20/04/2026
Településünkön idén is, méltó módon emlékeztünk meg a Magyar Költészet Napjáról.
Április 16-én verses mese és versmondó versenyt szerveztünk óvodások és iskolások részére.
Az óvodásoknak és az iskolásoknak is gratulálunk kiemelkedő teljesítményükhöz.
Az óvodás korosztályban a zsűri szöveges értékelését követően a legszebben szavalók ajándékkönyvben részesültek:
-Kiss Márton
-Kocsis Izabella
-Kovács Szofi
-Szőgyör Csenge
-Szűcs Gergő
Az iskolás kategória díjazottjai:
1-2. osztály:
I. Komáromi Milán
II. Kovács Filip
III. Barta Zsolt István
Különdíj:
Ujfalusi Noel
3-4. osztály:
I. Radics Liza
II. Szevecsek Boglárka Maja
III. Hisom Szilárd
Különdíj:
Virágh Attila
5-6. osztály.
I. Rab Barbara Fruzsina
II. Komlós Zoltán Lukács
III. Kovács Léna
Különdíj:
Veres Natasa Sarolta
7-8. osztály:
I. Melegh Gréta
II. Kocsis Csenge Rebeka
III. Horváth Anikó
A díjazottak könyvet és oklevelet kaptak, de minden szavaló emléklappal és csokival térhetett haza, jutalmul felkészülésükért ,bátor kiállásukért.
A zsűri elnöke Fehérné Szőke Erika volt az óvodásoknál, az iskolásoknál pedig Molnár György. A zsűri további tagjai: Kovács Istvánné, Gácsi Gyuláné és Rafás László. Ezúton is szeretném megköszönni lelkiismeretes munkájukat.
Gratulálok minden versenyzőnek. Kívánom, hogy továbbra is ilyen szorgalommal és lelkesedéssel készüljenek a következő megmérettetésre.Leljék örömöket a verses irodalomban, olvasva és szavalva egyaránt.