25/04/2026
🗞️ Néhány tényt szeretnénk megosztani a 2025.04.25-i elektronikai hulladékgyűjtés kapcsán:
1. A gyűjtést nem Tiszakécske Város Önkormányzata rendelte meg, szervezte, illetve végezte.
2. 2016. óta az Önkormányzat nem végez hulladékgazdálkodási tevékenységet!
3. A gyűjtést egy gazdasági társaság végezte, a MOHU alvállalkozójaként, és engedélyével.
4. Mivel az Önkormányzat jelezte a cég felé, hogy szombaton (pihenőnapon) javasolt a gyűjtés, a cég kérte, hogy a szállítás díjához járuljon hozzá az Önkormányzat. (hétvégi munkavégzés extra költsége), de ettől még az Önkormányzat semmilyen formában nem volt részese a gyűjtésnek, engedély hiányában nem is lehetett, pusztán anyagilag hozzájárult a lakosságtól történő begyűjtés költségéhez, úgy, mint a háztartási hulladékok gyűjtése estében.
5. Hétköznapi gyűjtés esetén térítésmentesen gyűjt a cég.
6. A gyűjtéshez az Önkormányzat pusztán felajánlotta a vásártér területét.
7. Ilyen gyűjtést, bárki végezhet, szervezhet, aki a MOHU partnere, és a megfelelő engedélyekkel rendelkezik, függetlenül az Önkormányzattól! Szívesen fogadjuk ilyen cégek jelentkezését!
8. A meghirdetett gyűjtésre vonatkozó plakáton egyértelműen feltüntetésre került, hogy ki (Selector Kft.) szervezi a gyűjtést, ezt az Önkormányzat pusztán megosztotta saját webes és facebook felületein.
9. A gyűjtésben résztvevő személyek körét (helyi lakos) nem korlátozhatja az Önkormányzat, mint ahogy azt sem korlátozhatja, melyik település lakója vásárol a helyi boltban, a gyűjtést végző gazdasági társaság, mint önálló gazdasági szervezet végezte ezt a tevékenységet.
10. A társaság tájékoztatása szerint, a jövőben akár negyedévente is szeretnének a településen ilyen gyűjtést végezni.