Kossuth kör Záhony

Kossuth kör Záhony A Záhonyi Kossuth Kör várja a kormányváltásban érdekelt honfitársainkat a közös munkában

09/05/2026

AZ ELSŐ NAP 🇭🇺

Jó reggelt, Magyarország!

Történelmi napra virradtunk.

Vannak életünkben személyes, és társadalmunkban megélt olyan pillanatok, amelyekre egész életünkben emlékezni fogunk.

Nekem ilyen április 12-e, és bár a mai napon távol vagyok az otthonunktól, az eseményeket követve, minden bizonnyal ez a nap is egy ilyen lesz.

Gratulálok Magyar Péternek.

Bölcsességgel és alázattal végzett közszolgálatot kívánok neki miniszterelnökként.

Hosszú és emberfeletti munka, kitartás, odaadás és erő áll e nap mögött.

Jó érzés újra szabadnak lenni a múlt láncaitól, a gúzsba kötő félelemtől; merni hinni, egymásra találni és a jövőbe tekinteni.

Kötelességünk ugyanakkor a múlttal is szembenézni, azt jogállami módon rendezni és lezárni.

Tudni a mögöttünk hagyott 16 évből is, hogy a haza, a nemzet csak akkor emelkedhet, ha vezetői nem uralkodni akarnak felette, hanem példát mutatni a jóból, alázattal fogják szolgálni azt.

Ma van a rendszerváltás első napja.

Köszöntök mindenkit a szabaddá vált Magyarországon, ezen az első reggelen!

Istenünk, kérlek, óvd és áldd meg
MAGYARORSZÁGOT!🇭🇺

05/05/2026

VÁRATLAN ELNÖKI VÁLASZ: SULYOK TAMÁS HELYRETETTE ORBÁN VIKTORT. A köztársasági elnök bonyolult jogi nyelven fogalmazott meg egy feddést a leköszönő miniszterelnök számára, aki éppen aláírást gyűjt az érdekében.

1. ORBÁN LEVELE. Orbán Viktor múlt héten írt levelet Sulyok Tamásnak az EU Bíróságának döntése miatt. A kormány álláspontja szerint a 2021-es "gyermekvédelmi törvényt" elmarasztaló ítélet politikai döntés volt, sérti az uniós, illetve nemzeti jogi kereteket. Orbán azt is jelezte: nem hajtja végre az ítéletet, a gyermekvédelem szabályozását nemzeti hatáskörnek tekinti.

2. AZ EU KIFOGÁSA. A szóban forgó törvény a fideszes értelmezésben “a pedofil bűnelkövetőkkel szembeni szigorú fellépésről” szólt, ám a hazai ellenzéki tiltakozások és most az EU Bíróságának döntése is azt kifogásolta, hogy bizonyos csoportok, így az LMBTQ-szervezetek méltóságát súlyosan sérti a szabályozás. Vagyis nem azt akarja az EU Bírósága, hogy ne védjék meg a gyerekeket a pedofiloktól.

3. ORBÁN POLITIKAI CÉLJA. Orbán kijelentésének nyilvánvalóan elvi, politikai célja van, mivel szombaton megalakul az új parlament, Magyar Péter leteszi a miniszterelnöki esküt, vagyis a jogi változtatásokat az új parlamentnek kell megszavaznia, és az új, Magyar-kormánynak kell végrehajtania. Orbán azt akarja elvi síkon jelezni, és így fogja keretezni nyilván, hogy ő nem akarja a pedofil elkövetőkkel szembeni fellépést enyhíteni.

4. SULYOK ORBÁNT TESZI HELYRE. A váratlan fordulatot Sulyok Tamás hozta a történetbe. Ugyanis a köztársasági elnök a szokásaitól eltérően nyilvánosan válaszolt a levélre, és ebben pedig bonyolult jogi nyelven ugyan, de azt írja, hogy Orbánnak be kell tartania a jogszabályokat. “Együttműködési kötelezettség és közös felelősség terheli a hatáskörrel rendelkező alkotmányos szerveket, beleértve az Országgyűlést és a kormányt is” - írta Sulyok, aki szerint a következő parlament és kormány feladata, hogy az uniós szabályokkal összhangban alkossák meg az új szabályozást.

5. SULYOK VÁLASZA NEM JÖN JÓL ORBÁNNAK. Ugyan egy jogi vitáról van szó, de nagyon is van politikai dimenziója. Sulyok ugyanis ezzel nem a Fidesz narratíváját erősíti, hiszen Orbán a nemzeti szuverenitás miatt nem akarja változtatni a szabályozást, míg Sulyok éppen most írta le, hogy ez nem kifogás. Vagyis Sulyok most Magyar Péter segíti és éppen annak az Orbán Viktornak a keretezését gyengíti, aki a Sándor palotában való maradásáért gyűjt aláírást.

20/04/2026
09/04/2026

Enjoy the videos and music you love, upload original content, and share it all with friends, family, and the world on YouTube.

10/02/2026

A lengyel közmédia felszabadítására tett kísérletek sikeressége vitatott, de a választások előtt álló Magyarország szempontjából érdekes megnézni, mit csinált Tusk a megszállt közmédiával. Polyák Gábor szerint a Tisza Pártnak már most el kellene kezdenie összeírni az MTV...

10/02/2026

❗️ AZ IGAZSÁGNAK ÖNMAGÁBAN MEGGYŐZŐ EREJE VAN: IVÁNYI GÁBOR ÁRTATLAN! Fontos, add tovább!

Bárki, aki ismeri személyesen Iványi Gábort vagy legalább, ha a sajtóból, online felületekről hallott az ő igazán krisztusi viselkedéséről, sőt, életéről, annak számára nem lehet kérdés az, hogy Iványi Gábor, a MET lelkésze ÁRTATLAN! Amikor a hatalom erő:szakkal vádolja őt és „társait”: Donáth Annát, Gurmai Zitát, Szél Bernadettet és Herényi Károlyt, akkor minden, az ép eszét még használni tudó ember számára világos, hogy a hatalom hazudik!

👉 A hatalom jogsértőnek nevezi Iványit, pedig az Orbán kormány az, ami 2011-ben politikai bosszúból és azért, hogy az összes többi egyházat megfélemlítse, elvette a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség egyházi státuszát, amelyet azóta sem állították vissza!

👉 A hatalom tolvajnak titulálja Iványit, pedig a magyar kormány az, ami 15 milliárd forinttal tartozik Iványinak és a MET-nek! Ezt az összeget ítélte meg nekik az Emberi Jogok Európai Bírósága, amit a magyar állam a mai napig nem volt hajlandó kifizetni!

👉 A hatalom hatóság elleni erő:szakkal vádol egy 74 éves, egészségügyi problémákkal küzdő aggastyánt (akinek oroszlánszíve persze töretlen erejű!) és segítőit, köztük három nőt, akik 40 felfegyverzett NAV-ossal találták magukat szemben egy bejelentés nélkül lebonyolított razzia során. Ráadásul mindez Iványi irodájában zajlott, ahova a NAV-osok be sem léphettek volna, mert a vizsgált iratokat egy másik helyiségben tartották!

„Én nem mentem nekik, nem nyúltam senkihez, a kezem hátra volt téve” – mondta ma az előkészítő tárgyaláson Iványi Gábor. Most ezt komolyan bizonygatnia kell egy olyan embernek, akiről Magyarország jobbik fele pontosan tudja, hogy Ő a szelídség apostola?

Egy olyan jézusi tanítvány, aki lehajol minden megtört emberhez, aki letörli a könnyet a sírók szeméről, aki reményt ad azoknak, akiknek a létezését is bűnnek tekinti a hatalom!?

Soha egy hangos szó, soha egy indulatos reakció! Bár minden joga meg lett volna már rég ostort fogni és úgy kergetni el azokat, akik rablók barlangjává tették az Isten házát és ezt a hazát! Vagy még inkább az Isten házait, hiszen a legtöbb „bevett” egyház szervilis megalkuvó! Az elnyomó hatalom szolgalelkű vagy élvhajhász kiszolgálója. Akiknek semmit nem jelent a Mester tanítása, ha Júdásként árulással többet lehet keresni!

És ezt az Iványi Gábort nevezitek ti bűnözőnek! És rajta akartok példát statuálni? S rajta keresztül akartok megfélemlíteni minket, akiknek jelent még valamit az a szó, hogy hazaszeretet?

Kevesek vagytok ti ehhez! Túlértékelitek magatokat, beképzeltségeket és hatalommámorotok elefántcsonttornyában képtelen vagytok felismerni a valóságot!

☝️ Azt, hogy Iványi Gábor egy jel! Egy ikonikus jel! A szabadság és az önmagát odaajándékozó szeretet szimbóluma! A végtelenül emberi és a szent megtestesítője egyúttal, olyan létezési minőség, amiről nektek, ócska hazaárulóknak, a szegények megnyomorgatóinak, a gyermekek bán:talmazóinak és a mo:lesztálókat védelmezőknek fogalmatok sincsen!

És nem is lesz soha, mert nem emberek, pusztán emberszerű lények vagytok! Olyanok, akikről a Mester azt mondta, nem különbek a meszelt síroknál: kívül szépek, tiszták és fehérek, de belül csak rothadás van és enyészet.

Ez a rothadó lelkület, ez az önpusztító erkölcsi enyészet az, ami a végzetetek lesz!

☝️ És Iványi Gábor lesz az utolsó szög a hatalom koporsójában! Mert egy igaz embert soha nem lehet elpusztítani! Magvetés a létezése, amiből, ha kell és itt lesz az idő, a forradalom fog kirobbanni, csak hergeljétek, hergeljétek tovább a népet!

El fog jönni az ítélet napja! Ami az igazaknak szabadulást, a pöcegödör létűeknek pedig pusztulást hoz.

Mert mindenki megkapja azt, amit érdemel, csak idő kérdése.
Az igazságnak önmagában meggyőző ereje van.

IVÁNYI GÁBOR ÁRTATLAN!☝️ ☝️ ☝️

u.i. Ha fontosnak tartod az írásaimat, kérlek kövesd a Perintfalvi Rita Publik oldalamat! Az én erőm Ti vagytok! Kattints az oldal tetején levő "Követés" gombra és már kész is!

04/02/2026

Itt az újabb bizonyíték!

Pócs János már úgy nyilatkozott tegnap az M1-ben arról,
hogy tiszások támadták meg a „koronatanúját”,
hogy tudnia kellett: ez nem igaz.

Pócsnak Tarnazsadány fideszes alpolgármestere
20 óra 24 perckor írt SMS-t,
hogy hazugság, amiről posztolt.

Mégis, 10 perccel később az M1-en
megismételte a hazugságát.

Pócs pontosan tudja, hogy hazudik,
mégsem törli az erről szóló Facebook-posztjait,
és nem kér bocsánatot.

Ne aggódj Pócs Janos, hiába sunnyogsz, utolér ám a hazugság!

Ui.:
Nézd meg a videómat, hogyan bukott le Pócs.
Berakom kommentbe a linket ⬇️⬇️⬇️

Cím

Záhony
4625

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Kossuth kör Záhony új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás