontos a HÉSZ következő felülvizsgálata, amelynek előkészítése már megkezdődött. A célunk az, hogy megvizsgáljuk, szükséges-e szigorítani egyes övezetek beépítési szabályait, különösen ott, ahol a kertvárosias karakter, a közlekedési helyzet, a parkolás vagy a közműkapacitások ezt indokolják.
Felmerült a változtatási tilalom lehetősége is. Ez egy olyan jogi eszköz, amely egy adott területen a HÉSZ módosításának idejére megakadályozhatja az új építkezéseket.❗️

Ugyanakkor ennek komoly következményei vannak. A tilalom nem csak a nagy beruházókat érinti, hanem minden tulajdonost. Az adott területen élők sem építhetnének, bővíthetnének vagy fejleszthetnék ingatlanjukat a tilalom ideje alatt. Ezért egy ilyen döntést csak nagyon körültekintően lehet meghozni.
Azt is fontos tudni, hogy tudomásunk szerint jelenleg több olyan építési engedély is létezik a város különböző pontjain, amelyek már kiadásra kerültek. Ezeket egy későbbi szabályozási változás önmagában nem érinti.❗️

Miért fontos a HÉSZ felülvizsgálata?

A jelenlegi szabályozás több olyan esetet is lehetővé tesz, amely sokak számára meglepő lehet.
A Fazekas utcában például a jelenleg hatályos szabályok alapján egy körülbelül 1400 m²-es telken 10 lakásos társasház épülhetett meg. Hasonlóan a Fáklya utca térségében található magánterületeken is olyan fejlesztések előkészítése zajlik, amelyek a jelenlegi előírások szerint megvalósíthatók.❗️

Ezek a példák nem feltétlenül arról szólnak, hogy bárki szabálytalanul járt volna el. Éppen ellenkezőleg: azt mutatják meg, hogy a jelenlegi szabályozás mit tesz lehetővé. Magánterületen a tulajdonos jelenleg azt épít, amire a Kormányhivatal által kiadott engedélye van. Ebbe beleszólási joga sem az önkormányzatnak, sem a testületnek nincs.

A kérdés ezért nem az, hogy egy-egy beruházás megfelel-e a jelenlegi előírásoknak, hanem az, hogy a jelenlegi előírások megfelelően szolgálják-e Tata hosszú távú érdekeit.

Véleményünk szerint a város több pontjának, karakterének megőrzése, a parkolási problémák megléte és a közműhálózat terheltsége indokolttá teszi a szabályok megváltoztatását. Éppen ezért szeretnénk a következő HÉSZ-módosítás során szigorítani a szabályozást, mert szükség van szigorúbb előírásokra városszerte.❗️

❗️Sok félreértés övezi az építési engedélyezés folyamatát. A város jövőjéről, a lakóövezetek karakteréről és az infrastruktúra terhelhetőségéről közösen kell gondolkodnunk, de ehhez először fontos tisztán látni, hogy mely kérdésekben van helyi döntési lehetőség, és melyekben nincs.
🔵🟢

⚠️ Figyelem, tataiak!Tájékoztatás szerint 2026. június 15. 00:00 órától június 17. 06:00 óráig szünetel a gázszolgáltatá...
03/06/2026

⚠️ Figyelem, tataiak!

Tájékoztatás szerint 2026. június 15. 00:00 órától június 17. 06:00 óráig szünetel a gázszolgáltatás Tatán.
Érdemes előre tervezni és felkészülni a két napos kiesésre.
Kérem, osszátok meg az információt, hogy minél több érintetthez eljusson!

🔵🟢Most a frissen ültetett fáinknak is szükségük van a nagyobb törődésre! Segíts ebben Te is!Hatalmas a szárazság, a tegn...
30/05/2026

🔵🟢Most a frissen ültetett fáinknak is szükségük van a nagyobb törődésre! Segíts ebben Te is!

Hatalmas a szárazság, a tegnapi naptól pedig már tűzgyújtási tilalom is életbe lépett. Az elmúlt időszakban rengeteg fát ültettünk el Tata több pontján - nem apró csemetéket, hanem sok helyen több méteres fákat, hogy városunk zöldebb, élhetőbb és árnyékosabb legyen. 🌿💦

Viszont ezek a fák most csak akkor tudnak megerősödni és túlélni ezt az időszakot, ha elegendő vizet kapnak.💦
Sok helyen kerültek ki víztartó zsákok, amelyek néhány napig biztosítják a szükséges nedvességet, de nem minden fához jutott ilyen. Ahol nincs, ott különösen fontos lenne a rendszeres locsolás.💦

Arra szeretnénk kérni a tataiakat, hogy aki szeretne tenni valamit a természetért és azért, hogy Tata valóban zöldebb város legyen, segítse egy kicsit a városgazda munkáját. 💧
Ha a közeledben van frissen ültetett fa, és van rá lehetőséged, időnként locsold meg. Egy-egy vödör víz most nagyon sokat számít.💦
Hiszen ha már ennyi pénzt, munkát és energiát fordítottunk arra, hogy szebb, árnyékosabb és élhetőbb legyen a városunk, ne hagyjuk, hogy ezek a fák kiszáradjanak.💦
🔵🟢

🔵🟢A megalapozott döntéshozatal egyik feltétele❗️Eddig sem, és a jövőben sem fogjuk támogatni azoknak az előterjesztésekn...
28/05/2026

🔵🟢A megalapozott döntéshozatal egyik feltétele

❗️Eddig sem, és a jövőben sem fogjuk támogatni azoknak az előterjesztéseknek a napirendre vételét, amelyek túl későn érkeznek be. A jelenlegi SZMSZ ezt sajnos nem szabályozza kellő szigorral, pedig hosszú távon ez nem fenntartható működés.

❗️Senkitől sem várható el, hogy egy szerdai bizottsági vagy testületi ülés előtt 1-2 nappal kapjon meg fontos anyagokat — ráadásul többször előfordult már az is, hogy mindössze 1 nappal az ülés előtt érkezett előterjesztés.

❗️Így is hatalmas mennyiségű anyagot dolgozunk fel: sokszor 30-50 napirendi pontot kell átnéznünk. De ez nem csak annyiból áll, hogy elolvassuk őket. Kérdéseket teszünk fel, szakértőkkel egyeztetünk, utánajárunk a részleteknek, majd az újabb információk újabb kérdéseket vetnek fel. Emellett rendszeresen érkeznek módosító javaslatok és kiegészítések is, sokszor az utolsó pillanatban.

❗️A bizottsági ülést követően egy hét múlva jön a testületi ülés, ahová ismét rendszeresen érkeznek új témák vagy módosítások. Ezeket sem fogjuk a továbbiakban támogatni, ha nem áll rendelkezésre elegendő idő azok felelős átnézésére.

❗️Nem szeretnénk olyan működést, ahol a döntéshozatal valódi szakmai munka helyett „darálóvá” vagy gombnyomogatássá válik. A város érdeke az, hogy átgondolt, felelős döntések szülessenek — ehhez pedig idő kell.

❗️Éppen ezért olyan előterjesztéseket sem tudunk befogadni, amelyek tartalmával egyébként akár egyet is érthetnénk, ha azok nem biztosítanak elegendő időt a felkészülésre és a felelős döntéshozatalra.

Megoldást jelenthetne az SZMSZ olyan módosítása is, amely egyértelműen korábbi határidőt szabna az előterjesztések, módosító javaslatok és kiegészítések benyújtására. Ez kiszámíthatóbb, átláthatóbb és felelősebb döntéshozatalt tenne lehetővé minden képviselő számára.🔵🟢

🔵🟢A második féléves munkatervünkben több olyan javaslatot is megfogalmaztunk, amelyek szerintünk fontosak lennének a vár...
18/05/2026

🔵🟢A második féléves munkatervünkben több olyan javaslatot is megfogalmaztunk, amelyek szerintünk fontosak lennének a város élhetősége, környezeti állapota és közösségi működése szempontjából.

Polgármester úrtól kapott válasz alapján ezek közül csak egy került befogadásra. Az indoklás szerint:
„A témák egy része már folyamatban van, más része olyan előkészítő munkát igényel, ami nem szorítható bele egy féléves kötelezettséggel járó határidőbe. A javaslatokat elő lehet készíteni, majd előterjesztésként benyújtani.”

Ezt értjük és tudomásul vesszük, ugyanakkor fontosnak tartjuk kiemelni: a munkaterv éppen arra szolgálna, hogy ezek az irányok hivatalosan is megjelenjenek, és tervezhető keretet kapjanak. Ha egy-egy téma már folyamatban van, vagy előkészítést igényel, az szerintünk nem kizáró ok, hanem éppen indok lehetne arra, hogy bekerüljön a tervezett feladatok közé.

A javaslataink a következők voltak:

• Csendrendelet megalkotása
Erre már volt próbálkozás, hiszen a „békés egymás mellett élés” előterjesztésben szerepelt ez a téma, amit az miatt nem tudtunk elfogadni, mert nagyon sok volt benne, amivel nem értettünk egyet és olyan is, amivel igen. Viszont egyben nem tudtuk elfogadni. Ezért kérjük, hogy külön tárgyalunk a csendrendeletről.

• Kutyafuttató megvalósítása
Erre volt már két próbálkozás. A második, amit mi Fügések adtunk be, elfogadta a testület. Jelenleg várunk az örökségvédelmi hivatal állásfoglalására. Ha engedélyezik ott lesz, ha nem akkor másik helyszínt kell találni hozzá.

• Miyawaki-erdő létrehozása
Egyre elterjedtebb városi környezetben. Lényege, hogy olyan mini erdőket hozunk létre, ami gyorsan nő és kevés hely szükséges hozzá.

• Tata területén elhelyezett reklámfelületek felülvizsgálata, kihelyezések szabályozása
Ezzel egy átfogó szabályozást szeretnénk, hogy a jövőben ne lehessen olyan plakátokat kihelyezni, ami a közízlést rombolja. A városképet meghatározó reklámokat kiemelt figyelemmel kell kezelni.

• A települési zöldfelületek védelmét és megőrzését szolgáló helyi szabályozás felülvizsgálata és megerősítése
Ez lett egyedül befogadva.

• Utca-gazda program létrehozása
Ezt pedig annak erősítése céljából javasoljuk, hogy mindenki a saját háza előtt gondozza a területét. Legyen a város sokkal gondozottabb és ehhez bizony összefogásra van szükség.

Ez most is kötelessége lenne a lakosságnak, de ezzel nincs mindenki tisztában, és vannak lefedetlen területek minden utcában, amit összefogással talán rendezetté lehetne tenni.

•Városi körforgásos életmód és körforgásos helyi gazdaság erősítése program megalapozó munkarészek elkészítése.
Ennek kidolgozása folyamatban van, több szakértő bevonásával.

Ezek mind olyan ügyek, amelyek hosszabb távon közvetlenül hatnak a város élhetőségére, rendezettségére és környezeti minőségére. Éppen ezért továbbra is fontosnak tartjuk, hogy ne csak eseti jelleggel, hanem átgondolt, tervezett módon is foglalkozzunk velük.

A munkát ezekben a témákban természetesen nem engedjük el, előterjesztés formájában továbbra is napirendre fogjuk hozni őket, ahogy az előkészítésük lehetővé teszi.

Ugyanakkor itt is igaz, hogy a város működésében sok párhuzamos, sürgető és fontos ügy van ezeken kívül is, amelyek mind figyelmet igényelnek. A célunk az, hogy ezekkel következetesen haladjunk előre, és amit lehet, lépésről lépésre megvalósítsunk.

Fontosnak tartjuk azt is, hogy ha bárki bármelyik témában a saját tudásával, tapasztalatával hozzá tud tenni, akkor keressen bennünket bátran. Hiszünk az együtt gondolkodásban és a közös megoldásokban.
🔵🟢

🔵🟢A város láthatatlan oldala        #1Sokszor kapunk kérdéseket, kritikákat vagy akár támadásokat olyan ügyekben is, ame...
17/05/2026

🔵🟢A város láthatatlan oldala #1

Sokszor kapunk kérdéseket, kritikákat vagy akár támadásokat olyan ügyekben is, amelyek első ránézésre egyszerűnek tűnnek, a háttérben azonban sokkal összetettebb folyamatok vannak.
Éppen ezért úgy döntöttünk, hogy ezentúl időről időre megmutatjuk a „kulisszák mögötti” világot is.

Hisszük, hogy sok félreértés abból adódik, hogy kívülről nem mindig látszik:
• ki miről dönthet,
• mi tartozik az önkormányzathoz,
• milyen szabályok kötnek egy várost,
• és hogy sok esetben egy probléma megoldása nem csak szándék kérdése.

Szeretnénk bemutatni, hogyan működik valójában egy település. Ki miért felelős. Mikor van mozgástér és mikor nincs.
Nem azért, hogy bárki kibújjon a felelősség alól. Épp ellenkezőleg: azért, hogy tisztábban lehessen látni a folyamatokat, és a valódi problémákra valódi megoldásokat lehessen találni.

Az első ilyen téma talán az egyik leggyakoribb félreértés:

Kié egyáltalán az adott terület és mit tehet meg rajta?
Sokszor halljuk:
„Miért engedtek újabb és újabb lakóparkokat építeni?”

Röviden: ebbe semmi beleszólása nincs a testületnek.

Nagyon nem mindegy:
- kié egy terület,
- milyen szabályok vonatkoznak egy magántulajdonra,
- és egyáltalán: meddig terjed az önkormányzat lehetősége.

Egy városban lehet: önkormányzati terület (itt van egyedül beleszólási lehetőségünk), állami tulajdon, közútkezelőhöz tartozó út, erdőgazdasági terület, vízügyi kezelés, vasúti terület, magántulajdon.
És mindegyiknél más dönthet, más intézkedhet.

Fontos tisztázni, hogy az építési engedélyek kiadásáról nem az önkormányzat dönt, hanem a kormányhivatal. Annyi a beleszólási lehetőségünk, hogy a helyi szabályozások határozzák meg, hogy hol és milyen feltételekkel lehet építkezni. Amennyiben megfelel a helyi rendeletnek, úgy kaphatnak engedélyt az építkezésre.

Legkorábban 2027-ben lesz lehetőségünk a Helyi Építési Szabályzat (HÉSZ) módosítására, amely során célunk, hogy szigorítsuk a szabályokat: pontosabban meghatározva, hogy hova, mit és mekkora léptékben lehessen építeni. Jelenleg elég megengedő ez a szabályozás.

A most épülő, illetve a közeljövőben induló beruházásokkal kapcsolatban a jelenlegi testületnek gyakorlatilag semmilyen beleszólási lehetősége nincs.

Az építési engedélyek nem kerülnek be a testület elé.
Léteznek:
- országos építési szabályok,
- helyi szabályozások,
- korábban kijelölt beépíthető területek,
- magántulajdonban lévő telkek,
- és jogszabályi keretek, amelyeket nem lehet egyszerűen figyelmen kívül hagyni.

Az önkormányzatnak természetesen van szerepe és felelőssége ezekben a folyamatokban, de sokkal kisebb mozgástérrel, mint azt sokan gondolják.
Reményeink szerint a jövőben visszakapja a város az építési engedélyek kiadási lehetőségét.

Szeretnénk a jövőben még több hasonló témát bemutatni, egyszerűen, érthetően, őszintén.
Mert hisszük, hogy egy várost csak úgy lehet közösen jobbá tenni, ha közben jobban értjük azt is, hogyan működik valójában.
Ha valami nem egyértelmű, kérdezzetek bátran, igyekszünk válaszolni mindenre.
🔵🟢

🔵🟢A képviselői munka részeként minden félévben munkatervet kell készítenünk és leadnunk. Ez nem csupán egy kötelező admi...
16/05/2026

🔵🟢A képviselői munka részeként minden félévben munkatervet kell készítenünk és leadnunk. Ez nem csupán egy kötelező adminisztratív feladat, hanem egy fontos iránytű is: segít meghatározni, milyen ügyek mentén szeretnénk előre haladni, milyen célokat tartunk fontosnak, és mely területeken kell időben előkészíteni a szükséges lépéseket.

Természetesen tisztában vagyunk azzal is, hogy számos más fontos, sok esetben még sürgetőbb ügy van a városban. Ezek nagy része azonban folyamatos előterjesztések, napi döntések és aktuális feladatok formájában kerül a testület elé, ahogy az adott ügyek előkészítése vagy helyzete megkívánja. A munkaterv inkább azokat a hosszabb távú célokat és irányokat mutatja meg, amelyek mentén biztos, hogy dolgozni szeretnénk.

A májusi előterjesztések között már a második féléves munkaterv is szerepel majd, de előtte szeretnénk röviden visszatekinteni az első féléves vállalásainkra is.

Sokan kívülről talán nem látják, mennyire lassú és összetett folyamat egy-egy ügy előre mozdítása. Kevés ember dolgozik rengeteg feladaton, az önkormányzati működés sokszor komoly bürokratikus útvesztőkkel jár, a pénzügyi lehetőségek is korlátozottak, és vannak helyzetek, amikor nem minden szereplő a megoldást segíti. Ettől függetlenül igyekszünk lépésről lépésre haladni, és a fontos ügyeket napirenden tartani.

Az első félévre vállalt főbb feladataink, amiből nem minden került be a városi összmunkatervbe:

• Helyi védett természeti területek állapotának felmérése
Ez készül vagy talán már el is készült, de még az anyagot nem kaptuk meg.

• Fekete út menti erdősáv rehabilitációja, karbantartása
Elvégezték a Fekete út melletti erdőtagok veszélyes fáinak kivágását, mind a városi, mind a Vérteserdő Zrt területeinél. Azóta több száz, nagyobb méretű fa el is lett ültetve.

• A Fekete út egy szakaszának aszfaltozása
Az út aszfaltoztatására nem jutott pénz a költségvetésbe, de a kátyúk javítására igen. Ígéret megvan rá, kérdés, hogy a Környezetvédelmi és Városüzemeltetési iroda mikor adja ki feladatba. Jelenleg erre várunk.

• Új helyi védett területek és pufferzónák kijelölésének előkészítése
Ez így került be a városi munkatervbe: Természetvédelmi területek állapotfelmérése, természetvédelmi területek felülvizsgálata. Júniusi előterjesztések között fog szerepelni.

• Kezelési terv készítése az önkormányzati erdőterületek karbantartására
Ezt akkor lehet indítani, ha elkészül az állapotfelmérés.

• Fakataszter létrehozása
Erre már lett beadva előterjesztés javaslat januárban, de jegyző úr kérésére halasztva lett, szintén az állapotfelmérés hiánya miatt.

• Közösségi komposztálási program kidolgozása
Elindult, pályázatba be is lett téve. A környezetvédelmi alapot emiatt emeltettük meg, így komposztáló edényeket kapnak azon a lakosok egy része, akik pályáztak. Sokkal nagyobb az igény rá, mint azt idén finanszírozni tudnánk. Lesz jövőre is.

• Parkolási rendszer kidolgozása
Ez nagyon lassan halad. Jelenleg arra várunk, hogy elkezdödjön a konkrét kidolgozási szakasz, mikor is az ötleteket, igényeket összeírjuk, konkrét döntéseket hozzunk.

• Esővíz-elvezetési problémák kezelése további kritikus helyszíneken
Egy-két helyszínt sikerült betetetni az ide költségvetésbe. Jelenleg a legnagyobb gondot az Új úti projekt okozza. Leállítottuk a munkákat, mert a fakivágásokkal nem értetünk egyet, de itt is látszik már a megoldás. Munkacsoport alakult, ahova sikerült szakembereket delegálni. Csak pár fa lesz kivágva és a vízelvezetés és természetbarátibb megoldással valósul meg.

• Önkormányzati faiskola létrehozása
Ez nagyobb falat, mint elsőre gondolnánk. A témát nem vetettük el, voltak ebben is már egyeztetések, keressük rá a megoldást.

• „Fogadj örökbe területet Tatán” program előkészítése
Ez már elindult, már vannak is területek, amit örökbe fogadnak. Jelentkeztek rá iskolák, vállalkozók, egyesületek.

• A HÉSZ felülvizsgálata
2027-ben lesz HÉSZ módosítás. Adtunk be javaslatokat, most várjuk, hogy mi az, amit ki kell dolgozni, mi az, amit esetleg újra kell gondolni. Ezen is folyamatosan dolgozunk.

Természetesen ezek mellett számos egyéb ügyön és napi feladaton is dolgozunk. Vannak olyan projektek, amelyek már jól látható szakaszba értek - ilyen például az Új úti projekt -, és sok olyan munka is zajlik a háttérben, amely kevésbé látványos, mégis fontos része annak, hogy Tata élhetőbb, fenntarthatóbb város legyen.
Mikor elindultunk, a FÜGE programjában világosan megfogalmaztuk azokat a célokat és feladatokat, amelyek mentén dolgozni szeretnénk. Ezeket most túl hosszú lenne teljes egészében felsorolni, de akik figyelemmel követik a munkánkat, láthatják, hogy sok területen elindultak folyamatok, több ügyben pedig már kézzelfogható előrelépések is történtek.

Az elmúlt időszakban ugyan nem tudtunk mindenkire számítani, de ez nem változtat azon, hogy továbbra is ugyanazok az értékek és célok mentén dolgozunk tovább.
Hiszünk abban, hogy kitartó munkával, együttműködéssel, szakemberek bevonásával és következetességgel lehet valódi eredményeket elérni Tata jövőjéért.
Köszönjük az eddigi sok-sok segítséget, bíztatást is, amit nap, mint nap kapunk a tataiaktól!❤️
🔵🟢

❌Dr. Ruff Bálint miniszter is megszólalt a közelmúltban egy fontos javaslat kapcsán, amely a közélet tisztaságát érinten...
13/05/2026

❌Dr. Ruff Bálint miniszter is megszólalt a közelmúltban egy fontos javaslat kapcsán, amely a közélet tisztaságát érintené: törvényi eszközökkel lépnének fel a képviselők által elhangzó rágalmazó, valótlan állításokkal és személyeskedő megnyilvánulásokkal szemben.

Ezt a felvetést mi is támogatandónak tartjuk.

Itt, a helyi közéletben is sokszor, szinte nap-mint nap tapasztaljuk, hogy nem a szakmai munka kerül fókuszba egy-két képviselőnél, hanem olyan megszólalások és bejegyzések jelennek meg, amelyek más képviselők munkáját próbálják folyamatosan kiforgatni, félreértelmezni, illetve személyeskedő irányba elvinni a közbeszédet. Ezek a tartalmak olyan állításokat is tartalmaznak, amelyek nem felelnek meg a valóságnak, már a rágalmazásnak is nevezhető, és sajnos vannak, akik ezeket el is hiszik.
Jól tudjuk, hogy a város érdekében alapvetően együttműködésre lenne szükség. Ugyanakkor, amíg nap mint nap olyan bejegyzések és hozzászólások születnek rólunk, amelyek valótlan állításokat tartalmaznak, vagy kizárólag a személyeskedésre és a másik fél lejáratására épülnek, addig senki ne várja el tőlünk, hogy ezekkel a képviselőkkel gördülékeny, konfliktusmentes együttműködés alakuljon ki.

Fontos hangsúlyozni: mi eddig sem a személyeskedést választottuk, és ezután sem fogjuk ezt az utat járni. A vitának van helye a közéletben, de annak is egyértelmű határa kell, hogy legyen, ami a tisztességes, tényeken alapuló megszólalásokat elválasztja a másokat lejárató kommunikációtól.
Természetesen ettől függetlenül a munka nem áll meg, tesszük továbbra is a dolgunkat szakmai támogatókkal a háttérben.

Sok képernyőfotót kaptunk, de nem mérgeznénk jobban az online teret, csak az utolsót osztjuk meg, pedig ettől csak dúrvábbak vannak. Hozzászólásban pedig egy "tettestársának" a véleményét osztjuk meg róla.

11/05/2026

A 2026.05.12-én 7 órára összehívott rendkívüli testületi ülés egyetlen napirendi pontja a „Tulajdonosi döntés meghozatala a tatai Városgazda Nonprofit Kft.-vel kapcsolatban” tárgyú előterjesztés.

A mai napon 13 óra 11 perckor kaptuk meg az előterjesztés teljes anyagát. Ennek megismerését követően mi, FÜGE képviselői megfogalmaztuk indokainkat arra vonatkozóan, miért kérjük az ügy nyílt ülés keretében történő tárgyalását.

Kezdeményezésünket levélben eljuttattuk a polgármesternek és a jegyzőnek is.

Nem tartjuk indokoltnak a zárt ülés elrendelését egy olyan ügyben, amely önkormányzati tulajdonú gazdasági társaságot és közpénzek felhasználását érinti.

Álláspontunk szerint a tataiaknak joguk van megismerni az ilyen döntések hátterét és a tárgyalás menetét is.

Cím

Tata
2890

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni FÜGgetlenek Együtt FÜGE Tata új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Szervezet Elérése

Üzenet küldése FÜGgetlenek Együtt FÜGE Tata számára:

Megosztás